Duizenden keken toe Bevrijdingsvlam op tijd op Vlaardingse Veerplein Dokters geven het goede voorbeeld HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 34 - VRIJDAG 9 MEI 1980 trecht, op een kaasboerderij, koffie, broodjes en soep te wachten. Hier bleven de atleten ongeveer drie kwartier. Daarna ging het di- rekt door naar Schiedam. Door tijdgebrek moest het tempo hoog blijven. Van Wageningen tot Vlaar- dingen zorgden drie motorrijders van de motorclub „Flardingha Rij ders", te weten: Conny en Eric Buutfeld, Janny en Ide Hiemstra, Harrold Blauw en René Reedijk, voor een schitterende begeleiding. IN SCHIEDAM Exact op tijd arriveerden de atleten or de Koemarkt in Schiedam, waar Huib Boeren de fakkel aan burge meester John te Loo overhandigde. Schiedams burgemeester stak daarna het vuur aan, gadegeslagen door een kleine 300 toeschouwers. De tocht van Schiedam naar Vlaar- dingen werd door de gehele ploeg gelopen. Op het Liesveld waren duizenden mensen op de been om de lopers hulde te brengen voor hel feit, dat zij 120 kilometers aflegden om het bevrijdingsvuur in Vlaar- dingen te brengen. ROVS atleet Cor van Iperen over handigde de vlam aan burgemees ter Wim Kieboom, die op zijn beurt het vuur in Vlaardingen tot bran den bracht. Veel dank is de organi- Vlam onderweg. satie ook verschuldigd aan de afde ling EHBO Vlaardingen voor een goede begeleiding. De lopers die de bevrijdingsvlam van Wageningen naar Vlaardingen brachten waren: Bram de Jong, Henry Riedijk, Bertus Stigter, Sjaak Hoogendijk, Luc Dumont, Huib Boeren, Robert van Zanten, Theo Maat, Jan Wielaart, Karei van Leeuwen, Marius de Snaayer, Ed Schlarmann, Ton van der Meer, al len van Fortuna en Nico Terlouw, Wim Reynders, Cor van Iperen, Daan Dijksma, Mart Koopal, Bart Gijsman allen van ROVS. Als verzorgers hebben de tocht meegemaakt Arie van Embden en Gerrit Bruinsma. 1SCHIEDAM/VLAARDINGEN In de nacht van 4 op 5 mei werd in Wage ningen de vlam ontstoken door burgemeester Getwich Verschuur ter her innering aan de bevrijding in 1945. Om 01.30 uur stak één van de organisa toren, Maarten Hoogerwaard, de fakkel aan op het pleintje voor Hotel „De Wereld", waar de capitulatie was getekend. Bertus Stigter van de atletiekver- een stevige klim werd. Daarna ging eniging Fortuna, was de eerste lo per die richting Schiedam/ Vlaar dingen vertrok. Na elke drie kilo meter nam een andere atleet de fakkel over. De lopers kregen meteen al met de Grebbenberg te maken, hetgeen het richting Wijk bij Duurstede langs de Lek. Even voor Montfoort werd een verkeerde weg ingesla gen, waardoor tien minuten achter stand ontstond. Toch bleef de sfeer onder de lopers prima en om zeven uur in de morgen stond er in Haas- lOipfil Beste mensen allemaal hartelijk welkom. Klaar af voor de zeepkisten. „Boter bij de vis" is een van onze gezegden. Maar in ons land, gelegen' aan de zee en met zoveel vissers-, plaatsen, wordt verwonderlijk wei nig vis gegeten. Volgens de traditie eten we alleen vis op vrijdag. Alsof het op andere dagen niet zou mo gen of niet zou smaken. Vis is bo vendien op veel manieren klaar te maken: met of zonder saus, gebak ken, gekookt, gestoofd of onder de grill. Maar hoe u het ook doet, steeds geldt: „boter bij de vis". Zondag: gevulde tomaten, vis Va lencia, gemengde sla, aardappelpu ree, gevulde perziken. Maandag: gebakken kaasplak, veldsla met groene saus, gekookte aardappelen, vanillevla met man darijntjes. Dinsdag: Je-ver, appelmoes, gebak ken uien, aardappelen, karne- melkse pap met stroop. Woensdag: gevulde komkommer met gehakt, macaroni, tomaten saus, caramelvla. Donderdag: goulash, zilvervlies rijst, komkommersla, flensjes. Vrijdag: champignonrago üt, aar dappelpuree, witlofsla, griesmeel- vla met gember. Zaterdag: Mexicaanse stoofpot, yoghurtvla. VIS VALENCIA 250 gr. Kernhem, 600 gr. scholfilets, sap van 1 citroen, 1 theelepel paprika poeder, zout, peper, boter, 2 grape fruits, 100 gr. amandelen, 1/8 liter slagroom. Snijd de Kernhem in plakken van 1 cm. dikte. Was de vis en droog hem af met keukenpapier. Druppel ci troensap over de vis en laat dit even intrekken. Strooi er vervolgens pa prikapoeder, zout en peper over. Wrijf dit stevig in. Beboter een vuurvaste schotel. Leg de helft van de vis in de schotel en hierop de in partjes verdeelde grapefruits. Strooi wat zout, peper en de gebrui neerde amandelen over de grape fruit. Leg hierop de rest van de vis en daarop de plakken Kernhem. Meng wat zout en peper door de slagroom en schenk deze over de vis uit. Zet de schotel 45 minuten middenin een op 200oC voorverwarmde oven. Beelden van de kinderspelen op het Veerplein. De Amerikaanse arts Dr. Stan M. Walch vindt dat dokters het goede voorbeeld moeten geven en hij organiseerde een fiet stocht waaraan door 300 artsen, tandartsen, verpleegkundigen en para-medici werd deelgeno men. „Wij schrijven patiënten dage lijks voor dat zij moeten gaan fietsen, wij moeten het dan zelf ook doen", aldus dr. Walch, die fietsen vooral van betekenis acht in de strijd tegen hartziek ten. Geef de kar een douw.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 34