Het Nieuwe Drukwerk morgen klaar. „De Blauwe Brug" wordt bijenkorf van Groenoord Geslaagd uitstapje „Wilton Fijenoord" naar Esslingen Penning-Monza T.V. DEFEKT? RADIO ABA Wijkcentrum Noord heeft naam A utomaterialen NAAR LOKALITEIT DE MALLEMOLEN! Brand in bejaardenhuis c/OA/G£ Jeugdbende specialiseerde zich in bromfietsen ÊÊSÊ Drukkerij Mercator UITGAAN IN SCHIEDAM IS: iifi 33e JAARGANG-OPLAGE 37.625 WOENSDAG 11 JUNI 1980 Stadsblad OP WOENSDAG EN VRIJDAG HUIS-AAN-HUIS IN: SCHIEDAM, KETHEL EN ROTTERDAM (WIJK OUD MATHENESSE) Kantoor: Broersvest 125 - Postbus 257 - 3100 AG Schiedam - Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland - Oplage 179.025 Randstad-Edities verschijnen in het grootste deel van Zuid Holland. 33 Edities. Wekelijkse totaal oplage 980.000 Wij helpen direktü! Specialisten op CAI-gebied Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 GROENELAAN 95 Verkoop - Inruil - Reparatie ook voor uw verlichting Hoogstraat 26 Blauwe Steeg 9 tel. 267735 Schiedam Dam 26 - Schiedam Centrum Telefoon 262001-266817 Let op advertenties Van Woerkom op PAGINA 46 Vlaardingerstraat 17, Schiedam telefoon 010-263447 Geopend iedere dag vanaf 10 uur zondag vanaf 12 uur SCHIEDAM Bij een brand in be jaardentehuis Het Nieuwland, aan de Burg: Gijssenlaan moest de vijfde ver dieping maandagavond vroeg,, in z'n geheel worden ontruimd. In een woning op de vierde etage was brand uitgebroken toen een televisie toestel in de kamer van een 76-jarige dame ontplofte. Het vuur dreigde ook de daarboven gelegen verdieping aan te tasten. De brand onstond om ongeveer 6 uur; de brandweer had ruim een uur nodig om het vuur onder contröle te krijgen. Een echtpaar van 88 en 85 jaar van de vijfde etage raakte door de rookon twikkeling onwel en moest naar het ge meenteziekenhuis,, worden afgevoerd. De bewoners, die tijdelijk werden geë vacueerd konden worden opgevangen door de GG en GD en de Woning- dienst. 's Avonds konden zij weer naar het bejaardenhuis terug keren. \S. .i. v/A v//A W v/// Beheerder Cor Touw en winnares van de naamwedstrijd mevrouw Van Deursen gaan straks een belangrijke rol spelen als „De Blauwe Brug" geopend wordt. BF SCHIEDAM Het wijkontmoetingscentrum in Schiedam-Noord heeft zijn naam: „De Blauwe Brug". Deze naam herinnert aan een voormalig bruggetje over de Poldervaart, dat door zijn niet al te betrouwbare constructie door velen als „eng, wiebelig" werd omschreven. Althans, zo herinnerde zich het mevrouw A. van Deurzen-van der Korpel van het De la Marplein die de naam voor het centrum bedacht (en de daarvoor uitgeschreven wedstrijd won). Eng ziet het splinternieuwe wijkcen trum, dat deze week wordt opgeleverd, er bepaald niet uit, al zeggen sommige inwoners van Noord dat het hen aan een kippenhok doet denken, en weer anderen dat het sprekend op een pak huis lijkt. Blauw is het echter wel, want in die kleur is het grootste gedeelte van het (verspringende) dak geschilderd. De beheerscommissie die de ingezonden namen moest beoordelen vond „De Blauwe Brug" de beste, hoewel ook andRre namen een goede kans maak ten. Een kleine greep uit de 126 inzen dingen: „Het Zwaluwnest", „Het Noorderlicht", „Supercentrum Schiedam", „De Scheppende Spa", „Kethel Kletscentrum" en „Groenwoud". BEHEERDER De naam, die maandagmiddag tijdens een bijeenkomst in het wijkcentrum aan het Bachplein bekend werd ge maakt, is overigens niet de enige nieuwtje rond het fonkelnieuwe ge bouw. IDEEEN WELKOM Omdat het wijkcentrum een gebouw is van en voor de wijk zijn ideeën van Groenoorders voor nieuwe aktiviteiten van harte welkom. Zo hebben zich nog geen gebruikers van de doka gemeld, en zij ook andere ruimten nog te huur. Iedereen die ideeën of wensen heeft (bijvoorbeeld koffieochtenden voor vrouwen, een vrouwencafé, een doe het zelf cursus voor mannen) kan contact opnemen met de beheerscommissie of met de beheerder. Ook onder de vol gende nummers kan men inlichtingen verkrijgen: 705921 of 702207. BIBLIOTHEEK In de ontmoetingshal zal, bij wijze van experiment, een aparte leeshoek ko men, waar men, ook buiten de op- eningduren van de bibliotheek, kran ten en tijdschriften kan inzien. Verder komt er op een centraal gelegen punt een informatiebalie, die permanent be mand zal zijn. De bibliotheek komt ook met nieuwt jes. In de nieuwe ruimte, die het vloe roppervlak van de centrale vestiging in de binnenstad verre overtreft, zal het bibliotheek filiaal allengs gaan uit groeien naar een mediatheek. Er zullen dan niet alleen boeken ver krijgbaar zijn, maar ook andere „infor matiedragers", zoals videofilms, diase ries, geluidsbanden en grammofoon platen. In de loop* der jaren wil de bi bliotheek de beschikking krijgen over een echte fonotheek, waar men platen .in alle genres kan lenen. In de openingsweek, die valt in eind augustus begin september, zal „De Blauwe Brug" zich aan Groenoord Inmiddels is ook een beheerder aange steld, de 33-jarige Rotterdammer Cor Touw die in dit soort werk al de nodige ervaring opdeed in de Afrikaanderwijk en een nieuwbouwbuurt in Capelle aan de IJssel. Gevraagd naar zijn verwachtingen zegt Cor Touw: „Ik word zowel gastheer als praatpaal. Een beheerder moet deel uitmaken van het wijkcentrum, hij is als het ware een stuk van de inventaris. Ik moet naar de mensen toegroeien, lukt dat dan zal het verder wel lopen". Omdat een veertigurige werkweek er niet inzit als je een gebouw beheert dat bij wijze van spreken dag en nacht ge opend is, zal er binnenkort een tweede (nog te benoemen) beheerder worden aangesteld. BIJENKORF „De Blauwe Brug" moet echt een bi jenkorf worden, gezien de vele functies en de uiteenlopende instellingen die het wijkontmoetingscentrum gaat her bergen, zal die gelijkenis zich in de nabije toekomst als het ware vanzelf opdringen. Vervolg op pagina 3 SCHIEDAM Tweeentwintig ver dachten, die de Schiedamse politie in de afgelopen maanden wist aan te houden, hebben bekend een groot aantal inbraken en diefstallen te hebben gepleegd. De 22 jongelui variëren in leeftijd van 22 tot 14 jaar en zijn woonach tig in Vlaardingen, Maassluis en Schiedam, de plaatsen waar zij hun misdaden pleegden. Een deel van hen deed niet daadwerkelijk aan de diefstallen mee maar maakte zich schuldig aan heling. De jongelui specialiseerden zich tij dens vele tientallen inbraken vooral in bromfietsen, die zij wegnamen .uit kelders of die zij gewoon van de straat „oppikten". De waarde van deze bromfietsen schommelde tus sen de 250 en 6000 gulden. Ook bekenden de jongelui verant woordelijk te zijn voor een reeks diefstallen op bouwterreinen in Woudhoek, waar zij voor vele dui zenden guldens aan gereedschap pen wegnamen. In totaal stalen zij voor ruim 23000 gulden en richtten ook nog eens een schade aan van 2500 gulden. Geen van de daders, voor het me rendeel scholieren, is voor de offi cier van justitie geleid. Wel is er proces-verbaal opgemaakt, zodat zij zich te zijner tijd voor de rechter zullen moeten verantwoorden. De politie heeft een gedeelte van de ge stolen goederen aan de eigenaars kunnen teruggeven. Het stelen wan bromfietsen schijnt bij een deel van de jeugd een popu laire bezigheid te zijn. Zondag hield de politie twee jongens aan die op de Johan Braakensiekstraat op brommers reden. Onderzoek wees uit dat de twee jeugdige Rotterdammers, M. M. van 16 jaar en J. J. v. E. van 15 jaar, deze brommers hadden gestolen. De pol i tie verhoorde het tweetal en kwam nog twee verdachten op het spoor, M. R. K. van 14 en R. R. V. van eveneens 14, allebei ook afkom stig uit Rotterdam. In twee dagen tijd hadden deze vier jongelui vijf brommers gestolen uit de Lange Singelstraat, het Boer- haaveplein. De Boerhaavelaan, de Rotterdamsedijk en de Gallilels- traat. Merkbewust koos het viertal uit sluitend Puch-brommers. De waarde van de bromfietsen lieo ui teen van 150 tot 500 gulden. De ders verbijven momenteel nog aan het bureau. Het onderzoek is nog niet afgerond. SCHIEDAM Het afgelopen weekeinde bracht het Gemengd koor „Wilton Fijenoord" een be zoek aan de Westduitse zusterstad van Schiedam, Esslingen aan de Neckar. Het koor was door het gemeentebe stuur van Esslingen uitgenodigd het tweejaarlijkse „Bürgerfest" bij te wonen, dat drie dagen duurt. In Esslingen worden tijdens dit „Bürgerfest" door de gehele stad kraampjes en bierstalletjes ge plaatst. Muziek is een belangrijk onderdeel van deze festiviteit. On der de vele artiesten en musici die dit jaar optraden was ook een groep gastarbeiders uit Stuttgart die folkloristische muziek speelde en dansen opvoerden. Ook het Gemengde koor „Wilton Fijenoord" leverde een muzikale bijdrage aan het „Bürgerfest" in Esslingen. Helaas kon het koor we gens tijdgebrek niet alle onderdelen afwerken, en moest de uitnodiging om 's zondagsmorgens een kerk dienst te willen opluisteren, worden afgeslagen: Gezongen is er echter nog volop. Het koor heeft zich op verschil lende plaatsen laten horen, zeer tot genoegen van de leden zelf en de vele Duitse toehoorders. Bij het uitstapje naar Esslingen hoorde uiteraard ook een officiële ontvangst in het Rathaus, waar Oberbürgermeister Klaproth waar derende woorden sprak over de goede culturele samenwerking tus sen Schiedam en Esslingen. De Oberbürgermeister toostte met zijn bezoekers bovendien op het welzijn van Nederlands nieuwe ko ningin. Broederlijk dronken de Duitse gastheren met de Neder landse gasten een glas op het wel zijn van Koningin Beatrix en Prins Claus. Bij deze gelegenheid werden ook enkele cadeaux uitgewisseld tussen de Oberbürgermeister en de voor zitster van „Wilton Fijenoord", me vrouw R. van Sliedregt-Boxhoorn. Alle deelnemers aan het uitstapje naar Esslingen ontvingen voorts een dikke map met folders en toe ristische informatie over het stadje aan de Neckar, waarbij ook een grammofoonplaat was gevoegd met liederen op het klokkenspel van het oude raadhuis van Esslingen. Alle deelnemers vonden het een bijzonder geslaagde excursie, en velen kwamen dan ook met een schorre keel en aangename herin neringen weer thuis.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 1