w* Huwelijk in bestelwagen Turks-Marokkaans in het Stedelijk haarimport GEBIT STUK? Groepstentoonstelling in galerie-artoteek J. VERINGMEIER Proces verbaal wegens vernielingen bÏÏeSwvebtehtie DfcooöftA» SPRAY APTOl SHA/ê VLAARDINGEN Van vrijdag 30 mei tot en met zaterdag 21 juni 1980 expo seren dertien Vlaardingse beeldende kunstenaars hun werk in de Galerie/arto- teek, Oosthavenkade 8 te Vlaardingen. Deze tentoonstelling is de eerste van twee dit jaar te organiseren groepsexposi- ties, waarin het werk van in Vlaardingen wonende kun stenaars centraal staat. Het ligt in de bedoeling hiervan een jaarlijkse traditie te maken. iV Reparatie klaar terwijl u wacht LET OP'- randioze Brut 33 HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 13 - WOENSDAG 4 JUNI 1980 Bloemen bij de opening van de expositie voor museum directeur Hans Paalman. Schiedam Lange Kerkstraat 17-19 Tel 010-268289 Vlaardingen Hoogstraat 159 Tel 010-343181 Ook de vrouwen van de buitenlandse werknemers in Schiedam kwamen een kijkje op de expositie nemen. Dagelijks van 9-17 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131, telefoon 010-261417. Van elke deelnemende kunstenaar zullen maximaal drie werken ten toongesteld worden. Het te expose ren werk zal uiteraard een geva rieerd beeld opleveren. Deelnemende kunstenaars zijn deze eerste keer: Nanda van Beek, An- net Braad, Elly Dijkshoorn, Ada van Selm, Pie ter van Dorp, Aad Hofman, Henk Horsten, Rob Jans- sens, Rob Kila, Steven Kost, Marcel Moolenaar, Koos van Oudheusden en Hans Rikken. De expositie zal vrijdag 30 mei a.s., om 20.00 uur, door de wethouder van onderwijs en culturele zaken, de heer A. Maarleveld, worden geo pend. Zij is geopend op maandag tot en met vrijdag van 12.00-17.00 uur; vrijdagavond van 19.00-21.00 uur en zaterdag van 10.00-17.00 uur. De toegang is gratis. In de periode van 27 juni tot en met 19 juli 1980 zal er in de Galerie/arto- teek uitleenbaar werk uit de arto- teek te zien zijn. De tweede groepstentoonstelling van Vlaardingse beeldende kunste naars vindt vervolgens in de pe riode van 25 juli tot en met 16 au gustus 1980 plaats. SCHIEDAM In een druilerige re gen zijn vorige week Alex Gast en Irma Krommenhoek naar het Schiedamse stadhuis gegaan. De twee zijn er getrouwd. Het kers verse echtpaar had voor deze gele genheid geen grote limousine ge huurd, maar had plaats genomen in een klein bestelwagentje van dansscholen Sitton. Alex Gast werkt namelijk bij Sitton als dansleraar. Dat was ook de re den waarom het echtpaar voor het gtadhuis werd opgewacht door een naag van paraplu's: daaronder leer lingen van Alex en Irma. Het waren niet alleen leerlingen van de lessen voor jongeren. Ook cursisten van de lessen voor echtparen waren naar het stadhuis gekomen. De meesten van hen hebben de laatste les van dit seizoen al achter de rug en hebben ook hun medal- test, een mini-examen, al afgelegd. Onder één van de paraplu's zei ie mand dan ook: „Ik ben benieuwd of Alex ook voor zijn medal-test slaagt". 's Avonds volgde in het Sitton Party-House aan de Hoogstraat het voormalige Monopole-theater een drukbezochte receptie. In sep tember staat het echtpaar weer op de dansvloer, net als de vijf andere leraren van Sitton. In die maand beginnen de lessen namelijk weer. SCHIEDAM Tot 21 juli is in het Stedelijk Museum Hoogstraat 112 Schiedam de expositie te zien „Va nuit Turkije en Marokko". Met deze tentoonstelling wil het Stedelijk Museum de aandacht ves tigen op de Turkse en Marokkaanse stadsgenoten. Met behulp van werken uit de toegepaste kunst, fo to's en dia's zullen een aantal as- pekten van de Turkse en Marok kaanse samenleving behandeld worden. Maar het eigenlijke doel van deze tentoonstelling is niet de kulturele of sociale achtergrond van onze stadsgenoten. Het gaat in de eerste plaats om hun leefwijze hier in Nederland, d.w.z. de proble men die met het werk en verblijf in onze westerse maatschappij ver bonden zijn, de genoodzaakte aan passing, de isolatie, vaak veroor zaakt door de ethnische en kultu rele verschillen. De tentoonstelling is gedacht als so- cio-kulturele manifestatie en is ge richt op een zo groot mogelijk pu bliek. Er zal ook werk te zien zijn van Turkse, Marokkaanse en Ne derlandse kunstenaars. Gedurende de tentoonstelling zijn verschil lende manifestaties gepland zoals concerten met Turkse en Marok kaanse muziek en een filmpro gramma waarin verschillende as- pekten van hun leefwijze hier en thuis tot uiting komen. Openingstijden: dagelijks van 10-17 uur; 's zondags van 12.30-17 uur. VLAARDINGEN Terzake van vernielingen, in de afgelopen dagen gepleegd in het Kolpabad, werd proces-verbaal opgemaakt tegen een 15-jarige Vlaardinger. Deze be kende de TL-buis, waarvan de stuk ken in het binnenbad verdwenen, kapotgegooid te hebben. Dinsdag jl. werd een 18-jarige Vlaardinger, die eveneens bij deze zaak betrokken bleek, geverbaliseerd. Het onder zoek wordt voortgezet. Bij de museumhekken is in het Turks aangegeven dat er een expositie o.a. over dit land in het museum is. i deze krant Fresh Up After Shave Depper 50 ml. in Vaderdag verpakking nu 3|<I9 Deodorant spray en After Shave in mooie geschenkdoos van 9,95 voor jDU Wethouder Posthoorn met iemand in gesprek die Schiedam niet als ge boorteplaats heeft

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 13