ma V ier dagen sport en spel Aanvragen bouwvergunning Openbare commissie vergaderingen Jubileumsreceptje W. Dinkelaar Afgegeven bouwvergunningen Geluidssignalen voor visueel gehandicapten Vergadering gemeenteraad Bouwverordening Logiesgebouwen Overleg-bijeenkomst voor sociaal-cultureel plan Belangstellenden zijn van harte welkom. Ed. van Beinumlaan afgesloten voor bussen Struktuurplan sociaal- pedagogische zorg ligt ter inzage uK* vrijdag 15 augustus 1980 des middags van 16.00 tot 17.30 uur HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 16 WOENSDAG 13 AUGUSTUS 1980 gemeente informatie Publicatie van de Gemeente Schiedam Wekelijks verschijnend in Het Nieuwe Stadsblad Verzorging: Gemeentelijke Voorlichtingsambtenaar Emmastraat 1 - tel. 26.05.00 In het kader van de Sportieve Rekreatie gaat de Sportraad voor de Gemeente Schiedam in samenwerking met enkele sportverenigingen in de eerste week van september 1980 een rekreatieve sport- en spelvierdaagse organiseren. Bij deze vier daagse, die bestemd is voor jong en oud, is het de bedoeling dat men vier avonden deelneemt aan rekreatieve aktiviteiten. Na het volbrengen van een onderdeel krijgt men een sticker uitgereikt die op een bijgeleverde kaart geplakt kan worden. Na deelname aan alle avonden heeft men dan een leuke herinnering met de afbeeldingen van de sporten die dit jaar in de vierdaagse zijn opgenomen. Het programma ziet er als volgt uit: Maandag 1 september: Wandeltocht door Schiedam. Lengte plm. 10 km. Start en finish is bij het Klubhuis van de W. S. V. De Schiedamse Tippelaars gelegen aan de singel te Schiedam. (Links naast de Singelkerk). Klubhuis open om 18.30 uur. Start 19.00 uur Wandelaars kun nen hun wandelboekje na afloop af laten stempelen. Dinsdag 2 september: Kanovaren in het Beatrixpark bij het Thee huis. De af te leggen afstanden zijn onge veer 100-200 of 500 meter. Voor kleine kin deren bestaat de mogelijkheid om onder lei ding in een rubber roeiboot te roeien. Bij dit onderdeel moeten de deelnemers wel kun nen zwemmen. Woensdag 3 september: Fietstocht rond Schiedam. Lengte plm. 25 km. Start en finish bij de Sporthal Mar griet. Zaal open 18.00 uur. Start 18.30 uur. Donderdag 4 september: Sport en spel in de Sporthal Margriet van 19.00-21.00 uur. In principe duurt elke activiteit van 19.00- 21.00 uur, uitgezonderd de fietstocht. Hier voor kan men starten tussen 18.30 en 19.00 uur. In de wandelroute zijn enkele eenvou- Vanwege de gemeente wordt op dinsdag 19 augustus a.s. in de recreatiezaal van het Stadskantoor aan de Emmastraat 1, aan vang 20.00 uur een overlegbijeenkomst ge houden ter voorbereiding van de binnen kort te installeren werkgroepen met betrek king tot de inspraak voor een gemeentelijk sociaal cultureel plan. Aan de orde komt een voorstel voor de samenstelling van deze werkgroepen. De bestuurders, medewerkers en andere betrokkenen van instellingen, organisaties of groepen die sociaal-culturele aktiviteiten uitvoeren in Schiedam worden uitgenodigd aanwezig te zijn op de bijeenkomst. dige vragen opgenomen die de deelnemers moeten beantwoorden. Ook is in de fiets route een kontrolevraag geplaatst. Tevens is in de fietsroute een kontrole-rust- plaats opgenomen. Hiervoor is de medewer king verkregen van de voetbalvereniging Ursus, die de kantine aan de Parallelweg voor deze gelegenheid opengesteld. Bij de diverse aktiviteiten wordt verder me dewerking verleend door de wandel sportvereniging „De Schiedamse Tippe laars"; de Toerclub Rijnmond te Schiedam en de Zeeverkenners te Schiedam. De totale beveiliging van het kanogebeuren is in han den van de Schiedamse Reddingsbrigade met een duikgroep van de Gemeente Brandwweer. Bij het onderdeel Sport en Spel in de Margriethal zijn een aantal re- kreatiesportleiders aanwezig die het geheel zullen begeleiden. De heer W. Dinkelaar, chef van het bureau belastingen en verzekeringen van de gemeente-secretarie, is veertig jaar in dienst van de gemeente Schiedam. Ter gelegenheid hiervan bieden Burgemeester en Wethouders hem een receptie aan op in de recreatiezaal van het Stadskantoor aan de Emmastraat 1. De deelnamekosten bedragen per avond 2.-. Men kan ook een deelnemerskaart ver krijgen voor alle vier avonden. Deze kost ƒ6.-. De deelnemerskaarten zijn vanaf 18 augustus a.s. tegen betaling te verkrijgen bij: V.V.V. kantoor Overschiesestraat 1 te Schiedam; Sportraad voor de Gemeente Schiedam, Stadskantoor Emmastraat 1 (7e etage) en verder elke avond bij de start plaatsen van de aktiviteiten. Voor nadere inlichtingen over de rekrea tieve sport en spelvierdaagse kan men bel len: 010-260500 toestel 158. Bij de dienst Gemeentewerken zijn de on derstaande aanvragen voor een bouwver gunning binnengekomen. De aanvragen zijn nog in behandeling; er zijn nog geen beslissingen over genomen. Belanghebben den kunnen nadere informatie krijgen bij het Bouw- en Woningtoezicht in het Stads kantoor, elke morgen van 8.30 tot 10.00 uur bij de heer M. van der Loo, telefoon 260500 toestel 188. Daar kan men ook brochures verkrijgen op het gebied van de woningverbetering, de warmte-isolatie en de energiebesparing. I - J. Ruigrok voor Grote Markt 11c: woning vergroten; B. M. J. Savelsbergh voor Fazantlaan 54: dakopbouw bouwen; - Th. H. J. van Giezen voor Weide 45: achtergevel gedeeltelijk wijzigen; - Dhr. Mettes voor Prinsensteeg 11-13-15: woningen herbouwen; - W. B. J. Huckriede voor St. Liduina- straat 10: badkamers van Huize Franke- land van de le t/m 7e verdieping wijzi gen; - B. van Vliet voor Ampérestraat 18b: wo ning inwendig verbouwen; - Planobouw B.V. voor Nieuw Mathenes- serstraat hoek Van Berckenrodestraat: kantoorgebouw en bedrijfshallen oprichten; - J. Vleugel voor Hargplein 87: ramen aan brengen aan de achterzijde van de wo-_ ning; - Lanvas Groep B.V. voor Burg. Honner- lage Gretelaan: Kantoorbedrijfspand oprichten; - Lanvas Groep B.V. voor Burg. Honner- lage Gretelaan: Trafo-ruimte t.b.v. kan toorgebouw oprichten; Gemeentelijk Woningbeheer voor Ha- vendijk 32 t/m 42 en Rijnstraat 18 t/m 32: Door de gemeente Schiedam zijn in de maand juli 1980 ondermeer de volgende bouwvergun ningen afgegeven. De gegevens zijn beknopt gehouden; belanghebbenden die nadere infor matie willen hebben over een bouwplan, kunnen hiervoor een afspraak maken met het Bouw- en Woningtoezicht en wel elke morgen van 8.30 tot 10.00 uur met de heer M. van der Loo in het Stadskantoor, telefoon 260500 toestel 188. Gemeente Schiedam: het bouwen van een demontabel gymnastieklokaal op een terrein aan het Faassenplein; A. J. Tigge's: wijzigen van de achterge vel van de woning Rietkraag 2; Sportvereniging „S.V.V.": het vergroten van de keuken op het sportcomplex van S.V.V. gelegen aan de Sportlaan in Sportpark Harga; G. Huizing: het verbouwen van de op slagruimte tot woning Boterstraat 72; Arcitectenbureau C. R. Baart BV: het bouwen van een bedrijfspand op een ter rein aan de Algerastraat; C. Molenaar: het bouwen van vier ber gingen in de achtertuinen van de wonin gen J. A. Alb. Thijmstraat 67 a-b 69 a-b; Brown Root Nederland B.V.: het plaatsen van een kraanbaan, meerpalen en een ankerwand op een terrein aan de Nieuwe Waterwegstraat; C. de Vries: het in- en uitwendig verbou wen van de woning Maasstraat 36; J. R. Wertmüller; het vergroten van de woning door het uitbreiden van de bad kamer op de le verdieping Louise de Co- lignystraat 27; A. Logt: het wijzigen van de indeling van het raamkozijn in de achtergevel van de woning Smetanalaan 92; Ontwikkeling en Onderhoud Weg en Be- drijfsuitrusting N V. Ned. Spoorwegen: het oprichten van een tijdelijk plaats- kaartenkantoor gelegen langs het station Schiedam Nieuwland nabij de Nieuwe Damlaan; H. J. Post: het plaatsen van een verdie ping op het bestaande pand en het ver vangen van de raamkozijnen door hard houten kozijnen, alsmede voor het ver bouwen van 2 woningen tot 1 woning en 1 kantoor Walvisstraat 1 hoek Vismarkt; Directie Unique Beheer B.V.: het herin- richten van de showroom en de werk plaatsen van de garage Stationsplein 2; W. de Zeeuw: het wijzigen van de raam kozijn in de voorgevel van de woning Fi- lips van Bourgondièstraat 22b; J. van Buytenen: het gedeeltelijk in- en uitwendig verbouwen en vergroten van de kantine gelegen in het sportpark Thurlede; Woningbouwvereniging S.S.S.W.: het maken van een aanbouw t.b.v. een bad gelegenheid achter de woning Anthonie Muysstraat 47; Suring S.A.: het oprichten van een be drijfsruimte op een terrein gelegen aan de Calandstraat hoek Koolhovenstraat. 39 woningen renoveren en veranderen in 27 woningen; R. J. Kramer Freher voor Zalmstraat 22: bovenetage van woning vergroten; Fam. Krabbendam voor Prins Frederik Hendrikstraat 24a: woning aan de achterzijde vergroten; -j A. H. Nettenbreijer B.V. voor Algera straat: bedrijfsruimte met kantoren oprichten; - J. Jongeneel voor Polderweg 74: be drijfswoning met loods bouwen; i- Stichting Europoort/Botlek Belangen voor 's-Gravenlandseweg 370 t/m 374: kantoorruimten 2e 'verdieping indelen; Bondsspaarbank voor Rembrandtlaan 82a: winkelpand verbouwen tot bankfi liaal; - Belastingadviesburo Bastiaans voor Tielman Oemstraat 1: woning verbou wen tot kantoren; N. Mout (voorzitter G.S.S. en gemach tigde v.v. Demos) voor Sportpark Harga: gecombineerd sportcomplex oprichten; C. v.d. Kooy voor Ribeslaan 35: maken van een aanbouw aan de achtergevel van de woning. De verkeerslichteninstallatie rond het kruispunt Broersvest Lange Kerkstraat zal op korte termijn voorzien worden van een z.g. „akoestische signalering" ten be hoeve van de visueel gehandicapten. De signalering komt bij alle zes voetgangerso versteekplaatsen (zebra-paden) rond het kruispunt. Bij dit systeem krijgt de slecht ziende voetganger een geluidssignaal of hij kan oversteken of niet. Gekozen is voor het type „ratel tikker". Staat het voetgangersoversteeklicht op groen, dan klinkt het signaal „gaan", n.l. circa 800 snelle tikken per minuut; bij rood licht klinkt het signaal „wacht" met circa 75 langzame tikken per minuut. De signalering werkt overigens alleen wanneer de ver keerslichten in bedrijf zijn. Het aanbrengen van de akoestische signalering betreft een proef gediirende een jaar en zal voorlopig alleen worden aangebracht op het kruis punt Broersvest Lange Kerkstraat. Over een jaar zullen de resultaten bekeken worden en eventueel zal er opnieuw onder zoek onder de visueel gehandicapten wor den gehouden. Reeds eerder is een soortge lijk onderzoek gehouden, waarbij het ge noemde kruispunt als een van de meest ge wenste punten voor de akoestische signale ring uit de bus is gekomen. De kosten voor het aanbrengen van de in stallatie worden geraamd op rond 11.300.-. Wegens werkzaamheden aan de bestratin gen is de Eduard van Beinumlaan in Groe- noord tijdelijk voor het verkeer afgesloten. De buslijnen 52 en 53 rijden niet meer over de Eduard van Beinumlaan, maar zijn tijdelijk omgeleid over de Churchillweg, hetgeen nog bijna twee maanden zal duren. Voor deze periode zijn nood-bushalten ge plaatst langs de Churchillweg, nabij de Laan van Bol'Es en de Mozartlaan en langs de Vivaldilaan, nabij de Eduard van Bei numlaan. De noodhalten zijn door de R.E.T. van een tijdelijk bushalte-paaltje voorzien. De gemeenteraad van Schiedam komt in openbare vergadering bijeen op maandag 18 augustus in de recreatiezaal van het Stadskantoor Emmastraat 1, aanvang 20.00 uur precies. Belangstellenden zijn welkom! De agenda van de vergadering en de bijbe horende voorstellen liggen ter inzage bij het bureau Voorlichting in het Stadskantoor en zijn tijdens de vergaderingen te verkrijgen bij de bode in de zaal. Van de openbare commissievergaderingen liggen de agenda's en de bijbehorende stukken voor belangstellenden ter inzage bij het bureau Voorlichting in het Stads kantoor. De- Commissie voor de Ruimtelijke Orde ning houdt de openbare vergadering op woensdag 13 augustus om 20.00 uur in het Stadhuis aan de Grote Markt. Aan de orde komen de lijst van bouwzaken; het doen vervallen van de straatnaam „Poldervaart"; het bestemmingsplan Hargalaan; baggeren in het Prinses Beatrixpark; werksubsidie voor 1980 aan de Vrouwadviescommissie voor de Woningbouw Schiedam; de vast stelling van het bestemmingsplan „Mathe- nesse-Zuid" en het uitvoeringsplan stads vernieuwingsgebied Schiedam West I. Aan het begin en het einde van de vergade ring is er het vragen-kwartiertje voor de toehoorders. Deze commissie-vergadering zal warden voortgezet op woensdag 20 au gustus. De commissie Personeelszaken houdt de openbare vergadering op woensdagmiddag 20 augustus om 15.00 uur in de rechternis van de recreatiezaal van het Stadskantoor. Het belangrijkste punt is de behandeling van het rapport „Streefmodel Ambtelijke Organisatie Schiedam". Daarna is er het vragenhalfuurtje voor de toehoorders. Op de secretarie-afdeling Sociale Zaken en Volksgezondheid op de 7e etage van het Stadskantoor ligt van 18 augustus tot en met 12 september 1980 voor belangstellen den ter inzage het rapport „Basismateriaal struktuurplan sociaal-pedagogische zorg Zuid-Holland", dat is samengesteld door het provinciaal overlegorgaan zwakzinni genzorg (POZ) Zuid-Holland en het provin ciaal opbouworgaan. Dit rapport geeft onder meer een beschrij ving van recente ontwikkelingen in de zwakzinnigenzorg en van nieuwe taken; verder een aantal uitgangspunten voor een mogelijke toekomstige ontwikkeling van de sociaal-pedagogische zorg, evenals een in ventarisatie van knelpunten en een aantal aanzetten tot oplossingen. Belanghebbenden kunnen op het rapport reageren. De reacties dienen vóór 15 sep tember a.s. gestuurd te worden, hetzij aan de afdeling Sociale Zaken en Volksgezond heid, hetzij rechtstreeks aan het provinciaal bestuur, p/a Koningskade 1 te 's Grave- nenhhtehhehahaag. Het concept-struktuur- plan en de ontvangen reacties zullen dit na jaar worden besproken in de betrokken commissies. Provinciale Staten zullen ui teindelijk het structuurplan vaststellen. De gemeentelijke „Bouwverordening lo giesgebouwen", Hie door de gemeenteraad van Schiedam op 21 april 1980 is vastge steld en door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bij besluit van 3 juni 1980 is goedgekeurd, is per 1 augustus 1980 in werking getreden. Voor belanghebbenden ligt de nieuwe ver ordening tot 22 oktober a.s. ter inzage bij de secretarie-afdeling Algemene- en Burgerza ken op de 2e etage van het Stadskantoor.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 16