Diploma voor veilig fietsen paal voor nieuw gymlokaal haarimport Bang&Olufsen Voorlichting huurcommissie Studio 116 Vrouwelijke clowns lachen 't jaar uit Wel vierhonderd kleuters zagen het schaapscheren Rechtswinkel op de bres voor huurders D'66 raadslid pleit voor fietsboxen Geautoriseerd B&O dealer: Vakantie 1980 rElseve Balsam HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 31 WOENSDAG 18 JUNI 1980 De Deense vomigevefs van beekl en geluid 3 jaar garantie Schiedam Lange Kerkstraat 17-19 Tel. CIO-268209 Vlaardingen Hoogstraat 159 Tel. 010-343181 Achter'tVeerplein 116 - Vlaardingen Tel. 010 - 34 27 75 SCHIEDAM Hoe handig ben je op de fiets? Die vraag konden leer lingen van de Willibrordusschool en de lagere School De Gorzen in Schiedam-Zuid dinsdagmorgen op zeer praktische wijze, beantwoor den. Op de Maasboulevard was een par cours uitgezet waar de leerlingen hun rijvaardigheid konden aanto nen door allerlei proeven op de fiets af te leggen. De bedoeling van deze test was niet zozeer de kinderen allerlei halsbre kende toeren te laten verrichten, als wel hen te laten demonstreren in hoeverre zij met hun fiets konden omgaan. De test bestond uit verschillende onderdelen, zoals langzaam rijden (natuurlijk zonder je voeten op de grond te zetten), slalom-rijden, al dan niet met één hand op de rug, een hoek omrijden of een blokje oprapen en daarmee verder fietsen. Een leerling: „Sommige dingen wa ren wel moeilijk, andere niet. We hebben bijna allemaal ons diploma gehaald". Dat diploma had betrekking op het gehele verkeersproject dat de scho len in Zuid dit jaar uitwerkten en dat in plaats kwam van de geijkte verkeerslessen, waarvan van de kant van de leerlingen maar weinig belangstelling bestond. Waarom al die droge stof niet eens vervangen door praktijklessen? vroegen onderwijzers in Zuid zich af, en zo ontstond het project „Het fietsende kind in het verkeer", waarvan behalve scholen ook poli tie en bewonersvereniging mee werkten. Vrijdag was er op De Gorzen een fietsenkeuring, waar de rijwielen van de leerlingen werden onder zocht op gebreken. De ouders, die aan het hele project hun medewerking verleenden, as sisteerden ook bij deze keuring en bij de rijvaardigheidstest van dins dagmorgen. De meeste fietsen werden door de deskundige vaders en moeders in orde bevonden en kregen een stic- de meeste huurders van F.ennis ge weigerd in afwachting van een uits praak van de Hoge Raad. Nu hebben de huurders van H.I.M. een brief ontvangen, waarin zij ge dreigd worden binnen 4 weken hun huizen te ontruimen. Volgens de H.I.M. zitten deze huurders zonder recht of titel in deze huizen. Willen de huurders in hun huizen blijven zitten dan worden zij door de H.I.M. in de gelegenheid gesteld alsnog een huurkontrakt aan te gaan. Dit dan wel onder een 4 - tal voorwaarden, te weten: 1) het binnen 14 dagen sluiten van een huurkontrakt, 2) het betalen van een waarborgsom van 350,3) het betalen van schadevergoeding, variërend van plm. 260,tot plm. 1250 per maand, 4) akkoord te gaan met de nieuwe huurprijs. Met deze dreigbrief tracht Fennis zijn huurders in feite alsnog te dwingen in te stemmen met het slechte onderhoud en het riool recht. De rechtswinkel raadt deze huur ders dan ook aan niet in te gaan op de brief van de H.I.M. vanwege de daarin gedane ongeldige voorstel len en zich voor nadere informatie te wenden tot het spreekuur van de rechtswinkel. Spreekuur rechtswinkel in het Broersveld 140 op Woensdagmiddag van 2 - 4 uur en donderdagavond van 6 - 9 uur. Telefoon op deze spreekuurtijden: 730308. Namens de rechtswinkel Schiedam, M. Zonneveld. stal is gevrijwaard. Hijmans deed deze suggestie maandag in de gemeenteraad tijdens de behandeling van de Deelnota Openbaar Vervoer 1980-1985. Als mogelijke plaat sen voor deze fietsboxen noemde Hijmans de NS-sta- tions, de binnenstad en de woonwijken. Volgens Hijmans draagt fietsgebruik ook bij tot energiebesparing. Wethouder Zijdeveld (verkeer en vervoer) noemde het voorstel van het D'66 raadslid „Het over wegen meer dan waard". „Het je van je fiets ontdoen en die la ter nog terugvinden is inder daad verre van gemakkelijk," meende de wethouder. Hijmans' suggestie zal daarom nader worden bekeken. SCHIEDAM Veel aktiviteiten lo pen tegen de zomer ten einde. Zo ook die van het Schiedams Vrouwenoverleg. Om het jaar een waarig einde te geven 'heeft het Schiedams Vrouwenoverleg de (vrouwelijke) clowns Strip en Zip per uitgenodigd om het jaar „uit te lachen". Deze voorstelling wordt gegeven in gebouw Chr. Sociale Belangen aan de Lange Haven 73, aanvang acht uur, op woensdag 18 juni (vana vond). Na de clowns is er muziek en moge lijkheid tot dansen. De toegang voor dit eenmalige optreden be draagt 2,50. Geachte redaktie, De laatste weken heeft de rechts winkel een aantal huurders van de H.I.M. (Handel en Investering maat schappij) op haar spreekuur gehad. Eigenaar van deze H.I.M. - hulzen ls de Fennis, die niet alleen in Rotter dam een aantal huizen bezit, maar ook in Schiedam. Fennis opereert ook wel onder de naam G.A.B. (Ge meenschappelijk administratiebu- ro). De meeste huizen van Fennis ver keren al jarenlang in een slechte staat van onderhoud. Op herhaalde verzoeken van de huurders iets aan dit onderhoud te doen werd en wordt meestal niet gereageerd. Om deze reden weigeren huurders van Fennis terecht de huurverhoging te betalen. Bovendien tracht Fennis het riool recht op zijn huurders door te bere kenen. Dit rioolrecht ls volgens een Schiedamse verordening voor re kening van de verhuurder/eige- naar. Ook het rioolrecht wordt door Draag v zwernme" 3,1 nei vanal SCHIEDAM De HuUrcommissie gaat voor het ressort Schiedam spe ciale voorlichtingsspreekuren hou den, in het bijzonder over de huuraanpassing 1980 maar ook over andere problemen de huur be treffende zoals de huurcontracten, de onderhoudskosten, enz. Deze spreekuren worden gehouden elke donderdagmorgen van 19 juni tot en met 28 augustus a.s. van 10.00 tot 12.00 uur in de rechter nis van de recreatiezaal van het Stadskan toor, Emmastraat 1 te Schiedam. Bovendien kunnen belanghebben den ook terecht op de voorlichtings spreekuren van het ressort Rotter dam, dagelijks van 8.30 uur tot 12.00 uur in het gebouw van de Huurcommissie aan de Baan 16 te Rotterdam, of telefonisch dagelijks van 14.00 uur tot 16.00 uur op tele foonnummer 119250. SCHIEDAM Vrijdagmorgen om elf uur werd de eerste paal gesla gen voor de bouw van een gymnas tieklokaal aan het Faassenplein in Schiedam-Noord. In tegenwoordigheid van de leerlin gen verrichtte het scheidende hoofd van de openbare lagere school „De Woudhoek", de heer J. H. Grobbe, deze officiële daad. Ook leerlingen van de nabij gelegen school „De Notenkraker" waren bij het slaan van de paal aanwezig. Het gymnastieklokaal krijgt een af meting van 21 bij 12 meter en zal ook twee kleed- en waslokalen be vatten en een leiderskamer. Op de betonnen vloer van de gym nastiekzaal komt een verende be dekking van het systeem Rhofa. De inrichting van de zaal wordt verzorgd door de firma Janssen en Fritsen uit Helmond. Het gymnas tieklokaal wordt gebouwd door de firma de Groot uit Vroomshoop. De komst van het nieuwe gymnas tieklokaal. betekent voor de nabij gelegen scholen aan het Bachplein een verruiming van de mogelijkhe den van het gymnastiekonderwijs. SCHIEDAM Wel vierhonderd kleuters van verschillende plaatse lijke scholen waren donderdag ge tuige van het schaapscheren in de kinderboerderij van het Prinses Beatrixpark. Om dit op een doordeweekse dag te doen gebeurde op verzoek van het kleuteronderwijs. Het uit hun wol len jas helpen van negen schapen door vakman Van Dijke, werd overigens met gemengde gevoelens door de kleuters gadegeslagen. Sommige kinderen vonden het maar zielig, anderen vroegen of de schapen nu geen kou zouden vat ten. Wat er met de wol plm. 3,5 kg. per schaap kan worden gedaan, zagen de kleuters onder het kijken naar een spinster, die haar rad lus tig deed ronddraaien. Voor de kinderen van kleuterschool ,,'t Stokpaardje" was het een com- Wees zuinig op je haar. Denk aan zon," chloor enz. Verzorg het haar daarom goed. creme behandeling 250 ml. Zomerprijsje 4,95 ker opgeplakt: „Aan mijn fiets mankeert niets". „We vonden het allemaal erg leuk," besloot een leerling van de Willi- pleet feest. Zij gingen met elkaar naar het Pannekoekhuis „De Vij ver" om, dit voor kinderen nog al tijd feestelijke gerecht, alle eer aan te doen. De negen schapen kwamen er maar kaal vanaf! SCHIEDAM Rob Hijmans, één van de twee D'66-ers in de Schiedamse gemeenteraad, wil dat er in Schiedam op meerder plaatsen fietsenboxen worden geplaatst. Deze fietsboxen zijn van degelijke sloten voorzien. Volgens Hijmans is de fiets een aanvullend middel van vervoer en zijn veilige fietsenstallingen hard nodig. Volgens Hijmans zullen meer mensen van de fiets gebruik maken als zij deze op een plaats kunnen onderben- gen, waar het rijwiel voor dief- brordusschool, ',en alles bij elkaar is het natuurlijk veel interessanter dan dezelfde dingen uit een boek le ren."

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 31