Drukke bedoening in de Schiedamse havens Geraniummarkt 5 mei Schiedam zet de bloemetjes buiten f Huize Frankeland in aktie voor de Derde Wereld Dubbele feestdag voor echtpaar Schalken-Haanskorf ULTRACB.V Arrestant had reden voor vluchtpoging Gokautomaten in drie café's opengebroken VOUWWAGENS FFN OfcARAVANS INKLAPBARE CARAVANS HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 43 VRIJDAG 25 APRIL 1980 SCHIEDAM Er wordt gezeild, geroeid en gewipperd op 30 april, wanneer het Zeekadetkorps Schie dam open schip houdt aan boord van hun nieuwe korpsschip „SPI- CA", die de „Jan van Gelder" op volgde. Voor deze gelegenheid komt het korpsschip vanaf 28 april voor plm. 2 weken in de voor hun zo bekende, ouwe trouwe Voorhaven te liggen. Op 30 april is er open schip van 2.00 tot 4.00 uur en jongens en meisjes (want ook meisjes kunnen lid wor den) vanaf 12 jaar kunnen dan kij ken op het Zeekadetkorps ook niet een vereniging voor hen is. De be manning beantwoordt alle vragen. Ook ouderen die willen weten hoe en waar een deel van de Schie damse jeugd hun tijd doorbrengt, zijn van harte welkom. Op 4 mei verleent korps Schiedam medewer king bij de dodenherdenking, door het vormen van een erehaag. Op 5 mei is er wederom open schip, nu van 12.00 uur tot 15.30 uur. Tevens staat deze dag bol van de aktiviteiten. Rond 10.00 uur kan korps Schiedam haar eerste gasten verwachten bij het N.S. station Schiedam/Rotterdam West. Ver wacht worden de korpsen Den Hel der, Alkmaar, Heerhugowaard, IJ- muiden, Rotterdam, Vlaardingen (met het eigen, korpsschip „ASSAM II"), Maassluis, Gouda en Arnhem. Onder begeleiding van de harmonie St.Radboud worden de gasten op echte Zeekadetten-wijze over het water door de Schiedamse binnen havens naar de voorhaven ge bracht, waar ze officieel verwel komd zullen worden. Om plm. 1.30 uur beginnende mani festaties. In de nieuwe haven, bij de „kippebrug" zullen de 10 korpsen onderling vriendschappelijke roei- wedstrijden houden in de nieuwe bil sloepen die korps Schiedam rijk is. Dit duurt ongeveer tot 15.00 uur. Rond deze tijd worden in de buiten haven zeildemonstraties gehouden met beenhakkervletten en werkt men op de „SPICA" met een wip pertoestel. Om ongeveer 16.00 uur worden de prijzen van de roeiwedstrijden uit gereikt door burgemeester Ter Loo. Dit is tevens het einde van deze feestelijke dag. Op 7 mei gaat de „SPICA" weer terug naar haar ligplaats in de Wilhelminahaven aan de steigers van de H.C.G. Wie vragen heeft kan bellen naar de heren R. J. van Ewijk. Tel. (010- 268458) of J. F. van Roon (010- 345606). - rotsvast op de weg - oerdegelijke constructie - laag in gewicht dealer voor Zuid-Holland: Jan van Riebeeckweg 2 3100 AB Schiedam. Tel. 010 152066 die dit jaar helemaal in het teken van Oranje staat door de troonswis seling. De tweede reden waarom het echt paar alle reden tot feestvieren heeft is het feit dat zij op 30 april hun zes tigjarig huwelijk herdenken. Door de vele festiviteiten op de der tigste april besloten Adrianus Schalken en zijn diamanten vrouw Gijsberta Antonia Haanskorf ech ter, hun trouwdag wat eerder te vie ren, namelijk op donderdag 24 april. Zij deden dat in hun woning in Huize Frankeland aan de St. Lidui- nastraat, waar zij kennissen en fa milie en medebewoners ontvingen voor de toepasselijke felicitaties. Adrianus Schalken werd geboren op 20 maart 1896 in het Brabantse dorp Zevenbergen. Zijn echtgenote, Gijsberta Antonia Haanskorf is af komstig uit hetzelfde Zevenbergen, waar zij op 24 april van het jaar 1900 het levenslicht aanschouwde. De beide Zevenbergers huwden in hun woonplaats op 30 april 1920. Zij hebben een groot deel van hun leven in Schiedam gewoond. Behalve de vele felicitaties van vrienden en bekenden ontvingen de Schalkens ook de gelukwensen van de gemeente Schiedam. Burge meester Te Loo en zijn echtgenoten brachten het diamanten echtpaar 's middags een bezoek. SCHIEDAM De arrestant die za terdagavond probeerde uit het po litiebureau aan de Lange Nieuw- straat te ontsnappen en die korte tijd later door de arm der wet van een dak in de Makkerstraat werd gehaald, had kennelijk een goede reden voor zijn vluchtpoging. De 20-jarige G. M. J. uit Rotterdam moest enkele dagen na zijn ver geefse uitbraak voor de officier van justitie verschijnen. Hij bekende een aantal inbraken die hij deze maand had gepleegd in Schiedam, Pijnacker en Vlaardingen. Op 14 april stal J. een auto in Schie dam. Enige dagen eerder, op 9 april, had hij een etalageruit van de firma Evatoom vernield en uit de uitstalkast twee radiocassetterecor ders gestolen. Bij deze daad veroor zaakte hij voor tweeduizend gulden schade. In de nacht van 14 op 15 april gooide J. bij een juwelier in Pijnac ker een steen door de ruit en ging er vandoor met een plateau met dertig paar zilveren ringen. In de nacht van 18 op 19 april ging er bij Schipper Radio BV in het Vlaardingse winkelcentrum De Lo per ook een steen door de ruit. De Rotterdammer stal hier enkele Marcbakken (radio- en ontvangap- paratuur), 7 draagbare radio-cas setterecorders en drie rekenmachi-/ nes. De totale schade inclusief de gebro ken winkelruit bedroeg hier 5000 gulden. SCHIEDAM Een drietal café's aan de Singel is woensdagnacht het werkterrein geweest van een of meerdere onbekende(n) die op een gemakkelijke manier aan wat geld wilden komen. De politie ontving van café 't Wa genwiel, de Melody-bar en Jocks- Inn de melding dat er was ingebro ken. In het eerste café brak men een go kautomaat, een speelautomaat en de biljartklok open en verzamelde op deze manier in de vroege ochten duren een buit van in totaal vijf tienhonderd gulden. Men kwam het café via de achterzijde binnen. In de Melody bar werd eveneens een speelautomaat opengebroken. Buit: achthonderd gulden. Ook hier kwam men via de achterzijde bin nen. In Jocks-Inn tenslotte bedroeg de buit slechts vijftig gulden. Het geld was afkomstig uit een potje dat in de nabijheid van de bar stond. SCHIEDAM Ten bate van een tweetal ontwikkelingsprojekten in de Derde Wereld wordt op zater dag 10 mei een fancy-fair gehouden in Huize Frankeland aan de St. Li- duinastraat. De opbrengst van de markt is be stemd voor de bouw van een op- vangshuis voor jonge meisjes in Hoya (OpperVolta) en voor eenes- huis in Baturaja (Zuid-Sumatra). Vanaf deze laatste plaats schrijft Pater Nico van Steekelenburg aan het comité dat de fancy-fair in Huize Frankeland organiseert, dat hij problemen heeft met het wees huis, waar 7 jongens van rond de twintig jaar een vak leren maar nog geen tehuis hebben. Deze jongens wonen samen in een huis dat volgens de pater bijna in elkaar valt. De pater hoopt dat de opbrengst van de fancy-fair het mogelijk maakt voor deze jongeren een beter onderkomen te bouwen. Voor de beide projekten (opvang huis en weeshuis) wordt in de be trokken landen geen subsidie gege ven, zodat men van giften afhanke lijk is. De fancy-fair in Huize Frankeland is zaterdag 10 mei geopend van tien tot tien uur, en naast diverse even ementen is er ook een rommel markt. Daarnaast is er een loterij waarvan de hoofdprijs bestaat uit een drie daagse reis naar Parijs voor twee personen. Het verzorgen van de inwendige mens wordt tijdens de fancy-fair beslist niet vergeten, want de chef kok van Huize Frankeland zorgt voor de nodige lekkere hapjes. SCHIEDAM Voor het echtpaar Schalken-Haanskorf is de dertigste april van 1980 een dubbele feest dag. In de eerste plaats is het dan na tuurlijk Koninginnedag, een dag Bij de reconstructie van de Singel, nabij de Rotterdamsedijk, creëerde men hier voor de benedenhuizen een mogelijkheid voor de aanleg van een geveltuintje waarvan er reeds verschillende door de bewo ners zijn aangelegd. WEDSTRIJD De KMTP gaat dit jaar weer een wedstrijd organiseren in balkon- en geveltuinversieringen. Inschrijven hiervoor is overbodig. Een team van plantenkenners/lief- hebbers gaat Schiedam in blokken verdelen en overal waar balkonver siering (niet al te hoog om vanaf de straat te worden waargenomen)is twee keer beoordelen om hieraan daarna punten toe te kennen. Om de bevolking te stimuleren en bidwijs te maken stelde het Bloe menbureau Holland een kleurenfol- der beschikbaar onder het motto: „Planten kennen geen hoogte vrees". Hierin zijn de nodige illustraties te vinden plus richtlijnen over keuze van bloemen, groen, plaatsing met kans op gedijen, enzovoorts. Informatie wordt tevens gegeven over de aanleg van de zgn. straatte- geltuintjes en welke klimheesters hiervoor het meest geschikt zijn. Aan de serieuze gegadigden wordt in de propagandastand een exem plaar van deze fraaie folder gratis uitgereikt. Iedereen die versierin gen aanbrengt, waar dan ook, dingt onbewust mee naar de be schikbare prijzen. Een voorbeeld van een kleurrijke balkonversiering waarvan de keurings commissie er deze zomer in Schiedam veel hoopt aan te treffen. SCHIEDAM De aanvankelijk op zaterdag 17 mei te houden geranium- markt (met verder voorjaars-, zomerplanten, sierheesters enz.) is ver plaatst naar zaterdag 5 mei. De markt is opgenomen in het feestprogramma van de Stichting Viering Nationale Feest- en Gedenkdagen en wordt gehouden op de promenade voor de Hema. De organisator van de markt, de KMTP afdeling Schiedam, zal hier een propagandastand inrichten en tevens door haar ervaren bloem- schiksters demonstraties laten ge ven in dit onderdeel van bloemsier- kunst door amateurs. De gemaakte arrangementen en composities gaan naar de plaatse lijke bejaardencentra ter opvrolij king van de recreatiezalen. Het accent in de stand komt echter te liggen op het stimuleren van de bevolking, balkons te versieren met bloembakken en waar dit kan ge veltuintjes aan te leggen. Wat dit laatste betreft geeft de gemeente een voorbeeld. Ook mooi aangelegde voortuintjes dingen mee in de wedstrijd in een aparte categorie. SPECIALE AANBIEDINGEN (500,— tot 1000,— voordeel) (tevens verhuur). SHOW-CARAVANS verlaaade Driizen!

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 43