Wat zeggen uw sterren Vakantie-foto-tips Twee „klaarover" moeders hangen jas aan de kapstok Pas op voor gevaarlijke besparingen warn >-v- HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 11 VRIJDAG 27 JUNI 1980 - Automobilisten die met hun auto op vakantie gaan, doen er goed aan zo gauw mogelijk een afspraak te maken met hun autobedrijf voor een (vakantie)onderhoudsbeurt/veiligheidscontrole. De Bovag vreest dat een aantal automobilisten ook hierop zal trachten te besparen, in het ergste geval door het helemaal niet laten uitvoeren van een dergelijke beurt. Uit een recent onderzoek is gebleken dat 72 procent van de automobilisten verwacht, dat door de verdere verhogingen van de kosten van het autorijden bezuinigd wordt op het onderhoud, zelfs 90 procent van deze automobilisten denkt dat daardoor ook de verkeersvei ligheid in gevaar zal komen. Vooral op vakantiereizen, waarbij over het algemeen de auto toch al extra wordt belast, kan dit tot gevaarlijke situaties leiden. Bovendien, het brandstofverbruik van een technisch goed onderhouden auto is zo laag mogelijk. Vooral op vakantiereizen spelen ook de brandstofkosten een belangrijke rol. Overdreven besparingen op 't onderhoud zijn niet alleen gevaarlijk maar kunnen nog eens extra kosten veroorzaken. WATERMAN (21 januari20 februari) Dit kan een prettige week worden wanneer u erop let de juis te dingen tegen de juiste mensen te zeggen. Gooi er dus niet spontaan dingen uit, die niet door iedereen gewaardeerd kunnen worden. Kans op een voordeeltje, als u weet te luiste ren en niet door een zelcer vooroordeel doof bent. U krijgt een goede inval die gelijk vruchten afwerpt. Op gevoelsge bied is alles rozegeur en maneschijn. VISSEN (21 februari20 maart) Waarschijnlijk kunt u deze week beter een afwachtende houding aannemen. Laat anderen hun gang maar gaan en ga niet in op plannen die u voorgelegd worden. Dat hoeft echter niet te betekenen dat u er niet over na hoeft te denken. Uw tijd komt wel! Pas op voor verlies van kleine dingen zoals autosleutels en dergelijke. Laat ook uw geld niet slingeren en stop het niet zo los in uw zak. «Wc, y:>- Nog even en de grote stroom vakantiegangers zet zich in beweging. Vakantie en de fotografie zijn in de afgelopen jaren on afscheidelijk gebleken. In de zomermaanden worden ve le miljoenen foto's gemaakt. Ondanks alle automatie en bedieningsgemak van de tegenwoordige camera's gaat er toch af en toe wel eens iets verkeerd en mislukken enkele opnamen. Meestentijds is de oorzaak van het mislukken bij de fo tograaf te zoeken omdat hij een kleinigheid vergat. Daa rom hier een paar tips van Kodak voor een goede vakantiefoto-oogst. ^Misschien zit er nog een filmpje van het vorig jaar in de camera. Dit halen we er uit en laten we ontwikkelen. Films verouderen en verouderde films geven niet meer die resultaten die men van een goede film mag verwach ten. Voordat we op vakantie gaan controleren we de werkwij ze van de camera. Functioneert alles nog naar behoren en hebben de batterijtjes nog een goede conditie. In een stoffige, zanderige of natte omgeving bewaren we de camera goed verpakt. Stof, zand en vocht kunnen ge makkelijk doordringen tot het mechaniek en de camera beschadigen. Een gesloten plastic zak geeft een zeer goe de bescherming. We nemen voldoende filmpjes mee op reis, dan komen we niet voor de verrassing te staan dat er in het vakantie oord geen films te koop zijn. De volgeschoten films bewaren we goed afgesloten om te voorkomen dat bijv. zand of vocht binnendringt in de cassettes. Camera en film worden tijdens de reis op een zo koel mogelijke plaats bewaard. Vooral in de auto kunnen op sommige plaatsen zeer hoge temperaturen ontstaan. Onder een wollen deken tussen voor- en achterbank is de meest geschikte plaats. Voorkom dat de camera in de zon ligt te „bakken". Voorkom dat er tijdens het fotograferen „iets" voor de lens of de belichtingsmeter van de camera wordt gehou den. Bij de kleine types camera kan men gemakkelijk zijn vinger voor de lens houden en bij andere camera's zijn het dikwijls onderdelen van de tas die in de weg zitten. Oefen even in de juiste manier, van het vasthouden van de camera. De gebruikers van automatische kleinbeeldcamera's moeten niet vergeten de belichtingsmeter van de camera in te stellen op de gevoeligheid van de gebruikte film. Voor de camera's' met een zgn. symboleninstelling (wolkje-zonnetje) geldt de situatie van het onderwerp. Wanneer dit zich in de schaduw bevindt wordt de came ra op het wolkje ingesteld ofschoon de zon schijnt. Fotografeer elk onderwerp zo dichtbij mogelijk. Hoe groter iemand op de foto staat, hoe duidelijker hij of zij is te herkennen. Kan men echter niet dichtbij genoeg ko men, dan helpt een telelens. Die haalt het onderwerp dichterbij. Zelfs eenvoudige pocket camera's hebben een telelens ingebouwd. Onderwerpen in diepe schaduwen kan men beter flitsen. Het flitslicht zorgt ervoor dat de kleuren frisser worden. Veel camera's beschikken over ingebouwde electroni- sche flitsers. Direct na thuiskomst gaan we met de belichte films naar de fotohandelaar. Hoe snefler ze worden ontwikkeld hoe beter wordt het resultaat i.v.m. het verouderen van de film. RAM (21 maart20 april) U heeft in de afgelopen periode enkele ervaringen opgedaan die u in staat kunnen stellen deze week één van uw plannen naar voren te brengen. Op financieel gebied bestaat de kans dat de onlangs door u genomen maatregelen vruchten gaan afwerpen. Op gevoelsgebied bestaat de kans dat u juist aan de kleine dingen, die het meestal zo spannend maken, voor bij gaat. Denk aan het gezegde: wie het kleine niet eert is het grote niet weert! STIER (21 april20 mei) Gelukkig kunt u eindelijk het vele werk eens over anderen gaan verdelen. Er komt enige tekening in de voornaamste van uw plannen, nu u erachter bent gekomen wie u werkelijk steunt en wie maar doet alsof. Op gevoelsgebied loopt niet alles van een leien dakje. Kies zorgvuldig uw woorden zodat u niemand onnodig pijn doet. Het is mogelijk dat u in deze periode een duidelijker inzicht krijgt in wat u eigenlijk be weegt. TWEELINGEN (21 mei—20 juni) Neem deze week niet teveel op uw hals en spaar uw energie. Die staat op het ogenblik op een laag pitje en dat is prima. U kunt dan des te beter nadenken over de koers die u mogelijk wil inslaan. Bemoei u ook niet met aangelegenheden van an deren, dat kan namelijk al gauw in verkeerde aarde vallen. Eén van de ideeën, waar u al lang voor vecht, wordt nu geac cepteerd. U heeft een diepgaand gesprek dat heel verhelde rend werkt. KREEFT (21 juni20 juli) Dit wordt een week van improviseren. Uw goede voornemens worden volkomen in de war gestuurd door een paar onver wachte situaties. Als u er rustig onder blijft komt u er zonder noemenswaardige kleerscheuren vanaf. Kijk uw post goed na, want er kan iets belangrijks en iets prettigs bij zitten. Ga niet in op onvriendelijke opmerkingen van iemand die ja loers op u is. ifet sop is de kool niet waard! LEEUW (21 juli20 augustus) Over het algemeen een prettige week met veel wederwaardig heden. Dat ligt u wel en dan is het plezier niet van de lucht. Iemand in uw omgeving, die het niet makkelijk heeft, houdt zich geweldig goed. Toon belangstelling en help wanneer u denkt dat het nodig is. U op uw beurt wordt weer geholpen door uw eigen vrienden, zodat dit een hele bevredigende week wordt. Als u even de kans heeft, neem dan wat rust. MAAGD (21 augustus20 september) U bent nogal impulsief deze week, wat voor sommige mensèn een beetje moeilijk is. Maak u geen zorgen, want u doet er niemand kwaad mee. U heeft goede invallen en u krijgt er zelf schik in! Hecht niet teveel waarde aan beloften van ie mand, die daar altijd gul mee is. Werk uw zaakjes maar lie ver zelf af. Kans op een opdracht waar heel wat tijd. in zal gaan zitten. WEEGSCHAAL (21 september20 oktober) Deze week raakt een oude kwestie uit de wereld en dat doet u veel genoegen. Wees liever wat zwijgzaam omtrent uw plan nen en uw werk, want het is mogelijk dat iemand u wil wip pen. U weet zelf wel het beste wie. Houdt de stemming erin, en laat u niet verleiden tot gemopper. Daar is niemand bij gebaat. Zeker niet degenen die het goed met u menen. STEENBOK (21 december20 januari) Gelukkig zal deze week eindelijk een hangende kwestie uit de wereld worden geholpen. U zat er al lange tijd tegenaan te hikken doordat de ware hulp u hierbij ontbrak. Nu die hulp er is, wordt er met uw medewerking een oplossing gevonden. Eén van uw vrienden schiet u bij een bepaalde aangele genheid te hulp, maar dat mag dan ook wel, u staat zelf ook altijd voor anderen klaar. SCHORPIOEN (21 oktober20 november) Kans op een drukke maar wel gezellige week. Er bestaat kans op een paar onverwachte karweitjes die u met wat schipperen kunt klaren. Een zeer oude relatie, die u bijna uit het oog had verloren ten gevolge van een reeks misverstan den, komt weer opdagen. Het doet u beide genoegen. U weet een vervelende kwestie tot normale proporties terug te bren gen. Overlaad u niet teveel met werk, maar doe ook eens lek ker waar u zin in heeft. Tenslotte is het vakantietijd... SCHIEDAM Op de hoek van de Borsboomlaan en de Burgemeester Knappertlaan staan, een paar maal per dag, moeders in oranje jassen. Deze klaarovers, of verkeersbriga- diers, brengen kinderen bij het aan- en uitgaan van de school veilig naar de overkant van deze nog steeds drukbereden verkeersweg. Van de groep van ongeveer 15 ou ders die in weer en wind, en irfwis- selende diensten, dit zo noodzake lijke oogje in het zeil houden, heb ben er donderdag twee afscheid ge nomen. Mevrouw Van Duijn en mevrouw Veringmeijer, die nu al zo'n vijfe- neenhalf jaar deel uitmaken van de ouderbrigade, hebben donderdag voor de laatste maal het stopbord gehanteerd en daarna hun opval lende jas aan de kapstok gehangen. Vijfeneenhalf jaar trouwe dienst is niet niks, vonden de andere ver- keersbrigadiers en leden van het ou dercomité van de Bernardusschool. Vandaar dat mevrouw Van Duijn en mevrouw Veringmeijer, wier kinderen de school dit jaar gaan verlaten, een bloemetje kregen aan geboden. Tijdens hun dienstje tussen kwart over acht en half negen hadden de twee moeders toen niet alleen een stopbord, maar ook een bos bloe men om de automobilisten tot stop pen te brengen! BOOGSCHUTTER (21 november20 december) Deze week bestaat de mogelijkheid dat u in sommige van uw plannen verbetering kunt aanbrengen. Eventuele onderhan delingen kunnen vlot verlopen als u niet teveel tegelijk wilt bereiken en bijtijds weet af te haken. Voorkom een menge ling van oude en nieuwe vrienden; ze zullen elkaar niet zo liggen. Over een bepaalde kwestie dient u veel informatie in te winnen voordat u een beslissing neemt.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 11