Het Nieuwe Kindervoorstelling hoogtepunt Vier dagen Jeugdland tijdens Paasvakantie bleyle ERTAN NAAR LOKALITEIT DE MALLEMOLEN! kijk... beter! Agent vrij uit: noodweer Pr. Marijkeschool bestaat 25 jaar T.V. DEFEKT? RADIO ABA 37.inbraken opgelost KWF: saldo van ruim 1000 gulden UITGAAN IN SCHIEDAM IS: Autobedrijf d'Opticien Herenmode B.V. Schietpartij Parkweg PENNING-MONZA AUTOMATERIALEN 33e JAARGANG-OPLAGE 37.625 WOENSDAG 2 APRIL 1980 Stadsblad OP WOENSDAG EN VRIJDAG HUIS-AAN-HUIS IN: SCH'EDAM.^™^|gS"°^ERDAM Kantoor: Broersvest 125 - Postbus 257 - 3100 AG Schiedam - Telefoon 010-732877 Randstad-Edities verschijnen in het grootste deel van Zuid Holland. 33 Edities. Wekelijkse totaal oplage 980.000 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland - Oplage 179.025 On het Droeramma staan Delr SCHIEDAM Nog maar een paar nachtjes slapen en dan is het weer paasvakantie. Tijdens deze vier vrije dagen van 8 tot en met 11 april kan de jeugd van Schiedam onbekommerd spelen, knutselen of zich op andere manieren verma ken, want jeugdconsulent Joop van Broekhoven heeft voor de paasva kantie een fijn programma in el kaar gezet, dat op 8 april van start gaat onder de naam Paas-Jeugd- land. Paas-Jeugdland begint op dinsdag 8 april met een filmvoorstelling die 's ochtends om tien uur wordt ge houden in gebouw „De Ark" aan het Hargaplein 101, en die 's mid dags om twee uur begint in wijk centrum „Nieuwland" aan het Dr. Wibautplein 129. (de toegang kost vijftig cent). Woensdag 9 april staat in het teken van de kreativiteit. Op het Fabri- plein begint men die dag om tien uur, en behalve de mogelijkheid om zich op allerlei kreatieve manieren uit te leven zal op het plein ook de traditionele poffertjeskraam van Jeugdland te vinden zijn. Het programma voor woensdag middag is het zelfde. Kreativiteit wordt dan gehouden op het Wi- bautsplein, en ook daar zal de pof fertjeskraam niet ontbreken. Aan vang twee uur. Dezelfde woensdag bestaat ook de mogelijkheid om deel te nemen aan de sport en spel dag. 's Ochtends kunnen de kinderen hiervoor te- Vlaardingerstraat 17, Schiedam telefoon 010-263447 Geopend iedere dag vanaf 10 uur zondag vanaf 12 uur voor betrouwbare Bovag-occasions met 3 maanden garantie Bettoweg 27, Schiedam Deventerstraat 17, tel. 731144. Koopavond geopend (Dollond/van Roon) Hoogstraat 73, Schiedam. Tel 010-267665 m*~> GtóeH» CH«> f I Mondo ird. Ac* Het rolschaatsduo Ben en Gizella is ook te zien op Paas-Jeugdland. recht op de Oreliosingel (om tien uur), 's middags op de Maasboule vard, (om twee uur). Het is voor de deelnemende kinde ren te hopen dat de hondepoep, die op de Maasboulevard wel eens voor onaangename verrassingen wil zor- Nederlands jongste goochelares Conny van zeven jaar oud gen, dit keer geen spelbreker zal zijn. Donderdag 10 april is het hoogte punt van het programma. Kreativi teit wordt die dag gehouden op het Edisonplein (om tien uur), en de poffertjes-kraam zal daar zijn on misbare diensten eveneens bewij zen; 's middags vanaf twee uur zal het Rozenburgplein in het tekeq, van de kreativiteit staan. De pof- fertjerskraam verhuist mee. Eveneens op donderdag is er sport en spel op de Vlaardingerdijk ter hoogte van de Jozef Israelstraat (om tien uur) en in de Marconi straat (om twee uur). KINDERVOORSTELLING De bij Jeugdland horende horende kindervoorstelling wordt ook die zelfde donderdagmiddag gehouden in gebouw De Rank aan de Schie- damseweg 112. De toegangsprijs is één, gulden, en voor dat weinige geld krijgen de kinderen een daverend programma aangeboden. Aan de kindervoorstelling werken een aantal artiesten mee die stuk voor stuk schitterende acts zullen opvoeren. Op het programma staan Delmonte met zijn sprekende eend, de snelte kenaar Mr. Gerard, het mini-duo van Maurice, de vrolijke Geraldini met zijn muzikale keuken en het akrobatenpaar Ben en Gizella Na de pauze verschijnt Ben Bakker met zijn quizz voor de jeugd. Hij wordt gevolgd door Nederlands jongste goochelares Conny (zeven jaar oud) en de wonderman Mau rice Delmonte, die in een glazen kistje kruipt dat niet groter is dan 49 bij 49 centimeter. Het rolschaatsduo El Mondo is het laatste nummer voor de grote fina le, die de kindervoorstelling besluit. Vrijdag, de laatste dag van Jeugd land, staat wederom in het teken van de kreativiteit, 's ochtends wordt de kreativiteit gehouden op het Bachplein en 's middags op het Wilhelminaplein. Uiteraard maakt de poffertjeskraam deel uit van de feestelijkheden. - Als het weer een beetje wil mee werken zal de Schiedamse jeugd in de dagen van 8 tot en met 11 april zich met dit gevarieerde pro gramma uitstekend kunnen verma ken. Op de kamer van Joop van Broekhoven staan alle ingrediën ten voor de poffertjes al klaar, en de zestien vrijwilligers die aan Jeugdland zullen meewerken staan te popelen om er een geslaagd feest van te maken! FARIS STUTTGART MIIANO juót [or you Koemarkt 2 telefoon 263021 Hof van Spaland telefoon 712129 Wonderman Maurice Delmonte SCHIEDAM Noodweer is de conclusie van de rijksrecherche naar aanleiding van de schietpartij die zich voordeed in de vooravond van de 16e januari in een etagewo ning aan de Parkweg en waarbij de 22-jarige G.P.M. uit Schiedam de dood vond. Laatstgenoemde kon het niet ver dragen dat zijn vriendin E. de W. (20) banden met de Schiedamse po litieagent Rob J.B. had aangek noopt. Op de betreffende avond kwam hij verhaal halen en wilde zijn ex-vriendin en de agent te lijf gaan. Laatstgenoemde wist met zijn dienstpistool de woedende M. op een afstand te houden en raakte hem op twee plaatsen. Via het bal kon kwam hij op de begane grond terecht. Sektie wees uit dat niet de schoten uit het pistool, maar de val van het balkon de dood van M. heeft veroorzaakt. Spoedig na de dood van M. werd de rijksrecherche ingeschakeld. Een onderzoek geeft de hoofdofficier van justitie in Rotterdam mr. J. D. de Jong geen reden om strafvervol ging tegen de politieagent in te stel len. „Er is geen strafbaar feit gepleegd, er is sprake van zuiver noodweer", aldus de heer De Jong. Het drama aan de Parkweg begon met een aanval van M. op de agent met een bot voorwerp. Daarmee wist hij hem op twee plaatsen te ra ken. De gewonde agent wist toen zijn dienstpistool te pakken te krij gen en schoot twee maal in de rich ting van M., die via het balkon op de Parkweg terecht kwam. De agent werd bij deze steekpartij vrij ernstig gewond, maar is inmid dels hersteld. Na het onderzoek van rijksrecherche zal ook de korpslei ding van de Schiedamse politie geen disciplinaire maatregelen te gen haar korpslid Rob B. nemen. Wij helpen direktü! Specialisten op CAI-gebied Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 GROENELAAN 95 Verkoop - Inruil - Reparatie ook voor uw verlichting SCHIEDAM In verband met het 25 jarig bestaan van de Prinses Ma rijkeschool voor kleuter en lager onderwijs (Dr. de Visserlaan) werd vorige week maandag een lampion- nenoptocht gehouden. Deze optocht, die door een aantal straten rondom de school voerde, was het startpunt van de viering van het 25 jarig bestaan. In de optocht liepen ongeveer 130 kinderen mee, terwijl ook een groot aantal ouders en belangstellenden van de partij waren. De stoet werd voorafgegaan door de drumband „Juliana". De lampionnenoptocht duurde een uur. Teruggekomen bij het school gebouw verzorgde de drumband een show. Voor de viering van het 25 jarig be staan heeft de Prinses Marijke school nog meer feestelijkheden op het programma staan. Zo wordt er in de maand mei een speldag geor ganiseerd, is er een optreden van een goochelaar aangekondigd en wordt er in de school een voorstel ling van een poppentheater gege ven. Voor de ouders zal een speciale feestavond worden gehouden. SCHIEDAM/VL AARDINGEN Met de aanhouding van de 16-ja- rige Schiedammer Z. heeft de poli tie een 37-tal kleine inbraken opge lost. Z. bekende dat hij deze inbra ken samen met de 16-jarige H. en de 18-jarige L„ beide eveneens uit Schiedam had gepleegd. Het drietal opereerde gedeeltelijk in Vlaardingen en gedeeltelijk in Schiedam, terwijl zo nu en dan ook een bezoek aan Maassluis werd ge bracht. De inbraken werden alle gepleegd in 1980. Z., H. en L. hadden het vooral voorzien op kelders, waaruit zij gereedschappen, bromfietson derdelen, drank en benzine stalen. Ook brachten zij bezoek aan bouw keten, aan een bejaardencentrum in Vlaardingen, aan het Holyzieken- huis en aan flatgebouwen. Op meerdere plaatsen werden brand blussers ontvreemd. De totale waarde van de gestolen goederen bedroeg ruim 3000 gul den, terwijl de opgetelde schade van de 37 inbraken bijna 4500 gul den bedraagt. De politie heeft een gedeelte van de gestolen spullen kunnen achterha len. Deze goederen zijn inmiddels aan de rechtmatige eigenaren te ruggegeven. Schiedam De bingo-avond die het Koningin Wilhelmina Fonds, afdeling Schiedam enkele weken geleden hield, heeft een batig saldo l van ruim 700 gulden opgeleverd. Dit succes is mede te danken aan de firma De Lange die een fraaie hoofdprijs ter beschikking had ge steld. Daarbij komt nog een bedrag van bijna 350 gulden, inklusief een gift die men via wethouder Scheeres (fi nanciën) ontving bij de opening van de bistro „Het Oude Raadhuis" in Kethel. Zo is thans een bedrag van ruim 1000 gulden beschikbaar, dat ge schonken zal worden aan de afde ling kankerpatientjes van het Sofia- kinderziekenhuis in Rotterdam. Het geld is bestemd voor de tot stand koming van een kinderoncologisch centrum in de Maasstad. Burgemeester Te Loo, die de avond van het KWF bezocht, sprak lo vende woorden over het veelomvat tende werk van de Schiedamse af deling van dit fonds en aanvaardde gaarne het ere-voorzitterschap. De burgemeester zegde toe, het werk van het KWF zoveel mogelijk te zul len steunen. Behalve eem groot aantal speldjes voor 5, 10, en 15 jarige medewer king aan het fonds, werd een drie tal hoge KWF-onderscheidingen uitgereikt, te weten „De Zilveren Krab", die bestemd was voor de da mes Opijnen, Wennink en Riem slag. Deze drie dames collecteren al meer dan 30 jaar voor het Koningin Wilhelmina Fonds. Sneeuwkettingen Verhuur - Verkoop Dam 26 - Schiedam-C Telefoon 262001-266817

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 1