Amerikaanse kunst in Stedelijk Museum Wat zeggen uiv sterren? KLACHTEN BEZORGING, a tr burgerlijke DE LAATSTE DAGEN VAN DE OPRUIMING Bel uw klacht alleen door op maandag- en donderdag tussen 9.30-10.30 uur. Telefoon 732877 DUSTERS, NACHTHEMDEN en NEGLIGÉ SETS FOUNDATIONS steeds toonaangevend HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 29 WOENSDAG 13 AUÜUSI US 1980 SCHIEDAM Met als aanduiding „Print Publishinh America" zijn tot 8 september werken van Ame rikaanse kunstenaars te zien in het .Stedelijk Museum. De ongeveer veertig werkstukken geven een overzicht van de Amerikaanse gra fiek uit de zestiger en zeventiger jaren. Hierin komen typisch Ame rikaanse kunststijlen voor, de Pop Art met als zwaartepunt het foto- realisme. De expositie, georganiseerd door Judith Goldman in samenwerking met Carolyn Alexander, was eerder te zien in Joegoslavië, Roemenië, Italië, Egypte en Israël. Voor het Stedelijk Museum mag de komst naar Schiedam dan ook als een eer worden gezien. De collectie prints is veelzijdig. Ze bevat zeefdrukken, fotografische collages van Robert Rauschenberg (1970). De meest treffende hiervan is het beeldverhaal met hoogte en dieptepunten in de Verenigde Sta ten in de laatste decennia. Succes, nederlaag en intern geweld zijn hierin suggestief uitgebeeld. De hier gepresenteerde kunststijlen vragen om acceptatie. Wat de hier gehanteerde technieken betreffen, deze hebben niet nagelaten het werk van onze Nederlandse kunste naars min of meer te beinvloeden. GEBOREN Astrid, d.v. Van Leerdam-Verver Cees, z.v. van Bekhoven-Faber Kalliste I. M. d.v.. Geijp-van Vliet Elroy, z.v. Van den Oosten-Horn Jeffrey, z.v. Liefhebber-Van Unen Barry, z.v. Den Outer-Van Eek Pascal, z.v. Van den Berg-Van Daalen Dorien, d.v. Van de Rijt-van Teeffe- len Lucienne, d.v. Boelens-Faling Lidia, d.v. Van Everdingen-van der Woerdt Robin, z.v. Verspeek-Zwaan Lilian A. d.v. Bahadoer-Bhawanib- hikh Aynur Z. d.v. Baygiir-Intepe Casper, z.v. Struijk-van Rees Nanda A. M. d.v. Van der Drift- Heijdra Desiree A. d.v. Ouwerkerk-Dröge Elvera, d.v. Oranje-Aan de Wiel Manon, d.v. Van Buuren-Moonen. ONDERTROUWD K. Amygdalou, 32 jr. en T. C. de Ligt, 39 jr. P. L. M. de Beer, 29 jr. en A. M. A. Manders, 30 jr. R. Cleveringa, 22 jr. en R. van Lon den, 19 jr. H. J. Cordemans, 24 jr. en I. M. Kopp, 27 jr. S. A. van Dommelen, 24 jr. en W. Kroonenburg, 30 jr. N. van der Hoeven, ?1 jr. en E. W. M. Storm, 21 jr. J. C. M. van der Huls, 34 jr. en H. L. van de Kraats, 28 jr. A. Korporaal, 44 jr. en J. Sonne- veld, 35 jr. A. de Kreek, 27 jr. en L. D. A. van der Most, 24 jr. P. Maltha, 25 jr. en E. H. L. Mel- chers, 28 jr. J. Valken, 23 jr. en J. C. van Mazijk, 23 jr. GETROUWD P. T. Lavan, 33 jr. en C. Wild, 22 jr. A. B. M. F. Ulrich, 28 jr. en E. S. Scholte, 24 jr. R. Boon, 21 jr. en M. Punt, 23 jr. J. B. Kooij, 25 jr. en R. van Wierin- Het Stadsblad wordt 2x per week in een oplage van 37.625 door 65 bezorgers huis-aan-huis bezorgd. Wij zijn er trots op dat onze bezorgers zich inzetten om Het Stadsblad zo goed mogelijk te bezorgen. Terecht, en daar zijn wij blij om, belt u ons kantoor als u Het Stadsblad niet hebt ontvangen. Bij zo n enorme oplage kan dit voorkomen, daar zult u begrip voor hebben. VRIENDELIJK VERZOEK van ons: Wij kunnen u dan in alle rust te woord staan en een maximale aandacht aan uw klacht schenken Wij danken u bij voorbaat voor uw medewerking. gen, 21 jr. M. Meijer, 25 jr. en A. M. van Schijndel, 24 jr. G. Kappetijn, 31 jr. en W. G. La- drak, 29 jr. P. F. M. de Jong, 24 jr. en C. E. H. van Leijden, 22 jr. A. van Waart, 28 jr. en M. Rietdijk, 24 jr. OVERLEDEN P. Luijcx, 76 jr. man. W. D. J. van der Vlies, 75 jr. vr. geh. met F. A. Groenhorst B. Noordijk, 80 jr, man J. H. Swaerdens, vr. 79 jr. geh. gew. met J. Snijders J. de Ronde, man, 83 jr. J. ter Burg, man, 68 jr. J. C. Greten, man, 65 jr. F. Simmers, man, 88 jr. A. H. G. Heeren, man, 60 jr. E. C. J. Veugelers, man. 68 jr. C. P. Kukler, vr. 76 jr. geh. gew. met A. Koonings A. Nieuwstraten, vr. 92 jr, geh. gew. met D. Vos J. Dirksen, vr. 72 jr. geh. gew. met P. S. J. J. Remmerswaal P. van den Bosch, vr. 75 jr. geh. gew. met A. Hofman W. C. Boerboom, vr. 57 jr. W. H. Smit, vr. 87 jr. A. A. A. Smits, man, 73 jr. extra verlaagde prijzen in restanten in voor spotprijzen ROTTERDAMSEDIJK 399 J TELEFOON 26.75.50 RAM (21 maart 20 april) U heeft kans dat deze week wat vlotter verloopt dan de vori ge. U bent minder geneigd anderen achter hun broek te zit ten en nu en dan kunt u weer lachen als voorheen. Naar aan leiding van een bericht, zal uw bezorgdheid ook afnemen. Er is iemand in uw naaste omgeving die uw steun en zorg nodig heeft. Vergeet even al het "andere en verdiep u in deze aange- legenheid. STIER (21 april 20 mei) Deze week zal niet gedachteloos aan u voorbij gaan. De te rugblik, die u vorige week wierp op veel moois, dat u met een bepaald iemand heeft beleefd, werkte verhelderend. Het ge voel voor oude waarden komt weer bij u boven en u kunt er een geslaagde week van maken door die te handhaven. Het is net alsof u diep heeft geslapen en langzaam bijkomt uit een merkwaardige droom. TWEELINGEN (21 mei 20 juni) Bij stukjes en beetjes worden u deze week verschillende din gen duidelijk. U komt op bepaalde punten op uw mening te rug en u heeft een verhelderend gesprek met iemand die u vertrouwt. Er bestaat een grote kans op een prettig bericht, waardoor u weer plezier krijgt in dingen die u al en tijdje te genstonden. Hierdoor raakt u weer in evenwicht en geeft u de nodige rust. Daarom is nu ook de tijd aangebroken om ie mand te helpen, die al een tijdje in de put zit. KREEFT (21 juni 20 juli) Over het geheel genomen zal dit een prettige week worden, hoewel u vaak gestoord zal worden in uw bezigheden. Als ze belangrijk zijn, geef dan uw hulp en advies. Laat u echter niet opjagen door mensen die teveel tijd en te weinig echte zorg hebben. Uw werk wil opeens veel beter vlotten en één van uw ideeën gaat er opeens in als koek. Op gevoelsgebied moet u uitkijken niet voortdurend het onderste uit de kan te willen. LEEUW (21 juli 20 augustus) Doe het deze week maar rustig aan. Uiteindelijk moet u uit gerust op vakantie en het is verstandig om zoveel mogelijk karweitjes op anderen af te schuiven, die toch niets te doen hebben. Uw hulp wordt echter nogal eens ingeroepen voor echt belangrijke zaken, en geef die dan ook: Een positief be richt doet u erg veel plezier en er zijn een paar vrolijke avonden in aantocht. MAAGD (21 augustus 20 september) Onlangs heeft u een paar uitzonderlijke goede invallen ge had, met als gevolg dat anderen bij u aandringen op méér. Hoewel dit uw ijdelheid streelt, wekt het ook tegelijkertijd uw wrevel op. U werkt het liefst spontaan en niet op kommando. Weiger gerust, als u er werkelijk geen zin in heeft. Hoewel de sterren van mening zijn dat een nieuwe en tevreden relatie soms een appeltje voor de dorst in latere tijden kan zijn. WEEGSCHAAL (21 september 20 oktober) Dit wordt waarschijnlijk een wat rommelige week. U heeft zich teveel op uw nek gehaald, en dat breekt nu op. Daardoor bent u gauw geneigd uit te vallen tegen de eerste de beste die u voorde voeten loopt. Is echt niet nodig! Alles loopt volgens plan en u houdt zelfs nog tijd over. Bereid u voor op een pret tige ontmoeting, die u in de toekomst van veel nut kan zijn. SCHORPIOEN (21 oktober 20 november) U heeft weer een paar goede invallen. U heeft weer plezier in uw oude liefhebberijen en enkele kleine sucessen stimuleren u daarbij. Het lijkt erop of uw een tijdje met uw gedachten in een andere wereld heeft geleefd en langzaam maar zeker weef op deze aarde terugkomt. Maak er een fijne week van, en rakel oud zeer niet meer op. Alles heeft tijd nodig. BOOGSCHUTTER (21 november—20 december) Drukke week. want ze moeten u nogal eens hebben. Bekijk ot' al die vraagstukken uw aandacht nodig hebben, zo niet, schuif het door naar anderen, die zich er graag over buigen. Laat door dit alles echter uw humeur niet verpesten; blijf lachen! Een buitenkansje doet u veel genoegen. Kijk uw post na en laat niets onbeantwoord, ook al lijkt het op het eerste oog onbeduidend. Pas op voor kou en vocht. STEENBOK (21 december20 januari) Over het algemeen een kalme week met kans op een reisje, waarschijnlijk in gezelschap van oude bekenden. U ziet er te genop, maar u weet zelf al te goed dat u het enig vindt wan neer het eenmaal zo ver is. Zeg echter eerlijk wanneer u iets teveel wordt en laat u door niemand opjutten. U heeft be hoefte aan stilte en rust; dan ontspant u zich het best. Zorg dat u dat dan ook krijgt! Ook nog kans op een fijn bericht. WATERMAN (21 januari—20 februari) De periode waarin u op moet komen voor enkele van uw oude vrienden schijnt nog voort te duren. Iedereen is u er zeer dankbaar voor en u helpt waar u kunt. Nog even, en dan lijken alle grote problemen zo'n beetje uit de weg geruimd te zijn. U bent tevrèden over het feite, dat u eindelijk een be paalde stap heeft genomen, die afrekent met iets uit het ver leden; dat lucht op! Neem op tijd rust en vermijd te zwaar werk. VISSEN (21 februari20 maart) Deze week heeft u inzicht gekregen in zaken, die voorheen nog geheimtaal voor u waren. Ook kunt u de mensen, die u voorheen maar moeilijk kon volgen, beter begrijpen. U krijgt een welverdiende pluim en geeft uitstekende hulp aan ie mand die uit een ander land komt. Een leuke ontmoeting zorgt voor w at extra verstrooiing. Verg lichamelijk niet teveel van uzelf, u weet dat uw rug niet van staal is!

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 29