dinsdag 3 maart (Passage Theater) Het liefdes elixer is een opera van Do nizetti, gebracht in een voorstelling door de Lyrische Komedie. De Lyri sche Komedie is een nieuwe groep, die muziektheater brengt voor ieder een. De doorgaans groot gemonteerde operavoorstellingen kunnen in het Passage Theater niet staan. En zo zijn er veel theaters in Nederland De Lyri sche Komedie heeft geprobeerd hierop een antwoord te geven Dit ge zelschap kiest uit het repertoire van de opera het min of meer kleinere werk, dat bij de gevestigde gezelschappen meestal niet aan bod komt. Bovendien richt dit gezelschap haar voorstellingen technisch zo in dat zij kunnen staan in middelgrote en klei nere theaters. De Lyrische Komedie is zeer enthousiast door de pers ontvan gen. Wij verwachten dat het Schie- damse publiek dit enthousiasme zeker zal delen. zaterdag 7 maart (theater de Teerstoof) Cabaret Sieto Hoving in .Zolang de voorraad strektSieto en Marijke Ho ving brengen hun 22ste programma, samen met Wiebe Cnossen aan de piano en gastcabaretier Guidor de Groot, Sieto Hoving staat al 22 pro gramma's lang bekend als de cabare tier met scherpe teksten, waarbij de politiek uitgemeten wordt Cabaret van hoog niveau, voor publiek dat echt „ouderwets goed" cabaret weet te waarderen. dinsdag 10 maart (Passage Theater) Wat doen we met Jenny? Zagen we het afgelopen seizoen Josephine van Gasteren schitteren in het toneelstuk Glazen Speelgoed, in het komende seizoen zal zij haar grote talent laten zien in de dolle komedie Wat doen we met Jenny. Het stuk is gebaseerd op de escapades van een vrouw die de strijd tegen het oud worden heeft aan gebonden. Naast Josephine van Gas teren ziet u Enny Meunier Het stuk zit vol humor, puntige soms wrange dia logen en kernachtige uitspraken Twee op leeftijd zijnde vrouwen, die als twee stoute jonge meiden tekeer gaan. vrijdag 13/zaterdag 14 maart (theater de Teerstoof) Groep Weissman in „Over Holland". „Over Holland" is een eigentijds muzi kaal theaterprogramma, gemaakt door Ruut Weissman, Wim T. Schippers en Cees Rutgers. Vóór de pauze staat het muzikale element centraal, terwijl na de pauze een kleinkunstopera wordt opgevoerd. Deze uitstekende groep, gevormd door Doris Baaten, Wouter Hasebos en Ruut Weissman, heeft een opvallend eigen stijl. Weissman c.s. werkten ondermeer mee aan de (VPRO) opening van laatste Holland Festival. Nieuw in de Teerstoof lopende gebeurtenis gecreëerd, welke voornamelijk visueel gericht is. Het on misbare vrouwelijke element komt van Annelies Balkan. vrijdag 16/zaterdag 17 januari (theater de Teerstoof) Cabaret Nar met „Zat ik maar thuis met een goed boek". Deze jonae groep, bestaande uit Voup van 't ftlk, Aletta de Nes en pianist Jan Kokken, treedt voor het eerst op in de Teer stoof. Hun nieuwe (tweede) program ma, dat vorig jaar in premiere ging, kreeg een bemoedigend onthaal in de vaderlandse pers. Nar maakt een vak kundig, sympathiek en amusant soort cabaret, dat nu eens niet bol staat van pretenties, hetgeen hen in positieve zin onderscheidt van andere subtop groepen. Nieuw in de Teerstoof. vrijdag 23/zaterdag 24 januari (theater de Teerstoof) Kabaret Van Santen in „Van Santen 80/81". Drie heren in terlenka-grijs be wegen op geheel eigen wijze over het toneel: sterk van mimiek en expressie, visueel boeiend en anders. Hun cross talks zijn verburgerlijkte visies op het maatschappelijk gebeuren: vooroorde len, fantasiën en kromme meningen vieren hoogtij, ledereen herkent in de Van Santen's wel iets van zichzelf. Dit nieuwe programma is dwaas, satirisch en verrassend van vorm, inhoud en humor. dinsdag 27 januari (Passage Theater) Sam Sam Stelt u zich voor Eli Asser die de vrijheid krijgt om een muzikaal programma samen te stellen Bedenkt u daarbij dat Adele Bloemendaal, Syl via Alberts, Lex Goudsmit en Hans Boskamp het door Eli Asser samenge stelde programma gaan brengen, dan weet u dat dat Sam Sam wordt. De re gie is in handen van Johnny Heawood Het programma bestaat uit sketches, cross-talks, hollandse liedjes en we reld bekende musical songs uit o.a. Anatevka, My fair lady en De Man van La Mancha. Hans Boskamp en Lex Goudsmit waren het afgelopen sei zoen al in Schiedam met een koste lijke vertolking van een in een nieuw jasje gestoken Potasch en Perlemoer Wij zien hen graag terug met Adele Bloemendaal en Sylvia Alberts vrijdag 30/zaterdag 31 januari (theater de Teerstoof) (try-out) Cabaret Vangrail in „Ach, laat mij toch niet sterven op het station van Et- ten-LeurVijf programma's in 7 jaar is een opzienbarende krachttoer van de centrale figuur in Vangrail, Cees Rut gers. Tesamen met zijn beide vrouwe lijke groepsleden brengt hij ditmaal een dosis gezonde triestheid in een absurde verpakking. Vangrail is: amu sant voor gevorderden; bewustma kend maar godzijdank niet leerzaam Muzikaal hoogstaand en stijlvol van beweging donderdag 5 februari (Passage Theater) Mimicry. Jaren geleden trok het ge weldige blijspel Mimicry (World War 2,5) uitverkochte zalen in ons land met Pim Dikkers en Lies Franken. Wij mo gen het een goede keuze noemen van producent Joop van den Ende om dit uitstekende blijspel weer op de plan ken te brengen. Even verheugd zijn wij dat dit stuk nu gespeeld gaat worden door Pleuni Touw en Hugo Metsers. Het publiek zal met deze toneelavond kunnen genieten van hoogstaand to neelspel en kostelijke scenes. vrijdag 6/zaterdag 7 februari (theater de Teerstoof) Toneelgroep Hooker met De twee vriendinnen en hun gifmoord." Het Amsterdamse gezelschap Hooker bracht met de produktie „Kooien" de tongen van kritische toeschouwers da nig in beweging. De veelbelovende groep behaalde hiermee zowel zakelijk als artistiek een succes. Reden om ze thans naar Schiedam te halen. Het stuk dat u kunt zien is geschreven door de schrijver/psychiater Döblin n.a.v. aantekeningen gemaakt tijdens een gerechtelijk proces in het Berlijn van de jaren 20. Een jonge vrouw ver moordt haar man, omdat hij haar een verhouding met een andere vrouw in de weg staat Het psychologisch docu ment van Döblin getuigt tot vandaag van zijn aktualiteit. Nieuw in de Teer stoof. vrijdag 28/zaterdag 29 november (th. de Teerstoof) (try-out en premiere) vrijdag 12/zaterdag 13 december Kabaret Monkau, Meeberg en Mee berg in „Langslinksewegen". Weder om hebben de Amsterdammers Rob van de Meeberg en zijn trawanten de Teerstoof uitgekozen voor de premiere van hun nieuwste produkt. Hun „kriti sch muzikaal theater" deinst er niet voor terug de scherpe tong te gebrui ken. Het vakmanschap van de gebroe ders Van de Meeberg en Marius Mon kau staat borg voor een vlot lopend programma, dat vanuit een kritische mentaliteit is samengesteld. dinsdag 2 december (Passage Theater) Een kus van een Rus. Het was terecht het Theater van de Lach toen dit ge lijknamige gezelschap van John Lan- ting het afgelopen seizoen op het to neel van het Passage Theater stond met Een Kus van een Rus. „Wij kwa men niet meer bij" was de veelge hoorde uitspraak na afloop van de voorstelling die vorig seizoen ook reeds een uitverkochte zaal trok vrijdag 19/zaterdag 20 december (theater de Teerstoof) (try-out) Funhouse in „Dr, Funstein" Dr Fun- stein is een grandguignol-achtig thea- tergebeuren rondom Rob van Houten, Feike Boschma en Cor Beurskens. Al les wordt in het werk gesteld 9m de voorstelling een zo verniedwend mogelijk aspect te geven Zo worden diverse kunst- en theatervormen in het geheel geïntegreerd De losse num merstijl is verlaten. Er wordt een door- zaterdag 7 februari (Passage Theater) Festival Do Brasil. Shows als Fié'sta Gitana, Brasil Tropical e.d. zijn in het Passage Theater bekend en mogen dan ook niet in het nieuwe programma ontbreken. Ook deze keer belooft het weer een avond vol vuurwerk te wor den, gebracht in een wervelende show met vele, vele medewerkers vrijdag 13/zaterdag 14 februari (th de Teerstoof) (try-out/premiere) vrijdag 20/zaterdag 21 februari Kabaret Sof-o-klets in „Hier en daar een bui". Van de tweede achtereenvol gende keer van haar 16 jarig(!) be staan heeft Sof-o-klets de Teerstoof als premièretheater uitgekozen. Gode- lieve de Wijs, Frans van Vuuren, Jan Bal en „orkest" Maarten Cligge werken in dit nieuwe programma met een „rode draad" die de 3 onderdelen van het programma tot een doorge- componeerd geheel maken Hierbij staat de controverse „stad/buiten wo nen", centraal. De aanstekelijke, onge compliceerde humor van Sof-o-klets staat borg voor een gezellige avond vrijdag 27/zaterdag 28 februari (Theater de Teerstoof) Funhouse in „Dr. Funstein" (zie 19 en 20 december) Marga de Boer en Ton Hofman in Das Land des Lachelns. Op dinsdag 30 september: Hoofdstadoperette in Passage Theater Toneelgroep Hooker met De twee vriendinnen en hun gifmoord op vrijdag 6 en zaterdag 7 februari '81 in De Teerstoof

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 21