Trainer Jaap Klepke: „Ik ben de gelukkigste man van Schiedam" WK kampioen door 3—0 haarimport Een pruik als het nodig is HAARIMPORT SCHIEDAM Het clubhuis van de voetbalvereniging Kethel, waar het overigens altijd goed toeven is, dreunde zaterdagmiddag op zijn grondvesten, toen het eerste elltal een 30 overwinning had behaald op Vlotbrug en daar mee kampioen was geworden in de afdelings zaterdag derde klas. De kreten „Japie-Japie" waren niet van de lucht en daar mee werd op duidelijke wijze uitdrukking gebracht, hoe zeer trainer Jaap Klepke gewaardeerd wordt bij de Ket helse club. HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 37 WOENSDAG 7 MEI 1980 De overgelukkige trainer Jaap Klepke compleet met pet en bloe- Kort daarna was het weer Jos van der Meer die de bal voor doel bracht, maar Ruud de With miste voor open doel. DOELPUNTEN IN TWEEDE HELFT In de tweede helft kreeg de thuis ploeg de volle wind in de rug en toen ging het allemaal veel gemak kelijker. Al in de derde minuut kopte Peet van der Meer tegen de bovenlat uit een voorzet van Jos van der Meer. Na zeven minuten in de tweede helft was het dan eindelijk raak. Coen Scheffers begon aan een solo vanaf zijn eigen helft. Met gemak passeerde hij vier spelers en rondde de solo af met een loeihard schot, wat de Vlotbrug doelman Mary Zandstra alleen maar ge hoord moet hebben. Onbeweeglijk bleef hij staan en WK leidde met 1-0. Toen was het hek van de dam bij de Kethelse ploeg en Vlotbrug mocht van geluk spreken dat zij in Zand stra een betrouwbare doelman had den, anders had de score al veel eerder hoog opgelopen. Netelige situaties ontstonden er voor het vijandelijke doel en toen uit één van de vele corners, scherp genomen door Jos van der Meer, Peet van der meer inkopte, was er door de uitstekend leidende scheidsrechter George Sanderson uit Numansdorp, een overtreding geconstateerd en hij keurde de tref fer terecht af. Na een half uur in de tweede helft wisselde trainer Jos van der Meer om voor Aad de Bruin. Klpke/ Met nog tien minuten te gaan gooide Gerrit van Mil op links in. Peet Slagter miste grandioos en Peet van der Meer profiteerde hier dankbaar van en bracht onhoud baar de stand op 20. Twee minuten voor het laatsje fluit signaal ging Piet Bijl alleen op doel af, op tijd gaf hij keurig af aan de meegekomen Peet van der Meer en die maakte het feest helemaal com pleet door 3—0 te laten aantekenen. OPSTELLING De opstelling van WK was: Willem Giesselbach, Coen Timmers, Coen Scheffers, Dick Zalm, Frans Beun, Ruud de With, Piet Bijl, John Vlas blom, Jos van der Meer (Aad de Bruin), Peet van der Meer en Gerrit van Mil. Na afloop was het een dolle vreugde en iedereen kuste iedereen en vanzelf ging trainer Jaap Klepke al snel op de schouders. Tijd voor een elftalfoto voor de fotografen was er nauwelijks. Het kampioenschap is echter niet ongemerkt voorbij gegaan. Tot in de vroege uurtjes is het feest door gezet. Ondanks het feit dat het bestuur van WK de spelers op vrijdag 23 mei een receptie aanbiedt, waren er zaterdag al talloze felicitaties o.a. van Jan Tjassens namens de sportraad, bestuursleden van de buren WF, MASC, Schiedamse Scheidsrechters Vereniging en Al gemene Bedrijfsvoetbal Competi tie. Kom geheel vrijblijvend langs en overtuig uzelf bij in Schiedam, apart ruime pruiken boutique - 25 m2 Schiedam Lange Kerkstraat 17-19 Tel. 010-268289 Vlaardingen Hoogstraat 159 Tel. 010-343181 Coen Scheffers neemt de felicitaties in ontvangst. Links krijgt aanvoer der Piet Bijl (10) een stevige omhelzing van mevrouw Klepke. De kampioensploeg van WK. Staand v.l.n.r. Rob de Zeeuw (verzorger), Jaap Klepke (trainer), Nico van Puffelen, John Vlasblom, Willem van Puffelen (grensrechter), Coen Timmers, Aad de Bruin, Siem Dongelmans, Ruud de With, Peet van der Meer, Peet van Mil en Ruud Kooymans (voor zitter). Zittend v.l.n.r. Coen Scheffers, Frans Beun, Dick Zalm, Gerrit van Mil, Piet Bijl, Jos van der Meer, Wim Giesselbach en Ton Rijnsdorp. Trainer Jaap Klepke op de schouders van de spelers, geflankeerd door verzorger Rob de Zeeuw (L) en voorzitter Ruud Kooymans. Gerrit van Mil haalt weer eens uit, maar zijn schot zal geen doel treffen. Toen hij voor de zoveelste keer van de schouders was getild zei hij met hijgende stem: „De jongens hebben het toch zelf moeten maken. Niette min ben ik momenteel de gelukkig ste man van Schiedam". Even later, toen hij even met rust werd gelaten, zei hij: „Met een ge lijkspel waren we er ook al geweest, maar we zijn toch het veld inge gaan om te winnen. De ploeg is er op gebrand om ongeslagen te blij ven dit seizoen. De laatste wedstrijd, volgende week tegen MASC, moet er dan ook niet op rekenen dat we het cadeau geven. We zullen onze sportieve plicht doen en weer proberen om met de twee winstpunten naar Schiedam terug te komen". AL GEPROMOVEERD Vorige week was WK al gepromo veerd, omdat er twee ploegen over gaan naar de tweede klas. Over de wedstrijd van zaterdag zegt Jaap Klepke: „In de eerste helft speelde de wind een belangrijke rol. Toen het in de tweede helft 10 werd was het een bevrijding vóór me, jöh wat was ik zenuwachtig. Na het laatste fluitsignaal had ik het gewoon niet meer, mensen wat een sfeer was dat". Toen Jaap Klepke twee jaar terug bij WK kwam was het ook al een gezelligheidsvereniging. „Ik heb ze gelukkig de ambitie bij kunnen brengen om hogerop te gaan spe len. Het was altijd leuk om te win nen, maar als ze verloren hadden dronken ze er hun pilsje na afloop niet minder om", gaat Klepke ver der. „Nu denkt de gehele ploeg daar an ders over en daar ben ik reuze blij om. Ik ben nu ook wel niet zo'n prestatiemens, maar ze zien nu hun eigen kunnen en dat ze in een ho gere klas gemakkelijk meekun nen". Als we aan Jaap Klepke de vraag voorleggen wat hij denkt van vol gend jaar in de tweede klas ant woordt hij vastberaden: „Het eerste is mijn streven om er in te blijven. Ik ben daar in het geheel niet bang voor. We gaan er onbevangen aan i beginnen en we hebben een redelijk jonge ploeg. Qua voetbal horen we in de tweede klas. Ik vind het ook reuze belangrijk dat er enkele kna pen met routine inlopen". Klepke doelt dan hoofdzakelijk op de van PPSC overgekomen spelers Coen Scheffers en Ruud de With, maar ook de topscorer van de ploeg Peet van der Meer heeft al de no dige routine opgedaan. VOLOP MEDEWERKING „Van bestuurszijde is er alles aan gedaan en ook deze mensen hebben een groot aandeel aan dit succes", gaat Jaap Klepke verder. „Neem nou bijvoorbeeld het punt verzorger. Bij welke club die in de derde klas speelt hebben ze een ge diplomeerde verzorger. Rob de Zeeuw doet zijn werk met evenveel enthousiasme en dat vind ik toch erg belangrijk". „Zelfs voorzitter van de vereniging Ruud Kooymans is elftalleider en penningmeester. Willem van Puffe len is de vaste grensrechter, moet je het nu nog mooier hebben?". GROOT KARWEI AFGEMAAKT WK begon zaterdag om het grote karwei af te maken tegen Vlotbrug met de straffe wind tegen. De ploeg was duidelijk zenuwachtig. Vlotbrug kwam gevaarlijk voor het doel, maar de betrouwbare doel man Willem Giesselbach wist steeds op tijd redding te brengen. Na twintig minuten speelde Coen Timmers terug op zijn doelman, maar had niet in de gaten dat daar Anton Looy nog tussen stond. Giesselbach kwam snel uit zijn doel en Looy schoot tegen de doelman op. Dick Zalm was snel ter plekke en kon via een cornerbal redding brengen. Na een half uur spelen kreeg WK vat op het spel van de tegenstander en kon dan ook serieus aan de aan val beginnen. Jos van der Meer maakte zich op rechts goed vrij en plaatste de bal voor het doel. Peet van der Meer kon er echter kop pend net niet bij en de bal ver dween voor doel langs over de achterlijn.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 37