Studio 116 Record aantal deelnemers bij wandelen met Jeugdland Amerikaanse „Red Band" concerteert in Schiedam Ir. B. Wiltonprijs weer uitgereikt aan beste leerling Foto 's nabestellen L=Jurgerlijke bSjtand tand Randstad-Edities, wekelijks in bijna één miljoen brievenbussen HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 34 - WOENSDAG 9 JULI 1980 GEBOREN Daphne, d.v. Langewis-Danyluk Pascal, z.v. Zandstra-Oranje Sander, z.v. van der Gaag-Baart- mans Dustin, z.v. Wuister-Koevermans Esmiralda, d.v. Koole-van den Hurk Deborah, d.v. van den Boogert-Ros- man Jacobus J. z.v. den Dulk-Meesters Christiaan H. F. z.v. van den Boogert-Jobse Erik, z.v. Mijderwijk-Goedendorp Wendy, d.v. van der Meer-Buijten- hek Yvonne, d.v. Driel-Balvers Joyce C. J. d.v. Peters-Hoofs Keivin, z.v. Geerlings-Paalvast Paul, z.v. van Katwijk-Inpijn Nathalie, d.v. Butz-Braad Barry, z.v. van Diejen-Lommelaars Fatih, d.v. Ocak-Demirci Zade, d.v. Gelmez-Sahin Hanne K. d.v. Brand-v. Adrichem Linda, d.v. van Dongen-Bras Ilknur, d.v. Kaya-Yetgin Gerard P. z.v. Hellburg-Geerman Jan K. z.v. va. Suijlekom-van Kat wijk Brigitte, d.v. den Broeder-Oranje Martine A d.v. Metz-Verploegh Yvonne A. M. d.v. van Wamelen- Daalmeijer Shelly R. d.v. Menderszoon-Currie EEK TOPUWI ttLJBSAPPWUTUU# MT Tl BETALEN IS De aankoop van HiFi-apparatuur is een zaak van vergelijken en dan beslissen Ontdek daarom eerst wat Onkyo verstaat onder: Quartz Lock, Accu-Bias en Super Servo 2 Jaar garantie Achter het Veerplein 116 Vla.ardingen tel. 010 -34 27 75 ONDERTROUWD M. L. Hordijk, 29 jr. en C. J. Soe- ters, 27 jr. A. J. Kievit, 27 jr. en A. H. van Tooren, 24 jr. R. P. Koot, 22 jr. en A. M. J. Kop penhagen, 19 jr. H. Lammers, 42 jr. en M. van der Steen, 26 jr. M. Meijer, 25 jr. en A. M. van Schijndel, 24 jr. J. P. Mol, 24 jr. en A. J. M. de Jong, 26 jr. R. de Nijs, 24 jr. en L. S. Meijer, 23 jr. GETROUWD L. G. Boekestijn, 31 jr. en J. D. M. Swinkels, 30 jr. P. F. Zwart, 23 jr. en J. W. Schulze, 21 jr. H. Wiegel, 24 jr. en M. E. Poort, 22 jr. F. M. van der Bilt, 21 jr. en M. L. Schaap, 19 jr. A. J. F. van der Geest, 24 jr. en J. W. Roijers, 22 jr. A. M. Beumer, 25 jr. en M. A. Groe- newout, 31 jr. B. M. Becker, 26 jr. en J. A. M. van der Pluijm, 25 jr. M. C. Jense, 26 jr. en H. J. de Vos, 23 jr. H. W. A. M. van Vliet, 25 jr. en M. C. W. Fransen, 23 jr. L. de Ruiter, 28 jr. en A. E. van Rijs wijk, 20 jr. A. Hollander, 22 jr. en S. C. M. Post hoorn, 22 jr. M. A. van der Spek, 26 jr. en C. de Ruiter, 22 jr. OVERLEDEN G. E. C. van der Moer, 91 jr, vr. geh. m. H. W. Könemann. H. Steenbergen, 69 jr, man. J. C. Kreuger, 72 jr, vr, geh. m. J. Vermunicht. S. M. Juffermans, 91 jr, vr, geh. gew. m. E. G. V. A. van Heusden. K. C. Plomp, 85 jr, vr. geh. m. J. Blok. F. Geurts, 70 jr. m. M. Schouten, 88 jr, vr. geh.m. M. de Reuver. J. B. Schoei, 67 jr. m. M. D. Moes, 79 jr. m. SCHIEDAM Met nog twee we ken voor de boeg registreerde coör dinator Joop van Broekhoven dat bij de eerste zes dagen van Jeugd land 1980 zo'n 3200 kinderen be trokken zijn geweest. Een groot succes en een record wat betreft het aantal inschrijvingen was vrijdag de wandelpuzzeltocht. Hiervoor gingen 225 kinderen van start, in groepen van het Kinderver- blijf Katja; Centrum Oost en o.m. van de Koningin Julianaschool. Veel moeders strekten voor deze gelegenheid eveneens de benen. Zelfs drie generaties uit ée'n familie liepen en puzzelden mee. Kleintjes die alleen aan de start verschenen kregen een begeleiding van helpsters van het team Jeugd land. De 8 km. lange route was uit gezet door de heer Krommenhoek, tevens marsleider van de W.S.V. „De Schiedamse Tippelaars". Ze voerde de jeugd zoveel mogelijk door gebieden met veel groen. On derweg dienden ze hun ogen goed de kost te geven, om de acht ge stelde puzzelvragen goed te kunnen beantwoorden. Eerste rustpunt, met tijd voor een appeltje, was het Julianapark. La ter op de Maasboulevard wachtte het traditionele frisdrankje. Wat lichte regenval mocht niet verhin deren dat, op een enkeling na, jong en oud de tocht heeft uitgelopen. De beste zes puzzelaars waren: 1. Richard den Uijl, Gordonstraat 310, 8 jaar; 2. Frans Nijs, Boerhave- laan 41, 6 jaar; 3. Thom Heijselaar, Griegplein 152, 13 jaar; 4. Sharmila Jawalapersad, Van Leeuwenhoek straat 54a, 11 jaar; 5. Heieen Baars, Prof. K. O. laan 128; 6. Ansje Heinsbroek, Storckstraat 96, 9 jaar. De prijzen kunnen vrijdag 11 juli worden afgehaald tussen 9 en 12 uur bij het bureau Jeugdland. Ook het aan de Maasboulevard verstrekte frisdrankje ging er bij de jeugd goed in. Riet Immerzeel, met naast zich coördinator Joop van Broekhoven, geeft de laatste instrukties. Een foto gezien in dit blad die u best zou willen hebben? Voor 7,50 kan die foto de uwe wor den. Tenminste, als het gaat om plaatwerk van onze eigen foto- redaktie, wat in 9 van de tien gevallen opgaat. Voor het nabe stellen van die foto's op formaat 18X24 knipt u de bewuste foto uit dit blad, noteert naam en datum van het blad waarin de foto verscheen en zendt uw be stelling (uiteraard voorzien van uw eigen naam en adres) naar de FOTODIENST RANDSTAD EDITIES, Koommarkt 34, te Delft. Voor uw en ons gemak ontvangen wij hierbij gaarne een betaalcheque of giro-betaalkaart, volledig ingevuld en van uw handtekening voorzien. Telefonische verzoeken voor na bestellingen kunnen niet in be handeling worden genomen, ter wijl de op deze manier verkre gen foto's niet voor publikatie mogen worden gebruikt. Na ont vangst van de foto (en uw kran teknipsel) kunt u (als u geen cheque heeft bijgesloten) het ver schuldigde bedrag, 7,50 per afdruk dus, gireren op nr. 2395347, t.n.v. Randstad Foto dienst, Delft. SCHIEDAM Voor de vierde maal is op de Bedrijfschool van Wilton Fijenoord de ir. B. Wilton- prijs uitgereikt aan de beste leer ling van het jaar. Het was machinebankwerker Er- win Huiskens, die uit handen van de voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken Rotter dam - Beneden Maas, de heer ir. B. Wilton, als eerste prijs zijn ticket voor een reis naar Engeland mocht ontvangen. De beste leerling wordt ieder jaar na diep beraad uit een voordracht van drie kandidaten gekozen. De prijs wordt beschikbaar gesteld door een speciaal daartoe in het le ven geroepen stichting, die onder voorzitterschap staat van het hoofd van de afdeling Personeelsdienst, de heer drs. R. A. Kollewijn. Bij de keuze gaat het niet in de eer ste plaats om de cijfers, maar vooral om zaken als inzet, prettige contactuele eigenschappen, het ont plooien van initiatieven en dergelij ke. Als tweede en derde kwamen res pectievelijk uit de bus: Theo Weij- mans (scheepsmetaalbewerker) en Wim Keijzer (machinebankwerker). De drie leerlingen behaalden aan de Bedrijfsschool WF het Bemetel- diploma. In zijn toespraak wees de heer Wil ton met veel nadruk op het belang van teamgeest in de organisatie en onlosmakelijk daaraan verbonden een goede motivatie. „Ook innova tie is van belang, maar die heeft Wilton-Fijenoord altijd stilletjes toegepast, zonder er al te veel mee aan de weg te timmeren. Denk maar aan de geleidelijke automati sering van de scheepsbouw op het bedrijf". Hij was ervan overtuigd, dat de leerlingen door hun inzet meehel pen de toekomst van het bedrijf veilig te stellen. SCHIEDAM Op donderdag 31 juli zal de Amerikaanse „Red Band", een uit ongeveer honderd personen bestaand orkest, een con cert verzorgen in Schiedam. De organisatie van dit optreden is in handen van de afdeling Muziek van de Schiedamse Gemeenschap, in samenwerking met leden van de Rijnmondband. De „Red Band", die overigens al eerder in Schiedam was, zij het in een andere bezetting, is een Ameri kaanse highschoolband en maakt deze zomer een tournee door Euro pa. Tijdens deze tournee worden ste den bezocht als Parijs, Lüzern, Ve netië, Innsbrück, Salzburg en Lon den. Deze organisatie van deze tours is in handen van „American Musical Ambassadors", die alles re gelt, zowel de selectie van de muzi kanten als de reis op zich. Aan het hoofd van deze organisatie staat professor Maxine Lefever, een vrouw met een enorme muzikale en organisatorische ervaring. Mevrouw Lefever heeft al laten we ten dat het bezoek aan Schiedam als erg gezellig wordt beschouwd, reden waarom Schiedam zijn best zal doen het grote gezelschap zo gastvrij mogelijk te ontvangen. De „Red Band" wordt overigens vergezeld van een twirl-groep, ma jorettes die het muzikale optreden met een wervelende show zullen be geleiden. Op het programma van de „Red Band" staan gevarieerde werken, die zoveel mogelijk tegemoet ko men aan de wensen van een inter nationaal publiek: „The chimes of Liberty" van Sousa, de „Barbier van Sevilla" van Verdi, „Fan dango" van Perkins, „The Stars and Stripes" van Sousa en „Clari net Candy" van Anderson. Om zoveel mogelijk publiek in de gelegenheid te stellen dit concert in Schiedam te bezoeken is ook dit jaar weer gekozen voor een open lucht-uitvoering. Het optreden van de „Red Band" zal plaatsvinden op het Museum plein aan do Hoogstraat De musici arriveren omstreeks half zes en zul-, len na een rondwandeling in de stad om zeven uur met het concert aanvangen. Einde van het optre den: ongeveer negen uur. Schiedammers die nooit eerder een optreden van deze band meemaak ten kunnen dan kennis maken met de Amerikaanse manier van mu ziek maken. De heer B. Wilton, geflankeerd door de prijswinnaars.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 34