SFC maakt slechte beurt Wol maakt de autovakantie plezieriger Zaalvoetbal Bingo-avond Rietzeilers Met Ewald Neyenhoff Met Adriaan van Stolk in de in de SPECERIJENRACE ra SCHIEDAM Tegen het einde van de zaalvoetbalkompe- titie heeft SFC maandagavond een slechte beurt gemaakt door niet op te komen tegen SVDBR in de sporthal Prins Alexander. De Schiedammers die in de bovenste regionen verkeerden in de derde klas I krijgen daardoor twee ver- liespunten en zijn uitgeschakeld voor de titel. VVK-LOMBARDIJEN 4-2 WF-RSV 3-0 URSUS-FC PROMENADE 4-1 HERMES DVS-SVDP 6-4 FCN'66-OACN BOYS 8-1 SPSV-ROESTVAST 4-1 BFC-CKC 4-4 EXCELSIOR'20- BLIJDORP 3-1 SCHIEDAM-SPARTA 2-2 OVERIGE UITSLAGEN VETUS HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 47 WOENSDAG 23 APRIL 1980 Dit was wel het kolfje naar de hand voor SVDPW, dat zelf geen fout maakte en San Clemente een 10-3 nederlaag bezorgde. Peet van der Meer en Wim van Mil zetten WK op 2-0 voorsprong voor dat Lombardijen kon tegenscoren. Net voor rust zorgde Ruud de With voor 3-1. Via 3-2 maakte Ruud de With aan alle onzekerheid een einde door 4-2 te scoren. Wf had niet veel moeite met de tegenstander, alhoewel de Schie dammers in de eerste helft maar eenmaal konden scoren door Peet den Hartog. Na rust was het weer Peet den Har tog en Tinus van Loenen zorgde voor de 3-0 eindstand. Coen Steenbergen en Carl Stolten- hoff waren de makers van de doel punten in de eerste helft die met 2-0 werd afgesloten. Henk Verwey en weer Stoltenhoff zorgden in de tweedf helft voor 4-0. Daarna moest Ursus doelman Joop Kuiters voor twee minuten naar de strafbank wegens een sliding. Cees Dontje ging in doel en stopte de strafschop. Toen daarna Cees Dontje eveneens een sliding maak- f rr^es' >ok hij voor twee minuten naar l ank. De str_,d van Joop Kuiters was toen om >n hij mocht proberen de strafschop te stoppén, wat niet lukte - Promenade toch nog aan een tegei.^unt kwam. De ploeg van coach Gerard van Vuuren heeft een enerverende wed strijd gespeeld en heeft tweemaal een goede voorsprong uit handen gegeven. Ed Smit zorgde voor 2-0 maar SVDP kwam langszij. Nog voor de rust waren het Hans de Roos en Ed Smit die voor 4-2 zorgden. In de tweede helft zag SVDP weer kans om gelijk te komen. 4-4. Het laatste woord was toch weer voor Hermes en Rob Baris en Hans de Roos zorgden voor een 6-4 eind stand. FCN kwam middels Wim de Groot, Sjaak Hoogstad en Peter Friede- rich op 3-0 voordat werd tegenges- coord. Daarna liep FCN uit door twee doelpunten van Henk van der Lely en twee van Martin Schaap. De laatste treffer nam Sjaak Hoog stad voor zijn rekening. De Schiedamse politie kwam op een 0-1 achterstand voordat Epi Groeneveld de ruststand op 1-1 kon brengen. In de tweede helft ging het allemaal veel beter en Gerard Elderkamp, Jan Kooy en Epi Groeneveld zorg den voor een overwinning. BFC kwam al snel met 2-0 achter maar Joop van Veen bracht de ruststand op 2-1. In de tweede helft liep CKC uit naar 4-1. Joop van Veen en Jan Bruinsel brachten de spanning weer terug door 4-3 te la ten aantekenen. Daarna kreeg BFC een strafschop maar deze werd door Bruinsel ge mist. In de allerlaatste minuut kwam BFC toch nog een winstpuntje doordat Peter Feelders de eind stand op 4-4 bracht. Excelsior blijft nog in de racZe voor de titel. Cees Schouwenburg scoorde 1-0 maar met de rust was het toch weer gelijk. In de tweede helft toonde Excelsior zijn kracht en met de doelpunten van Martin de Vette en Willem Uit- dewilligen werd toch een 3-1 over winning behaald. Schiedam dat in de onderste regio nen verkeert kon de punten heel goed gebruiken. Sparta nam echter in de eerste helft een duidelijke 2-0 voorsprong. Aangezien Sparta niet over wisselspelers beschikte, kwam ze dit in de tweede helft duur te staan. Schiedam perste er alles uit en on der de luide aanmoedigingen, die lakoniek door de goed leidende Schiedamse scheidsrechter Cor Zwaan in ontvangst werden geno men, was het eerst Guus Gundlach die 2-1 liet aantekenen. Sparta verkeerde daarna in condi- tienood en daar profiteerde Schie dam van. Daan Krabbendam maakte 2-2 en Schiedam was over gelukkig met het behaalde puntje. HBSS-DCMR1-4 SVDBR-SFCn o VVOR-SVV3-5 GTB ROGAl_8 SVDPW-San Clemente10-3 FC Veronica-DHS1-4 De Maas-GSS7-2. Tijdens de le etappe van de Ned. Lloyd Specerijen Race van Djakarta naar Rotterdam heb ben wij gegevens voor u verza meld over de Lexington, die binnenkort voor een tussenstop in Kaapstad zal aankomen. Uit het radioprogramma „Met het oog op morgen", dat op werkdagen tussen 23.00 en 24.00 uur wordt uitgezonden (hilver- sum 1), volgt een korte samen vatting van gesprekken die door Adriaan van Stolk met diverse medewerkers van dit pro gramma via de radio werden ge voerd. 26 Maart: de ontvangst is vrij slecht; Adriaan van Stolk meldt dat de weersomstandigheden bijzonder goed zijn en dat de Le xington prima op koers ligt, richting Mauritius. „Een kalm zeetje, midden op de Indische Oceaan", aldus Adriaan. Op 30 maart is de ontvangst zeer goed en het hele gesprek wordt uitgezonden. De positie van de Lexington 15:28 graden O 29 graden Z, en ze ze:'t op dat moment plm. 500 mijlen ten z.w. van Madagascar, plm. 600 mijlen van Mauritius. Het is mooi weer en er staat weinig wind bij een vlakke zee. Adriaan meldt dat het 24 uur geleden nog stormde, waardoor een storm spinnaker werd ver speeld en het grootzeil aanzien lijk schade opliep. Zojuist heeft de bemanning een grote walvis gesignaleerd en re gelmatig escorteren dolfijnen de Lexington. De sfeer aan boord is, met een zeer gevarieerde en getalen teerde bemanning bijzonder goed. Op 2 april is de ontvangst via de radio redelijk goed. De positie van de Lexington is 40 graden O, 34 graden Z. Men zeilt nu plm. 600 mijlen onder Madagas car. In deze le etappe heeft de Le xington nu 3900 mijl afgelegd en de afstand tot Kaapstad is nog plm. 1400 mijlen. Het weer: er staat een stevige wind 30 k 40 knopen. De Lexington heeft momenteel een moeilijke zeegang, terwijl er pr'-* lemen zijn met de spin- nak Adriaan meldt, dat één van de bemanningsleden zeeziek blijft, zodat in Kaapstad van beman ning gewisseld zal worden. De volgende bemanningsleden zullen uit Kaapstad naar huis keren: Jaap Prummel uit Den Haag; Rumon Quekt-.ierghe uit Breskens en Dirk Jan van Hou ten (onder voorbehoud) uit Utrecht. De nieuwe bemanningsleden die Lexington gaan versterken zijn: 'J. Katinekens uit Fijnaart; H. Dijkhuizen uit Vlissingen; W. Rijnsdorp uit Spijkenfsse. De 2e etappe zal ook met zeven man gezeild worden. Verder vermeldt Adriaan van Stolk aan zijn Delftse kantoor, dat hij een ieder bedankt voor de felicitaties die Joop van Vliet, Rumon Quekelberghe, en Adriaan van Stolk mochten ont vangen voor hun verjaardag die aan boord gevierd werd. Op de Lexington dacht men op plm. 13 april de haven van Kaapstad binnen te zullen lo pen. Adriaan van Stolk meldde ons het volgende bericht: Positie 12- 4-1980: 16 graden O 34 graden Z en varen 30 mijl ten westen van Port Elizabeth. Er is een sterke wind en schieten niet op. Het grote zeil is vernield en kunnen alleen de derde rif ge bruiken. Zij hebben op 16 april nog 450 mijl te gaan voor zij Kaapstad zullen bereiken. Met de beman ning is het prima, het voedsel raakt op. Inmiddels is Abraham van Stolk met zijn Lexinton in Kaapstad aangekomen. En toen waren ze toch bijna in Kaapstad. Ewald Neijenhof van de Vetus Zanzara, het kleinste zeiljacht uit de Specerijenrace. Met al heel wat moeilijkheden achter de rug, maar nog vol goede moed om het vervolg van de reis voort te zetten. Maar nu eerst even een paar dagen vaste grond onder de voeten en nog een boel te organiseren. Op 12 maart waren ze van start gegaan in Djakart. Richting Kaapstad. Het schip afgeladen met voorraden, op het laatste moment nog ingekocht in Dja karta. Gespannen in een net te gen het plafond. Alle blikjes ontdaan van het eti ket en genummerd. „Dat is no dig voor als die blikken nat worden. De etiketten verpulve ren dan en als dat in je filters gaat zitten ben je weg.Je moet er maar aan denken. Gerookt werd er meteen ook niet meer. Ewald gooide bij het vertrek zijn pakje shag op het start schip. Hij hoopte, dat de sultan, die het startschot gaf het zou op vangen, maar deze keek wel uit. „Gerookt wordt er niet aan boord. Dan is het einde zoek. En alcohol alleen op zaterdag. Een pilsje en een neut. Ja, joh dat moet je wel in de hand houden op zo'n klein schip met zoveel mensen. Het contact met jullie kwam in het begin wat moeilijk tot stand niet? „Ja, zul je altijd zien. Eens in de zoveel jaar heb je last van zonnevlekken, die het radiover keer storen. En dat was uitgere kend kort na de start. Nu gaat het beter. „Zeker, toen Frans zo zeeziek was hebben we via de radio aan anderen ge vraagd wat daar nou aan te doen. Je weet wel iets tegen zee ziekte, maar Frans was chroni sch zeeziek. Da 's erg hoor. Nou toen ging het aanvankelijk wat beter, maar op de langen duur hielp het toch weer niet. Van daar dat Frans voortijdig van boord is gegaan". We waren eerst al op weg naar Mauritius om Frans af te zetten, maar toen het iets beter ging en de averij die we hadden opgelo pen zelf hadden gerepareerd zijn we toch omgedraaid en ver der gegaan. Nou met het bekende gevolg. Frans moest uiteindelijk toch van boord" Kort voor Kaap stad nog meer problemen. Windstilte eerst, dan zware storm en opnieuw averij. We konden het nog alleen red den meent Ewald, die als zee man niet voor één gat te vangen is. Jullie liggen op de laatste plaats in de race. „Dat doet me niets. Ik heb voor de start al gezegd, dat we meedoen om de eind streep te halen. Niet als eerste". Nou tot ziens in Rotterdam. Bijna in Kaapstad dus nu, maar nog niet helemaal. Om de schade aan het schip, die toch ernstiger is dan aanvankelijk werd gedacht, koerst Ewald Neijenhoff nu richting Durban. SCHIEDAM De Schiedamse kar- navalsvereniging De Rietzeilers houdt wederom een bingoavond op donderdag 24 april in gebouw Irene aan de Nieuwe Haven 155. De zaal gaat open om half acht, het bingos- pelen begint om acht uur. Gezien: honderden automobilisten die op de parkeerplaatsen naast de autosnelwegen naar het zuiden ver kreukeld uit hun mooie auto stap ten en hun „luchtige" overhemd nat en plakkerig van hun rug moesten losweken. Gehoord: een man in een grote auto-showroom in Amsterdam die de verkoper uit alle macht pro beerde over te halen de extra aan bieding van twee vloermatjes om te zetten in een wollen stoelhoes. Hij slaagde. Straks gaat ook U weer op vakan tie. En misschien behoort ook U tot het nog steeds uitdijende miljoen- nenleger dat de zon per auto op zoekt. Aan en in die auto steken we met z'n allen honderden miljoenen per jaar aan alle mogelijke acces soires voor verfraaiing en meer comfort. Veel autofabrikanten le.veren tegenwoordig tal van accessoires standaard bij. Maar de meesten ko men daarbij nog niet toe aan een belangrijk aspect van comfortabel zitten: kwaliteitsbekleding op de stoelen. Alhoewel, naast Lancia, die dit jaar in de Beta-serie wollen bekleding heeft ingevoerd, gaan nu ook Auto- bianchi en Peugeot wollen meubel stof gebruiken. Gestart is al met de Peugeot 505 en binnen afzienbare Hoofdprijs is ditmaal een tuina- meublement of een dames- of her enrijwiel. Daarnaast zijn véle an dere prijzen te winnen. Ieder is van harte welkom; kinde ren onder de zestien jaar hebben uitsluitend toegang onder geleide van hun ouders of andere volwasse nen. De opbrengst van de bingo-avond is bestemd voor de gehandicapten van Schiedam. tijd zul len ook het speciale type- van de 305 en de coupé-uitvoering van de 104 met een wollen tweed geleverd worden. Wol in de auto is dus in opmars. Daarom deze tip: voor alle autobe zitters die 's winters elke ochtend even moeten doorbijten als ze de ijskoude autostoel weer in hun rug voelen en voor allen die weten dat het straks op de lange ritten naar het zuiden weer „Au, wat is die stoel heet" en plakken geblazen is, voor al die Nederlanders zijn er prima schapevachten in de handel die op elk type stoel passen. Schapevachten van wol, uiteraard. Met alle natuurlijke eigenschappen van wol: isolerend tegen winterse afstotend. Geen wonder dat men sen die eenmaal een wollen hoes om hun autostoel hebben er niet meer vanaf willen. „Als je hebt er varen hoe lekker dat zit, dan kun je gewoon niet meer zonder". De meeste grote warenhuizen en autoshops hebben schapevachten met een leren rug, maar ook ge breide wollen hoezen. In kwaliteits en luchtigheid ontlopen ze elkaar niet veel. De prijzen variëren van 65,— tot 110,per hoes. Randstadedities, wekelijks in 700.000brievenbussen

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 47