Successen voor Miss Ruby! Majorette-instruktie in sporthal Margriet C.KOUC Flame in Cartouche kookcursus Hele dag „twirlen" P. v. SANTBRINK Konings wil inlichtingen Stadsblad Tuberova onderzoek bij juwelier AANBIEDING Zwaar zilveren slavenarmband Deze week speciaal aanbevolen: ANTI-ROEST BEHANDELINGEN voor nieuwe en gebruikte automobielen. COATING INDUSTRIE SCHIEDAM B.V. Gustoweg 71, telefoon 732246 arts AFWEZIG TOT 2 JUNI Dr. Pet, Or. Kortekaas, Dr. Klomp, Bezoeken aan huis: boodschappendienst Tel. 206611. 6tn6d 1896 Broers vest 87-93 Nu slechts Ut/» ID HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 3 VRIJDAG 23 MEI 1980 - H S 1 |>1\ C A'vIVTA 'l/i r'l'Ari'V/l ril' fj'l De winnaressen van de Raya Fair Miss Indonesia verkiezingen: Brenda van Melle uit Hendrik Ido Ambacht, met aan haar bevallige zijde Anouk Broersma (uit Amsterdam, 16 jaar oud) en Ruby Ketting Olivier uit Schiedam (links) (Foto: Tjitte Francois). SCHIEDAM Tijdens de vorige week in de Amsterdamse Rai ge houden Miss Indonesia-verkiezin- gen werd zij tweede, deze stralende schoonheid Ruby Ketting Olivier van zeventien jonge jaren! Ruby, die aan de Schiedamse Jan Oudegeeststraat woont, moest het op punten net even afleggen tegen de 18-jarige Brenda van Melle uit Hendrik Ido Ambacht (die won on der deelname nummer 13!). Daar door ging de hoofdprijs, een reis naar Indonesië, net aan Ruby's neus voorbij. Maar Ruby ziet dat niet zo direkt als een tegenslag. Tenslotte won zij in het verleden al meer prijzen bij Miss verkiezingen. In haar jonge le ven werd Ruby, die in de vierde klas van de Havo zit, al uitgeroepen tot Miss Parkzicht, Miss Mathe- nesse en Miss Teenage. Ruby's droomwens is, ooit bij de film te komen, dat lijkt haar mach tig. „Ik wil het liefst acteren", zegt zij, „en de filmwereld lijkt me iets geweldigs". Eerst wil ze haar schoolopleiding afmaken, want zo'n haast heeft ze nu ook weer niet. Wel heeft ze in middels plannen voor een voorlopig nog bescheiden carrière in de mu ziek. Toen de Nederlandse popgroep „Mekka" uit elkaar ging werd Ruby opgebeld door manager Ton de Boer, die haar vroeg of ze geen zin had om samen met een ander meisje van 18 jaar, Gerda van Dru- nen, een duo te vormen. Deze 18-jarige Gerda uit Gorin- chem maakte deel uit van het ter ziele gegane „Mekka", en Ton de Boer leek het een aardig idee om Ruby met haar wonderschone In donesische uiterlijk een duo te la ten vormen samen met de hoog blonde Gerda. De plannen voor deze nieuwe for matie, die waarschijnlijk „Jaguar" gaat heten, zijn nog niet helemaal rond. Deze week zou er alvast wel gerepeteerd worden. Ruby, ooit zangeres in een band, ziet de muziek helemaal zitten. „Het lijkt me hartstikke geinig", zegt ze. „We hebben al een repertoire van zes bestaande liedjes, maar dat is nog te weinig. Binnenkort gaan we praten met de bekende tekstschrijver Andries Holten, die voor ons nog wat liedjes wil maken". Maar daarmee is het laatste woord nog niet gezegd over Ruby's car rière in de showwereld. Op 1 juni dingt deze Schiedamse schoonheid mee naar de titel „Miss Black", waarvoor de voorronden worden gehouden in de Rotterdamse Doe len. Komt Ruby door die voorverkiezin gen heen, dan mag ze naar de fina le, op 15 juni in Amsterdam. Gezien haar successen bij eerdere Miss verkiezingen maakt Ruby beslist een goede kans om de titel in de wacht te slepen! SCHIEDAM Het afgelopen maandag geïnstalleerde gemeente raadslid Hans Konings (PvdA) heeft kort na zijn benoeming direkt al schriftelijke vragen gesteld aan burgemeester en wethouders. Konings zegt dat de dienst gemeen tewerken weigert informatie te ver schaffen aan gemeenteraadsleden. Volgens gemeentewerken, aldus Konings, zou er een „huisregel" be staan volgens welke raadsleden zich direkt tot de wethouder, in dit geval Zijdeveld, moeten wenden. „Als zo'n „huisregel" inderdaad be staat, vraagt Konings, geldt die dan ook voor andere afdelingen op het stadskantoor? En op welke wet of welk raadsbesluit is die huisregel dan gebaseerd?" vraagt Konings verder aan het gemeentebestuur. Konings vraagt zich af of het er soms om gaat, bepaalde informatie achter te houden, of dat de wethou der bepaalt wanneer raadsleden in formatie kunnen krijgen. Als zo'n „huisregel" niet bestaat vraagt Konings zich af waarom de dienst gemeentewerken geen inlich tingen wilde verschaffen. Volgens Konings zouden ambtenaren raad sleden bij hun werk kunnen helpen door het verstrekken van inlichtin gen. Konings kwam tot deze schrifte lijke vragenstellerij een proce dure die hij omslachtig vindt, om dat het toch veel direkter kan naar aanleiding van informatie die hij wilde hebben over de verbou wing van een pand aan het Oude Kerkhof en Rijnbende. Deze panden zouden mogelijk ver bouwd worden voor de één en twee persoonshuishoudens. In ons artikel van vrijdag 16 mei over een kookcursus voor mannen is een storend foutje geslopen. Deze cursussen worden georgani seerd door de Stichting Huishoude lijke Voorlichting, en niet zoals wij abusievelijk schreven de Gezinsver zorging. Een en ander gebeurt in samenwer king met de Raad voor het Bejaar- denwerk. Onze excuses Asperges Vinaigrette 15, Asperges met Ham en gewelde boter 23,50 Asperges met Schelvis en saus Hollandaise f 25,50 Asperges met Ossetong en saus Mousseline 27,50 Asperges met Varkenshaas „Médaillons" in roomsaus 32,50 Asperges met twee Tongfilets in saus Hollandaise 42,50 HARGALAAN 2, Schiedam Telefoon 713322 Waarneming spoedgevallen: Tuinlaan 38 Swammerdamsingel 7 Jul. v. Stolbergstraat 3 normaal 150, 9 mm breed 25 gram no «j Het Nieuwe ALGEMENE VOORWAARDEN gedeponeerd ter griffie van de arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 30 juli '79 onder nr. 78/1979. KANTOOR Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam telefoon 010-732877 VERTEGENWOORDIGERS: J. Groeneveld Telefoon 010-732877 Privé 010-261270 P K Verheugd telefoon 010-732877 Privé 010-706463 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17 uur op het kantoor SCHIEDAM Onder de naam „Twirling Schiedam '80" organi seert de afdeling muziek van de Schiedamse Gemeenschap op zon dag 1 juni een majorette-instruk- tiedag in sporthal Margriet. Vorig jaar, toen de Twirling-dag voor de eerste keer in Schiedam werd gehouden, kregen er zo'n 350 majorettes les. Ook dit jaar loopt de inschrijving goed, en hoopt men de 350 deelne mers te halen het maximale aan tal dat de sporthal kan bevatten. „Twirlen" is een uit de Verenigde Staten overgewaaide sport, die net als Het plankschaatsen hier een toe nemende populariteit geniet. Het is een sport waarbij met de ma- jorettestok de baton als het ware gejongleerd wordt, en dat is moeilijker dan men zo op het eerste gezicht denkt. Losheid van spieren en durf zijn twee belangrijke voorwaarden, niet alleen voor de enkeling, want daar naast gaat het er ook om dat een hele groep majorettes precies ge lijktijdig dezelfde bewegingen uit voert. tijdens deelname aan concoursen, in praktijk kunnen brengen. In Schiedam zijn al gauw zo'n 150 enthousiaste majorettes, voor wie de twirl-dag de mogelijkheid biedt, nieuwe oefeningen te leren. Bij de inschrijving hebben de Schiedamse majorettes voorrang boven de deel nemers uit andere steden. Voor de instruktie tijdens deze dag heeft de SG zich gewend tot de Hol land International Twirling Asso ciation (HIT). Deze organisatie verzorgt de lessen tijdens de manifestatie en heeft de beschikking over een aantal Ameri kaanse instrukteurs, wat bijzonder plezierig is voor de majorettes, om dat Amerika wel het Mekka voor de twirlers is. In De Verenigde Staten is het trou wens heel gewoon dat ook heren en jongens aan twirlen doen. De afde ling muziek van de SG heeft er goede hoop op dat zich in de sport hal ook heren aan het twirlen wil len wagen; de inschrijving staat ook voor hen open. Het programma voor de eerste juni begint al om negen uur 's ochtends. Begonnen wordt met algemene in struktie en indelen van groepen. De meisjes die al enige ervaring heb ben krijgen moeilijkere oefeningen te doen dan de anderen. De lessen duren tot ongeveer half vijf, en worden zo nu en dan onder broken voor pauzes waarin sho woptredens en demonstraties wor den gegeven. Vorig jaar zorgde de Rijnmond band voor muzikale intermezzi. Dit jaar heeft de SG de medewerking verkregen van het majorettekorps Helicon uit Berkel Rodenrijs, een korps dat wel het neusje van de zalm wordt genoemd. Om ongevóer half vijf zullen alle deelneemsters een diploma ontvan gen, als bewijs dat ze deze dag de lessen hebben gevolgd. Voor het twirling-festijn heeft de SG ongeveer zeseneenhalfduizend gulden uitgetrokken. De manife statie is voor iedereen toeganke lijk; de entree kost drie gulden (voorverkoop bij de VVV, kaarten ook aan de zaal verkrijgbaar. SCHIEDAM Het Tuberova-on- derzoek in Schiedam, dat thans voor Nieuwland en omgeving in het dienstencentrum De 4 Molens plaats heeft, wordt daar beëindigd op donderdag 22 mei om 20.00 uur. Vrijdag 23 mei wordt het onderzoek voortgezet voor Schiedam-Zuid in een zaal van de Bethelkerk aan de Oude Maasstraat. De onderzoektij den zijn: maandag t/m donderdag van 14.00 - 17.00 uur en van 18.00 - 20.30 uur; vrijdag van 9.30 - 12.00 uur en van 14.00 - 17.00 uur. Indien men nog niet in de gelegen heid was om aan de oproep voor het onderzoek gevolg te geven, dan kan men, ongeacht het stadsdeel waar men is opgeroepen, terecht in de zaal van de Bethelkerk. Definitief wordt het onderzoek voor geheel Schiedam afgesloten op donderdag 29 mei om 20.00 uur. BUROLEIDER: J. Huigen Telefoon 010-732877 Privé 010-745705 INZENDTERMIJN REDAKTIEKOPY: Tot maandag en woensdagavond op het kantoor REDAKTIE: Adri Boer Peter de Lange Emdredaktie Ruud van Houwelingen Telefoon 010-344281 Privé 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P J Hovingh telefoon 015-124331. toestel 35 privé 01807-18513 BEZORGING: Indien deze krant niet bij u bezorgd wordt, verzoeken wij u 010-153874 te bellen. Daarom komen er nog tal van an dere zaken bij het twirlen om de hoek kijken: choreografie, het nas treven van een gelijkwaardig ni veau van de hele groep, nauwkeu rige instruktie, enzovoorts. „Twirlen" kan zowel door groepen als individuen worden gedaan, en zowel enkelingen als hele korpsen kunnen dan ook voor de manifesta tie in de sporthal inschrijven. Naast „twirling" is er dan ook nog „strutting". Hierin wordt voor namelijk het gezamenlijke marche ren beoefend' terwijl de baton een iets minder belangrijke rol speelt. Het idee voor de instruktiedag werd geboren toen mevrouw Ket ting, een ervaren majorette, die thans zitting heeft in de afdeling muziek van de SG, in Woerden een twirling-manifestatie bezocht. De grote deelname aan de manife statie van vorig jaar bewees wel dat het idee in een grote behoefte voor zag, niet alleen in Schiedam, want de majorettes kwamen uit het hele land. Tenslotte kunnen de korpsen tij dens zo'n instruktie dag veel nieuwe dingen leren, die zij later, SCHIEDAM Op zondag 25 mei speelt in discotheek „Cartouche" aan de Boterstraat de funky-soul formatie „Flame". „Flame" bestaat uit: Vivian Roy - vocals, percussie (ex Free); Kees v. Krugten - drums, synchum, vocals (ex div. groepen); Henk Kloppers - bas en leadguitar, vocals (studio muzikant); Peter Roy - keyboards, vocals (ex Free) (studio muzikant); Rens Keizer - le technicus geluid; Bert Rozenheek - 2e technicus - licht.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 3