arabische cultuur in êén programma, een nog boeiender beeld dan het Eu rovisie-publiek vorig jaar kreeg vrijdag 26/zaterdag 27 september (theater de Teerstoof) Ramses Shaffy en Vincent Walter in „gewoon Ramses" Ramses Shaffy zoals u hem nog niet kent: alleen, zin gend en spelend achter en op de pia no. Onbekende en bekende liederen zorgen voor een fijne theateravond Naast Ramses Shaffy zal de akteur Vincent Walter enkele toneelfragmen ten doen. Nieuw in de Teerstoof dinsdag 30 september (Passage Theater) De Hoofdstadoperette met Das Land des Lachelns. Het zal het Schiedamse operette publiek verheugen dat de Hoofdstadoperette dit seizoen op de planken komt met de suksesoperette van Franz Lëhar, Das Land des La chelns. Deze operette heeft al jaren bovenaan het verlanglijstje gestaan van de vaste regisseur van de Hoofd stadoperette, Alexander Pichler Wij hoeven niemand in Schiedam meer te vertellen hoe uitstekend de voorstellin gen door de Hoofdstadoperette zijn verzorgd. Het gezelschap is in ieder seizoen-programma in het Passage Theater van de partij en mag zich steeds verheugen in een uitverkocht zaal. vrijdag 3/zaterdag 4 oktober (Theater De Teerstoof) Dabaret Salu in ,,lk ben soms van gis teren". De daverende verrassing van Camaretten 1979 was de „beste Vlaamse kabaretgroep sinds jaaaarenDabaret (da van Dada) Salu uit Antwerpen. SAm Bogaerts en LU- cas Vandervorst brengen grapjasserij met-inhoud, gevat in een verrassend en theatraal gebeuren. „Met hun waanzinnige grappen bewijzen ze dat er in Vlaanderen op cabaretgebied langzamerhand meer te lachen valt dan bij ons". Nieuw in de Teerstoof. vrijdag 10/zaterdag 11 oktober (Theater De Teerstoof) Cabaret Vangrail in „De jonge we duwe zoekt een stapelbed". Een bij zonder leuke voorstelling, zoals vorig seizoen reeds kon worden vastgesteld Zéker een reprise waard Vandaar nog maals Vangrail, met een oorspronke lijke stijl van cabaret. Ruth Walter als de jonge weduwe wordt geflankeerd door Claire Elzas en bedenker, schrij ver, componist en tekstdichter Cees Rutgers vrijdag 17/zaterdag 18 oktober (Theater De Teerstoof) Nelleke Burg en Combo Henk Spren- ger in „Een verrukkelijke one woman show". De winnares van de Pisuisse— prijs (voor haar aandeel in de show „En dat is twee" van Robert Long) en De Zilveren Harp gebruikt als ingre diënten voor haar eerste solopro gramma persiflages, imitaties, mooie liedjes, monologen en dialogen, waarin de toeschouwer verrast wordt door „bezoek" van coryfeeën als Nina Hagen, Diana Ross, Kate Bush, Jaspe-' rina de Jong, Ina van Faassen, etc Nieuw in de Teerstoof zaterdag 18 oktober (Passage Theater) Ronde Ka. Het is stichting Nooy's Volkstheater die Ronde Ka in het Pas sage Theater op de planken zet. Het stuk werd geschreven door Herman Bauber. Er worden liedjes in gezongen van Louis Davids en Margie Morris. vrijdag 24/zaterdag 25 oktober (Passage Theater) André van Duin. Het waren ongekende taferelen voor de kassa's van het Pas sage Theater toen de voorverkoop be gon voor de André van Duin show, in het afgelopen seizoen. Binnen een uur waren de 550 plaatsen die ons theater heeft voor beide dagen uitverkocht Dat leverde heel wat teleurgestelde Schiedammers op. De agressieve wijze waarop soms uiting werd gegeven aan die teleurstelling waren wij weer gauw vergeten en wij boekten voor al die te- leurgestelden André van Duin opnieuw met dezelfde show. En aangezien ons theater niet vergroot is hebben wij ook voor deze voorstellingen niet meer dan 550 plaatsen beschikbaar vrijdag 24/zaterdag 25 oktober (theater de Teerstoof) Delia Bosiers en Ben van der Linden. De Vlaamse zangeres Delia Bosiers (in België even bekend als een Liesbeth of Liselore hier) vertolkt vol overgave luisterliedjes, waarvan zij de teksten voor het merendeel zelf heeft geschre ven. Delia weet door haar specifieke presentatie de sfeer in de zaal intiem en gemoedelijk te krijgen Zij zingt zo wel nederlandse, engelse als franse chansons. Pianist Ben van der Linden (in het verleden begeleidde hij Fons Jansen en Liselore Gerritsen) zorgt voor een uitmuntende begeleiding vrijdag 31 oktober/1 november (theater de Teerstoof) Cabaret Don Quishocking in „We zijn volstrekt in de war" (try out). Het 8ste programma van DQ alweer! Anke en George Groot, Jacques Kloten, Willem Jan Gevers en Fred Florisse denken graag en veel na over het leven. En als. je dat doet, dan is de kans gfoot dat je daardoor volstrekt in de war raakt. DQ zal zeker weer amuseren, aan het la chen maken, ontroeren, maar vooral naar zij zelf hopen, u aan het denken zetten. vrijdag 7/zaterdag 8 november (theater de Teerstoof) Vrouwencabaret Natascha Emanuels in „MedianeurozeVoor hen die in het afgelopen seizoen Natascha en haar collega's Carla, Pamela, Janneke en Willy nog niet in aktie zagen, be staat nu de gelegenheid dit program ma, waar in „de media" centraal staan, alsnog te zien. De media, als medeveroorzakêrs van de man-vrouw conditionering, worden op een voor Natascha karakteristieke manier aan gepakt dinsdag 11 november (Passage Theater) De Schaduwkuil door toneelgroep Groeton. Het is niet zo gebruikelijk om in een programma als dit een toneel voorstelling op te nemen, gebracht door een amateurtoneelgroep Maar dit bijzondere geval is het alleszins waard. Groeton bracht de landelijk première eveneens in het Passage Theater uit Wie toen de pers gelezen heeft zal zich nog herinneren hoe iedereen het er unaniem over eens was. „Dit is geen amateurisme meer" vrijdag 14/zaterdag 15 novemver (theater de Teerstoof) Marjol Flore met „Zo ben ik". Een Teerstoofseizoen zonder deze spran kelende, bruisende chansonniëre is niet denkbaar. Vorig seizoen oogstte Marjol veel bijval bij het publiek met dit programma, dat zoals immer een mengeling is van cabaret, komische eenakters, luisterliedjes, parodieën, songs en chansons. Mario Eduardo benadrukt met zijn pianospel de café- chantant-sfeer, welke Marjol altijd weet op te roepen zaterdag 22 november (theater de Teerstoof) 't Kliekske. Het is al weer enige jaren geleden dat dit Vlaams volksmuzie- kensemble met veel succes optrad in de Teerstoof. Daarna werd het steeds moeilijker om deze, in geheel West Eu ropa zeer succesvolle groep nog eens naar Schiedam te halen. Nu is het zo ver Het succes dankt de groep aan de oorspronkelijkheid van het repertoire, aan de bekoring welke uitgaat van de authentieke instrumenten en aan de virtuositeit waarmee een groot aantal instrument wordt gehanteerd dinsdag 25 november (Passage Theater) Uitkomst van Herman Heijermans mo gen wij rekenen tot één van de meest gespeelde en bekende stukken van deze legendarische Nederlandse to neelschrijver. Op menige boekenlijst van middelbare scholieren zal de naam van deze schrijver voorkomen. En terecht, want hij heeft een zeer be langrijke bijdrage geleverd aan de Ne derlandse toneel-literatuur. De regie van dit prachtige en dramatische stuk is in handen van Jules Croiset. Uit de lange lijst van spelers noemen wij U Richard v.d. Toorn, Teuntje de Klerk, Mimi Kok, Sylvia de Leur, Henk Molen berg, Lou Steenbergen Teerstoof vrijdag 26 en Ramses Shaffy en Vincent Walter zaterdag 27 september Zangeres zonder Naam dinsdag 7 april '81 in Losse Groeven Show Passage Theater zaterdag 13 september (theater de Teerstoof) Teerstoof Festival 1980. Met deze spe ciale avond start theater de Teerstoof het nieuwe seizoen. Amateurs in di verse onderdelen van de kleinkunst treden voor het voetlicht. Een afwisse lend programma staat u te wachten, waarbij het publiek bepaalt wie in aan merking komt voor de Teerstoof Tro fee. dinsdag 16 september (Passage Theater) Seth nu. Seth Gaaikema mogen wij re kenen tot één van de artiesten die re gelmatig in het Passage Theater op treedt. Een cabaretier als Seth Gaai kema bewijst zijn eigen klasse. Gaai kema verveelt nooit. Dat bewees hij ook met zijn vorige shows. Zijn spits vondige teksten, gelardeerd met ak- tuele situaties, kolderieke conferences en grappige woordspelingen, maken hem het middelpunt van een avond waarbij het gelach niet van de lucht zal zijn. vrijdag 19/zaterdag 20 september (theater de Teerstoof) Henk van Ulsen in Het dagboek van een gek (try out). Henk van Ulsen in een geheel eigentijdse versie van zijn beroemdste kreatie: het ambtenaartje Popristjin, dat als gevolg van het sterk uiteenlopen van „zijn wereld" en de harde realiteit van de bureaucratie, langzaam de greep op zijn denken en leven verliest. Deze vertelling van Go gol, meester in het integreren van hu mor en tragedie, wordt door Henk van Ulsen op fenomenale wijze vertolkt dinsdag 23 september (Passage Theater) Shalom 80. Shalom 80 is een voorstel ling die in het Passage Theater zal worden gegeven door de Israëlische folkloristische dansgroep Hagefen uit Haifa Shalom 80 wordt gepresenteerd door het enige Israëlische ensemble dat is samengesteld uit in Israël wo nende joden en arabieren Choreo graaf is Gabriël Levi. Hij stelde in 1979 uit deze en andere gezelschappen een ensemble samen dat zich als Shalom 79 met groot succes presenteerde na afloop van het in Israël gehouden Eu rovisie Songefestival Shalom 80 biedt, door het samenbrengen van joodse en Corrie van Gorp Theater in de André van Duinshow. Passage

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 20