Feike Asma over het eigen orgel Liduina in museum Delftse wint auto van Loterij „Lentefeest" Brood voor de vogeltjes Slachtoffers in het verkeer Jongetje uit water gered Twee bontjassen gestolen f Voor lekker en goedkoop kip eten zie pag. 40 Randstadedities, wekelijks in 700.000brievenbussen HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 27 WOENSDAG 16 APRIL 1980 SCHIEDAM Hoewel de trekking van de loterij van Stichting Lente feest al enkele weken achter de rug is, meldde zich eerst maandag de houdster van het winnende lot, nr. 7309. Het is mej. Tiny v.d. Struif, woonachtig in Delft, doch werk zaam bij Van Leeuwen's boekhan del aan de Schiedamse Broersvest. Zij keerde maandag terug op de zaak na vier weken ziek te zijn ge weest. Haar collega's maakten haar attent op het feit dat de winnaar van de Honda Civic (waarde 12.000,zich nog steeds niet had gemeld. „Jij hebt toch ook loten gekocht" was de aan haar gerichte vraag. Tiny zocht haar loten op en kwam tot de ontdekking dat zij de winares van de hoofdprijs was. Gisterochtend zijn haar bij de dea ler, Walraven en Dekker, op feeste lijke wijze door Rietje Konings de sleutels van de Honda overhandigd. Het winnende lot wordt voor haar ingelijst. Toevallige omstandigheid is dat Tiny Struif reeds in een Honda 1500 rijdt. De auto ls door Walraven en Dek ker met een stevige korting aan Lentefeest geleverd. Het gevolg hiervan is, dat van deze loterij ruim 30.000,— schoon geld is overgeble ven. Het bedrag komt in de grote inves teringspot, bestemd voor een eigen gebouw, te situeren in een gebied met veel groen en viswater voor de heren. SCHIEDAM Bij een aanrijding op de kruising van de Mozartlaan, de Churchillweg en de Zwaluw straat is vrijdagmiddag de 59-ja- rige mevrouw H. C. v. R. uit Schie dam gewond geraakt. Mevrouw v. R, die een fiets bestuur de, kwam op de kruising in botsing met een 16-jarige bromfietser. Op het moment dat zij op de kruising linksaf wilde slaan werd mevrouw v. R. door de bromfietser inge haald. Beiden kwamen ten val, waarbij mevrouw v. R. verwondin gen opliep aan haar neus en mond. Bij de aanrijding liep zij ook een polsfraktuur op. Zij werd per GG en GD naar het Gemeenteziekenhuis overgebracht. Een 84-jarige inwoner van Schie dam, de heer H. C. v.d. G. liep vrij dag bij een botsing op de kruising van de Burg. Honnerlage Gretelaan en de 's Gravelandseweg een lichte hersenschudding op. V.d.G. be stuurde een fiets en kwam met een personenauto in botsing toen hij op het kruispunt geen voorrang gaf. Een wel bijzonder jonge weggebrui ker, de 8-jarige A. v. Z., raakte za terdagochtend licht gewond toen hij door onbekende oorzaak met zijn fiets ten val kwam op het fiets pad nabij de Schiedamseweg. Het jongetje bezeerde zijn linkerenkel en mocht na behandeling in het ge meenteziekenhuis huiswaarts ke ren. Ondertussen heeft het verkeer ook een dodelijk slachtoffer geeist. De 70-jarige mevrouw D. van den Berg, die op 27 maart gewond raakte bij een aanrijding in de Nieuwe Maasstraat, waar zij de rij baan overstak en door een passe rende auto werd geraakt, is zondag in het Gemeenteziekenhuis aan haar verwondingen overleden. Tiny van der Struif uit Delft, mag zich de trotse nieuwe eigenaresse van deze Honda Civic noemen. MAASSLUIS Bij de afdeling voorlichting in het Maassluise stadhuis (recht tegenover de in gang) is een boekje te koop dat elke liefhebber van orgelmuziek in zijn bezit zal willen hebben. Het is getiteld „Feike Asma speelt op eigen orgel". Voor het geringe bedrag van 1,50 kan men het daar kopen en men heeft dan tegelijk het programma in huis van een se rie orgelconcerten die gegeven zal worden in de Grote Kerk op het Schanseiland. Niet alleen staan de programma's van de orgelconcerten in het boek je, maar ook veel andere gegevens. Gerry de Jong van de afdeling voorlichting van de gemeente Maassluis heeft een keur van gege vens bijeengebracht die het lezen zeker waard zijn. Zo staat er een korte geschiedenis van Maassluis in, maar ook een hele reeks gegevens over de Grote Kerk waarin de concerten 9egeven zullen worden. Zelfs de volledige tekst is er in opgenomen die op het zgn. „visserijbord" staat uit 1649. Dat is een gedicht van Bartholo- meus Brassers en het zit vol fraaie' beeldspraak. Zo wordt er in gezegd SCHIEDAM Ter gelegenheid van de 600e geboortedag van St. Li duina, wordt in het Stedelijk Mu seum aan de Hoogstraat een kleine expositie gehouden die geheel ge wijd is aan deze nog immer sterk in de belangstelling staande Schie damse heilige. Op zaterdag 19 april opent gemeen tearchivaris G. van der Feijst om half twaalf de tentoonstelling in de aula van het Museum. De titel van de expositie, die tot 26 mei duurt, is „Rondom Liduina". Het leven van de Heilige Liduina is ook het thema van de boekenavond die op dinsdag 22 april in het mu seum wordt gehouden. Op deze avond zal P. J. Stolk, verbonden aan het St. Joris Gasthuis in Delft, zijn onlangs verschenen boek „De Maagd van Schiedam", een kriti sche hagiografie, toelichten. Deze avond staat trouwens in het teken van de Boekenweek, die van 17 tot en met 30 april duurt en wordt georganiseerd door de Schie damse boekhandelaren in samen werking met de Verenigde Vrien den van het Stedelijk Museum. Stolk geeft in zijn boek over Li duina een medisch-psychiatrisch standpunt weer over het leven van deze heilige (1380-1433), die als kind na een val op het ijs lichamelijk ziek werd en zich daardoor geeste lijk religieus ging ontplooien. Na de pauze kan men met de heer Stolk over diens boek in discussie treden. De avond begint om acht uur. als hij het heeft over de vissen die gevangen worden „het schubbige vee". Ook gebruikt hij de term „on- gesaeyde vrucht" voor vis. Verder staat in het programma boekje een groot artikel van Feike Asma zelf. Daarin beschrijft hij ook technisch het beroemde Garrel- sorgel van de Grote Kerk waarop hij vaste organist is. Alsof dit alle maal nog niet genoeg is komen er artikelen in voor over de organisten die aan deze concertserie deelne men tot aan eind december 1980. Het zijn naast Feike Asma, die de meeste concerten voor zijn reke ning neemt, ook nog Jaap Kroonen- burg de tweede organist en Koos Bons de andere bekende organist uit Maassluis. Achterin het pro grammaboekje staan alfabetisch opgesomd de componisten waarvan werken gespeeld worden tijdens de concertserie in 1980. Van Henk Andriessen tot Jan Zwart worden er ook van al deze componisten bijzonderheden ver teld. Het geheel ziet er zeer ver zorgd uit en het is samengesteld en uitgevoerd door de orgelcommissie van de Grote Kerk. Deze foto werd ergens op een parkeerterrein genomen. Maar het kan overal zijn, want het is een beeld dat we dagelijks tegenkomen: weggegooide etensresten. Als Nederland in de Meidagen de Bevrijding herdenkt, zullen vele ouderen zich ongetwijfeld ook de hongerwinter weer her inneren. In die tijd van voedselschaar ste kwamen velen van hon ger om. Nu, ruim 35 jaar later, is er zoveel voedsel dat we de resten en soms nog meer dan dat achteloos weggooien. Enfin, de vogeltjes kunnen er hun buikjes aan voleten. SCHIEDAM Het tienjarige jon getje F.H. uit Schiedam raakte gis teravond te water toen hij aan het spelen was aan de Lange Haven. De 18-jarige Schiedammer C.v.E. zag het ongeval gebeuren en sprong het jongetje dat in paniek was ge raakt, onmiddellijk na. Een toevallig passerende politiea gent, die eveneens zag wat er ge beurde en die ook op het punt stond' zich te water te begeven, hoefde slechts de beide drenkelingen de hand te reiken om hen weer op het droge te helpen. SCHIEDAM Bij modehuis Alja aan de Broersvest is ingebroken in de periode van 12 op 13 april. Bij deze inbraak werden twee nertsjas- sen met een waarde van twintigdui zend gulden gestolen. De toegangsdeur van het modehuis werd geforceerd en de kettingen waaraan de bontjassen waren be vestigd, werden doorgeknipt.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 27