Karpertitel voor W. Verhaeren Holy ziekenhuis winnaar tiende Nolettoernooi Stotteren Aanrijding met gewonden Zullen we toch maar even omkij'ken? GASTELFTALLEN HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 25 WOENSDAG 4 JUNI 1980 SCHIEDAM/VLAARDINGEN Het ziekenhuis voetbaltoernooi, dat voor de tiende maal is gehouden en georganiseerd werd door het Nolet-team bestaande uit Theo Muusz, Willem Janssen, Coen Mastik en Vera en Ramon van der Berg, is idoor het Holy-ziekenhuis uit Vlaardingen gewonnen. Op het terrein van Hermes DVS in sportpark Harga won de Vlaardingse ploeg van aanvoerder Roy van Hutten eerst met 2-1 van het St. Franciscus Gasthuis en daarna van het Nolet-zie- kenhuis met 3-0. Bij de dames werd het Rotterdamse Activitas winnaar van het toernooi door een 1-0 overwinning op Demos en een royale 9-1 zege op het elftal van het Nolet ziekenhuis. De heren van Nolet wonnen de eerste wedstrijd met 4-1 van het Dijkzigt-zie- kenhuis en speelden tegen het Gemeente-ziekenhuis met 1-1 gelijk. Door de strafschoppen beter te nemen kwam Nolet daardoor in de finale. Voor de derde en vierde plaats speel den St. Franciscus tegen Dijkzigt. St. Franciscus werd derde door een 2-1 overwinning. Bij de dames speelde het Gemeente ziekenhuis tegen Demos. Deze wed strijd eindigde gelijk, 2-2. Het Gemeente-ziekenhuis plaatste zich als derde ook al weer via strafschoppen. Vrijdagavond speelden als extra at- traktie de toernooiwinnaars Holy en Activitas tegen gastelftallen. Bij de he ren was dat Hermes DVS en bij de da mes De Roode Zon. De dames van DRZ speelden een aantrekkelijke wed strijd tegen Activitas. De Schiedamse ploeg had bij de rust al een 2-0 voor sprong door doelpunten van Paula Groeneveld en Jacqueline Wubben. Ook in de tweede helft stond de DRZ- keepster Joke Post geen doelpunten toe. Jacqueline Wubben en Anneke Haanskorf daarintegen scoorden elk nog éénmaal zodat DRZ verdiend met 4-0 won in een goed door scheidsrech ter Daan Zonneveld geleide wedstrijd. In de wedstrijd Hermes DVS tegen Holy-ziekenhuis ging in de eerste helft de strijd gelijk op. Bertus Sleeuwen- hoek opende de score voor Hermes DVS maar Hans Dekker wist voor Hol jk te maken. In de tweede helft werd Hermes sterker en dat werd ook in doelpunten uitgedrukt. John van Leeuwen, Bertus Sleeuwen- hoek en Robin Oost brachten de eind stand op 4-1. De wedstrijd werd zonder problemen geleid door scheidsrechter Peet Monster. PRIJSUITREIKING In het clubhuis van Hermes DVS reik te Theo Muusz de prijzen uit en be dankte de scheidsrechters en de gast elftallen DRZ dames en Hermes DVS heren, voor de bereidheid om tegen de kampioenen te spelen. Maurits Seriese, ass. arts van het Nolet- ziekenhuis, bedankte Theo Muusz voor zijn inzet en de organisatie in de tien jaar Nolet-voetbal en bood hem een wand schild Organisator Theo Muusz reikt de eerste prijs uit aan de aanvoerder van het Holy-ziekenhuis Roy van Hutten. Men schrijft ons: „Geachte redaktie, Graag wil ik reageren op een arti kel in „Het Nieuwe Stadsblad" van vrijdag 23 mei jongsleden. Naar aanleiding van uw artikel „Stotter- team van Dijkzigt" zou ik wat meer aandacht voor de stotteraar willen vragen. De stotteraars zijn meestal een ver geten groep waar door geldgebrek erg weinig voor gedaan wordt. Ik mag mij na jarenlange strijd geluk kig prijzen voor het stotteren onder behandeling te zijn gekomen. Daarom doet het mij verdriet dat er nog steeds zo'n lange wachtlijst voor stotterpatiënten is, ongeacht of je nu jong bent of al op vergevor derde leeftijd. Stotteren geeft veel angst en span ning en dat leer je dankzij een spe ciale begeleiding af. Degenen die het aangaat zou ik willen zeggen: wacht niet te lang daar iets aan te doen". Om persoonlijke redenen wil de af zender van deze brief liever ano niem blijven. Naam en adres zijn de redaktie bekend. VLAARDINGEN Op de kruising Marathonweg-Marnixlaan ontstond een aanrijding. Een personenauto, bestuurd door de 24-jarige H. G. N. uit Vlaardingen, verleende, rij dende over de Marnixlaan in de richting van de Buys Ballotlaan, op genoemde kruising geen voorrang aan een over de Marathonweg rij dende taxi (stoplichten waren niet in werking). D> taxibestuurder, de heer G. de W. uit Oudekerk a.d. IJs- sel, trachtte nog door verhoging van zijn snelheid een botsing te ver mijden, doch slaagde hier niet meer in. Zijn taxi werd aan de achter zijde geraakt en sloeg vele malen over de kop. Twee passagiers, waarvan een achterin de wagen was gezeten, zijn met nog onbekend letsel in het Ho- lyziekenhuis opgenomen. Het be treft de 18-jarige J. L. uit Rotter dam en de 51-jarige M. J. v.d. B. uit Oudekerk a.d. IJssel. De taxi kan als geheel verloren worden beschouwd. De bestuur ders van beide auto's liepen geen letsel op. W- En maar turen op de dobber, wat ook voor deze deelnemer tevergeefs was en hierbij stond hij niet alleen. Schiedam - Het voor de eerste keer toestaan van het vissen bij nacht, bracht op de eerste hengeldag vanaf 00.00 uur al de nodige specifieke kar per-vissers in het Prinses Beatrixpark. Het waren de voorlopers van de enkele honderden die om 5 uur zouden deelnemen aan de wedstrijd van de Hengelsportvereniging „Schiedam en Omstreken" waaruit de karper kampioen 1980 te voorschijn moest komen. Het was weer gezellig druk langs dé vijvers van het Prinses Beatrixpark. Meer vissers dan bij andere Wedstrijden, doch minder buit. meij 2 stuks 94.5 cm; 6. M. Faasse 2 stuks 91 cm; 7. J. Koenderman 2 stuks 82.5 cm; met één karper 8. K. Verwaal 67 cm; 9. J. Weenink Sr. 64 cm; 10. J. Harte 63 cm; 11. J. Ou- wens 62 cm; 12. J. Weenink Jr. 59 cm; 13. F. Schuurmans 58 cm; 14.H. v.d. Hoff 57 cm; 15.P. Bergen met 56.5 cm. De prijzen bestonden naast tro- feëen uit waardevolle hengelsport attributen. Ze werden geschonken door de Hengelsportcentra „De Schie" en Mak uit Schiedam; H. Lupker, Maassluis en uit Vlaardin gen Wout van Leeuwen en „De Heul" alsmede door Hans Visser, eigenaar van Het Pannekoekhuis „De Vijver uit het Prinses Beatrix park. Knap fris was het rond midder nacht aan de waterkant en een vrij lage watertemperatuur, iets wat ze ker van invloed is geweest op aan tal gevangen karpers. De nachtvissers-zagen verschil lende keren hun door lantaarns verlichte „Wakertjes" omhoog ko men; een signaal wat aantoont dat de molenlijjn afloopt en een karper met het aas aan de haal gaat. Het moeten er enkele tientallen zijn geweest gevangen in 't duister met als grootste, een vis met een lengte van ruim 50 cm. Geen ware „kan jer" dus waarvoor een hengelaar bij het drillen van de zenuwen dcor de knieën pleegt te gaan. Tussen 5 en 11 uur zijn toch wel enkele zware vissen aangehaakt. Ze won nen echter het gevecht met hun be lagers. In totaal werden aan de meetposten 38 karpers geregis treerd. Er zijn er meer gevangen doch had den een maat welke een gang naar de meetpost overbodig maakte. Kampioen van de grootste karper is geworden de heer J.H. v.d. Pluijm met een vis van 69 cm. In het klassement van het aantal gevangen centimeters eindigde Wil lem Verhaeren op de eerste plaats. Hij liet zes karpers registreren met een gezamenlijke lengte groot 2 me ter en 36 cm. Hiermee legde hij be slag op de titel: „Karperkampioen van Schiedam 1980". De ov e over ige prijswinnaars van dit klasse ment waren: 2.H. de Vrijer, 4 kar- pers-2.25.5 cm; 3. W. Bravenboer 3 stuks, 1.29 cm; 4. J.H. v.d. Pluijm 2 stuks -waaronder de grootste van de wedstrijd- en 1.23 cm; 5. T. Ver- De heer J.H. v.d. Pluijm ving de grootste karper. Uit handen van voorzit ter B. Sleeuwenhoek ontving deze sportvisser de hieraan verbonden tro- fee. In het midden, secretaris J. van Tilburg*, een ervaren karpervisser. I Ik hou daar anders helemaal niet van. Voorbij is voorbij, of zoals I m'n oude vriend Wim Bilderdijk in- I dertijd al zei: „Ik wens geen stap te rug te treden op d'afgelegde levens- I baan". Maar afla, 't is misschien toch niet zó verkeerd, voor een keer wat blik ken terug te werpen. Nou, zolang het bij blikken blijft! We hebben dus feest gevierd, bevrijdingsfeest. Voor mij geen tijd, om er aan mee te doen, maar ik heb er wel van al les over gelezen. Nam het „andere" Amsterdam op 5 Mei een beetje re vanche? Dan was dat een goed ding. Verder overal opgewektheid. In Rotterdam, in Schiedam en, ja zeker- ook in Vlaardingen. Alle verslagen van daar natuurlijk ge speld en alle foto's bekeken. En, terwijl ik op deze bevrijdingsdag geketend zat aan mijn schamele en toch zo ingewikkelde boekhouding, van tijd tot tijd het plezierig geluid van Vlaardingse muziekkorpsen opgevangen. En een strikjeop mijn revers. Nog even terugkomen op de foto, die mij het meest deed: de burgemees ter, die de estafette-fakkel in ont vangst nam en daarmee het bevrij dingsvuur ontstak. Da's altijd weer een mooie plechtigheid. Je moet er goed naar kijken en als je zelf die bevrijding niet meemaakte je al tijd maar weer laten vertellen, het verhaal over '40-'45. De fakkel, die in die jaren overeind werd gehouden door een volk, dat nooit zo één was als toen. De fak kel, die nü nog verbeeldt het „vu rig" verlangen, smachten naar vrede en vrijheid. Mogelijk zal er over een week of wat weer zo'n fak kel over verre afstanden gedragen worden, 't Olympisch vuur. Maar als dat vuur inderdaad ontstoken wordt, zal het veeleer een vuur zijn dat eenheid, vrede en vrijheid dreigt te verteren. Al die mooie olympische idealen. Vuur is geweldig. Maar vuur kan ook geweld betekenen, ontsteken, 'n Vuurfakkel kan ook, niet gedra gen worden, maar gesmeten op een zwarte dag tussen de volkeren. Even omkijken naar de vlammen van het bevrijdingsvuur, dat mocht toch wel? Nu weer verlangend vooruit kijken naar de fakkel die nog altijd, mensen en volkeren ze genend en genezend, in onze wereld staat te branden. Sinds die geweoe°§(E Pinksterdag van zo'n kleine twintig eeuwen her! Parlevinker

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 25