Turkije en Marokko in Stedelijk Museum Landelijke bedevaart naar St. Liduina Betere toekomst voor bouwspeelplaats zuid Folklorefestival geslaagd Tentoonstelling „Natuurwerk" in fonotheek Vld. Open dag op stadskwekerij Sukses voor TTG Rijnmond band naar Delft ES Bang&Olufsen Studio 116 Hoofdagent A. G. Hogeling neemt afscheid Geautoriseerd B&Odealer: SAUNA ZONNEBANK HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 19 WOENSDAG 21 ME11980 de problemen die met het werk en verblijf in onze westerse maat schappij verbonden zijn, de ge noodzaakte aanpassing, de isolatie, vaak veroorzaakt door de ethnlsche en kulturele verschillen. De tentoonstelling is gedacht als so- siokulturele manifestatie en is ge richt op een zo groot mogelijk pu bliek. Er zal ook werk te zien zijn van Turkse en Marokkaanse en Ne derlandse kunstenaars. Gedurende de tentoonstelling zijn verschillende manifestaties gep land zoals concerten met Turkse en Marokkaanse muziek en een film programma waarin verschillende aspekten van hun leerwijze hier en thuis tot uiting komen. De tentoonstelling duurt tot 21 juli 1980. SCHIEDAM - Op 31 mei zal tussen 14.00 en 16.00 uur in de Stedelijk Museum te Schiedam de tentoon- steliling „Vanuit Turkije en Marok- koe geopend worden. Met deze tentoonstelling wil het Stedelijk Museum de aandacht ves tigen op onze Turkse en Marok kaanse stadsgenoten. Met behulp van werken uit de toe gepaste kunst, foto's en dia's zullen een aantal aspekten van de Turkse en Marokkaanse samenleving be handeld worden. Maar het eigen lijke doel van deze tentoonstelling is niet de kulturele of sociale achtergrond van onze stadsgeno ten. Het gaat in de eerste plaats om hun leefwijze hier in Nederland, d.m.z. VLAARDINGEN/SCHIEDAM Vanaf 29 mei is in de Fonotheek- /Hoogstraat 220 te Vlaardingen een tentoonstelling te zien, samenge steld door de Koninklijke Neder landse Natuurhistorische Vereni ging, afd. Waterweg-Noord. In woord en beeld worden hier de geschiedenis en de doelstellingen van de KNNV weergegeven. Tevens geeft men informatie over de aktiviteiten die de afdeling ont plooit door de vier verschillende werkgroepen n.l. de strand- plan ten- vogel- en insektengroep. Deze aktiviteiten zijn vastgelegd op foto's, gemaakt tijdens excursies, werkavonden en lezingen. Ze heb ben allemaal te maken met de flora en fauna uit onze direkte omgeving en daarbuiten. Naast het nodige geprepareerde kollektiemateriaal wordt ook le vend materiaal tentoongesteld, dat is ondergebracht in een drietal aquaria. -.i'W De Deense votrngevets van beeld en geluid 3jaar garantie Achter 't Veerplein 116 - Vlaardingen Tel. 010-34 27 75 Hierin zijn waar te nemen: zoetwa- terinsekten, Noordzeeflora en fauna en planten. Tevens wordt aandacht besteed aan een gezamen lijke aktiviteit van de werkgroepen, in het bijzonder de excursie naar het Franse Boulonnais, een regio tussen Calais en Boulogne. De Fonotheek, gelegen tussen de Markt en het Hema viadukt heeft als openingstijden: maandag van 14.00-17.30 uur; dinsdag van 14.00- 17.30 en van 18.30-21.00 uur; don derdag van 14.30-17.30 uur; vrijdag, gelijk aan dinsdag en zaterdag van 10.00-13.00 uur. De tentoonstelling is vrij toegankelijk voor geïnteres seerd publiek. SCHIEDAM Op 14 juni organi seert de St. Liduina vereniging de jaarlijkse landelijke bedevaart ter ere van St. Liduina van Schiedam. Dit jaar zal dit gebeuren natuurlijk in het licht staan van de viering van het zesde eeuwfeest van St. Lidui- na's geboorte. 11.00 uur: Pontificale hoogmis met als hoofdcelebrant de Bisschop van Rotterdam Mgr. Dr. A. J. Simonis. Deze mis zal worden bijgewoond door de Pauselijke Nuntius. Na afloop van de mis is er gelegen heid tot het nuttigen van een zelf- meegebracht lunch-pakket en een kopje koffie in „Huize Franke- land". SCHIEDAM De hoofdagent A. G. Hogeling verlaat per 1 juni de gemeentepolitie van Schiedam. Hoofdagent Hogeling gaat met in gang van die datum met functio neel leeftijds ontslag (FLO). Tijdens de lunchpauze zal er tevens gelegenheid zijn.tot het bezichtigen van de St. Liduinakapel en de schil derijen van Dunselman. 14.30 uur: In de kerk wordt uitleg gegeven aan de te houden Stille Omgang. 15.00 uur: De Stille Omgang ver trekt uit de kerk. 16.00 uur: Plechtig sluitingslqf met processie. In de processie wordt het zilveren beeld van Liduina meege dragen. Alle aktiviteien zullen plaatsvinden in de kerk van St. Liduina-O.L.V. v.d. Rozenkrans, Singel 104, Schie dam. A. G. Hogeling heeft dan de leeftijd van zestig jaar bereikt. De laatste jaren van zijn dienstverband is de heer Hogeling verbonden geweest aan de afdeling Bijzondere Wetten van de Schiedamse politie. Teneinde een ieder in de gelegen heid te stellen, afscheid te nemen van hoofdagent Hogeling werd af gelopen woensdagmiddag een re ceptie gehouden in de kantine van het hoofdbureau van politie aan de Lange Nieuwstraat. SCHIEDAM - Door een misver stand hebben afgelp afgelopen za terdag veel Schiemmers min of meer vergeefs een bezoek gebracht aan de stadskwekerij aan de Fok kerstraat. Door een misverstand, want de open dag die voor zardag was aan gekondigd (ook in Het -Nieuwe Stadsblad) werd op het laatste mo ment afgelast omdat er nog te wei nig planten in bloei stonden Het Nieuwe Stadsblad kon, mede door Hemelvaartsdag, deze afgelas ting niet tijdig meer berichten. Overigens toge de Schiedammerdie zo graag een kijkje wilden nemen in „de keuken van de plantsoenen dienst' niet geheel voor niets naar de Fokkerstraat. Omdat plantsoendienst de vele be zoekers niet ontgoocheld huiswa arts wilde laten gaan, werden de poorten van de kwekerij alsnog geopend en kon men er vrijelijk rondwandelen, met dien verstande dat er geen personeel aanwezig was om rondleidingen en uitleg te ge ven. De open dag op de stadskwekerij is nu uitgesteld tot zaterdag 31 mei, as er hopelijk wat meer bloeiende ge wassen te zien zullen zijn en der halve geen misverstanden meer kunnen ontstaan. SCHIEDAM Op het Hoogovens Muziekconcours Klaroen 80, be haalde op Hemelvaartsdag het tam- boertrompettenkorps Gusto, uitko mende in de 2e divisie, een eerste prijs met 299,5 punt. Donderdagavond 22 mei zal het korps zich presenteren in» Schie- dam-Zuid, met daaraan een optre den van een gedeelte van de nieuwe Hollandse show, op het gazon bij Huize FranDois Haverschmidt, waar natuurlijk ook de succesvolle concoursmarsem ten gehore zullen worden gebracht. Geopend dagelijks van 11.00-23.00 uur Zaterdag 10.00-18.00 uur WALVISSTRAAT 6, SCHIEDAM TELEFOON 264198 SCHIEDAM Vanaf woensdag 15 mei is de kinderbouwspeelplaats in Schiedam Zuid weer geopend. Anders dan vorig jaar is de speel plaats niet meer dan twee dagen in de week geopend en wel op woens dagmiddag van één tot vijf en za terdagmorgen van tien tot één uur. In de schoolvakanties wil het Club huiswerk Schiedam-Zuid de speel plaats iedere dag van tien tot vijf uur open houden. Naast de gewon speelmogelijkhe- den, het bouwen van hutten en alles wat daarbij komt kijken, wil het Clubhuiswerk iedere week iets ex tra leuks gaan doen, bijvoorbeeld patat of pannekoeken bakken of sport of handenarbeid. De leiding berust ook dit jaar weer bij vrijwilligers en beroepskrachten van het Clubhuiswerk Schiedam- Zuid. Voor het Clubhuiswerk zijn er overigens goede vooruitzichten, omdat B. en W. het voorstel van ok tober 1979 in behandeling heeft ge nomen. Volgens dit voorstel komt de kin derbouwspeelplaats onder verant woordelijkheid van de KSCA en via deze van het Clubhuiswerk in Schiedam-Zuid. In dit voorstel wordt ook gevraagd een extra beroepskracht voor min stens 15 uur per week aan te stellen en de begroting voor de speelplaats uit te breiden. Volgens het Clubhuiswerk maken deze voorstellen een goede kaps» wat zou betekenen dat de speel plaats na vijf jaar onzekerheid een stabiele toekomst krijgt. Mensen die belangstelling hebben voor werk op de speelplaats, of die wat overtollig hout en verf thuis hebben, kunnen bellen naar het Clubhuiswerk in Schiedam-Zuid, telefoon 730503. Voor de kinderen kost toegang tot de bouwspeelplaats één gulden per middag of morgen en is het terrein in de eerste plaats bedoeld voor de kinderen van 6 tot 12 jaar. SCHIEDAM - Op het zaterdag 14 juni te houden „Showfestival Klank en Kleur' in Delft zal de Rijnmond band Schiedam aanwezig zijn. Tevens zullen daar zijn het korps Juliana uit Amersfoort en de Delftse korpsen Drumquards, Ex celsior en Prins Willem Alexander. De show wordt gecompleteerd met het optreden van de Majorettepele- tons Carmenta, Victoria en The Red Hunters, eveneens uit Delft. In het voorprogramma gaan drie Delftse Juniorenkorpsen zich pre senteren te weten Drumqards Jr., Jong Excelsior en Fraternitas. SCHIEDAM Zaal Arcade aan de Lange Haven zat zaterdagmiddag goed vol. Het folklorefestival voor scholieren, georganiseerd door de Schiedamse Theo Thijssenschool, trok een hoofdzakelijk jong en do lenthousiast publiek dat zich de ge hele middag uitstekend heeft gea museerd. En dat kon bij de aanvang van het festival eigenlijk niet goed worden verwacht, want op het laatste nip pertje had een aantal scholen dat aan het gebeuren zou deelnemen la ten weten, niet te komen. Aan het folklorefestival zouden oorspronkelijk acht scholen met Turkse leerlingen uit Vlaardingen, Schiedam, Rotterdam en Delft deel nemen. Vier scholen zegden af, waardoor er nog vier deelnemers overbleven: de Theo Thijssenschool uit Schiedam, De Gorzen, ook uit Schiedam, de Carel Faritijusschool uit Delft en de Goeman Borgesius- school uit Rotterdam. Het werd dus, zoals gezegd, een bij zonder geslaagd feest. De Turkse kinderen van de onderscheiden scholen verschenen om beurten op het toneel om folkloristische dan sen uit te voeren, en uiteraard wa ren niet alleen de dansen uitheems, maar ook de kleding, die vaak zeer bont en exotisch aandeed. Onder vrolijke muziek en geestdrif tige aanmoedigingen uit het pu bliek probeerde elke dansgroep zo goed mogelijk voor de dag te ko men, want tenslotte ging het niet al leen erom een fijne middag te heb ben, maar ook om een prijs te ver overen. De eerste prijs ging tenslotte naar de Goeman Borgesiusschool uit Rotterdam, terwijl de Theo Thijs senschool tweede werd. De derde prijs was voor de Schiedamse Gor zen en de vierde voor de Carel Fa- britiusschool. De middag werd ook bijgewoond door een groot aantal ouders en door wethouder Herman Posthoorn (onderwijs) en de Schiedamse jeugdconsulent Joop van Broekho ven.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 19