Getuige: „Politie trad veel te hardhandig op" „Wie geneest heeft gelijk" haarimport GEBIT STUK? Onderzoek Rijksrecherche J. VERINGMEIER IKV ook op welzijnsmarkt Moerman-therapie verduidelijkt Inbraak bij De Ooievaars Laatste bingo „Rietzeilers" 3.50 Inbrekers gepakt STRANDTASSEN BOODSCHAPPENTAS _n NYLON BOODSCHAPPENTAS!? Reparatie klaar terwijl u wacht HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 12 - WOENSDAG 28 MEI 1980 Men schrijft ons: „Geachte redaktie, Naar aanleiding van uw stukje in Het Nieuwe Stadsblad van woens dag 21 mei, „Politie vecht met auto mobilist", schrijf jk u het volgende: De automobilist J. de R. werd in derdaad voor een controle aange houden, waarna hij na een gesprek weer mocht doorrijden. Hij reed weg richting huis. Hij kwam op het Fabriplein waar de politie weer achter hem zat. Toen werd geroepen dat hij moest stoppen, J. de R. zwaaide met zijn linkerarm dat ze maar even verder mee moesten rijden tot de Kort landstraat waar hij zijn auto tot stilstand bracht, en rustig zijn auto op slot deed. Hij wachtte op die 2 agenten, die kwamen vertellen dat hij mee moest naar het hoofdbureau. J. de R. vroeg waarom hij mee moest, maar dat werd niet gezegd. „U moet gewoon mee", zeiden ze. Dat weigerde hij, en J. de R. wilde naar zijp woning lopen waar hij geen kans voor kreeg, want de heren wil den hem in de handboeien doen. Hij verzette zich, toen begonnen de heren maar even te slaan met gum miknuppels en zeiden: „sla hem te pletter", waarna ze ook nog de handboeien gebruikten voor box beugel en sloegen J. de R. er 5 maal op het hoofd mee, ze bleven maar slaan en nogmaals slaan tot de heer J. de R. in elkaar zakte. J. de R. werd als een varken afge slacht, ik kwam er tussen en kreeg ook klappen met de gummiknup pel, anders hadden ze J. de R. dood geslagen. Intussen belde een van die twee een ziekenauto, die ze later voorbijre den, want ze hadden tegen de buren gezegd dat ze J. de R. zelf naar het ziekenhuis zouden brengen, wat ze niet deden, want de heren brachten J. de R. en mij naar het hoofdbu reau, waar ze J. de R. en mijzelf in een hok zetten waar hij een uur lang lag te bloeden. Als een van mijn zwagers niet was komen vertellen dat zij voor de ver antwoording kwamen te staan om dat J. de It. pas een nieroperatie had gehad, dan had J. de R. nog in dat hok gezeten. Toen pas kwam een ziekenauto, waar J. de R. op het bureau weer in elkaar zakte en met 4 man op de brancard werd gelegd en naar het ziekenhuis werd ge bracht. Later bleek dat door zijn hoofd wonden hij een hersenschudding bleek te hebben, en door het slaan met gummiknuppels op zijn rug en zijde werd J. de R. ook met nier klachten gehouden, waar hij nu nog erg veel pijn van heeft. En dit is het echte ware verhaal. „Volgens de politie waren deze klachten niet of nauwelijks het ge volg van een vechtpartij. De klach ten over buikpijn zouden vooral verband houden met een kwaal A In diverse q g? leuke modellen van jute 4a50 met handvat r waarvoor de man recentelijk een operatie had ondergaan", schreef u. Deze politie, die jullie dit heeft wijs gemaakt wil er onderuit komen, daarom deze leugen. Dat mogen jullie persoonlijk aan hem laten le zen, want we gaan in hoger beroep, want deze afslachting is ABnor- maal. Ze hebben het alle recht om iemand te arresteren, wat een persoon ook uitgehaald heeft, maar om iemand zo af te slachten, daar hebben ze het recht niet toe. Bij een beest doe je nog niet eens zo, ik vind het ge woon walgelijk om een stomme kloot bekeuring. Het is, nogmaals, beestachtig. Naar waarheid teken ik hier. Mevr. J. de Ridder Kortlandstraat 36a Schiedam 010-735671". Commissaris Cees van der Haagen, om commentaar gevraagd op deze brief zegt: „Wij hebben vernomen dat er bij deze vechtpartij wellicht discuta bele dingen zijn gebeurd. Verder ga ik niet, en verder mag ik ook niet gaan, want naar aanleiding van deze zaak stelt de Rijksrecher che momenteel een onderzoek in". „Zolang dat onderzoek duurt kan ik natuurlijk geen enkele uits praak doen. Wel is het zo dat wij aan dit soort gevallen zwaar tillen, en vandaar dat wij de zaak graag uitgezocht zien. Nee, tegen de betrokken agenten is nog geen aktie ondernomen. Ze draaien gewoon hun diensten mee. Er zullen alleen maatregelen wor den genomen als de uitslag van het onderzoek daartoe aanleiding geeft". Volgens Van der Haagen is er geen sprake van dat het Schiedamse po litiekorps gewelddadiger zou zijn dan andere korpsen in Nederland, een mening die vaak wordt geuit. De commissaris: „Als u kijkt naar andere plaatsen ziet u precies hetzelfde. Als er bij een bedrijf 150 mensen werken dan gebeuren er wel eens dingen die niet correct zijn, en soms zijn er dingen voor verbetering vatbaar". „Maar je moet ook kijken naar de burger. Als er een conflict is, zoals in dit geval, tussen twee agenten en een burger moet men niet alleen kijken wat de politie doet". „Nogmaals, ik onthoud me voorlo pig tot na het onderzoek van enige meningsuiting, maar ik heb in het verleden al vaker gemerkt dat er van klachten over te ruw politie optreden na onderzoek vaak geen sodemieter overblijft. Dat wil na tuurlijk niet zeggen dat dat ook voor dit geval geldt, maar het is wel een ervaringsfeit". Dagelijks van 9-17 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131, telefoon 010-261417. SCHIEDAM Met de aanhouding van een negental personen, allen uit Rotterdam, Capelle a.d. IJssel en Spijkenisse, die tussen maart en mei van dit jaar aan het bureau werden gehoord, heeft de Schie damse politie een aantal inbraken en diefstallen opgelost. De leeftijd van de aangehouden personen varieert van 53 tot 17 jaar; de gemiddelde leeftijd is onge veer twintig jaar. Twee van hen werden gehoord ter zake heling. In verschillende combinaties pleegde dit gezelschap, dat inmid dels heeft bekend, een aantal inbra ken, waarvan de meeste in Rotter dam. In de Maasstad stalen zij een aantal brommers, fietsen, een motorfiets en een personenauto. Ook brachten zij tot vijfmaal toe een bezoek aan een bedrijf aan de Spangensekade, waar zij voor in totaal voor ruim 13000 gulden stalen. In Schiedam waren meerdere per sonen van dit gezelschap betrokken bij diefstallen uit twee woningen aan de Singel, waar zij voor respec tievelijk 1100 en 7500 gulden buit- maakten. Men schrijft ons: „Geachte redaktie, Op de jaarlijkse welzijnsmarkt zal ook het Interkerkelijk Vredesbe raad staan. In onze kraam vindt u allerlei materiaal om u te informe ren over zaken betreffende vrede in het algemeen en kernbewapening in het bijzonder. U kunt zich tevens laten informe ren over het industrieel komplex, dat achter de bewapeningswedloop zit. Ook is er materiaal over, hoe een rechtvaardiger samenleving bijdraagt tot vrede. Voor het onderwijs is er de Anne Frank krant. Hierin wordt informa tie gegeven over het klimaat, dat het fascisme in de jaren '30 moge lijk maakte en hoe bepaalde ten- denzen in onze huidige samenleving dezelfde kant op dreigen te gaan. Ook kunt u zelf brieven schrijven aan de kerk, waar u zelf lid van bent om deze te bemoedigen in haar strijd tegen de kernbewape ning. In de stand kunnen we u er meer over vertellen. Tenslotte zijn er roosposters, stic kers en buttons verkrijgbaar, waar mee u het werk van het Interkerke lijk Vredesberaad kunt ondersteu- Ad Uijtdewilligen Faassenplein 83 3123 NG Schiedam Tel: 713056. Geldig t/m 4 juni Schiedam Lange Kerkstraat 17-19 Tel 010-268289 Vlaardingen Hoogstraat 159 Tel 010-343181 Aan de stapel literatuur die de laatste jaren is verschenen over het werk van het Vlaardingse feno meen Cornel is Moerman zijn on langs weer 182 pagina's toege voegd. De Delftse journalist Cor van Gro ningen (37) schreef in samenwer king met Albert Ronhaard (56), een huisarts uit het Overijsselse plaatsje De Krim, een nieuw boek over de Vlaardingse arts die zich al vele jaren bezighoudt met het toepassen van een naar eigen zeggen doeltreffende methode om kanker te genezen. Al eerder publiceerde Cor van Gro ningen een boek over Moerman, waarvan de titel voor zich zelf spreekt: „De zaak Dokter Moer man, reportage, over een miskend kankertherapeut". Moerman kanker-therapie bestaat uit het volgen van een streng dieet. De genezende werking er van wordt door de officiële medische wetenschap betwist (Een arts: „Moerman? helpt geen moer man!") WERKGROEP In 1958 werd het voor Moerman vernietigende „Delprat-rapport" gepubliceerd, dat de vloer aan veegde met de kankertherapie van de Vlaardingse arts. Bij de waarde van dit rapport zijn overigens in de loop der tijd vele kritische kantte keningen geplaatst. Thans begint het er op te lijken dat de Moerman-therapie steeds meer erkenning vindt, is het niet van de medische wetenschap in' zijn ge heel, dan toch zeker van een aantal artsen, die deze therapie op hun pa tiënten, veelal met succes, toepas sen. Een van die artsen is Albert Ron- haar, medeauteur van het zojuist verschenen boek „Dokter Moer man, een weg tot genezing van kan ker". Ronhaar maakt deel uit van de werkgroep Niet Toxische Tumor Therapie, waarin achttien Neder landse „Moerman-artsen" zijn ver enigd. Het boek is opgedragen aan de in middels 87-jarige Vlaardingse arts, en legt niet zozeer het accent op diens veelbewogen levensgeschie denis en strijd om ërkenning (daar- Ifeor brak Cor van Groningen al een lans in zijn vorige boek), als wel op diens geneesmethode. VOEDSEL „Dokter Moerman" is dan ook in de eerste plaats een medische verhan deling, zij het op een niveau dat ook voor de niet-medische onderlegde gemakkelijk haalbaar is. Iedereen die in het onderwerp is geïnteres seerd kan het boek lezen. Als uitgangspunt voor het boek dient Doker Moermans stelling dat kanker een gevolg is van een onts poring in de stofwisseling. Volgens Moerman kan gebruik van het ver keerde voedsel leiden tot kanker. Van Groningen en Ronhaar som men in hun boek op waaruit dat verkeerde voedsel kan bestaan: on der andere aan de aan „ons dage lijks brood" toegevoegde conserve ringsmiddelen, zoetsmaak, en reuk stoffen, de restanten van chemische bestrijdingsmiddelen (op bijvoor beeld groente en fruit), uit het met hormonen opgepepte vlees uit de bio-industrie, of aan andere „wel vaartsfactoren", zoals luchtveron treiniging en het roken van sigaret ten. In volstrekt heldere taal wordt uit gelegd hoe de menselijke stofwisse ling werkt, welke vitaminen, mine ralen en andere stoffen daarvoor onmisbaar zijn, en welke gevolgen het ontberen van deze bouwstoffen kan hebben: de menselijke afweer systemen kunnen hun „kracht" ver liezen en daardoor een eenmaal ontstane kankercelle niet meer opruimen. SCHANDAAL Ronhaar en VAn Groningen noe men het „een medische schandaal" dat van officiële zijde nooit serieus aandacht is geschonken aan de suc cessen die Moerman met zijn thera pie heeft geboekt. „Wie geneest heeft gelijk!" zeggen beide schrijvers, als medici het bezwaar maken dat Moermans theo- riën nooit wetenschappelijk bewe zen zijn. De beste bewijsvoering is naar hun mening het grote aantal genezen patiënten. Wellicht kan men het feit dat de Staatssecretaris Van volksgezond heid enige tijd geleden liet weten dat hij er geen bezwaar tegen had als de Moerman-therapie door art sen werd toegepast, zien als een nieuwe stap tot erkenning van deze alternatieve geneeswijze van kan ker. Het verschijnen van „Dokter Moer man dient dan ook meerdere doelen. Het wil de geneeswijze van de Vlaardingse arts toelichten en verduidelijken, maar ook na drukkelijk stelling nemen tegen vooroordeel, leugen en verdichtsel die deze methode al jarenlang om geeft" zoals de uitgever stelt. Verder kan het boek van nut zijn voor kankerpatiënten, omdat het hen wijst op een andere dan de ge wone geneesmethode (bestraling, operatie) en voor gezonde mensen, die door dit boek wellicht zullen na denken over hun leef- en voedings gewoonten. SCHIEDAM Namens de invali- densportvereniging De Ooievaars heeft de 32-jarige C.K. bij de politie aangifte gedaan van het feit dat in de nacht van woensdag 21 mei is in gebroken in het pand van de ver eniging aan de Korte Haven. Nadat men een ruit had vernield betrad men het pand en nam daar uit een tuner, versterker en cassette deck weg. Daarnaast verdwenen ook twintig gulden aan kleingeld. Er werd voor honderd gulden schade aangericht. Blijvende belangstelling voor de geneeswijze van de nu 87-jarige Vlaardingse arts Cornells Moerman. Het boek bevat adressen van artsen die de Moerman-therapie toepas sen, alsmede de adressen van in stellingen en organisaties die zich inzetten voor de verbreiding van deze geneeswijze. Ook is een ver klarende woordenlijst opgenomen. SCHIEDAM Op donderdag 29 mei houdt de Schiedamse Karna- valsvereniging De Rietzeilers haar laatste bingo-avond van dit seizoen. Aanvang 20.00 uur, in gebouw Ire- nè, Nieuwe Haven 155 te Schiedam. Deze slotavond is er een zéér spek- takulair prijzenpakket samenge steld met o.a. een TV toestel, heren fiets, cassette-rekorders, draagbare radio's etc. etc. In verband met de te verwachten grote opkomst, verzoekt men de deelnemers tijdig aanwezig te zijn. De zaal is open om 19.00 uur. Kin deren onder de 16 jaar hebben slechts onder geleide toegang. Zoals alle dit jaar gehouden Riet zeilers bingo-avonden, zijn ook de nette opbrengsten van deze avond voor alle gehandikapten en bejaar den van de stad Schiedam.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 12