WOON 5 DAAGSE GRATIS TOEGANG Kwaliteit brood van amateur bakkers stijgt GEBIT STUK? Noord nam kijkje in nieuwe wijkcentrum J. VERINGMEIER Wedstrijd in „De Vrijheid" Kijkje in de keuken dienst plantsoenen POLO SHIRT IH' De toegangskaarten kosten normaal 4.50 p.p.; U als trouwe lezer van de Randstad edities krijgt bij inlevering van deze bon TOT DE WOON 5 DAAGSE VAN 3 TOPMERKEN!! Reparatie klaar terwijl u wacht Koemarkt 1Schiedam Zuidplein Hoog 572 Rotterdam HET NIEUWE.STADSBLAD PAGINA 8 - VRIJDAG 16 ME11980 Een glunderende prijswinnaresse '(Alleen geldig op 14,15 en 16 mei). SCHIEDAM De Schiedamse amateurbakkers gaan steeds beter brood bakken. Dat is de conclusie die deskundigen trekken uit de kwaliteit van het bij molen „De Vrijheid" ingeleverde brood. Afgelopen zaterdag vond in deze historische molen, die dagelijks in bedrijf is om molen voor een aantal ambachtelijke bakkers te malen, de jaarlijkse „broodbakwedstrijd" plaats. Schiedamse amateur-broodbakkers konden zaterdagmiddag hun ver sgebakken broden (bruin en wit) in „De Vrijheid" inleveren. Een des kundige jury, bestaande uit mole naar Batenburg en bakker Hollan der uit Schiedam beoordeelden de inzendingen. Zij letten daarbij op de ingrediën ten van het brood, dat uitsluitend gebakken mocht zijn van volkoren tarwemeel of tarwebloem van „De Vrijheid", en op de versheid van het brood. Natuurlijk werd ook aandacht geschonken aan andere kwalitjeiten, zoals de structuur, de smaak, de kleur en zelfs de vormge ving. Uit dé ongeveer veertig inzendin gen kionden molenaar Batenburg en bakker Hollander konkluderen dat dé kwaliteit van het brood in vergelijking met voorgaane jaren sterk is toegenomen. Anders dan in voorgaande jaren waren ook de inzendingen ditmaal beter verdeeld over bruin en wit brood. Met name de laatste brood soort scoorde hogere ogen dan voorheen. Uiteindelijk kwam een aantal prijs winnaars voor de categorieën wit- en bruinbrood uit de bus. Eerste prijs voor het beste witbrood ging naar mevrouw Leewerenz, de tweede prijs in deze categorie was voor mevrouw Van Dam en de derde prijs voor de heer Scholten, allen üit Schiedam. Bij de bakkers van bruinbrood ging dezelfde heer Scholten met de eer ste prijs naar huis, en kreeg me vrouw Leewerenz de tweede prijs, terwijl als derde prijswinnaar L. Hoogewoning uit de bus kwam. Zaterdag tien mei was voor „De Vrijheid" trouwens een bijzonder drukke dag. Deze tiende mei, lande lijk uitgeroepen tot molendag, viel samen met de eveneens landelijke fietsdag. De combinatie van deze beide jaar lijks terugkerende evenementen zorgde ervoor dat „De Vrijheid" de gehele dag volop in de belangstel ling stond. Deelnemers aan de fietsdag konden de hi tscheori molen bezichtigen en op een bij hun routebeschrijving gevoegd bonnetje tevens een origi nele pannekoek eten, een unieke mogelijkheid die velen niet aan hun neus voorbij lieten gaan. Trots toont een prijswinnaar zijn fraaie aandenken aan de broodbakwed strijd 1980 SCHIEDAM De afdeling Plant soenen Dienst Gemeentewerken houdt zaterdag „Open Huis" op de kwekerij in de Anth. Fokkerstraat. Hiermede wordt iedereen een kijkje gegund in de botanische keu ken, die verantwoordelijk is voor de groenvoorziening van de stad in het algemeen. De bezoekers kunnen tevens ken nismaken met de hier toegepaste culturen die gericht zijn op een massaproductie van border- en perkplanten, gekweekt onder glas. Het effect van containerbomen, welke verplaatsbaar zijn bij grond werkzaamheden dan wel om snel nieuwe wijken van loof- of sierbo- men te voorzien, is hier waarneem baar. Verder zijn demonstratie-bloem bakken te zien en geveldecoraties als voorbeeld voor de wijkbewo ners bij een streven, eigen huis en woonomgeving wat fleur en kleur te geven. De op de kwekerij aangelegde hei- detuin alsmede de hier groeiende heesters, klimplanten enzovoorts maken een bezoek aan de kwekerij zeker de moeite waard. Hetzelfde geldt voor de collectie tropische planten in een van de kas sen, waaronder bloem- en vruch tendragers. Het materieel van de dienst is even eens te bezichtigen. Dagelijks van 9-17 uur en na telefonische afspraak.' Nieuwe Haven 131, telefoon 010-261417. 1 geinig streep 4A div.kleurencomb. Veel stands rondom het nieuwe wijkcentrum; Amnesty was ook van de partij den. De opbrengst van deze ver koop is ook bestemd voor het wijk- gebouw. Een belangrijk onderdeel van het Grote Wordt Wakker Feest was ook de aktie „En nu de naam nog....". Uit de inzendingen van de toekom stige gebruikers moet straks een naam voor het splinternieuwe ont moetingscentrum in Noord uit de bus komen. Voor de dorsthebbers stonden de glazen klaar. SCHIEDAM Misschien vanwege het mooie weer bleek lang niet iedere bewoner van Schiedam Noord afgelopen zaterdag klaar wakker. Of misschien was de stra lende zon aanleiding geweest om elders een koel plekje te zoeken en dan lekker weg te wezen. In ieder geval was het niet over weldigend druk tijdens het Grote Wordt Wakker Feest dat men in Schiedam Noord had georgani seerd om het -nog niet helemaal voltooidenieuwe wijkcentrum bij de wijkbewoners te introduceren. Dat neemt echter niet weg dat het feest toch nog enkele honderden belangstellenden trok. Veel Schie dammers konden hun bezoek aan de winkels van het nabij gelegen Spaland combineren met een kijkje nemen in het wijkcentrum en lieten de gelegenheid niet onbenut. Bedoeling van het Wordt Wakker Feest was, de bevolking van Noordelijk Schiedam kennis te la ten maken met hun toekomstige wijkcentrum, dat straks na de ople vering in augustus/september een zo belangrijke rol in het sociale le ven van Groenoord zal gaan spelen. De deuren van het gebouw stonden dan ook wijd open en ieder die dat wilde kon een blik werpen in de ruimten die straks de bibliotheek, een creativiteitsruimte, een peuters peelzaal en tal van andere voorzie ningen zullen herbergen. Voor wie het moeilijk vond zo één twee-drie de weg te vinden in het grote gebouw met zijn talloze ver trekken, was één blik op een der plattegronden voldoende verhelde rend om op de gewenste plaats te komen. Ook buiten het wijkgebouw konden de bezoekers zich uitstekend ver maken. Het Grote Wordt Wakker Feest behelsde namelijk ook een flink aantal kramen van organisa ties die in Schiedam Noord aktief zijn. Veel belangstelling werd getoond voor de stand van de Stichting Sa menlevingsopbouw Schiedam Noord (SSSN). Verder waren op deze informatiemarkt aanwezig stands van Amnesty International, het OJC, de vereniging Vluchtelin genwerk Nederland, alsmede kraampjes van andere instellingen en enkele politieke partijen. De muziek tijdens het feest werd verzorgd door de drumband Wilhel mus. Voor de kinderen was er een poppekast. Ouderen konden een zitje nemen op een van de terrasjes, waar grote voorraden limonade op dorstige afnemers stonden te wach ten. Tijdens het festijn werden ook de mapjes met ansichtkaarten van Schiedam Noord te koop aangebo- diverse modellen rechte pijp in tulpmodel model)

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 8