Geslaagde open dag voor „Holywood" Waterski uitrusting gestolen Wat zeggen uw sterren f pK -jr n mü w- .-•»« •>*- V ,t vC, Pr Naakte man wandelde naar Delta hotel mgk% 'in k 4 ,4 m V J* -- 1 *mm HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 29 WOENSDAG 4 JUN11980 V - 'M i *&v: J J 4*> m t IK 3, f -*V 't m 2* i I V f V? V. "'-i :!- -;Sw v ,<S I w' 'k. L b 1/5 - <- VLAARDINGEN Het regenachtige weer van zaterdag was voor velen geen beletsel om een kijkje te nonen in „Holywood". Daar werd een boer derijdag georganiseerd die al die belangstelling meer dan waard was. Er waren verschillende stands waar men zich kon laten voorlichten over alles wat met bijen te maken heeft Bijenprodukten zoals was, kaarsen, honing in diverse soorten en zelfs stuifmeel werden hier verkocht. Het boerderijfeest op Hollywood kreeg zijn hoogtepunt met het ^on derdeel" schapenscheren. Hier legt het schaap zijn wintervacht af. De tondeuze, bekwaam gestuurd door een vakkundige schapenscheerder, ging door het vacht als een mes door de boter. Niks zielig-an, als het elektrische scheerapparaat er wordt pgezet. En je houdt er nog zuiver scheerwol aan over ook, natuurlijk. Toch een beeld waar de jeugd zich alr(jd graag aan ver gaapt. Ook de aktieve milieugroep Green Peace was aanwezig in de persoon van Jan Luyendijk uit Maassluis. Het verkocht shirts, posters en stic kers, alles betrekking hebbende op de bescherming van de zee en wat daarin leeft. De organisatie Green Peace zet zich, zoals bekend, in met het aktieschip Rainbow W rrior. Niet helemaal „boerderij", maar wel volop natuur, en dus volkomen op zijn plaats in deze omgeving. Regelmatig waren er demonstraties schapen scheren, en wol spinnen. De schapen, die tegen de zomer van hun warme jasje worden ontdaan, worden met een grote elektrische tondeuze geschoren. Baan voor baan verwijdert de scheerder de dikke vacht. Het is voor jong en oud een spektakel dat in het stads leven geen algemeen beeld is. Als veryolg hierop was naast de schapenscheerder een wolspinner die de zware vachten van soms.yvel vijf kilo verwerkte tot een regelma tige draad. Ook was er een kraam met wolprodukten. In het voormalig Praathuis van de Loper, dat een plaats gevonden heeft binnen de hekken van de kin derboerderij, is een dier-o-theek ge vestigd. Na toestemming van de ou-' ders kunnen de kinderen hier een dier uitkiezen dat ze voor een be paalde tijd thuis kunnen verzorgen of als levende illustratie kunnen 4 a En zo wachtte het wanne schaap op zijn scheerder, wiens pakkle-an t was op Hollywooddag in Ylaardingen. meenemen voor een spreekbeurt op school. Konijnen, ratten, een kip met kui kens, chinchilla's enzovoorts heb ben hier een plaatsje. Voorts was er een dia-serie over de boerderij te bekijken. Een stand met produkten uit Brazi lië, Mexico en Tanzania verkocht vaasjes en beeldjes. Een boekwinkel haakte in op deze boerderijdag met een uitstalling van boeken over de natuur en de verzorging van alle mogelijke die ren. VLAARDINGEN Een waterski-ui trusting werd in de vorige week ontvreemd vanaf' een speedboot, lig gende in de Oude Haven. Waarde ca. 1000,—. Voor de Iets oudere jeugd was er een speurtocht die leidde langs de dierenverblijven op de kinderboer derij. Aan de hand van een vragen formulier konden zij hun kennis van de dieren toetsen. Al met al een geslaagde dag voor iedereen die het beste voor heeft met de natuur. VLAARDINGEN Bij het Delta hotel kwam een vrjwel naakte man aanwandelen. De man had kenne lijk in het water van de Nieuwe Wa terweg gezwommen. Daar hij onder invloed bleek van alcoholhoudende drank, en er geen zinnig gesprek met hem mogelijk was, werd hij in gesloten in het politiebureau ter ontnuchtering. RAM (21 maart-20 april) Deze week kan een aangelegenheid, die u nogal zorg baart, tot een oplossing komen. Het is moge lijk dat de oorzaak ervan binnenkort gevonden wordt en dan kan er schoon schip gemaakt wor den. Geef een beetje toe aan uw moeheid, beter op tijd l usten en vrij blijven van hoofdpijn dan het omgekeerde. Op gevoelsgebied alles kits. STIER (21 april-20 mei) En nu mag de rem er wel een beetje op, want an ders gaat de aardigheid eraf! Bovendien heeft u de neigiug goede tijd te verdoen met bijkomstighe den. Houdt de boot af, leg de telefoon bijtijds eens neer en voorkom uitwijdingen in gesprekken. Maak een schema op en werk volgens strikte lij nen. Dan komt alles bijtijds af. U wordt kritisch van pure gejaagdheid en heeft de neiging scherp te worden. Moet dat nou? TWEELINGEN (21 mei-20 juni) Zorg dat u deze week een vinger in de pap hebt als er familiebesluiten vallen. Het is mogelijk dat uw weifelende houding anderen tot handelen brengt en dan moet dat later weer worden rechtgetrok ken. Ga te werk volgens uw geweten en ervaring. Een onverwacht bericht kan enige opschudding verwekken, maar u hoeft uw plannen echt niet te wijzigen. KREEFT (21 juni-20 juli) Beetje rommelige week. Enkele afspraken verval len en daardoor blijft werk liggen dat u graag had afgemaakt. U moet maar een beetje improviseren en het vooral niet dramatisch bekijken. Echt niet nodig. Bovendien is er kans op een verschuiving die u ten goede kan komen. Paraat blijven en uw ideeën op tijd onder de aandacht brengen van de genen die interesse kunnen hebben. LEEUW (21 juli-20 augustus) Kans op een gezellige ontmoeting met een oude. kameraad en dus een prettige avond vol herinne ringen. U heeft druk werk en een neiging van ge prikkeld te zijn over iets wat u voor tegenwerking houdt. Het kan evenwel ook zijn dat het meer een kwestie van onnozelheid is door gebrek aan waar lijk inzicht. Hecht er vooral niet veel waarde aan, maar ga rustig uw eigen gang. MAAGD (21 augustus-20 september) Kalme week mogelijk met weinig veranderingen. Zeker in uw werk. Voor u mag het, want u heeft genoeg spanning gehad op ander terrein en zou nu eigenlijk graag eens helemaal met rust gelaten worden om oude plannetjes uit te werken. Boven dien heeft u weinig aan uw hobby kunnen doen en u krijgt er als maar meer zin in. Neem dus uw kans waar! WEEGSCHAAL (21 september-20 oktober) Maak er een prettige week van, ook al rolt u weer eens over uw „vaste ergernis" heen. In zekere zin is die ergernis uw eigen werk en misschien heeft u juist daarom een hekel eraan. Toch wint u niets met koppig volharden in een negatieve sfeer. Bo vendien is dat ook geen stralend voorbeeld voor uw omgeving. Zeker niet voor jongeren die respect voor u hebben (en willen houden!). SCHORPIOEN (21 oktober-20 november) Nog altijd veel werk aan de winkel en het is door halen geblazen. U heeft er echter best plezier in en het feit, dat sommige dingen al tot een goed eind zijn gebracht, geeft u voldoening. Laat u niet van de wijs brengen door een medewerker die een ge heel ander ritme heeft en soms helemaal op zijpa den raakt. Houdt u nu maar de hoofdpijn in zicht en werk kalmpjes door. U kunt op uw stuk blijven staan als u vindt dat uw ideeën goed zijn! Ander mans ideeën uitwerken gaat moeilijk, ook al doet u uw best: u mist dan overtuiging. BOOGSCHUTTER (21 novcmber-20 december) Weinig gezichtspunten. Ontzie, op gevoelsgebied, de stemmingen van uw partner. Vooral als deze Ram of Stier is! Dit is niet de ware periode om tot een rustig gesprek te komen. Zorg liever dat de sfeer thuis gezellig blijft, vooral met het oog op de kinderen. Uw ervaring en uw gevoel voor humor zijn momenteel uw beste troeven. Geef dus rich ting aan alles door een positieve en rustige hou ding. STEENBOK (21 december-20 januari) Hoe is het? Heeft u kans gezien, door veel tact en humor, de hemel onbewolkt te houden? U doet momenteel dienst als een soort buffer. Dat is ei genlijk een leuke job: je kunt er zoveel goeds mee bereiken. Blijf dus hardnekkig bij de hoofdzaken en laat de bijzaken maar even sudderen op een zacht pitje! WATERMAN (21 januari-20 februari) Dit kan een prettige week worden, als u uzelf goed onder de duim houdt. Niet toegeven aan uw nei ging tot ontploffen als u zich terecht overigens moet ergeren aan de onhandigheden van mede werkers. U vangt meer vliegen met honing dan met azijn, dat weet u! VISSEN (21 feruari-20 maart) Dat is afwerken geblazen deze week. Klusje hier, klusje daar en alsmaar besprekingen! U krijgt echter vaak uw zin erf er is grote tevredenheid al om. Een reis zit er ook in! Of een verschuiving an derszins. Houdt u vooral buiten een familiekwestie die u toch al weinig interesseert. 'W

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 29