^1 r V M Vormingstoneel V. m stadsgehoorzaal Vlaardingen rangindeling 8. Vader zaliger 9. Vie is wie 10. Suus 11Jan zonder vrees 12. Maskerade 13-14. Madam 15. Tussen zomer en winter 21. Alle hulde 22. Ronde Ka 23. Wie z'n leven is het nou eigenlijk? 24. Duidelijk zo!? 25. Festival do Brasil iü Het ligt in de bedoeling dit seizoen ook een viertal voorstellingen van het zogenaamd vormingstoneel te brengen. Een overzicht van het repertoire van de diverse gezelschap pen is momenteel nog niet beschikbaar, zodat wij u nog geen programma kunnen aanbie den. Door middel van de pers zullen wij de voor stellingen tijdig bekend maken. s donderdag 30 oktober Een schrijver die in Londen carrière heeft gemaakt komt naar Ierland om zijn vader te begraven en ziet zfch geconfronteerd met die vader en met zijn spring levende jeugdherinneringen De vader was een een voudige tuinman, maar tegelijk een levenskunstenaar, een mens om van te houden. De vader wordt gespeeld door Guus Hermus, de rol van zijn vrouw is bij Ina van Faassen in goede handen. Cor van Rijn speelt de zoon, terwijl verder nog wordt meegewerkt door Bep Dekker, Broes-Hartman, Ellis Gray en Sjoerd Pleysier. Een toneelstuk zonder senti mentaliteit, met veel warmte en humor. Toegang 20,—, ƒ17,50 en ƒ15,—; CJP en Pas-65 15."alle rangen. zaterdag 8 november In deze satirische komedie, gespeeld door Pleuni Touw en Hugo Metsers, zien we hoe een echtpaar door middel van spelletjes, waarvan de zin ons in het begin niet duidelijk is, het verlangen naar elkaar op peil houdt. De verborgen achtergrond is zeer serieus Toch een ontspannend stuk met een schrijnende achtergrond Toegang 20,-, ƒ17,50 en ƒ15,-; CJP en Pas-65 15,— alle rangen. woensdag 12 november Het Zuidelijk Toneel Globe brengt een toneelstuk van de Duitse dichter, schrijver en filmer Achternbusch, in wiens werk het vooral gaat om figuren die zich niet willen of kunnen aanpassen; om mensen die zich aan de maatschappij onttrekken en geen relaties meer kunnen aangaan Het toneelstuk Suus is de beschrijving van de trooste loosheid van een vrouwenleven. We zien de vrouw Suus in verschillende fasen van haar leven, waarbij steeds ruimte, tijd, droom en werkelijkheid door elkaar heen lopen. Toegang 1-2,50 alle rangen; CJP en Pas 65 f 7,50. vrijdag 14 november Hugo Claus heeft voor de Belgische acteur Jan Decleir een muzikaal toneelstuk geschreven met als thema de radeloosheid Een man stelt zich vragen over zichzelf in een tijd dat hij geen poot aan de grond krijgt. Hij is een typisch kind van zijn tijd, geheel en al zonder vrees in een wereld, die door atoomraketten moet wor den beveiligd. Hugo Claus heeft zich bij het schrijven laten inspireren door ..Fokbatterijen van de Italiaanse zanger-acteur Giorgo GSber Toegang 12,50 alle rangen; CJP en Pas 65 7,50. maandag 24 november Deze Nederlandse musical, geschreven door Jos Brink en Frank Sanders, oogstte vorig seizoen zoveel succes dat besloten is, hem dit seizoen opnieuw in het pro gramma op te nemen De musical speelt zich af in het Amsterdam van 1910 in de kleding van die tijd. Het is een spel vol vergissingen. Er zijn in totaal 18 rol len, die door zes acteurs worden gespeeld: Henny Orri, Jos Brink, Frank Sanders, Lucie de Lange, Mary Mi ction en Simone Kleinsma. Het orkest staat onder lei ding van Henk Bokkinga. Toegang 22,50, ƒ20- 17,50 alle rangen. en 17,50; CJP en Pas-65 vrijdag 12 december zaterdag 13 december Het duo Annie M. G. Schmidt en Harry Bannink schrijft momenteel een nieuwe muzikale komedie, die ge speeld zal worden door o.a. Conny Stuart, Trudy Labij en Ton Kuyl. Over de inhoud van deze komedie kun nen we nog geen inlichtingen geven, maar gezien het succes van vorige produkties van Annie Schmidt en Harry Bannink, hebben wij er het volste vertrouwen in temeer daar de regie in handen is van Paddy Stone. Beide avonden zijn het inspeelvoorstellingen zodat de toegangsprijzen betrekkelijk laag zijn Toegang 20,—, ƒ17,50 en ƒ15,—; CJP en Pas-65 15,- alle rangen. zaterdag 3 januari Jasperina de Jong en Eric Herfst brengen een nieuw programma onder de titel Tussen zomer en winter". Welk seizoen is voor de mens het belangrijkst? Het antwoord daarop kan het best gegeven worden in het jaargetijde dat van oudsher het meest geschikt is voor bespiegeling en bezinning: de Herfst. Na afloop zal in de Harmonie en de wandelgangen het traditionele Nieuwjaarsbal plaatsvinden, waarbij ieder de gelegenheid heeft zijn theatervrienden het beste voor 1981 toe te wensen Toegang 22,50, 20,- en ƒ17,50; CJP en Pas-65 17,50 alle rangen. vrijdag 13 februari Rients Gratama brengt dit seizoen weer een eenmans- cabaret, dat voor een belangrijk deel zal gaan over werk Het begrip werk staat centraal in de vaderlandse problematiek en is in zijn schaarste van plicht tot" gestegen naar „recht op". Aan werk worden veel woorden vuil gemaakt, werkwoorden. Onze woordenschat groeit steeds, vooral het aantal werkwoorden. Hoe minder werk, hoe meer werkwoor den. Toegang 20,—, ƒ17,50 en ƒ15,—; CJP en Pas-65 15,— alle rangen. zaterdag 14 februari De zonen van Beppie Nooy hebben een nieuw theater opgericht, genaamd: ..Nooy's Volkstheater". Het eer ste stuk dat wordt uitgebracht is een musical, getiteld „Ronde Ka van Herman Bouber, met speciaal hier voor geschreven liedjes van o.a, Louis Davids. Een ge zellig avondje volkstoneel, met een lach en een traan, zang en dans en een echt Jordaans sfeertje Medewerkenden: Carry Tefsen, Martin Brozius, Loeki Knol, Frans Vrolijk en vele anderen Toegang ƒ20,-, 17,50 en ƒ15,-; CJP en Pas-65 15,— alle rangen. zaterdag 21 februari De hoofdpersoon in dit toneelspel is een beeldhouwer, die door een verkeersongeval geheel verlamd is en die door zijn wens: een waardige dood boven een nutte loos verder vegeteren, in conflict raakt met zijn arts. Door de heldere geest, de galgehumor en de grote overtuigingskracht, waarmee de beeldhouwer is be hept, blijft de toeschouwer van het begin tot het eind geboeid. De rol van de beeldhouwer wordt vertolkt door Ton van Duinhoven, terzijde gestaan door 12 an dere spelers. Toegang 20,—, ƒ17,50 en ƒ15,—; CJP en Pas-65 15,— alle rangen. donderdag 26 februari Robert Long bracht samen met Leen Jongewaard vo rig seizoen dit programma met zoveel succes in Vlaar- dingen dat besloten is dit seizoen hiervan opnieuw een voorstelling te geven. Het programma, in het begin hard, cru en scherp, wordt geleidelijk aan teer en ontroerend en zal door de bezoekers niet licht worden vergeten. Toegang 20,—, ƒ17,50 en ƒ15,—; CJP en Pas-65 15,— alle rangen. donderdag 5 maart Een wervelende, bruisende, kleurrijke show uit Rio de Janeiro, met prachtige costuums, met Carnaval de Rio en de bekende Braziliaanse zangeres Maria de Castro. Dit fantastische spektakel wordt u gepresenteerd door een 25 man sterk gezelschap Toegang 20 ƒ17,50 en ƒ15,—; CJP en Pas-65 15,— alle rangen. oneven stoelnummerseven stoelnummers oneven stoelnummers even stoelnummers BALCON <^2 EERSTE RANG/BALKON TWEEDE RANG DERDE RANG

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 25