op zaterdag 31 mei Zo druk en gezellig wordt het ditmaal ook weer, nu dan bij „Maritiem 80", op zaterdag 31 mei. ROTTERDAM Maritiem Voor (Je tweede maal zal een groots opgezette vlootschouw wor den gepresenteerd, waarin tratitio- nele stoom» en zeilvaartuigen sa menkomen met schepen die nu op het water hun werk verrichten. Rotterdam Maritiem'78 was nauwelijk voorbij, of het stond al vast dat dit unieke gebeuren voor Rotterdam behouden moest blij ven. Een terugkerend schouwspel met als doel onze bevolking en in het bijzonder onze jeugd op speelse wijze te confronteren met de enorme betekenis welke de zee, de havens en de scheepvaart nog altijd voor onze werkgelegenheid en economie heeft. Rotterdam Maritiem'80 wordt ook nu weer georganiseerd door de af deling Algemene Maritieme Voor lichting van het Nederlands Mari tiem Instituut. Bijna twee jaar is in tensief samengewerkt met ge meentelijke en rijksoverheden en het Rotterdamse bedrijfsleven. Zonder deze instanties was Rotter dam Maritiem niet mogelijk ge weest. Verenigingen en jeugdorga nisaties als Scouting Rotterdam en het Zeekadetkorps Nederland mo gen in dit verband niet onvermeld blijven. Het thema is ook dit jaar „Scheep vaart Toen en Nu Dat toen slaat op vaartuigen da terend van eind vorige eeuw tot de twintiger jaren. Net als in 1978 zal zowat de gehele vloot van stoom- sleepboten aanwezig zijn. Alle voor stelbare schepen uit de tijd, dat bin nenvaart en kustvaart met zeil werd bedreven, zullen acte de pre sence geven. Het thema is ook dit jaar „Scheep vaart Toen en Nu". Dat toen slaat op vaartuigen daterend van eind vorige eeuw tot de twintiger jaren. Net als in 1978 zal zowat de gehele vloot van stoomsleepboten aanwe zig zijn. Alle voorstelbare schepen Hr. Ms Van Kinsbergen, de nieuwste aanwinst van de Koninklijke Mari ne. Het schip maakt deel uit van een serie van 12 standaard-fregatten welke op Nederlandse werven gebouwd wordt. Ten behoeve van de aan boord te plaatsen helikopter zijn deze schepen uitgerust met stabilisatie vinnen, een plezierige bijkomstigheid voor de 200-koppige bemanning De serie zal in zijn geheel in 1984 operationeel zijn Zonder de Kon. Marine natuur lijk ook geen „Maritiem 80". Een Hovercraft van de Wellington (B.H. 7) klasse van de Royal Navy, ge bouwd door de British Hovercraft Corporation op het eiland Wight. Het voertuig beschikt over een 4500 PK Marine Proteus Gasturbine, welke zowel de ventilator voor de opwaartse druk als de propellor aandrijft In aangepaste uitvoering is de Hovercraft voor verschillende Marine-taken te gebruiken: als landingsvoertuig of als voertuig belast met militaire ta ken. Bij kalme zee en windstilte bedraagt de max. snelheid 120 km per uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 36