Cricket Excelsior '20 uit groot ongenoegen DEZE WEEK IN SCHIEDAM GESLOTEN Rutten Schoenen - Schiedam ONGENOEGEN --Een moment urtde cricketwedstrijd Excelsior '20—HermèsDVS van 's-Gravesandestraat 56, telefoon 010-154128 Wegens vakantie is onze zaak van 28 juli t/m 9 augustus 1980. Van 18 t/m 23 augustus a.s. kunnen ook geen controles en onderzoeken verricht worden. De winkel is echter deze week normaal geopend. H. Bosveld Schoentherapeut. HFT NIFUWE STADSBLAD PAGINA 13 VRIJDAG 11 JULI 1980 De Renners Club Schiedam - Frans van Thienen laat weten dat de Ronde van Schiedam is vastgesteld op woensdag 6 augustus, aanvang zeven uur. Er is een wedstrijd voor amateurs en een derny-wedstrijd voor beroeps renners, waarvan de grote trekpleister zal zijn het aan de start komen van de nieuwe zesdaagse keizer, de Belg Patrick Sercu. Op verzoek van Ton van de Berg Tapijtcorner is er eveneens een wed strijd voor winkeliers op gewone of sportfietsen. Hiervoor kunnen zich nog deelnemers aanmelden bij J. Vorstenbos, Ha- vendijk 142, tel. 268339 of H. Breur, Van Karnebeekstraat 54, tel. 705201. OMLOOP KRIMPENERWAARD Renners Club Schiedam - Frans van Thienen gaat met zes liefheb bers veteranen deelnemen aan de omloop van de Krimpenerwaard. Deze wedstrijd wordt verreden op zaterdag 9 augustus en gaat over een afstand van 70 kilometer. NIET DIE RESULTATEN In de Run-Getter, het officieel or gaan van de cricketafdeling van RKSV Excelsior'20, schrijft voorzit ter Bas Korner sr. in zijn voor; woord het volgende: „Wij zijn alweer halverwege met het cricketseizoen 1980. Ondanks een aantal succesjes heeft het tot nu toe niet de resultaten opgeleverd die wij er van hadden verwacht. Dat de tweede helft nog veel kan veranderen is ons duidelijk en met het cricket-potentieel en spelersma teriaal in onze vereniging, moet het mogelijk zijn onze resultaten over de gehele linie te verbeteren. Ik wil daarom met klem aan ieder een vragen, om je eens voor de volle honderd procent voor je 60-ja- rige vereniging in te zetten. Vergeet alle onderlinge meningsverschillen en speel zo goed mogelijk je partij. Ben met je sport bezig. Laat de zaken van de commissies aan de commissies over en probeer hen het vertrouwen eens te geven waar ze gezien hun funktie recht op hebben. Neem deel aan alle trainingen en schrijf niet op het laatste nippertje af. We kunnen nog veel plezier beleven aan dit seizoen als we_allen ons steentje bijdragen". VERHUIZEN In verband met verbouwing van het Proveniershuis aan de Overschiese- straat zullen de verenigingen Ju- ventus (basketbal), THOR (gymnas tiek) en de drumband Juliana hun clubhuis moeten verlaten. Binnenkort zullen zij een schrifte lijke aanzegging krijgen van de Ge meentelijke dienst Woningbeheer. Mondeling zijn de verenigingen al reeds ingelicht. SPORT EN SPELINSTUIF Met ingang van september gaat weer de wekelijkse sport- en spelin- stuif op woensdagavond van start. In de sporthal Margriet kan men dan elke woensdagavond van ne gen tot elf uur_weer iets aan de con ditie te gaan doen. HONKBAL Zondag speelt HSV Groenoord op het terrein aan de Zwaluwenlaan in Vlaardingen een thuiswedstrijd te gen Alro-Jeka uit Breda, aanvang half drie. De Bredase ploeg wer d afgelopen zondag kampioen in de tweede klasse A. Dinsdag 15 juli speelt HSV Groe noord een wedstrijd in het kader .van de Spaarbank Rotterdam Bo kaal tegen SC Vlaardingen-Holy, aanvang zeven uur, terrein Zwalu wenlaan Vlaardingen. De Vlaardingers wonnen voor de kompetitie tweemaal van Groe noord en de Schiedammers zal dat moeten stimuleren om nu aan de volle winst te komen. ENGELS CRICKET Op dinsdag 29 juli komt er bij Her mes DVS in sportpark Harga een sterk Engels school-cricketteam op bezoek. Liefhebbers voor deze wed strijd kunnen zich opgeven bij Henny van Wijk, telefoon 01887- 3441. VAKANTIE BRIDGE INSTUIF De uitslag van de vijfde ronde van de 14e vakantie-bridge-instuif is: 1. hr. Klein - hr.v.d. Linde 69,05% 2. mw. Huiskens - hr.v. Velzen 65,03% 3. mw. Brussé - mw. v. Eijk 63,49% 4. hr. Broeren - hr. Wever 62,70% 5. hr. Slik - hr. Smits 61,11% 6. hr. v. Gelderen - hr. Smit 60,11% 7. hr. Lewerens - hr. de Regt 59,52% 8. mw. Stuurman - hr. Gloudi 57,73% 9. echtp. Tamboer 58,73% 10. echtp. Nijssen 57,94% 11. mw. Koning 1 mw. Mulder 57,94% 12. echtp. Groeneweg 56,35% 13. mw. v. Dijk - hr.-Jansen 56,35% 14. mw. Janse - hr. Scholten 55,56% 15. mw. Vink - hr. Seip 54,76% 16. echtp. Horn 53,17% 17. mw. Borghouts - mw. Lely 52,38% 18. echtp. Breedveld 51,59% 19. hr. Fokkelman - hr. Nobel 51,59% 20. echtp. Price 50,40% 21. echtp. Konings - v.d. Snoek 50,00% 22. hr. Post - hr. v. Zomeren 50,00% 23. hr. Hermans - hr. Verdoorn 49,61% 24. echtp. v.d. Dool 49,60% 25. echtp. Brussé 49,21% 26. echtp. Jansen 47,62% 27. mw. Kooiman - mw. Kooiman 47,62% 28. mw. Kloos - mw. Muyselaar 47,23% 29. hr. Popma - hr. Nieuwenhuijsen 46,43% 30. mw. Kemper - hr. Brouwer 46,43% 31. echtp. Kuiper 45,24% 32. hr. Doeveren - hr. Versteeg 45,24% 33. echtp. Spaan 45,24% 34. mw. Beritz - mw. Beritz 44,44% 35. echtp. Overdijk 44,44% 36. mw. Hoorweg - mw. Seelaar 44,44% 37. hr. Hoogstad - hr. Meyer 42,86% 38. echtp. Penders 42,86% 39. mw. Smit - mw. Wever 41,27% 40. hr. Hendrikse - hr. Janse 41,27% 41. mw. Schoots - mw. Wuisman 41,27% 42. d'Archard - hr. de Mos 39,68% 43. echtp. Bakker 38,89% 44. Mw. Govers - mw. Hoffenaar 36,51% 45. echtp. Konings-Groeneweg 34'92% 46. hr. Linders - hr.v.d. Rijt 30,16%. VOORZIENINGEN GYMNASTIEKLOKALEN In een aantal gemeentelijke gym nastieklokalen dienen enkele voor zieningen getroffen te worden te neinde de kwaliteit van deze loka len te verhogen. In verband hiermede heeft de raad der gemeente Schiedam besloten een krediet van 151.310 (prijspeil juli 1979) beschikbaar te stellen ten laste van de kapitaaldienst van de gemeentebegroting 1980. De te treffen voorzieningen welke onder het begrip verandering van inrichting vallen in de zin van de Lager-onderwijswet 1920 zijn hier onder vermeld, alsmede een specifi- katie van de daaraan verbonden kosten. Ook in het gymnastieklokaal van de Van der Leeuwlaan zullen nieuwe markeringen aangebracht worden. De waarnemend inspekteur van het kleuter- en lager Onderwijs, als mede de inspecteur van het buiten gewoon onderwijs gaan met de te treffen voorzieningen accoord. De commissie voor vorming en re creatie kan zich met dit voorstel eveneens verenigen. Het betreft de volgende gymnas tieklokalen: Frans Halsplein, vervangen pla fond, gloeilampverlichting en vloer 37.800. Thorbeckesingel, vervangen vloer en aanbrengen markeringen 23.300. Piersonstraat, aanbrengen marke ringen en belijning 4.000. Van Hogendorpstraat, aanbrengen markeringen, belijning en latten plafonds 5.300. Peter van Anrooylaan, aanbrengen markeringen en lattenplafond 5.600. Bachplein, aanbrengen markerin gen 400, Prinses Beatrixlaan, aanbrengen markeringen 400, Thomas a Kempisstraat, vloeren ƒ73.010 Van der Leeuwlaan, aanbrengen markeringen 800, Mgr. Nolenslaan, aanbrengen mar keringen 700, SCHIEDAM Bij de cricketafde ling van RKSV Excelsior'20 heb ben de redaktieleden van het weekblad „Run-Getter", Rob de Leede en Harry Gijtenbeek onder staande open brief gepubliceerd. „Aan hen die zich mogelijkerwijs gekrenkt voelen door het artikel van de redaktie in Run-Getter d.d. 2 juli 1980, over de gebeurtenissen in verband met. de wedstrijd tegen VRA. Ook aan hen die mogelijkerwijs aan dit artikel de indruk zouden kunnen ontlenen, dat er maar wat wordt aangerotzooid bij Excel sior'20. In de Run-Getter stond een artikel van de hand van een der leden van de redaktie, waarin ongenoegen werd geuit over de gebeurtenissen rond de vriendschappelijke wed strijd tegen VRA. Vooral werd het opstellingsbeleid bekritiseerd en het feit dat het tweede elftal min of meer uit zijn verband werd gerukt, om toch een serieus te nemen eerste elftal tegen VRA te kunnen laten aantreden. Een aantal mensen in de vereniging en in het bijzonder mensen van de cricketcommissie voelden zich ge krenkt door dit artikel. Hoofdpunten van ongenoegen wa ren: Er was een foutieve of onvolle dige informatie uitgegaan. Verder had men het eerlijker ge vonden dat de nu gepubliceerde .yy-' - o Htmiiintq kritiek, op de maandagavond voor het verschijnen van het bewste nummer, was gedeponeerd bij de commissie. Ook werd het laakbaar gevonden dat' mensen buiten de vereniging, waaronder verenigingsbestuurders van andere clubs en bondsverte- genwoordigers een negatief beeld zouden kunnen overhouden van Excelsior aan de hand van dit arti kel. De redaktie en schrijver betreuren het dat mensen zich gekrenkt voe len door dit artikel. Het is geenszins de bedoeling ge weest en zal dat ook nooit mogen zijn, om mensen belachelijk te ma ken, en hen een schop in de rug te geven of hen met gesloten vizier te bestrijden. Verder willen we zeker niet voorbij gaan aan de bergen van werk die door commissieleden worden ver zet om Excelsior te laten draaien zoals het nu doet. KRITIEK GEVEN Daar kunnen we alleen maar posi tief over zijn. De strekking van dit artikel was om kritiek te geven op de gebeurtenissen rond het eerste en tweede elftal en vooral de ui teindelijke opstellingen van die teams en de indirekte gevolgen die dat zou kunnen hebben voor de di verse spelers uit de betrokken teams. Voor een groot deel blijft de redak tie achter het geschrevene sta^n, maar we willen wel toegeven dat we zorgvuldiger met informatie hadden moeten omgaan en van te voren de cricketkommissie (inkl. de keuzekommissie) op de hoogte had den moeten stellen van voorgeno men publikatie. We begrijpen dat je in een kleine gemeenschap als die van de cricke tende leden van Excelsior op moet passen om op papier hard van leer te trekken en daardoor het risiko te lopen dat mensen zich pas na het le zen van kritiek kunnen verweren. Wij zijn geen redakteuren van een dag- of groot opinieblad en ook de lezers van dit blad zullen anders aankijken tegen het geschrevene. Het is minder afstandelijk en heeft vaak zeer direkt op hen betrekking. In kwaad daglicht Mensen kunnen in een kwaad dag licht worden gezet en krijgen daar direkt in hun vereniging de weer slag van, in termen van achterklap en roddel. Wij stellen als redaktie vast, op nieuw, dat wij nooit de bedoeling hebben mensen van hun posities binnen een vereniging te schrijven. Trouwens, daar hebben wij de macht en de bevoegdheid niet toe. Dat behoort bij de leden van deze vereniging, die bij algemene verga deringen hun kritiek kunnen spuien. Wij hebben meer dan begrip voor de moeilijke taak die eên cricket kommissie heeft om het iedereen naar de zin te maken. Zeker als je ziet dat op dit moment in feite drie mensen (voorzitter, wedstrijdsekretaris en materiaal- kommissaris) de verantwoordelijk heid moeten dragen. Het wordt naar ons idee dan ook dringend tijd dat meer mensen de huidige kommissieleden ondersteu nen en zich beschikbaar stellen voor kaderwerk. De redaktie zal trachten in de toe komst de gemaakte fouten te voor komen." - - - -t >- ...j -

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 13