Te huur voor vele soorten activiteiten 11 62 22 22 fL pj Q' Telefoonnummer V.R.O.M.-bedrijf Informatieavond over verkeersplan voor de binnenstad „Levend qanzebord" tot slot spelinstuifseizoen Gemeentediensten met Pasen Aanvragen bouwvergunning Bibliotheekplan Vervanging van iepen aan de Parkweg in het Pr. Beatrixpark c-ilj- 24 6 5 8 1 13 X 1011 HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 45 WOENSDAG 2 APRIL 1980 gemeente informatie Zalen in Wijkontmoetingscentrum In het Wijkcentrum Schiedam-Noord zul len eind augustus a.s. het nieuwe Wijkont moetingscentrum en het filiaal van de Gem. Openbare Bibliotheek gereed zijn. Het komplex bestaat verder uit het Kruis gebouw, dat al enkele jaren functioneert, en het postkantoor dat medio 1981 in ge bruik zal komen. Het Wijkontmoetingscentrum telt een groot aantal zalen en ruimten, die ver huurd worden. „Vaste" huurders zijn de Streekmuziekschool Nieuwe Waterweg Noord voor een dependance, de Peuter speelzaal „2 en 3" en de Stichting Samenle vingsopbouw Schiedam-Noord. Daarnaast zijn er gegadigden voor het regelmatig hu ren gedurende enkele dagdelen per week, week voor activiteiten als cursussen, hand vaardigheid, ballet, het houden van spreekuren of vergaderingen. Ook is het mogelijk om incidenteel ruimten te huren. De Beheerscommissie wil graag in augustus zo goed mogelijk van start gaan; daarom wil men nu graag weten wie er gebruik zou willen maken van de verschillende ruimten. Informatie over het gebouw, de gebruiks mogelijkheden, de huren enz. geeft de be wonerswerkgroep (mevr. J. de Keizer, tele foon 708830 en mevrouw A. de Jong, tele foon 711529) en de secretaris van de Be heerscommissie, de heer A. Cornax in het Stadskantoor, telefoon 260500. Hiernaast drukken we de plattegronden met toelichting af van de twee etages van het Wijkontmoetingscentrum, waarop o.m. de verschillende ruimten staan aangegeven. De grote zaal (300 m2) heeft een verplaats baar podium, een geluids- en lichtinstallatie en een filmscherm. De vloerbedekking be staat uit rubbernoppentegels en een houten dansvloer, de zaal biedt ruimte aan 250 per sonen én is o.a. te gebruiken voor muziek, toneel, cabaret, dans, grote bijeenkomsten, kerkdiensten, tentoonstelling enz. In de speelruimte van 120 m2 maakt een houten vloer het mogelijk hier balletlessen te geven; er is een ballet-bar en een spiegel wand die met gordijnen is af te sluiten. De zaal is verder te gebruiken voor kleine zaalsporten als judo, gymnastiek, tafelten nis, enz. Er zijn vier groepsruimten van 50m2, 30 m2 en twee van 16 m2 te gebruiken voor vergaderingen, cursussen, denkspor ten enz. De twee creativiteitsruimten zijn gescheiden door een geluidwerende vouw wand. De een, van 70 m2 is bedoeld voor „vuile technieken" als verven, kleien, tim meren, solderen enzovoort, de ander van 50 m2 is bestemd voor „schone technieken" als naaien, tekenen, textiele werkvormen, spin nen, weven enz. Tenslotte een donkere ka mer van 15 m2 voorzien van lichtsluis en ontwikkel- en vergrotingsapparatuur. Begane grond Geplande nieuwbouw PTT kantoor w.v bestaand Kruisgebouw Bibliotheek entree ontmoetingshal toiletten trap speelruimte kleedkamers, berging, toiletten beheerder 8 grote zaal 9 peuter-speelzaal 10 spreekkamer 11 opbouwwerker 12 doka 13 kreativiteitsruimte 14 jeugdafdeling bibliotheek 15 studie-ruimte jeugd 16 expositie 17 trap en lift 18 discotheek 19 personeel bibliotheek 20 magazijn 21 uitleenruimte bibliotheek 22 tijdschriften en kranten 23 vergaderen 24 leslokaal muziek 25 koffiehoek 26 keuken I Verdieping I Publicatie van de Gemeente Schiedam Wekelijks verschijnend in Het Nieuwe Stadsbiaa Verzorging: Gemeentelijke Voorlichtingsambtenaar Emmastraat 1 - tel. 26.05.00 3 toiletten 4 trap 17 lift en trap 27 vide 28 biljarthoek 29 technische ruimte 30 bibliotheek volwassenen 31 studie-ruimte volwassenen 32 terras De meuwe telefooncentrale van ae Open bare Nutsbedrijven Schiedam aan de Van Heekstraat in het industriegebied 's -Grave- landsepolder is onlangs in gebruik geno men. Het gevolg hiervan is dat het V.R.O.M.-bedrijf (Vervoer-, Reinigings-, Ontsmettings- en Marktdienst) voortaan be reikbaar is onder nummer Indien u grofvuil aan te bieden heeft, infor matie wenst of klachten heeft over de V.R.O.M.-activiteiten, dan wordt u verzocht het genoemde nieuwe nummer te draaien. Tot nader bericht blijft het telefoonnum mer van de Gas-, Water-, Elektriciteit- en C.A.I.-bedrijven van de O.N.S. aan de Dwarsstraat 42 gehandhaafd op 26 49 80. Voor uitvoerige informatie over de tele- foonummers wordt verwezen naar de nieuwe telefoongids van de P.T.T. Over de deelnota „Parkeerplan voor de binnenstad van Schiedam" zal een infor matieavond worden gehouden op woens dag 23 april a.s. in de recreatiezaal van het Stadskantoor, aanvang 20.00 uur. Op die avond zal de gemeente een toelichting ge ven op de plannen om het parkeren in de binnenstad te reguleren. Het gaat met name om het inrichten van voldoende kortparkeerplaatsen voor be zoekers en het concentreren van het lang parkeren op terreinen. Belangstellenden krijgen op de avond gele genheid om vragen te stellen en opmerkin gen te maken, die in een verslag worden op genomen. Daarna kunnen gedurende een periode van vier weken schriftelijke reac ties op de plannen worden ingediend bij de dienst Gemeentewerken, Emmastraat 1. De nota is verkrijgbaar bij de dienst Gemeen tewerken, afdeling Verkeersonderzoek op de 11e etage van het stadskantoor, telefoon 260500 toestel 339. De spelinstuif, die de Sportraad in samen werking met de Landelijke Dienst Spel en Recreatiesport, deze winter elke woensdag avond in de sporthal Margriet heeft georga niseerd, bedoeld voor mensen die buiten een vast verenigingsverband om toch in een leuke sfeer iets aan beweging willen doen, heeft duidelijk in een behoefte voorzien. Iedere woensdagavond waren 60 k 70 ent housiasten aanwezig die een keus konden maken uit een gevarieerd aanbod van sport- en spelmogelijkheden als badminton, volleybal, tafeltennis, safety-play hockey, korfbal of gezamenlijke conditietraining. De instuif wordt dan ook volgend seizoen voortgezet, te beginnen op 3 september 1980. Als afsluiting van het seizoen wil de leiding X)p woensdag 2 april, aanvang 21.00 uur een groot „levend Ganzebord" organiseren waaraan iedereen, oud en jong, kan deelne men. De entree is voor deze speciale gele genheid gratis. Gebruik van sportschoenen in de Sporthal is verplicht. De gemeentelijke diensten en kantoren zijn op tweede Paasdag maandag 7 april geslo ten, doch zijn op Goede Vrijdag 4 april nor maal geopend. Het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat 112 is echter op beide paasdagen geopend van 12.30 tot 17.00 uur. De Reinigingsdienst van het V.R.O.M.be- drijf zal op maandag tweede paasdag, geen huisvuil ophalen, dit ophalen is verschoven naar donderdag 10 april. Het Openbaar Slachthuis is op paasmaan dag gesloten. Op zaterdag 5 april kunnen veehouders, wanneer zij kadavers hebben, van 9.00 tot 10.00 telefoneren, op nummer 269180, waarna de dienstdoende keurmees ter zal zorgdragen voor verwijdering op dinsdag. Bij ae dienst Gemeentewerken zijn de on derstaande aanvragen voor een bouwver gunning binnengekomen. De aanvragen zijn nog in behandeling, er zijn nog geen be slissingen over genomen. Belanghebbenden kunnen nadere informatie krijgen bij het Bouw- en Woningtoezicht in het Stadskan toor, elke morgen van 8.30 tot 10.00 uur bij de heer M. van der Loo, telefoon 260500, toestel 188. - J. W. Hajee voor Dam 12: pand verbou wen tot dansschool c.a. - A. J. Tigges voor Rietkraag 2: achterge vel wijzigen; - Gemeenteziekenhuis voor Juliana van Stolbergstraat 1: voormalig kinderpavil joen verbouwen en uitbreiden tot klini- sch-chemisch- en isotopenlaboratorium - Scholengemeenschap Spieringshoek voor Van der Brugghenlaan 2: schoolge bouw uitbreiden; - Coöperatieve RABO-bank Schiedam- Vlaardingen w.a. voor Broersvest 16: winkel verbouwen tot bankkantoor. Op de secretarie-afdeling C.S.J. op de 7e etage van het Stadskantoor en bij de cen trale van de Openbare Bibliotheek aan de Lange Haven 131 ligt tot 15 mei a.s. ter visie het landelijk plan voor de openbare biblio theekvoorziening 1980-1982. Iedere belanghebbende die tijdig bezwaar heeft gemaakt tegen het in 1979 vastge stelde provinciaal plan voor de bibliotheek voorziening 1980-1982 in Zuid-Holland, dan wel die belanghebbende die door afwijking in het landelijk plan van bedoeld provin ciaal plan in zijn belang is getroffen, kan tot 15 mei bij de Kroon tegen het landelijk plan in beroep komen. Beroepsschriften dienen te worden gericht aan H. M. de Koningin en moeten, zo mogelijk in tweevoud, worden ingediend bij de afdeling voor de Geschillen van Bestuur van de Raad van State, Bin nenhof 1 te 's -Gravenhage. Bij de aanleg van de beplanting in het Pr. Beatrixpark, het sportveldencomplex Thur- lede en van het gelijknamige volkstuinen complex zijn in de jaren 1958-1960 tachtig iepen geplant op het „verlengde" van de Parkweg. Door het inklinken van het ter rein, hoofdzakelijk van het veen in de on dergrond en door het handhaven van het grondwaterpeil op hetzelfde niveau, krijgen deze bomen de laatste jaren last van deze relatief hoge waterstand. Hierdoor krijgen de wortels te weinig zuur stof, waardoor ze afsterven. Dit is het sterkst nabij de ingang van de volkstuinen. Mede door het feit dat dode en kwijhende iepen een gevaar kunnen vormen voor de iep-ziekte, is het noodzakelijk maatregelen te treffen. Daarom zullen de slechte en dode exemplaren worden vervangen. In plaats van iepen zullen in de plaats van de dode en slechte bomen andere boomsoorten worden geplant, die {ie hoge waterstand beter kun nen verdragen. Dit voorjaar zal extra aandacht worden ge geven aan deze verzwakking van het boombestand langs de Parkweg en in de loop van dit jaar volgen de nodige maatre gelen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 45