Opgespoord Opsporing verzocht! Onderzoek naar cadium en lood \Nurth —Merschoor Senectute hervat de repetities 1 Kinderkoor I bij Euphonia Bloemencorso Vijfsluizen 5.95 72.50 45.- 12.50 Peters - Steenoven - Hengst - Harry Scholte VISJE VAN DE WEEK!! ST0FZUIGERV1SJES R00K0VENS., HENGELSTEUNEN Randstad-Edities, wekelijks in bijna één miljoen brievenbussen DE VOLVO EN DAF SPECIALIST Aito's-Garage-Rekreatie HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 16 VRIJDAG 15 AUGUSTUS 1980 HIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIillllllllllllllMllllilllllllllllll^ SCHIEDAM De heer W. F. Fre- deriks, Villastraat 73, 3112 TB Schiedam tel. 010-261268 heeft, zoals hij het zelf schrijft, vele leuke en prettige reakties gehad naar aanleiding van zijn inzending „Ops poring verzocht", die in Het Nieuwe Stadsblad stond van 18 juli jl. De telefoon stond als het ware niet stil en de gesprekken gingen zelfs terug tot de bewaarschool. De heer Frederiks schrijft verder: Mevr. v.d. Water - Roeters is zo wel willend geweest om heel veel na men van de toenmalige jeugd voor mij te noteren. Ik heb ook nog ge sproken met juffrouw Mien van Noort die als bewaarschool juf frouw ook op de kiek staat. De jaartjes zijn ook bij haar gaan tellen want ze is inmiddels al dik in de zeventig. Vijftig jaar heeft zij als kleuterleidster de Schiedamse jeugd bijgestaan. Hierbij dan de na men van de kinderen zoals deze op de foto staan: 1 Van links naar rechts (dus naast juffrouw van Noort) nemen we eerst de jongens: Joop Speelmeijer - Jan Bosch - Jan v. Mierlo - Arie Brounts - Frans v. Hees - Gerard Huiskens (overl.) - Henk v. Gerven (kloosterbroeder) - Antoon Gordijn (overl.) - Wim Höl- scher - 2- broertjes v. Deventer Jantje Meeder (overl.) - Wim Fre- - Kempen - Lambert v. De meisjes: Annie Bronsgeest - Ma-1 rie Roeters - Jo v. Poppelen - Toos Lourens - Rika Lips Jo Kroon - Bep Leenderts - Marie v. Asten - Clara v. Kampen - Gre van Kampen -| Sjaan v. Deurzen - Mien Westerholt - Cor Reijsbergen (overl.) - Ver- does. Zo zijn er toch van heel wat kinde- ren waarvan de meeste nu wellicht grootvader of grootmoeder gewor-Ë den zijn de namen nog bekend. E Dank aan allen die daaraan hebbenE meegewerkt. E Over de door u geplaatste foto vanE het personeel van v.d. Toorn's cap- sules en kurkenfabriek „HoIlancT'Ë wil ik u t.z.t. nog graag berichten. E In huize „Frankenland" woont n.l.E een mevrouw die ook' op deze foto E staat en daar probeer ik natuurlijk E zo spoedig mogelijk een gesprek mee te hebben. - ülllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllïï driks Noort Vis E SCHIEDAM Onder de kop E „Opsporing verzocht" deed „Het Nieuwe Stadsblad" een beroep op haar lezers. Ge- E vraagd werd naar oude foto's, met daarop personen, vereni- gingen of andere instellingen van wie de identiteit niet vast staat. E Voor deze rubriek zijn alle za- E ken welkom, hoewel personen E en verenigingen, die niet be- E kend zijn, uiteraard voorrang E krijgen. Om een dergelijke rubriek voort te zetten, die telkens on- der dezelfde kop zal verschij- E nen, moet „Het Nieuwe Stads- E blad" de hulp van haar lezers vragen omdat het Gemeentear- chief geen geschikte foto's kan E leveren. E De foto's die men daar beheert zijn gewoon te oud: ze dateren uit de vorige eeuw. E Ondertussen hebben diverse le- zers gereageerd. Voor alle dui- delijkheid wordt hier nog eens E herhaald dat alle inzenders hun E foto's na plaatsing retour krij- ffllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll— VLAARDINGEN Het gemeentebestuur van Vlaardingen gaat een on derzoek instellen bij alle in Vlaardingen gevestigde scholen, instellingen voor jeugd- en jongerenwerk, samenlevingsopbouw, peuterwerk, bij de Stichting Vrije Academie Vlaardingen naar het lood en cadiumgehalte van emaille en glazuurpoeders die bij het onderwijs worden gebruikt. Het college van burgemeester en wethouders doet dit omdat het gebruik van deze poeders schadelijk kan zijn voor de gezondheid. Ook het (nationale) Veiligheidsinstituut houdt zich met deze zaak bezig. Daar heeft men een folder samengesteld over deze zaak die over enige tijd zal worden verspreid. Het onderzoek van het Vlaardingse gemeen tebestuur geschiedt door middel van een enquette die op 23 augustus zal worden afgesloten. Voor uw aquarium Corridoras Paleatus nu 4 voor slechts vanaf donderdagmiddag li Uitschuifbaar tot 1 50 mtr Goed voor (zelf te vangen) 40 palingen Voor makreel in alle standen verstelbaar Met dubbele poot Staat altijd stevig, ook in drassige bodem Nu Capelle a/d IJaael: Koperwiek 99 Telefoon 010-503583 Schiedam: Broersveat 19 Telefoon 010-732933 Ook in Zoetermeer. gen. Kan men deze niet zelf af- E halen dan worden de foto's per E post teruggezonden. De ingeleverde foto's mogen vanzelfsprekend niet al te oud zijn. Het gaat tenslotte om het achterhalen van personen, ver- enigingen en/of andere instel- E lingen. E Het bestuur van de voetbalver- E eniging Kethel kwam er enkele E maanden geleden achter dat er ongeveer 50 jaar geleden ook al e eens een voetbalvereniging E Kethel heeft bestaan. E De huidige vereniging WK is E opgericht op 16 juni 1968 en is e in geen geval een voortzetting E van de vroegere vereniging. In E een oude koffer in een vuilcon- E tainer bij een sloophuis op de Korte Haven vonden Ronald E Jansen (14), John' Triel (13) en Robert Niemeijer (13) enige tijd geleden oude identiteitskaar- ten van de vroegere vereniging. E Deze jongelui zijn daarmee E naar de politie gegaan en deze E adviseerde ze om zich in ver- binding te stellen met de hui- E dige voetbalvereniging Kethel. E Voorzitter Ruud Kooijmans en E secretaresse Sjaan Olsthoorn e zijn toen gaan spitten omdat E E namen en geboortedatums op E de betreffende kaarten vermeld e stonden. Via diverse telefoont- E jes zijn ze op dit moment echter E E nog niets wijzer geworden. E E Toen de rubriek „Opsporing e verzocht" in Het Nieuwe Stads- E blad verscheen was de eerste E E reactie van Sjaan Olsthoorn E E „dat is het" en ze deed het ver- zoek door middel van deze ru- E briek om opheldering te krij- E E gen van de toenmalige voet- E E balvereniging Kethel. Iedereen die inlichtingen kan E geven omtrent de voetbalver- E eniging Kethel van ongeveer 50 E E jaar geleden wordt vriendelijk E verzocht zich in verbinding te stellen met Sjaan Olsthoorn, e E Polderweg 148a, Schiedam, tel. E 704468. E De voetbalvereniging Kethel is e E in het bezit van ongeveer 40 E identiteitskaarten, waarvan E wij er deze weerz week twee publiceren namelijk van: Dirk E E Zwarts, geb. 12 mei 1914 en p Martinus Kerklaan, geb. 27 E E maart 1905. E Üllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^ (overl.) - Kees Scholte. Ë.lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllirr I SCHIEDAM Naast het Ge- E mengd-, Gecombineerd- en Jeugd- koor heeft de korengemeenschap „Euphonia" ook nog een kinder- E koor. De leden van het kinderkoor „De Zingende Stamgasten" gaan a.s. zaterdag weer volop zingen, dansen en springen, want hun va- E kantie is weer voorbij. De kinderen in de leeftijd van 3 tot 8 jaar, zijn iedere zaterdag te vin- den in „Het Schepphuis" aan de E Dorpstraat 15 in Kethel en wel van E 11.00 tot 12,30 uur. E De bedoeling van het kinderkoor is E de kinderen zo vroeg mogelijk ver- trouwd te maken met zang, dans en ritmiek, vandaar dat de kinderen niet in rijen keurig op een stoel zit- E ten, maar verschillende liedjes zin gen en spelletjes doen. SCHIEDAM Het Gemengd Koor „Senectute" onder leiding van me vr. E. Mekes - Rosman zal, nu de va kanties achter de rug zijn, de repe tities hervatten op woensdag 20 au gustus. Er wordt gerepeteerd op de woensdagmiddagen om half twee in het gebouw voor Chr. Sociale Be langen aan de Lange Haven. Nieuwe leden, dames zowel als heren zijn, mits 45 jaar of ouder, van harte welkom. Inlichtingen bij de voorz. de heer J. Th. v.d. Klink, Bachplein 38, tel. 715846 of bij de secr. Mevr. G. M. van der Kraan - van Bommel, Henri Polakstraat 136, tel. 735793. Nieuw Mathenessestraat 11-13 Schiedam Tel 010-260012 Ook levering en reparatie alle merken SCHIEDAM Zaterdagmiddag 16 augustus a.s. om 2 uur wordt er een bloemencorso gehouden op het volkstuincomplex van de V.T.V. „De Vijfsluizen". Voorafgegaan door de showband „Liberty" uit Vlaardingen maakt het corso een rondwandeling over het complex, aanvang 14.30 uur. De showband geeft vooraf een show op het speelterrein tegenover het clubgebouw. Met spoed te huur ge vraagd, winkel of kantoor ruimte voor tekenstudio. Tel. 010-26636 Wegens sterfgeval te koop: kleding maat 42-44, 1 pers. bed, skai leren fauteuil en diversen. Tel. 712638. 1 KOOPJE. Wegens overlijden nieuwe Philips wasmachine van 1150, beslist voor 450,Tel. tussen 3 en 6 uur. Tel. 263005. Te koop: witte bruids japon met lange mouw mt. 40 100,Niet in Schie dam gedragen. Tel. 010- 707574. Woningruil: wie wil onze 3 kamerflat in Nieund, 3de etage huur 198,25 rui len voor een 4 k 5 kamerflat in Nieuwland of Groenoord. Tel. 714546. Te koop: stereo tuner verst. Philips, uitgangsverm. 22 watt, incl. boxen i.z.g.st. 250. Tel. 621769. Te koop gevr.: oud pa pier en archiefen. Tel. 622904-622559. Westlandia. Enorme keus in massief eiken meu belen. Veel uit eigen meu belmakerij en daardoor zeer voordelig. Westlandia, Kon. Wilhèlminahaven n.z. 27, Vlaardingen. Tel. 010- 343006. Te koop: volkswagen Kever, km.st. 55.000, veel nieuwe onderdelen, f 1500,—. Tel. 267142. Te koop: mooie gas haard, prima brandend, 2 brander, 8200 cal., Dru Pau- lus Potter., 185.Tel. 263668. J.C. Schotel, Nwe. Haven 291b. Woningruil: 4 kamer woning Boerhaavelaan, 2- hoog voor 4 kamerflat Groennord of Nieuwland. Tel. 263376. Te koop: jerrycans van 5 liter met reinigingsmiddel. Tel. 715079 na 18.00 uur. Te koop gevr.: 1 solo gitaar moet in goede staat zijn, bestemd voor leerling muziekschool. Tel. 260589. Te koop: VW bus 1975, geel kenteken. Tel. 159361. Te koop: 3 perzen, 1 kater en 2 poezen plus een gewone poes; met katten- band. Gevraagd: thuiswerk v. Beverenstr. 19. Te koop: elektronisch orgel, merk: emenent 310 Theatre Unique. Tel. 730851 na 19.00 uur. Westlandia. Enorme keus in massief eiken meu belen. Veel uit eigen meu belmakerij en daardoor zeer voordelig. Westlandia, Kon. Wilhelminahaven n.z. 27, Vlaardingen. Tel. 010- 343006. Te koop: wegens ver trek naar buitenland: Lady Mini i.z.g.st., km. st. 23.000, bj. '77, vaste prijs 5000, Tel. 715519 na 7 uur. Geen handelaren. Te koop: wandmeubel zwart essen met gebroken wit, 3 m. lang 2 m. hoog plus plintverlichting. L. Vlasveld, Oude Maasstraat 2b.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 16