In september opening Openb. Nutsbedrijven Her-inrichting van Hoogstraat Afscheidsreceptie J. Verzijl „Open dag" op schoolwerktuinen Aanvragen bouwvergunning Van Heekstraat 15 telefoon 622222 vrijdag 27 juni 1980 van 16.30 tot 17.30 uur 74.797 inwoners Voorlichting Huurcommissie ln Schiedam Schiedamse Schie voor bouw Oost Abtsbrug afgesloten Voor de huldiging van kampioenen. Controleer uw waterleiding op lekkage! CONTROLEER REGELMATIG UW WATERLEIDING OP LEKKAGE EN VOORKOM DAARMEE EEN HOGE REKENING! Openbare commissievergaderingen. Vakantiesluitingen bibliotheek. Woonerven in Schiedam-W. informatie Publicatie van de Gemeente Schiedam Wekelijks verschijnend in Het Nieuwe Stadsblad Verzorging: Gemeentelijke Voorlichtingsambtenaar Emmastraat 1 - tel. 26.05.00 Het nieuwe complex van de Openbare Nutsbedrijven Schiedam aan de Van Heekstraat 15 in het industriegebied 's-Gravelandsepolder zal begin september 1980 officieel in gebruik genomen worden. Ter gele genheid daarvan zal van 4 september tot 7 september in het O.N.S.- complex een expositie worden gehouden waarin de energie en het mi lieu centraal komen te staan. De expositie is in het bijzonder bedoeld voor de burgers van Schiedam. Iedereen wordt in de gelegenheid ge steld de gebouwen, het materieel en het materiaal van alle bedrijfson derdelen te bezichtigen. Een uitvoerig programma van het gehele ge beuren zal tijdig worden gepubliceerd. Zoals bekend zijn de Openbare Nutsbedrijven Schiedam ontstaan uit een samenvoeging van de voormalige Technische Bedrijven (gas-, wa ter-, elektriciteits- en C.A.I.-bedrijf) met de voormalige V.R.O.M.dienst (nu Vervoer-, Reinigings-, Ontsmettings- en Markt-bedrijf) en de Ha vendienst. Deze bedrijven, die thans hoofdafdelingen van de Open bare Nutsbedrijven zijn, zijn thans gevestigd op het nieuwe adres: De speciale telefoonnummers voor klachten over gas en water of over elektriciteit en C.A.I. zijn komen te vervallen. Voor klachten kan men voortaan terecht op nummer 622222. Bij de Openbare Nutsbedrijven Schiedam werkt men met symbolen voor de zes samengevoegde bedrijven, welke symbolen we hiernaast afdrukken. Zaterdag 21 juni 1980 organiseert de hoofd afdeling Plantsoenen van de dienst Ge meentewerken een grote „open dag" op de school werktuin-complexen „V i jf sluizen" en „Landvreugd". De poorten zijn dan ge opend van 9.30 uur tot 11.30 uur. Tijdens de open dag is iedereen van harte welkom. Alle groepen en de leiders en leidsters zul len aanwezig zijn. Door de kinderen zal de laatste hand gelegd worden aan het onderhoud van hun tuintje, waarbij de ouders van de kinderen een klein beetje kunnen helpen. Ouders van niet-schoolwerktuinkinderen zijn natuurlijk ook van harte welkom, om een idee te krij gen wat zo'n schoolwerktuin nu precies is en wat er zoal gedaan wordt. De tuintjes op het complex „Vijfsluizen" zijn kleiner dan voorgaande jaren. Dit heeft tot gevolg gehad dat de tuintjes dichter be plant zijn, er minder onkruid kdn groeien en de kinderen hun tuintje beter kunnen onderhouden. Ook de tuintjes van de scholen die in "schooltijd naar het schoolwerktuincomplex „Vijfsluizen" komen, kunnen bekeken wor den. Het gaat hier om de 5e klas van de Jan Ligthartschool, groep IA en IB van de V.B.O.-school „De Wegwijzer" en klas 3 en 4 van de Casimirschool. Een bezoek aan de kruidentuin en instruc- tietuin op het complex „Vijfsluizen" is na tuurlijk mogelijk. Van de kruiden mag een enkele stengel of blaadje gesneden worden. Bij de dienst Gemeentewerken zijn de on derstaande aanvragen voor een bouwver gunning binnengekomen; er zijn nog geen beslissingen over genomen. Belanghebben den kunnen nadere informatie krijgen bij het Bouw- en Woningtoezicht in het Stads kantoor, elke morgen van 8.30 tot 10.00 uur bij de heer M. van der Loo, telefoon 260500 toestel 188 - C. Molenaar voor Tollensstraat 3b; woning in- en uitwendig verbouwen en vergroten; - Alg. Burgerlijk Pensioenfonds voor 's-Gravenlandseweg 260 t/m 282 en 296 t/m 374: kantoorruimten formeren in de 3e bouwfase van het industrieel centrum; - Alg. Burgerlijk Pensioenfonds voor 's-Gravelandseweg 260 t/m 282 en 296 t/m 374: kantoorruimten formeren in de 2e bouwfase van het industrieel centrum; - CO-OP Nieuwe Waterweg voor Kethel- straat 8/26 en Zijlstraat 68/70: kantoren, winkels, opslagruimten en woningen ge deeltelijk vernieuwen, verbouwen en ver groten; - S.S.S.W. voor Kerklaan/Abel Tasman straat: kantoren en werkplaats bouwen. De gemeente Schiedam telde per 30 april j.l. in totaal 74.797 inwoners, hetgeen 8 perso nen méér is dan per 31 maart, doch 98 inwo ners minder dan per 1 januari 1980. In de maand april zijn in Schiedam 69 kin deren geboren en overleden 59 personen. In diezelfde maand kwamen 224 personen zich nieuw vestigen, doch er vertrokken weer 226 Schiedammers naar elders. In april zijn in Schiedam 36 huwelijken gesloten en zijn 21 huwelijken ontbonden. De gemeenteraad heeft er mee ingestemd een bedrag van 850.000,te bestemmen voor de herinrichting van de Hoogstraat, zijnde een van de belangrijkste winkelstra ten in het centrum. Door zijn historische karakter biedt dit centrum goede moge lijkheden om een aantrekkelijk verblijfs- gebied te worden. Door de kleinschalig heid heeft de binnenstad vele voordelen boven de moderne maar kille centra in an dere steden. Zij biedt beschutting en beslo tenheid wat door bezoekers als aangenaam wordt ervaren. Waarschijnlijk is dit de re den dat meerdere restaurants in de binnen stad zijn geopend. Deze ontwikkeling laat de gemeente niet onverschillig; geprobeerd moet worden om de afvloei van de koopkracht in tegenge stelde richting te draaien. Om het aan trekkelijke karakter van het centrum If; vergroten zou het functioneren van de Hoogstraat als slagader in het hart van de stad verbeterd kunnen worden. Een eerste stap is gezet door de herinrich ting van de Lange Kerkstraat/Grote Markt en daarna van de Dam en omgeving, het geen heeft geleid tot een beter functioneren van de binnnenstad. Nu is het gewenst ook de Hoogstraat aan te passen. Dit kan gebeu ren wanneer binnenkort de waterleiding buizen en de P.T.T.-kabels in de Hoogstraat moeten worden vernieuwd. Het werk zal worden uitgevoerd met materiaal dat past binnen het historische karakter van de Hoogstraat. De uitwerking van het plan zal geschieden in overleg met de belanghebbenden zoals winkeliers, bewoners, museum-directie en Historische Vereniging. In verkennende ge sprekken worden de wensen en suggesties geïnventariseerd, waarna een praatplan wordt opgesteld dat nogmaals met de be langhebbenden zal worden besproken. Dan volgt het definitieve ontwerp dat aan de be langhebbenden wordt toegezonden, met de gelegenheid om eventuele bezwaren aan B en W kenbaar te maken, voor het College besluiten neemt. De heer J. Verzijl, waarnemend chef van de hoofdafdeling Bouw- en Woningtoezicht van de dienst Gemeentewerken Schiedam, zal na een dienstverband van ruim 34 jaar per 1 augustus 1980 de gemeentedienst met pensioen verlaten. In verband hiermede zal de heer Verzijl recipiëren op in de recreatiezaal van het Stadskantoor, Emmastraat 1 te Schiedam. Uw aanwezigheid zal op prijs worden gesteld. De Huurcommissie gaat in het bijzonder over de huuraanpassing 1980 maar ook over andere problemen de huur betreffen de, zoals de huurcontracten, de onder houdskosten, enz. speciale voorlichtings spreekuren houden voor het ressort Schie dam. Deze spreekuren worden gehouden elke donderdagmorgen van donderdag 19 juni tot en met donderdag 28 augustus van 10.00 tot 12.00 uur in de rechter nis van de recreatiezaal van het Stadskantoor aan de Emmastraat 1. Bovendien kan men ook terecht op de voor- lichtings-spreekuren van het ressort Rotter dam, dagelijks van 8.30 uur tot 12.00 uur in het gebouw van de Huurcommissie aan de Baan 16 te Rotterdam, of telefonisch dage lijks van 14.00 uur tot 16.00 uur op nummer 119250. In verband met het plaatsen van het be weegbare deel van de Oost Abtsbrug, gele gen over de Schiedamse Schie, circa 400 meter ten westen van de Delfshavense Schie, is de doorvaart gesloten voor vaar tuigen hoger dan 3,5 meter van 24 juni tot en met 3 juli 1980, of voor zoveel korter of langer als noodzakelijk zal blijken te zijn. Vaartuigen lager dan 3,5 meter moeten ge durende deze periode rekening houden met tijdelijk oponthoud. Nadere inlichtingen zijn te verkrijgen bij de gemeentelijke Havendienst, telefoon 010- 268019 of 263960. De Sportraad heeft in haar vergadering van 4 juni besloten om, evenals 1979 weer te ko men tot een huldiging van kampioenen van Schiedamse sportverenigingen en Schie dammers die in een bepaalde tak van sport individueel kampioen zijn geworden. Voor de inhuldiging zullen in aanmerking komen de senioren van zowel de team- als van de individuele sporten, uitkomende in door de sportbonden te organiseren kompe titie of wedstrijden. Om de personen die in Schiedam wonen en in een bepaalde tak van sport individueel kampioen zijn geworden, voor de huldiging te kunnen uitnodigen, wordt een ieder die hiervoor in aanmerking denkt te komen verzocht zich te melden bij de Sportraad, Emmastraat 1, Schiedam onder vermelding van de volgende gegevens: tak van sport, eventuele klasse waarin kam pioenschap is behaald en eventuele promo tie; eventueel aanwezige foto's of andere publikaties rond dit kampioenschap. Met betrekking tot het tijdstip waarop de huldiging zal plaats vinden zullen de be trokkenen tijdig worden ingelicht. Wanneer alle kranen in uw woning dicht zijn en ook de stortbak van de w.c. niet aan het vollopen is, moet de watermeter stilstaan. Geeft de watermeter toch ver bruik aan (het tolletje draait of de wij zers draaien) dan moet er een lekkage zijn. Draai dan direkt de hoofdkraan dicht en laat een loodgieter komen, of waarschuw de huisbaas. Het water is kostbaar en ook het wegge lopen water, dat door de meter is gegaan moet u betalen! Bent u met buren op een gezamenlijke meter aangesloten neem dan samen die controlemaatregelen. Van de openbare commissievergaderingen liggen de agenda's en dé bijbehorende stuk ken voor belangstellenden ter inzage bij het bureau Voorlichting in het Stadskantoor. De Commissies voor Volksgezondheid van Schiedam, Vlaardingen en Maassluis hou den een gezamenlijke openbare vergade ring op woensdag 18 juni, aanvang 19.30 uur in de raadszaal van het Stadhuis, Ko ningshoek 93 te Maassluis. Aan de orde komen de eventuele concentra tie en integratie van de ambulancediensten van Schiedam en Vlaardingen en het ver zoek van Maassluis om de jeugdgezond heidszorg van die gemeente in te brengen in de gemeenschappelijke regeling met Schie dam en Vlaardingen. Aan het begin en einde van de vergadering is er spreekrecht voor de toehoorders. De adviescommissie Kindercentra komt bijeen op vrijdag 20 juni om 13.30 uur in het clubhuis Oost aan de Galileïstraat 86. Aan de orde komt de aktie „Tijd voor school" waarvoor zijn uitgenodigd mevrouw T. P. de Nijs-Loos en enkele andere leden van de Aktiegroep „Tijd voor school." Het algemeen bestuur van de Streekmu- ziekschool „Nieuwe Waterweg Noord" houdt een openbare vergadering op vrijdag 20 juni aanvang 16.00 uur in het gebouw van de school aan de Da Costastraat 26 te Vlaardingen. Bij de Gemeenschappelijke Openbare Bi bliotheek is de vakantiesluiting voor de cen trale en de filialen vastgesteld. De centrale bibliotheek, Lange Haven 131, sluit van 7 juli t/m 19 juli; het filiaal Kethel, W. Andriessenlaan 75, is de gehele maand augustus gesloten; het filiaal Oost, Lorentz- laan 6, van 16 juni t/m 28 juni; het filiaal Mgr. Nolenslaan 99a van 21 juli t/m 2 au gustus; het filiaal West, Dr. Wibautplein 129, van 23 juni t/m 5 juli en het filiaal zuid, Le liestraat 10, van 28 juli t/m 9 augustus. De centrale jeugdbibliotheek. Korte Haven 27, is gesloten van 26 juni t/m 28 juni en het filiaal Rosaschool, Archimedesstraat van 2 augustus t/m 16 augustus. Burgemeester en wethouders hebben beslo ten om in Schiedam-West een aantal straten aan te wijzen tot woonerf en om diverse an dere verkeersmaatregelen te treffen. Tot woonerf zijn aangewezen: de Bilder- dijkstraat; de Da Costastraat; de Dirk van Wassenaarstraat (het gedeelte tussen de Vondellaan en de Jan van Avenesstraat); de Jan van Avenesstraat (het gedeelte tussen de Dirk van Wassenaarstraat en de Aleidastraat/Westfrankelandsestraat) en de Westfrankelandsestraat (het gedeelte tussen de J. A. Alberdinck Thijmstraat en de Bil- derdijkstraat). Daarvoor zullen de ge bruikelijke borden worden geplaatst. Twee kruisingen zijn aangewezen tot voor rangskruising hetgeen met borden zal wor den aangegeven. Het betreft de kruisingen van de Aleidastraat met de Graaf Floris- straat en met de Westfrankelandsestraat, waarbij in beide gevallen de Aleidastraat voorrang heeft. Tenslotte worden de besluiten (van 7 mei 1971) tot het plaatsen van verkeerszuilen bij kruisingen ingetrokken. Het gaat om twee verkeerszuilen in de Jan van Avennes- straat, onmiddellijk ten noorden van de Burgemeester Knappertlaan en twee zuilen in de Westfrankelandsestraat. onmiddellijk ten westen van de Aleidastraat. Voor de uitvoering van deze besluiten zal eerst nog het Verkeersbesluit gewijzigd moeten worden.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 10