Win een dagtocht voor twee personen Schrijf onze redaktie een orgineie vakantiekaart h Werkloosheid blijft stijgen jOpMERK' JACKS nEtr^icD Gezondheidszorg: is er een dokter in de fabriek? Vooral vrouwen en jongeren de dupe a Stadsblad U vindt vele fa voriete merken bij LA LIGNE zoals Sloggi mm <92 super mooie katoenen ■echte satijnen disko wit-bleu-zwart steeds toonaangevend Houdt de mieren buitenshuis HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 3 WOENSDAG 9 JULI 1980 Voor degenen die nog moeten „uitvliegen", de bouwvakkers in cluis: stuur onze redaktie een origi nele vakantiekaart, prentbriefkaart, in de wandeling ook wel ansicht kaart genoemd en ding mee naar een prijs voor een extra-uitje. We weten het, een deel van de vakantie gangers is ons al vooruitgegaan, de grote uittocht moet nog beginnen. De meeste koffers staan al gepakt en de jongelui zijn al gezakt, neen niet voor hun eindeexamen, maar om er ook op uit te vliegen. En op de valreep richten we ons hierbij nog even tot hen en via hen overi gens ook tot de thuisblijvers, de dagjesmensen zogezegd. Het maakt weinig uit waar u heen gaat, naar het buitenland of naar ons eigen mooie land. Belangrijk is dat u even lekker uit de sleur van alle dag bent. Een paar dagen, weken als het even kan, om te doen waar u zin in heeft. Opstaan wanneer u wilt, eten en drinken op tijden dat het u het bes te uitkomt. Lekker luieren op het strand of een fikse wandeling ma ken door bossen en dreven. Eén probleem dat bij elke vakantie ech ter opduikt, zijn de vele vakantie- kaarten waarop achtergebleven fa milieleden, vrienden en kennissen steevast blijven rekenen. Oppassen dat u niemand vergeet en voor iedereen een aardig verhaaltje op de achterkant zet en als het dan niet anders kan, met de groeten van Jan, Piet en Klazien. Reden om deze mooie gewoonte opk eens naar dit veelgelezen blad toe te draaien. Wij willen ook best eens „de groeten" uit de verte van u ontvangen. Daar om: wie schrijft de leukste, origi neelste of doet ons de best ogende vakantiekaart toekomen. Het is daarbij de bedoeling, dat u in onge veer tien regels op de bekende „achterkant" van een „groetenkaart" een aardig verhaalt je pent met als onderwerp-ui- teraard-de vakantie. Voor de win naar of winnares ons verschijmings- gebied is er een hoofdprijs voor twee personen voor een alsnog te organi seren dagtocht of mogelijk een fees telijke rondvlucht. Deze unieke ak- tie eenmalige aanbieding! loopt tot en met 1 september. Zegt het voort- De leukste, origineelste enz. kaarten met verhaaltje druk ken we dan na afloop van uw en on ze vakantie in dit, ons aller blad af, uiteraard met de uitslag. Uw kaart richt u dan aan de redaktie van dit blad. Het adres zoekt u er zelf even bij, om het niet te gemakkelijk te maken". SCHIEDAM/VLAARDIN GEN/MAASSLUIS De werkloosheid in het gewest biyf stijgen. Uit de cijfers over de maand juni, opgesteld door het Gewestelijk Arbeidsbureau voor de Nieuwe Waterweg Noord, blijkt dat vooral de werkloosheid onder de jon geren zorgen baart. Maassluis, Rozenburg, Hoek van HANDELSPERSONEEL Holland en Maasland. Uitgesplitst naar de verschillende be drijfstakken zien de werkloosheidcij fers voor het gewest er als volgt uit: Daarbij moet worden aangetekend dat de arbeidsmarkt voor jongens die zo juist de school hebben verlaten, gunsti ger is dan voor meisjes. Alleen in de meteelnijverheid echter is de vraag naar jong mannelijk personeel groter dan het aanbod. Gedurende de maand juni steeg het Het Nieuwe ALGEMENE VOORWAARDEN gedeponeerd ter griffie van de arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d d 30 juli '79 onder nr. 78/1979 KANTOOR Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam telefoon 010-732877 VERTEGENWOORDIGERS: J Groeneveld Telefoon 010-732877 Privé 010-261270 P K Verheugd telefoon 010-732877 Privé 010-706463 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17 uur op het kantoor BUROLEIDER: J. Huigen Telefoon 010-732877 Privé 010-745705 INZENDTERMIJN REDAKTIEKOPY: Tot maandag en woensdagavond op het kantoor REDAKTIE: Adri Boer Peter de Lange Eindredaktie Ruud van Houwelingen Telefoon 010-344281 Privé 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P J Hovingh telefoon 015-124331. toestel 35 privé 01807-18513 BEZORGING: Indien deze krant niet bij u bezorgd wordt, verzoeken wij u 010-153874 te bellen. aantal werklozen sterker dan in mei, namelijk met 115 personen (43 man nen en 72 vrouwen). Ten opzichte van de maand mei betekent dat een stijging van 4,7%. SCHIEDAM BOVENAAN Het percentage werkloze mannen in het gehele gewest bedraagt thans 2,8% (in mei was dat 2,7%). Terwijl de vraag naar mannelijk personeel enigszins steeg, voornamelijk veroorzaakt door de vraag in de metaalnijverheid ver toonde de vraag naar vrouwelijk perso neel een verdergaande, sterkere daling. Schiedam is in het gewest de gemeente met de meeste werklozen. Van de 28587 mannen en vrouwen die in het gewest werkloos zijn neemt Schiedam er respectievelijk 50% en 42% van voor zijn rekening met in totaal 1187 gere gistreerde mensen zonder werk). Vlaardingen is de tweede gemeente op deze trieste ranglijst, en daarna volgen BOUWNIJVERHEID B EN U Het aanbod in de bouwnijverheid daal de voor de tijd van het jaar slechts gering, n.l. van 98 naar 96 (-2). De vraag daalde wederom, n.l. van 55 naar 53, hetgeen voor de maand juni (te) laag moet worden genoemd. De minder gunstige ontwikkeling in deze bedrijfstak, sedert begin van dit jaar, blijft derhalve voortduren. METAALPERSONEEL Gelukkig blijft het aanbod van metaal bewerkers, zij het in geringe mate, da len; nu van 309 naar 303 (-6). De vraag gaf, na de forse stijging in mei (plus 184), wederom een belangrij ke stijging te zien, n.l. 81 (van 671 naar 752). Niettegenstaande steeds maar voortdurende ideeën over geringe mo gelijkheden in deze bedrijfstak (zo zijn bijvoorbeeld de metaalopleidingen op de Centra voor Vakopleiding voor Vol wassenen sterk onderbezet), geven de bovengenoemde cijfers wel het tegel - deel aan. Deze arbeidsdeelmarkt ten deert zelfs naar een overspannen situa tie. Koemarkt 1: Schiedam Zuidplein Hoog 572 Rotterdam Het totale aanbod Handelspersoneel steeg wederom enige mate, n.l. van 327 naar 364, voornamelijk veroorzaakt door een toename bij de vrouwen met 30 (van 206 naar 236); het aanbod mannen steeg met 7 (van 121 naar 128). De vraag naar Handelspersoneel steeg enigszins van 43 tot 48 (plus 5), uitslui tend toe te schrijven aan de iets ver hoogde vraag naar mannelijk perso neel: van 23 naar 28 (plus 5); de vraag naar vrouwelijk personeel bleef gelijk (20). De bemiddélingèmogelijkheden op de ze arbeidsmarkt blijven, niettegen staande de geringe vraagstijging echter te beperkt. KANTOORPERSONEEL Het aanbod kantoorpersoneel steeg van 291 naar 326 (plus 35), t.w. mannen van 133 naar naar 143 (plus 10) en vrouwen van 158 naar 183 (plus 25). De vraag naar dit personeel steeg in to taal enigszins: van 117 tot 123 (plus 6), veroorzaakt door een vermeerdering bij de mannen van 16 (van 61 naar 77) tegenover een vermindering van de vraag naar vrouwen van 10 (van 56 naar 46). In feite zijn er alleen voor gekwalifi ceerd aanbod goede mogelijkheden. Onder de schoolverlaters is de arbeids markt, voor jongens en dan in het bij zonder LTS-ers, gunstiger dan voor meisjes; voor LHNO-sters bijvoorbeeld zijn maar weinig mogelijkheden. De Europese werknemer wordt steeds beter beschermd tegen de zgn. be roepsgevaren. Al heel lang geleden zocht men naarstig naar een remedie tegen de stoflongen van mijnwerkers. Maar tegenwoordig hebben we met meer subtiele ziekten te maken. Er wordt bijvoorbeeld al sinds eeuwen asbest gebruikt voor isolatie en brand beveiliging, maar pas onlangs heeft men ontdekt dat deze stof bij regelma tig contact schadelijk voor de ge zondheid kan zijn. Zo is gebleken dat kwik en lood en allerlei andere stoffen zeer giftig kunnen zijn, en bij grote hoeveelheden zelfs dodelijk. Daarom worden in de meeste geïndustrialiseer de landen steeds meer wetten uitge vaardigd om de werknemers te be schermen tegen het contact met deze schadelijke stoffen. Omdat het nodig bleek aanvullende maatregelen op internationaal vlak te nemen, heeft de Raad van ministers van Arbeid en Sociale Zaken onlangs regels opgesteld voor het gebruik van bepaalde stoffen. De ministers hebben een plan aangenomen dat beoogt scherpere eisen te stellen aan de medi sche controle van werknemers die aan gevaarlijke stoffen worden blootge steld. Als gevolg van deze controles zom de Europese Gemeenschap binnenkort concrete maatregelen kunnen nemen om de werknemers te beschermen te gen de schadelijke gevolgen van asbest en lood en zouden er specifieke contro lemaatregelen kunnen worden geno men voor het gebruik van arsenicum, cadmium, kwik, nikkel enz. Deze besluiten maken deel uit van de actie die de Europese Gemeenschap sinds enkele jaren voert om de moge lijke oorzaken van schade aan de ge zondheid in de werkomgeving te be strijden. Uiteraard is de belangrijkste doelstelling van de Gemeenschap ge richt op een vermindering van het aan tal arbeidsongevallen. Maar het is ook van belang om de na tionale wetten van de Lid-Staten beter op elkaar af te stemmen om te voorko men dat de vrije mededinging tussen de industrieën uit de verschillende Lid- Staten niet wordt verstoord. Het zou ontoelaatbaar zijn dat bepaalde ind ustrieën goedkoper zouden kunnen werken omdat men het niet z.o nauw neemt met de hygiëne en de veiligheid. Ruime sortering dusters en nachthemden en pyama 's ROTTERDAMSEDIJK 399 TELEFOON 26.75.50 Strakke insteekhengel Match 5.40 meter fa "TC Normaal 69,75 NU W^fb m O Leefnet met fijne maas Ook voor paling 4 hoepels f\m 9,95 nu 6.95 Neem mee voor de vakantie Telescoophengel met soepele aktie past in iedere koffer a 19.95 NU 16.95 U verdelgt deze kleine kruipers veilig en efficiënt met het mie- ren/okdoosje of met zermiet.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 3