V Stadsgehoorzaal Vlaardingen Jeugdprogramma's 26. Don Quishocking 27. Pygmalion. 28. De humorist 29. Chris Hinze and Friends 30. Das Land des Lachelns 31. Kinderen van de zon 32. Cabaret Sieto Hoving 33. De voetwassing 34. Zeven „De film van ome Willem" „Hiltje de onsterfelijke koe" „Broodje boek" „Wat doen die mussen op mijn kussen" „Het Pietje Prik spook" „Het mannetje van Stavoren" Ome Willem komt met een heel nieuw pro gramma. Dat wordt weer plezier maken, een lekker potje drummen en spannende dingen doen. Neef speelt piano en gaat op de disco- toer. Iedere bezoeker krijgt een foto van Ome Willem. Programma voor alle leeftijden. Toegang 5,—. Het poppentheater Musquit speelt dit Span nende stuk in de Harmoniezaal. In de tent van circusdirecteur Van Slimmeke merkt de koe Hiltje dat zij achterna wordt gezeten door een koeienvreter, een monster genaamd Hap, Hap, Slik, die alle andere koeien al heeft opgegeten. Geschikt voor 6 tot 12 jari gen: Toegang 5,—. Een jeugdmusical waarin de bescheiden boekverkoper, meneer Martijn, in conflict komt met zijn bazin. Die een broodjeszaak wil beginnen. Meneer Martijn droomt er steeds van schrijver te zijn en kan de fantasie niet van de werkelijkheid gescheiden hou den. Als de broodjeszaak niet zo goed loopt, wil de bazin meneer Martijn weer terug zpdat het stuk een gelukkig einde heeft. Geschikt voor jqugdigen van 7 tot 12 jaar. Toegang 5,—. Theaterwerkgroep Dubbeldwars speelt voor kinderen van 6 tot 12 jaar met allerlei attribu ten op eenvoudige en speelse manier een fan tasierijk spel. In dat spel worden vaste nor men en waarden, die betrekking hebben op woon- en gezinssituaties alsmede de zelfstan digheid van kinderen behandeld. Een fris en sprankelend gebeuren, muzikaal opgefleurd met muziek en liedjes. Toegang 5,— De beroemdste kleermaker ter wereld, Pietje Prik, krijgt bezoek van een spook, dat een nieuw hemd wil. Buurvrouw Betje is vrese lijk bang voor spoken en ook nicht Leida Lin nengoed heeft het niet op spoken voorzien. Baron Zusenzo wil een pikzwart pak. Na tuurlijk lost hij alle moeilijkheden tot volle tevredenheid van iedereen op. Voor kinderen van 6 tot 12 jaar. Toegang 5,—. Een muzikaal spel over mensen en dieren, die net als iedereen zien hoe hun wereld aan het vervuilen is. Meneer Krokewit vindt de oplos sing door alle mensen die zich bedreigd voe len op zijn schip te laten meevaren naar een land waar de lucht schoon en het water hel der is. Voor 7 tot 12 jarigen. Toegang 5,—. Vanaf heden is ook een jeugdabonnement verkrijgbaar voor alle 6 voorstellingen. Zo'n abonnement kost 25,-. zaterdag 7 maart Cabaret Don Quishocking heeft zijn achtste pro gramma de titel Wij zijn volstrekt in de war" gegeven. Ze denken graag en veel na over het leven en als je dat doet dan is de kans op in de war raken heel groot. Don Quishocking zal zeker met zijn.programma weer amu seren en ontroeren, maar naar zij zelf hopen ook aan het denken zetten. De groep bestaat uit Fred Florusse, Anke Groot, Georg Groot, Jacques Klötersen Willem-Jan Gevers. Toegang 12,50 alle rangen; CJP en Pas-65 7,50. donderdag 12 maart De toneelgroep Theater zal een uitvoering geven van G.B. Shaw's bekende komedie Pygmalion, het verhaal over het bloemenmeisje dat een echte dame werd. Als musical kreeg dit stuk grote bekendheid onder de titel ,,My Fair Lady". Medewerkenden Anny de Lange, Bea Meulman, Eric van der Donk, Bernhard Droog. Jeröme Reehuis en an deren. Toegang 12,50 alle rangen; CJP en Pas-65 7,50. zaterdag 14 maart Dit toneelstuk van John Osborne, waarvan de oor spronkelijke titel luidt „The Entertainer" laat ons zien, hoe het doek valt voor een variété-artiest, eens een ster. Het is dan gedaan met een uitstervend geslacht van variété-artiesten, dat probeert op te boksen tegen de televisie, dancings enz. Medewerkers André van den Heuvel, Kitty Janssen, Joan Remmelts, Peter Römer en Ansje Beentjes. Toegang 20,ƒ17,50 en ƒ15,CJP en Pas-65 15,— alle rangen. donderdag 19 maart De beroemde fluitist Chris Hinze treedt op met zijn Amerikaanse rhytm-sectie en met als speciale gast de bekende, jonge Franse violist Didier Lockwood. Het basis-programma zal bestaan uit Chris' platenrepertoi- re, klassieke muziek en impressies van hedendaagse muzieksoorten. Uiteraard zal voor de gast-solist een ruime plaats wor den ingeruimd. Toegang 12,50 alle rangen; CJP en Pas-65 7,50. donderdag 2 aprit De Hoofdstad Operette brengt dit seizoen Franz Lè- har's operette ,.Das Land des Lachelns" een operette met veel bekende melodieën als „Immer nurLacheln", „Dein ist mein ganzes Herz" enz. Daar deze operette niet zo vrolijk eindigt, heeft de Hoofdstad Operette gemeend de laatste acte zodanig uit te breiden dat alle medewerkers zich nog eenmaal presenteren, zodat een wervelende show het einde van deze voorstelling zal vormen. Toegang 25,—, 22,50 en 20,—; CJP en Pas-65 20,— alle rangen. 4 vrijdag 3 aprit In dit toneelspel belicht de schrijver Maxim Gorki de karaktertrekken en de malaisesfeer van de burgerij die door apathie, twijfel, hoop en onzekerheden worden gekenmerkt. Het is een beeldenrij van personages, die in betrekking tot elkaar op weliswaar ontroerende wijze falen Een stuk met Tsjechoviaanse achter gronden. Dit toneelstuk zal worden gespeeld door de Konink lijke Nederlandse Schouwburg uit Antwerpen in het kader van het Nederlands-Belgisch Cultureel Verdrag. Toegang 12,50 alle rangen; CJP en Pas-65 7,50. donderdag 9 aprit Het nieuwe programma van Sieto en Marijke Hoving, bijgestaan door Guidor de Groot en aan de vleugel Wiebe Cnossen, is getiteld „Zolang de voorraad strektZelf zegt Sieto over dit programma „Degelijk, vlammend, bits en vlijmscherp, in de weer met het ver derf en onheil om ons heen". Dit is reeds het 22e programma van de Hovings en zij hebben het topniveau, waarmee zij begonnen, nooit losgelaten. Toegang 12,50 alle rangen; CJP en Pas-65 7,50. dinsdag 21 aprit De oorspronkelijke titel van dit door toneelgroep Thea ter te spelen stuk van Marielouise Fleisser is „Fege- feuer in Ingolstadt" en gaat over de wet van de kudde en de uitgestotene. Jonge mensen op de grens van volwassenheid, beïnvloed door een provinciale menta liteit, morele en religieuze richtlijnen, vallen ten prooi aan hun ongeremdheid en verwarring Ze bevinden zich in een cirkel, waaruit ze niet kunnen ontsnappen. Met o.a. Margreet Blanken en Guy La- vreysen. Toegang 12,50 alle rangen; CJP en Pas-65 7,50. vrijdag 24 aprit. Zeven artiesten hebben samen een muzikaal pro gramma gemaakt, waarin verschillende theater-vor men zijn samengesmolten tot één geheel. Viool, piano, cello, bas, zang en voordracht Medewerkenden: Lise- lore Gerritsen, Delia Bosiers. Christiaan Bor, Godfried Hoogeveen, Theo de Jong, Ben van dér Linden en een acteur. Een bijzonder programma, poëtisch, gevoelvol en vol tegenstellingen. Toegang 20,—, ƒ17,50 en 15. 15,— alle rangen CJP en Pas-65 woensdag 1 oktober twee uur woensdag 22 oktober twee uur. woensdag 10 december twee uur woensdag 4 februari twee uur woensdag 4 maart twee uur woensdag 15 aprit twee uur

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 26