Nu de naam nog. Feest rond Wijkcentrum-N. Snel meer bos in Randstad Kinderen spelen met lucifers Welpendag scouting Rijnmond l^f Vrouwencafé SCHIEDAM De bouw van Wijkcentrum Schiedam-Noord schiet hard op. Over enkele maanden, eind augustus of be gin september, wordt het wijk centrum met een groot feest in gebruik genomen. Vooruitlopend op deze gebeur tenis wil men op zaterdag 10 mei een grootse happening rond het splinternieuwe wijk centrum houden. Motvhet ge beuren: „het grote wordt wak ker feest". „Kost niets, toch leuk en men steekt er wat van op", zegt men in Schiedam Noord. HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 27 WOENSDAG 30 APRIL 1980 Wethouder Posthoorn metselt zijn tegel in de hal van het wijkcentrum. De wijkgroep Werkontmoetings- centrum, al jaren betrokken bij de planvorming en de uitvoering daar van, is de laatste maanden voor de opening extra actief. INFOMARKT Op tien mei staat de werkgroep op de informatiemarkt met een kraam vol wetenswaardigheden over het nieuwe wijkcentrum. Die dag zijn ook andere groeperingen uit Schie dam Noord aktief. Vertegenwoordi gers van een tiental wijk- en bewo nersverenigingen zullen eveneens op de markt aanwezig zijn. Ook de Stichting Samenlevingsop bouw Schiedam Noord is die dag aanwezig, terwijl de winkeliersver eniging van het aangrenzende win kelcentrum voor de muziek zal zor gen. Tien mei is ook de dag dat de bewo ners van Noord een kijkje kunnen nemen in het nieuwe gebouw, waar van de deuren tussen elf en drie uur wijd open staan. Die dag gaat tevens de wedstrijd „En nu de naam nog..." van start. Wie een leuke, originele en doel- streffende naam voor het wijkcen- Eén van de ansichtkaarten die op 10 mei te koop worden aangeboden. trum weet te bedenken kan die op een speciaal formulier invullen en inleveren bij de werkgroep. Winnaar van de wedstrijd voor waarde is dat de naam betrekking heeft op alle aspecten van het wijk centrum, dus in de naam mag niet alleen de bibliotheek of de muziek school worden genoemd zal ere gast zijn op het grote openingsfeest (datum nog niet bekend.) Om deelnemers op weg te helpen: de werkgroep omschrijft het wijk centrum als „een soort zoete inval, een gezellig allegaartje van bibliot heek, muziekschool en ontmoe tingsruimte, kortom, een bijenkorf en een echt centrum van Schiedam Noord". TEGELS Oodat de richtlijnen van het minis terie van CRM voorschrijven dat ook de bewoners een financieel aandeel leveren bij de totstandko ming van het wijkcentrum, is men vorig jaar december gestart met de tegelaktie. Deze tegels konden door de koper naar eigen inzicht worden versierd. Er zijn thans ruim 800 tegels ver kocht en alle zullen in het wijkcen trum een plaatsje krijgen. De ko pers kunnen deze op 10 mei eigen handig tegen de wand van de crea- tiviteitsruimte plakken. Wethouder Posthoorn (cultuur) woonde maandagmiddag de bijeen komst in het wijkcentrum bij, waar de plannen voor de tiende mei be kend werden gemaakt. Op een cen trale plaats in het nieuwe gebouw metselde de wethouder zijn eigen tegel in de wand, een voorbeeld dat op 7 mei pagevolgd zal worden door tientallen scholieren die op die datum ook hun steentje zullen bij dragen in de vorm van een tegel aan de wand. Tot nu toe heeft de tegelaktie een bedrag van rond de vierduizend gulden opgeleverd. Een nieuwe fi nanciële impuls wil de werkgroep geven door op tien mei de verkoop van pakjes ansichtkaarten te star ten. Er zijn twee verschillende pakjes ansichtkaarten met elk zeven foto's van plekjes in Schiedam Noord. De prijs per pakje is 3,50; voor twee pakjes telt men slechts vijf gulden neer. KINDEREN Maar er is nog meer te beleven op het te Wordt Wakker Feest. In twee kramen kunnen kinderen (en vol wassenen) koekvergulden. Er is voor hen poppenkast en in de VLAARDINGEN De Randstad Holland met name in Zuid-Hol land heeft dringend meer bos op fietsafstand nodig. Dit concludeerd Drs. J. Borgman, lid van Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland, in zijn inleiding op de studiedag van de Koninklijke Nederlandse Bos bouw Vereniging in Vlaardingen. Gedeputeerde Borgman hield hier een inleiding over de rol van het bos in de ruimtelijke inrichting van de Randstad, terwijl Ir. J. L. Gulde- mond, direkteur Plantsoenen van Haarlem, de funktie van het bos in het Europese stedelijk gebied be lichtte. Gedeputeerde Drs. J. Borgman be nadrukt in zijn inleiding met name de planologische kanten van de bosaanleg. Het gaat er om, dat men sen vopral in de nabijheid van hun woonomgeving de ruimte kunnen vinden voor ontspanning tussen 't groen. Daarbij moeten ze ook ge bruik kunnen maken van de vele mogelijkheden die bos in dat op zicht biedt. Gedurende de laatste 30 jaar is de rol van bos o.a. als ruimte voor al lerlei vormen van openluchtrecrea tie steeds belangrijker geworden. Er kwamen meer en meer mogelijk heden (auto, vrije tijd) om vooral tijdens het weekeinde de vrije na tuur in te gaan. Omdat juist waar de meeste men sen wonen, nl. in 't westen van ons land die vrije natuur relatief het minste aanwezig is, ontstaat een wat onevenwichtige situatie. (Blij in blik, maar niet in de rij). In de z.g. Nota Landelijke Gebieden is dan ook voorzien in een plan voor bosuitbreiding, waarvan alle reerst de Randstad zal profiteren. Ook al om het wat verschraalde na tuurlijk milieu daar iets te verbete ren. Ook in Zuidelijk Flevoland, dat geleidelijk en planmatig binnen de stedelijke invloedssfeer begint te komen, is bosaanleg in de daarvoor gereserveerde ruimte in volle gang. Duidelijk werd tijdens deze studie dag, dat op korte termijn aanvang gemaakt dient te worden met de bosaanleg in de Randstad. Gedepu teerde Borgman wilde zelfs zo ver gaan desnoods bosaanleg in de IJs- selmeerpolders op te offeren om boeren uit het Zuid-Hollandse te la ten afvloeien ten gunste van bebos sing in de Randstad. Dit ging enige aanwezige bosbouwdeskundigen echter wat ver. Met klem werd echter' gesteld dat de overheid op korte termijn meer initiatieven dient te nemen om tot daadwerkelijke bosaanleg te ko men in de Randstad. Deze bosaan leg zal dan wel planologisch en eco logisch verantwoord moeten zijn. Dat wil zeggen de plannen voor bosaanleg dienen van meet af aan deel uit t maken van de planvor ming in het kader van de ruimte lijke ordening, terwijl de soorten keuze van de te planten bomen afgestemd dient te zijn op de groei plaats. Dit laatste om een onge stoorde groei en een minimum aan zorg en onderhoud in de toekomst te waarborgen. Uit de woorden van de heer Borg man werd duidelijk, dat het aan de provincie Zuid-Holland niet zal lig gen. Deze provincie werkt met an dere overheden hard aan de uitvoe ring van een beter woon- en leefmi lieu door het maken van een nieuwe Randstad-groenstruktuur. Bos zal daarbij een belangrijke rol spelen. SCHIEDAM In verband met de 1-mei-viering en hemelvaartsdag is het vrouwencafé „Vrommes" te Schiedam op 1 mei en 15 mei geslo ten. Op 8 mei is het café vanaf 20.30 uur geopend. Op die dag praten vrouwen in „mannenberoepen" over hun ervaringen. Alle vrouwen zijn welkom. Plaats: Gebouw „De Teerstoof", Nieuwstraat 12 Schie dam. Nadere Inlichtingen bij: Ria Wierin- ga, Lange Haven 85, 3111 CC Schie dam. Tel. 010-269540. kraam van de werkgroep jeugd werk mogen ze met allerlei hande- narbeidspullen aan de slag gaan. Mevrouw Dietz uit Rijswijk (be kend van Jeugdland) komt weer naar Schiedam om demonstraties Iets oudere kinderen zijn welkom in de stand van het Open Jongeren centrum, dat t.z.t. langs de Polder vaart wordt neergezet. De rest van de markt bestaat uit stands van wijkvereniging Groe- noord, werkgroep ruimtelijke orde ning, Amnesty International, Stuw- groep Midden-Delfland, Wereldwin- silhouet knippen en het maken van" kei en de afdelingen Schiedam van allerlei papieren figuren te geven. ie Nederlandse Christen Vrouwen Ze helpt degenen, die zelf de schaar Bond, Interkerkelijk Vredesberaad ter hand willen nemen. ;n de Oecumenische Werkgroep. Begane grond I Geplande nieuwbouw PTT kantoor x:x:; bestaand Kruisgebouw 2 Bibliotheek Wijkontmoetingscentrum I Verdieping I Plattegrond van het wijkcentrum. I Begane grond I 1 entree 2 ontmoetingshal 3 toiletten 4 trap 5 speelruimte 6 kleedkamers, berging, toiletten 7 beheerder 8 grote zaal 9 peuter-speelzaal 10 spreekkamer 11 opbouwwerker 12 doka 13 kreativiteitsruimte 14 jeugdafdeling bibliotheek 15 studie-ruimte jeugd 16 expositie 17 trap en lift 18 discotheek 19 personeel bibliotheek 20 magazijn 21 uitleenruimte bibliotheek 22 tijdschriften en kranten 23 vergaderen 24 leslokaal muziek 25 koffiehoek 26 keuken I Verdieping I 3 toiletten 4 trap 17 lift en trap 27 vide 28 biljarthoek 29 technische ruimte 30 bibliotheek volwassenen 31 studie-ruimte volwassenen 32 terras SCHIEDAM Doordat twee elfja rige kinderen met lucifers speelden heeft een deel van het interieur van een woning aan de Mariastraat brand- en waterschade opgelopen. Dat gebeurde zondagmorgen om streeks negen uur, kort voordat de brandweer ter plaatse was om de brand, die in de slaapkamer was ontstaan, met een nevelstraal te blussen. De twee kinderen van de familie J.O. hadden met hun gevaarlijke spelletje het beddegoed en de gor dijnen in brand gestoken. Er deden zich tijdens de brand geen persoon lijke ongelukken voor. Men was niet tegen brandschade verzekerd. Zondagmiddag was de brandweer ook ter plaatse langs de spoordijk ter hoogte van Rijksweg 20, waar een bermbrandje woedde. Twee jongetjes van twaalf jaar oud, T.v.H. en P B. werden aangehou den. Zij bekenden het vuur, dat niet door hen was aangestoken, met een fietspomp te hebben aangewak kerd. Door nog onbekende oorzaak raakte vrijdagmiddag een houten schuur op een terrein aan de Nieuwe Mathenesserstraat in brand. De schuur brandde geheel uit. In de schuur waren verpak kingsmaterialen opgeslagen. SCHIEDAM Nadat alle bij de Scouting Rijnmond aangesloten verkennersgroepen afzonderlijk in eigen groepshuis St. Jorisdag had den gevierd, kregen de welpen hier van zaterdag een sport- en spelmid- dag. Ze werd gehouden nabij het eigen tehuis van de Schiedamse Tazé- groep temidden van het groen aan de rand van het Prinses Beatrix- park. Niet minder dan veertien welpen groepen afkomstig uit Maassluis, Schiedam en Vlaardingen waren hier met hun welpen aanwezig, met elkaar ruim 260 jongens en meisjes. Ze werden bezig gehouden met ver schillende manieren van spelen; de meesten hiervan daterende uit grootmoeders tijd. Ook het wedstrijdelement was aan wezig met voor de winnaars origi nele verkennersprijzen. Het spel- team Rijnmond hiervoor ingezet, stond onder leiding van akela Smith uit Vlaardingen

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 27