Duindigt: andermaal sfeer en spanning M Voorbeelden van lage prijzen, onze winkel staaf er vol mee! mniet DISCO NIEUWS iü Rob Kila exposeert in Ontmoetingspunt yOORWERPE rf ti 1 v ur -zagtdê Roekan/er TITUS VAN ECHTEN SUPERTRIO IJ, KORT AAN TEUGEL HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 31 WOENSDAG 16 APRIL 1980 Nu nijveren druk doende zijn deze editie huis-aan-huis te bezorgen, halen Cees Berg, Frans Bersch en Arthur van Rijswijk ongetwijfeld verlicht adem. Genoemde drie sportjournalisten moesten van daag, woensdag 16 april niet min der dan sportsportjournalisten met hun dames een middag Duindigt helpen doen genieten. Welk Nederlands sportevenement trekt zoveel pers? Deze massale komst van „de koni- gin der aarde" had natuurlijk een extra achtergrond. Deze week wordt namelijk in Den Haag het halve eeuwfeest van de Neder landse Sportpers geviert. Voor de NDR, perschef van de Draf- en Rensport andermaals reden sport journalisten te trakteren op een middag Duindigt. Vervolgens het draaiboek: aan komst vanuit Scheveningen met ne gen touringcars. Frans Bersch (voorzitter Sportpers) zal zijn ogen uitgekeken hebben. Voor hem was het een van de zeldzame confronta ties met de Draf- en Rensport. Niet voor Arthur van Rijswijk. Hij kent het „klappen van het zweep je". Nog amechtig is hij net terug van de trip door west-Europa om de E.K. voor dravers te verslaan. Over vandaag kunnen we verder niets zinnigs zeggen We zouden dan moeten gokken. Hoogstens durven we te stellen dat alle 210 aanwezige journalisten hoog waarderen de Hamburgers en de gastvrije NDR. Toch zit het ons niet lekker dat eventjes 210 Nederlandse media paardesport genieten en - uitzonde ringen daargelaten niet verder komen dan summier vermelden van uitslagen. Ondanks het feit dat de paardesport de vierde tak van sport in Nederlands is komt deze sport amper in de publiciteit. Vandaag woensdag was het oorspronkelijk de bedoeling dat er een koers gereden zou worden door journalisten. Uw verslaggever liet zich uiteraard ook inschrijven. Maar wat bleek: hij was de enige die durfde! Sorry Cees Berg, je had ook mee kunnen doen. Aad van Leeuwen, Harry van Zutp- hen en Wim Huybers. Vriend Art hur van Rijswijk niet. Hij zou op een Zeeuw moeten zitten (Dit is in side) Maar terug naar afgelopen za terdag. Zon en wind. De dubbeldeks tri- bune nog steeds in aanbouw. En voor zover met lekenoog te zien zal het wel mei worden eer de formi dabele tribune gereed is. De tunnel was een tochtgat. Wanneer leren de bezoekers hun verloren „gokkie" niet op de grond te smijten... Voor ons was afgelopen laatste dra verij hoogst interessant. Toen won Titus van Echten. Stal Jacky. Door Wim van Buytene gereden. Als we het goed hebben in een tijd van 2.55.4 Dit paardje heeft meer moge lijkheden. Bij de High Echelon gin gen Tessa Buitenzorg en Thowrald Dakota in galop. Maar het zonnetje was fijn. Zondag 20 april precies om 13.58 uur wordt in onze regio het Super Trio verreden. De Eleazer rpijs. Een draverij die open is voor paar den die meer dan 40.000,— maar nog geen 80.000,gewonnen heb ben. Afstand 2040 meter met autos- Gevonden voorwerpen af te halen aan het hoofdbureau van politie, Lange Nieuwstraat 55, Schiedam, dagelijks van 8.30 uur tot 16.00 uur, behalve zaterdags en zondags: 3 autosleutels aan zwarte sleutel hanger; oranje helm; bruine etui met bruine bril; grijze herenhoed; 2 sleutels aan sleutelhanger van Opel; 3 sleutels aan ring; tennisrac ket; 3 tangen; dopsleutelset; map ringsteeksleutels; etui met fijnge reedschap; linker bruine heren schoen. Af te halen bij de vinders: Autosleutel met sleutel K, Koes- veld, Fabrlstraat 8, Schiedam. Sleutel met Kathol, sleutelhanger. Van Pil, Loeffstraat 4, Schiedam. Stopwatch, v.d. Pluijm,,Van Rijk pad 19, Schiedam. Bruine blokfluit, Hilker, Burg. v. Walsumlaan 301, Vlaardingen. Oranje boot met witte roeispanen, tart. De winnaar krijgt royaal 1.500,— gulden. Er zijn vandaag 12 inschrijvingen. Wat moeten we zeggen? We babbe len met pikeurs, trainers en joc key's. Ook met stalpersoneel. Maar vandaag voelt een paard zich lek ker, en morgen niet. Volgens pre statie, pikeur en stal denken wij aan Rogan van Echten, Regina Hannover, Noblesse Obligé. Maar prins Hazelaar en Ossian noemen we ook graag. Voor Randstad bewoners het super trio (dus zondag op Duindigt te ver rijden) is woensdag in te leveren op Duindigt, ook op donderdag (1 tot 4 uur), vrijdag en zaterdag (9 tot 4 uur) of van 11 tot 3 uur in Noot dorp. Daarnaast is de mogelijkheid aan wezig om alle supertrio's per post te regelen. Informatie: Paardesport in Ren en Draf, Postbus 16043, 2500 BA Den Haag. Maar eerlijk: zijn we niet in stemming dan vinden we het persoonlijk gezelliger om voor 2.— een „plaats" of „winnend" te spelen. Een gezellig gokje is span- nens en leuk, maar echt gokken vinden wij de paardesport onwaar dig. Bus 94 van de NZHVM (geel) ver trekt tot een half uur voor aanvang van de coursen schuin tegenover station Hollands Spoor (Hofwijek- straat) en vanaf busterminal C.S. Retourtje kost 3.Op de bus staat „buiten dienst" A.s. zondag start Duindigt om 1 uur. Alle hoogtepunten van Neerlands Draf- en Rensport fotografisch vastgelegd in een album. Prijs 25,Verkrijgbaar bij de boek handel en op alle banen. BB. VLAARDINGEN Tot 8 mei ex poseert in het Ontmoetingspunt van het Zonnehuis de Vlaardinger Rob Kila met een kollektie pente keningen. Rob Kila heeft een technisch be roep en beoefent zijn kunst als amateur. Aan zijn werk is dat ech ter niet te zien, daaruit blijkt de kunstenaar. Hij is autodidact, wel heeft hij een aantal tekenlessen bij Eduard Wingen en Joop van Meel gehad, om zijn aanleg voor tekenen verder te ontwikkelen. Door verder veel te oefenen heeft hij zich een geheel eigen plaats on der de pentekenaars weten te ver overen. Zoals bij het pointilisme be reikt hij door het zetten van on noemelijk veel stippen, een be paalde kleurnuance in zijn zwart wit tekeningen. Uit zijn werk op de expositie is te zien dat hij met veel animo en liefde zijn tekeningen maakt. De fi guratieve tekeningen hebben een abstrakte inslag. Hij tekent zijn on derwerpen zo, dat een ieder ze her kent, maar hij legt er een dusdanige impressie in, waardoor het meer wordt dan het natekenen van de ui terlijke werkelijkheid. Juist daarom zijn zijn tekeningen zo prettig om te zien, het zijn meer dan tekeningen, het zijn bijna beh- rijvingen. Achter ieder onderwerp sc schuilt wel een geschiedenis die aanleiding werd om het uit te beel den. Vooral bij portretten komt het karakter of de gemoedstoestand van de getekende persoon sterk naar voren. Op deze tentoonstelling toont Rob Kila zijn veelzijdigheid, door zijn impressie weer te geven over een groot aantal verschillende onder werpen. Voor een bezoek aan deze tentoon stelling kunt u dagelijks in het Ont moetingspunt van het Zonnehuis terecht van 10.00 - 20.00 uur. fcttfö '<W Nieuwlandplein, Schiedam. (Naast Edah) S-16-OI Noordwijk, Schuttersveld 35, Schie dam. Kinderbril met metalen montuur, Zuijderwijk, Damlaan 26, Schie dam. Zwarte portm. met inhoud. Be|- jaars. Nieuwe Damlaan 495, Schie dam. 3 sleutels. Hoving, Burg. Honner- lage Gretelaan 219, Schiedam Stalen dameshorloge met zwart le ren bandje. De Ruiter, Burg. v. Haarenlaan 1187, Schiedam. Bruine kinderportm. met overslag en inhoud, v. Doorn, Koekoekslaan 28, Schiedam. Rode zwembroek met bloemetjes, Sluimer, Stadhouderslaan 89, Schiedam. Quartz horloge met chromen band, v.d. Berg, Royaardsplein 115. Schie dam. Muziekstandaard, Mackenbach, v. Haarenlaan 909, Schiedam. Autosleutel, v.d. Vliet, Putter- hoeksetraat 12. Schiedam. 5 sleutels aan ring met pluimpje. De Groot, Kraanvögellaan 6, Vlaardin gen. Bruine portm. met inhoud en foto. Blom, Willem Andriesselaan 53, Schiedam Rode knijpportm. met inhoud en krantenknipsels. Vastbinder, Rot- terdamsedijk 427, Schiedam. Randstadedities, wekeiijks in 700.000brievenbussen De artistieke kwaliteiten van Martine Bijl behoeven dunkt ons geen nader betoog. Haar shows voor de TROS vervaar digd ademen een verheugd ni veau en haar deelname aan het TV-spel „Wie van de Drie?" openbaart een artieste die door vele collega's op handen wordt gedragen. Ondermeer werden door haar bovendien twee kinderboekjes geschreven, waarvan zij tevens de illustratie ter hand nam. Van deze waarlijke vakvrouw bracht Ariola een dubbelelpee uit, waarop zij enerzijds de van haar bekende typetjes nog eens etaleert plaat 1 en op de tweede plaat een aantal Neder lands-talige stukken zingt van sterk wisselend karakter. De uitgave draagt simpelweg haar naam: „Martine Bijl". Het RCA-label brengt een nieuwe opname van bugelspeler Rein van den Broek. De elpee kreeg als titel: „Tropical Moods" en is gearrangeerd en gesitueerd met een ferme kni poog naar de welbekende Tiuana-sound van Herb Alpert. Er werd een dozijn composities opgenomen, waarvan de solist zelve zegt: „Mijn muziek moet als een kacheltje zijn... warm". In de RCA-serie „The Origi nals" verschenen enige aan trekkelijke her-uitgaven van Chet Atkins, Ray Peterson, Eddy Fisher, Rosemary Clooney en Perez Prado, Paul Anka, Neil Sedaka, Sam Cooke en een formidabele Boogie- Woogie elpee. Al enige tijd geleden doch ze ker het vermelden waard werd door RCA een dubbelal- bum uitgegeven van dé succes volle Italiaanse componist van filmmuziek Ennio Morricone. Hij componeerde de muziek zoals bekend voor de film: „Het gebeurde in het Westen", doch heeft veel meer geschre ven. De voornoemde dubbel-elpee bevat dan ook melodieën uit on dermeer: „The Good, The Bad and The Ugly", „For a few dol lars more", „My name is Nobo dy", For a fistful of Dollars" en „Moses Theme". Voor de liefhebbers van de Di xieland-jazz een voorbericht. Op 30 mei aanstaande concer teert The Dutch Swing College Band, onder leiding van Peter Schilperoort, in het Congresge bouw te Den Haag. Dit optreden belooft een zeer bijzondere avond te worden. Het concert wordt gegeven naar aanleiding van het 35-jargig be staan van de band en er zal in maar liefst 13 verschillende be zettingen worden opgetreden. Daartoe zijn musici uit alle de len van de wereld opgeroepen. In totaal zullen 35 musici acte de présence geven. De AVRO zal hiervan een registratie pro duceren, waarvan een dubbel elpee in september a.s. zal ver schijnen, een en ander in sa menwerking met Phonogram. De nieuwe elpee van Boudewijk de Groot: „Van een afstand", heeft bij de voorbereiding en productie nogal wat moeilijkhe den gekend. In een persoonlijke toelichting verduidelijkt Boude- wijn de Groot dat die titel niet alleen slaat op bevreemdings- processen, maar ook op de af stand die er tussen hem en de tekstschrijver Lennaert Nijgh die in Amerika zat was, waardoor de totstandkoming van de nieuwe plaat moeizaam moet worden genoemd. Op de elpee „Van een afstand", wordt medegewerkt door de oudste en jongste zoon van Bou- dewijn de Groot (Marcel en Jimmy) die respectievelijk op gitaar en als achtergrondstem te beluisteren zijn. Philips/Phonogram startte on langs een nieuwe serie heruitga ven onder de benaming: „Bril liant". Ondermeer werden in deze reeks uitgebracht: Fausto Papetti waarvan tevens de nieuwe elpee „29 A Raccolta" is verschenen Erroll Garner, de organist Feike Asma met een „verzoekprogramma" van ge liefde klassieke melodieën, The Dutch Swing College Band. „Sport Palast Berlin". Chris Hinze. „Silhouettes", The Syd Lawrence Orchestra, Liesbeth List. „Madame Mélancolie", Ma- lando en zijn Tango-orkest, Rob dc Nijs „Tussen Zomer en Win ter", Jacquel Brei. „Me me quitte pas", Frida Boccara, als- uode enkele dubbelalbums.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 31