ZAKEN VIZIER GEBIT STUK? Zuid wil zelf verplaatsen Tankercleaning onderzoeken Het Europese Parlement en de vrouw Jeugdland 80 Viswedstrijd geslaagd Politie, bedankt J. VERINGME Chatel, sieraden 6046 mensen zoeken huis Janse-Adam neemt acht kledingzaken over Onze krant mikt vandaag op: ORANJE Reparatie klaar terwijl u wacht onze vakantie is van 21 juli t/m 2 aug. 1980 HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 25 WOENSDAG 9 JULI 1980 SCHIEDAMSE NOTITIE De Trechter, het project voor werk lozen, gevestigd aan de Broersvest 107, is weer open voor allerhande informatie. De reorganisatie in het pand is achter de rug. Het ontmoe tingscentrum in de Overschiese- straat blijft ook gewoon open. Dagelijks van 9-17 uur en na telefonische afspraak Nieuwe Haven 131 telefoon 010-261417 SLIJTERIJ WIJNHANDEL Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 265997-264140 SCHIEDAM In de zaak Tanker cleaning heeft zich een nieuwe ont wikkeling voorgedaan. De Bewo nersvereniging Schiedam Zuid, die al jarenlang stelt dat het bedrijf, dat volgens de BVSZ een ontoe laatbare overlast veroorzaakt en daarom verplaatst moet worden, gaat zelf een onderzoek starten om alternatieve lokaties voor Tanker cleaning te vinden. De Rotterdamse wethouder voor havenzaken Riezenkamp houdt zich al geruime tijd met een soortgelijk onderzoek bezig. Ook bij de Provincie begint men zich volgens de Bewonersvereniging nu voor de zaak te interesseren. Was zij in december 1979 nog voor een vergunningverlening aan Tan kercleaning, in de adviescommissie voor Milieubeheer werden op 26 juni de mogelijkheden besproken om het bedrijf te verplaatsen. Dit gebeurde aan de hand van een nota die een inventarisatie geeft van alle „cleaningaktiviteiten" in het hele Rijnmondgebied. In deze nota wordt Tankercleaning een plaats aan de Laurenshaven toebe dacht. Volgens de BVSZ, die de vergade ring bijwoonde, mocht men uit de bijeenkomst concluderen ddt er nog steeds in sommige kringen weerstand bestaat tegen verplaat sing van het bedrijf. Dit bleek, zo zegt de bewonersver eniging, vooral uit de reaktie van de CDA-er Van Katwijk, die stelde dat door het voorschrijven van strin gente voorwaarden de klachten van omwonenden zouden zijn opgelost. Verplaatsing zou daardoor overbo dig worden. De PvdA-er Van der Vlist stelde daar tegenover dat er geen bezwaar is tegen vergunningverlening mits deze gebonden is aan verplaatsing van Tankercleaning. Om deze geluiden enige kracht bij te zetten wil de Bewoners vereni ging nu zelf ook een onderzoek gaan starten naar mogelijke andere plaatsen om het bedrijf te huisves ten. Hiervoor wil de bewonersvereni ging een onderzoekbureau in de arm nemen. Een subsidie van de ge meente Schiedam zou het mogelijk moeten maken dit onderzoek uit te laten voeren. Of deze aanvullende subsidie inder daad verleend zal worden, en welk bureau het onderzoek gaat uitvoe ren, is nog niet bekend. Vorige week vrijdag opende Elly Verheij in het winkelpand Passage nr. 6 haar zaak: „Chatel in Siera den", een blikvanger in dit over dekte winkelcentrum. Dit treft vooral nu het interieur in een oosterse sfeer is ingericht met de hierbij behorende mistiek. Bij „Chatel" kan men terecht voor bij outerieën, ivoor en edelstenen en voor een aanbieding van kleine en grote geschenken. Dit alles is zichtbaar opgesteld in verfijnde kleine vitrines die te be- Tegenwoordig wordt er veel ge sproken over de rol van de vrouw in de volgende Europese Commis sie. De voorzitter van de politieke commissie van het Europees Parle ment, Jean Rey (Belgisch Liberaal), heeft een 'rapport aangeboden waarin wordt gewezen op de moge lijkheid in de volgende Commissie tenminste een vrouw op te nemen, hetgeen nu nog niet het geval is. Mevrouw Roudy (Franse socialiste) meent dat tenminste een derde van de Commissieleden vrouwen zou den moeten zijn en Barbara Castle Hr. en Mevr. Wolters Koggestraat 20c 3028 vz Rotterdam". Randstad-Edities, wekelijks in bijna één miljoen brievenbussen De rest van de woningzoekenden valt uiteen in mensen die al wel ge huwd zijn, maar bij anderen inwo nen, of in mensen die onvoldoende zijn gehuisvest. Verder zijn er nog woningzoeken den die een urgentieverklaring heb ben, zowel in de categorie van de zelfstandig wonenden als die van de bejaarden. 109 mensen die als woningzoekende binnen de gemeente stonden inge schreven konden door Bureau Huisvesting aan een huis en woon vergunning worden geholpen. Het aantal ingeschrevenen dat van buiten de stad komt, maar dat wel een economische binding heeft met Schiedam of het Rijnmond gebied, bedroeg eind juni 1882. llit deze groep konden in de maand juni 31 mensen een woonvergunning afha len. Jaap van Tilburg van de organise rende H.S.V. „Schiedam Omstre ken", die hiervoor beschikte over een team controleurs. Gewoonlijk levert het vissen mid den op de dag niet al te veel buit op. Toch waren er enkele uitschieters die dan ook aan de top van de rang schikking eindigden. Op de „stekken" waar vis werd ge vangen was doorgaans een vader of opa aanwezig om de jeugdige vis sertjes van advies te dienen en waar nodig een helpend handje toe te steken. Het meest aantrekkelijke van de wedstrijd was, dat iedereen na af loop met een prijsje naar huis ging. Dat gebeurde na een keuze uit het prijzenpakket (hengelsportartike len), naar volgorde van de rang schikking. De eerste keuze kreeg te maken de winnaar Marco van Leeuwen die 142 cm. vis ter meting kon aanbie den. Op de tweede plaats kwam Pe ter van Geloven (133 cm.), gevolgd door Guis van Embden die 122 cm. vis wist te vangen. Als eerste meisje eindigde Perina Goppel met 110 gram vis als vierde. De vijfde plaats met 71 gram vis was voor Jaap Poot. Zaterdag wordt de tweede ronde vervist. Hierna wordt een totaalklassement samengesteld en wordt het duide lijk wie zich de jeugdkampioen van Jeugdland 1980 mag noemen. Voor dit kampioenklassement zijn drie extra prijzen te winnen, een trofee, en twee medailles. Dit eremetaal is geschonken door het bestuurslid van de hengels portvereniging Van de Bie die het zaterdag zelf zal uitreiken aan de drie winnaars. Winnaar Marco van Leeuwen mocht als eerste een keuze maken uit de beschikbare prijzen. Voor iedereen was er wat. wonderen zijn onder een goed ge kozen sfeerverlichting. Het prach tige snijwerk van ivoor, en sier- plastieken gemaakt uit bloedko raal, worden rechtstreeks uit de landen van herkomst, o.a. Taiwan en China, geimporteerd. Elly Verheij bracht onlangs een be zoek aan China. Hiervan bracht zij het bekende cloisonné mee; kunst voorwerpen gemaakt van koper, versierd met emaille. Haar collec- tie-in alle prijsenklassen- zal op passerende dames als een magneet werken, alleen al om al dit moois van nabij te bekijken. Men schrijft ons: „Geachte redaktie, Langs deze weg wilden wij graag hulde brengen aan de politie van Schiedam. Graag willen wij de politiemannen hartelijk bedanken voor de ver leende hulp, die wij in de nacht van zaterdag op zondag (28 op 29 juni) mochten ontvangen. Wij waren met onze auto gestrand op de rijksweg ter hoogte van de Beneluxtunnel, met oliemoeilijkhe den. Nogmaals, hartelijk dank. APELDOORN/SCHIEDAM In verband met een herstructurering bij Wieringa BV hebben onlangs besprekingen plaatsgevonden met de Janse-Adam groep inzake de overname van Meuwsen B.V. Wieringa B.V. exploiteert behalve een aantal kledingzaken onder ei gen naam ook 9 herenmodezaken onder de naam Meuwsen Men Only. Deze besprekingen hebben geleid tot volledige overeenstemming in zake de overname van 8 Meuwsen zaken door de Janse-Adam groep. De Janse-Adam groep is een heren- modebedrijf die met de overname van Meuwsen B.V. thans 29 zaken exploiteert. In Schiedam is een vestiging van dit bedrijf aan de Koemarkt in de gedaante van Janse Herenmode. SCHIEDAM 6046 woningzoeken den, dat is de balans die Bureau Huisvesting van Schiedam moest opmaken over de maand juni. Dat betekent dat er sinds mei 47 nieuwe woningzoekenden zijn bij gekomen, want per 31/5 stonden er nog 5999 personen bij Huisvesting ingeschreven. (Britse socialiste) meent dat de vol gende Commissie, die op 1 januari 1981 geïnstalleerd zal worden, ten minste vijf vrouwen in haar mid den zou moeten tellen. Yvette Fuil- let (Franse socialiste) wil een petitie organiseren voor de harmonisatie van de verschillende nationale wet ten in de Europese Gemeenschap inzake contraceptie en abortus. Zij hoopt dat de Commissie hiertoe richtlijnen zal geven. Bijna de helft 2647 personen - be staat uit mensen die „voldoende ge huisvest" zijn, Schiedammers dus die wel een woning hebben, maar die graag zouden verhuizen. Een andere grote groep is die der alleenstaanden, met een minimum leeftijd van 18 jaar: uit deze catego rie staan 810 personen op de wacht lijst van Huisvesting. Bijna even groot 814 is de groep aanstaande echtparen die wachten op een huis. Met moeder aan de waterkant, lekker in het zonnetje. Dat geen vis het deegje wilde pakken speelde geen rol. SCHIEDAM Hoewel het weer zich aanvankelijk niet al te best liet aanzien, mag de eerste ronde van de Jeugdland-viswedstrijd ge slaagd heten. Hieraan namen veertig jongens en meisjes deel in de leeftijd tot 14 jaar. Gevist werd in het water van de vroegere Poldervaart. De wed strijdleiding was in handen van

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 25