Snuiven, pruimen, roken Managers ziekte „Ons Clubje" wil zingen, dansen en toneelspelen Uitvoering in Stadsgehoorzaal LSjurgerlijke Eiland Teveel benzine in kelderruimte VAN MILL J. v.D. HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 33 WOENSDAG 4 JUNI 1980 GEBOREN Saskia, F. J. d.v. Koorevaar-Dirks. Esmeralda, d.v. Wolters-Timmers. Chantal, d.v. Van Loenhout-Boots. Wilso C., z.v. Silva-Dias. Natascha T., d.v. Poot-Mulder. Robertus J., z.v. Lansbergen-Drost. Michael C., z.v. Bello-Tjia. Merlijn, d.v. Doddema-Van der Kooij. Rinco, z.v. Buist-Ezerman. Kevin, z.v. Verwiel-Van Naamen. Hendrik K., z.v. Dén Engelsman- Van der Schee. Joost, z.v. Van Vliet-Van Noortwijk. Idranie C.R., d.v. Dwarkasing-Kan- hai. Elmas, d.v. Biskin-Kilic. Emily, d.v. Borsboom-Don. ONDERTROUWD R. Adema, 32 en E. M. Strookman, 22. R. A. R. v.d. Boogaart, 21 en P. Mes- ker, 18. A. Bot, 25 en M. N. van Lint, 20. A. Hollander, 22 en S. C. M. Post hoorn, 22. C. J. E. Horsten, 24 en M. L. Bak, 21. M. C. Jense, 26 en H. J. de Vos, 23. R. J. C. Koopmanschap, 27 en C. H. M. van den Berg, 23. H. C. Post, 22 en J. Dries, 22. G. G. van Schuppen, 29 en M. de Reus, 29. H. Wiegel, 24 en M. E. Poort, 22. P. F. 23 enJ. W. Schulze,21. GETROUWD J. M. van der Lubbe, 27 en B. E. Pohlmann, 30. E. A. Erdtsieck, 28 en Y. M. L. van Rijen, 23. A. M. Gast, 24 en I. Krommenhoek, 24. P. Ouwens, 27 en M. Brökling, 22. W. M. van Vliet, 21 en A. Veldhuij- zen, 19. P. de Roos, 23 en A. H. J. v.d. Vel den, 20. J. Huge, 27 en J. A. Tieman, 23. R. T. M. Naring, 24 en M. Bartels, 20. E. Barkmeijer, 22 en P. van Wij- land, 21. R. A. Faasse, 23 en A. E. Potters, 20. R. Ketting, 22 en H. F. H. van der Ven, 19. A. Jonkman, 26 en S. Schafli, 19. A. D. Bel, 27 en A. H. M. Olsthoorn, 21. M. P. van der Meis, 22 en J. L. Rui- naard, 23. C. M. A. van Meer,. 25 en T. S. L. Spil, 26. W. de Raadt, 23 en H. M. Warnawa, 23. OVERLEDEN J. van Wijk, man, 82. A. J. de Kievith, vr., geh. met M. de Jong, 63. E. Nieuwenburg, man, 69. L. Mak, man, 90. M. E. van den Heuvel, vr., geh. gew. met H. J. Scheffers, 95. C. J. van Hulst, vr., geh. met J. C. Moerkerken, 84. J. Tulp, vr., geh. gew. met W. van der Schee, 79. C. J. J. Rinck, man, 77. A. Jacobs, vr., geh. gew. met J. de Jong, 76. J. F. Soeters, man, 70. J. H. van der Werff, vr., geh. gew. met L. den Breeijen, 79. VLAARDINGEN Uit een kelder box van een pand aan de Boter bloemstraat werd een vat met ca. 25-liter benzine verwijderd. Tegen de eigenaar werd proces-verbaal opgemaakt terzake van overtreding van de Algemene Politie verorde ning, die bepaalt dat men slechts 5 liter in voorraad mag houden i.v.m. de veiligheidseisen. Groningen heeft een Tabacologi- sch Museum. Samen met het Noordelijk Scheepvaartmuseum is het gevestigd in het Gotisch Huis, een prachtig oud pand aan de Brugstraat. Het Tabacologisch Mu seum is gevestigd in het achterhuis van het pand. Het museum geeft een interessant overzicht van het tabaksgebruik in lang vervlogen tijden en nu. Het ro ken dateert al van enkele eeuwen voor Christus. De Indianen maakten plm 1000 jaar voor Christus hun eerste pijpen. Na de ontdekking van Amerika door Columbus, werd de tabak naar Eu ropa gebracht en aanvankelijk als medicijn gebruikt. Aan het eind van de 16e eeuw kwam het roken van tabak als genotmiddel ook hier in de mode. Wat voor rol het snuiven, pruimen en roken in onze cultuur heeft ge speeld, wordt duidelijk getoond door een uitgebreide verzameling prachtige tabakspotten, snuifdozen, sigarettenkokers en pijpen. Men kan er aan de toonbank staan van een echte tabakswinkel uit de vorige eeuw, maar ook de ontwik keling volgen van de moderne vor men van roken, de sigaret en de shagtabak. In de Verenigde Staten en ook al in sommige landen in Europa is men in verscheidene bedrijven met ent housiasme de .managers ziekte" aan het bestrijden. De managers hebben niet genoeg beweging vindt men. Per dag gemiddeld zo'n acht tot ne gen uur in de auto of achter het bu reau zitten, gecombineerd met een zo zware en verantwoordelijke baan, dat is teveel van, het „goede". Een van de weinige manieren om spanningen kwijt te raken is li chamelijke beweging. Dus krijgen de managers nu gedu rende hun werktijd een aantal uren per week de kans om hun „stress" eruit te lopen, springen of huppe len. Tenzij belangrijke zaken het on mogelijk maken, zijn de heren ver plicht in hun trainingspak het „trim u fit" programma telkens weer braaaff te werken. Het schijnt wel te helpen, want hoe langer hoe meer bedrijven nemen het idee over. In het derde öedriji is er eerst een dans van de feetjes allen gekleed in witte jurkjes met zwarte muziek- sleutels en noten. In bijzijn van Erik treden Fee Dageraad en Prins Zonnegod in het huwelijk, en dan sen feeen en kabouters de dans „Morgenstemming', ontworpen en ingestudeerd door Anja Brands. Tenslotte komt dan de rondedans van alle bloeman, nadat de ondeu gende schooljongens eerst nog een lesje hebben gekregen van de ka bouters. De jongens blijken voor verbetering vatbaar, want aan het eind marcheren zij langs als na tuurbeschermers. Hier en daar was mijns inziens de moraal iets te zwaar aangezet. Nog een kleine kri tische noot: de uitspraak van de let ter o blijft een struikelblok, wat heel jammer is in een zanguitvoe ring waarvan overigens merkbaar was dat er hard aan is gewerkt. In het derde bedrijf waren enige onvastheden in de tekst te bespeuren, hetgeen best te begrijpen is als men in aan merking neemt dat het aantal mogelijkheden om te repeteren door alle feest- en vrije dagen behoorlijk verminderd was. Bovendien hadden sommige jonge spelers een flinke rol. Gelukkig was mevrouw Mul der, gezeten aan een tafeltje voor het pudium, soufleuse, zo dat kleine oneffenheden vlot opgevangen werden. Aan het eind: applaus voor alle medes pelenden, bloemen voor me vrouw Mulder en de pianiste; waarderende woorden voor de décorbouwers. BEDEVAART Op 14 juni organiseert de St. Liduine- vereniging de jaarlijkse landelijke be devaart ter ere van St. Liduina van Schiedam. Dit jaar zal dit gebeuren natuurlijk in het licht staan van de vie ring van het zesde eeuwfeest van St. Li- duina's geboorte. Wat kunt u zoal ver wachten? 11.00 uur: Pontificale hoogmis met als hoofdcele brant de Bisschop van Rotterdam Mgr. Het leek wel avondgymnastiek™ „Zou het lukken", zie je dit lied van „Ons Clubje" denken. Nou het lukte best. En dan breekt ook by haar een bevin dende lach door: „uitvoering geslaagd". VLAARDINGEN - Het kinderkoor „Ons Clubje' dat onder leiding staat van mevrouw Jo Mulder, heeft vrijdagavond een musical opgevoerd. In de Stadsgéhoorzaal brachten zij een programma dat „Erik maakt een plantsoen' heette, en waarvan tekst én muziek geschreven waren door Jo Mulder zelf. In een musical van drie bedrijven laten de leden van „Ons Clubje' zien wat je op een kinderkoor alle maal kunt leren. Het is namelijk niet alleen zingen wat de kinderen doen, maar ook dansen en toneels pelen. Het verhaal draait om een jongen, Erik, die ziek geweest is, en daarom van de dokter nog niet naar school mag. Zijn schoolvriendjes vernielen pen plantsoentje (met een boom en diverse bloemen). Als Erik even la ter de ravage ziet probeert hij de zaak wat in orde te maken, en wordt ten onrechte voor de dader aangezien. Mevrouw Vrede, die al tijd zo geniet van het plantsoen, ge looft niet dat Erik dat gedaan heeft. Erik zou het liefst het plantsoen weer heel mooi maken voor de oude mevrouw Vrede. In het ver haal lopen werkelijkheid en fanta sie in elkaar over. Zo komt Erik in kontakt met een boomkabouter die hem met de andere boomkabouters en de muziekfeetjes laat kennisma ken. Op deze manier konden veel kinderen meedoen in de musical, waarbij het opviel dat ook de jon gens zo ongedwongen hun rol mees peelden. In het tweede bedrijf komt het uit dat de jongens van de klas van juf frouw Rank het plantsoentje ver nield hebben. Mevrouw Vrede, die toeschouwster is bij een gymnastie koefening van de klas, spreekt haar verwondering uit over het feit dat kinderen die nu zo sportief bezig zijn, zoiets uit gehaald hebben. Een kleine klikspaan verklapt een van de jongens en dan komt ook de rest er voor uit. In het derde bedrijf wordt door tus senkomst van Erik een groot plan uitgevoerd om mevrouw Vrede een mooi plantsoen aan te bieden op de dag dat de school gymnastiekuit- voering geeft. De schoolkinderen dragen allemaal een bloemenkapje waarmee ze eruit zien als viooltjes, hyacinten, rozen en klaprozen. Dit zijn de hoofdlijnen van het verhaal, waar tussen door Erik zijn ontmoe tingen heeft met de boomkabouters en feetjes, hetgeen mevrouw Vrede de opmerking ontlokt dat Erik ze ker nog wat koorts heeft'. Erik werd gespeeld door Kitty van Dam. Zij was de aangewezen figuur om de een beetje dromerige jongen te verbeelden, hetgeen ze dan ook heelgoed deed. Verder waren er in het gezelschap enkele heel jonge kinderen die toch een aandeel in de musical was toe bedacht. Zittend op een boomstam hadden ze de meeste tijd meer oog voor hun ouders in de zaal, dan voor het verloop van het gebeuren op de planken. Als ze doorgaan met de zaal inturen en wijzen moeten ze door de schooljuffrouw tot de orde worden geroepen. Een kleintje steelt de show door heel opgelucht „weg,weg, foetsiee te roepen als haar te verstaan wordt gegeven dat ze weer terzijde moet gaan zitten. De grotere kinderen doen zorgzaam en een tikje bazig tegen de kleinere. £o kon je een van de meisjes tegen een kleintje horen fluisteren .mee zingen' tijdens een van de vele aar dige liedjes die in de musical voork wamen. Tegen een mooi landelijk décor worden gymnastiekoefenin gen en volksdans ten beste gegeven. ZONNESCHERMEN MARKIEZEN VERTIKALE JALOEZIEËN HORREN ROLLUIKEN VOUWWANDEN EXCLUSIEVE LUIFELS ZONNEBANKEN ST. LIDUINASTR. 25 SCHIEDAM 010-73 01 33 Zeilmakerij VAN T.RF.IIWRN BV Molenstraat 2, Hellevoetsluis (achter de Westkade) Telefoon 01883-18211 Dr. A. J. bimonis. Deze mis zal worden bijgewoond door de Pauselijke Nun tius. Na afloop van de mis is er gelegenheid tot het nuttigen van een zelfmeege- bracht lunch-pakket en een kopje kof fie in „Huize Frankeland". Tijdens de lunchpauze zal er tevens ge legenheid zijn tot het bezichtigen van de St. Liduinakapel en de schilderijen van Sunselman. Als het weer meewerkt, zullen we be kijken of er voor de belangstellenden een wandeling door oud Schiedam kan worden georganiseerd. 1430 UUR: In de Kerk wordt uitleg gegeven aan de te houden Stille Omgang. 15.00 uur: De Stille Omgang vertrekt uit de kerk. 16.00 x Plechtig sluitingslof met processie. In de processie wordt het zilveren beeld van Liduina meegedragen. Alle aktiviteiten zullen plaats vinden in de kerk van St. Liduina-O.L.V. v.d. Ro zenkrans, Singel 104, Schiedam. Deze kerk ligt op 5 minuten loopafstand van het N S-station Schiedam-Rotterdam west. Komt met velen!!! Voor alle inlichtingen: St. Liduina- vereniging p/a Jan van Avennesstraat 27, Schiedam (010-265430). U kimt de vereniging steunen: ban- krek. 258388315 bij Bank Mees Ht - Schiedam.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 33