stichting de schiedamse gemeenschap HERHALINGS- KURSUSSEN NEDERLANDS «tio»*5Vir~- <rm K fiifë&r ai er?. Inleiding Inschrijving TIMMEREN VOOR VROUWEN l \^SlS3§ F^ Dispensatie en korting met Pas 65 Mensen zonder werk: gratis kursus (overdag) KURSUSSEN 80/81 Op deze pagina's treft u aktiviteiten aan van Stichting De Schiedamse Gemeenschap, afdeling vormings- en ontwikkelingswerk, maar ook van enige andere instellingen waar mee de stichting samenwerkt. Voor kursussen van onze stichting kunt u zich opgeven via ons buro aan de Overschiesestraat 1. Hoe u zich moet opgeven leest u onder het hoofd „inschrijven". Voor kursussen en aktiviteiten van andere instellingen kunt u zich wenden tot het sekretariaat van die instelling. Het adres en telefoonnummer wordt bij de aktiviteiten van de be trokken instelling vermeld. Voor de wijze van inschrijven en betaling voor deze aktiviteiten dient u kontakt op te nemen met het des betreffende sekretariaat. N.B.: U KUNT ZICH NIET OPGE VEN VIA DE DOCENTEN! De inschrijving gaat als volgt. U komt met het kursusgeld naar de V.V.V.— balie aan de Overschiese straat 1 (bij het Stadskantoor). U geeft op welke kursus u wilt volgen en betaalt. U krijgt dan van ons een deelnemersbewijs, waarop alle ge gevens van de kursus staan ver meld. U krijgt verder geen bericht, alleen als de kursus wat we niet hopen wordt afgelast. De V.V.V.-balie is op werkdagen geopend van 09.00-13.00 uur van 14.00-17.30 uur. Op donderdag 21 en 28 augustus zal de balie ook 's a- vonds geopend zijn, namelijk van 19.00-21.00 uur. Betaling uitsluitend kontant of met girobetaalkaart of met een betaal cheque. De kursusprijs mag nooit een belet sel zijn een kursus te volgen. Als u de kursus niet of niet in één keer kunt betalen, kunt u met de admi nistratie kontakt opnemen voor een regeling. Houders van een Pas 65 kunnen op vertoon van hun Pas 65 een korting krijgen van 25 procent. Wanneer u een W.W.-, een W.W.V.-, een R.W.W-, een W.A.O.- of een A.A.W-uitkering ontvangt, kunt u gratis een kursus volgen. Soms is het ook mogelijk voor een gratis kursus in aanmerking te komen als u geen werk heeft maar niet voor een uitkering in aanmerking komt. U moet dan wel als werkzoekende geregistreerd staan bij het Arbeids bureau. Voor inlichtingen: Ontmoetingscen trum voor mensen zonder werk, Overschiesestraat 44, 3112 HC Schiedam, telefoon 263569. a a a a ji at stellen. Sommige boekhandels kun- L C O M A fc: Hl AAL nen ze uit voorraad leveren. Op uw deelnemersbewijs staat aan gegeven welk boek of welke boeken U moet zelf zorgen voor de aan- u nodig heeft. U kunt een eksem- schaf van het lesmateriaal. De boe- plaar bij onze balie inkijken als u ken zijn via de boekhandels te be- dat wenst. SflIBCIICCEM In het nieuwe wijkcentrum van - twee beginnerskursussen Engels ^wMwwwwEIV Schiedam-Noord, de Blauwe Brug, op dinsdagmiddag; |k| starten we eind september/begin' - twee kursussen Nederlands/Al- 1IV oktober met een bescheiden aantal gemene Ontwikkeling. GROENOORD kursussen. Nadere gegevens over deze kursus sen treft u aan onder het betrokken - twee beginnerskursussen Frans hoofdstuk, kursusnummers 8.71 WKÊBÊÊÊÊÊ^B op dinsdagmorgen; t/m 8.76. Hoe staat het met uw kennis van de Nederlandse taal? Verbeter onderstaande zinnen: 1. Ik heb gelukkig nooit geen last van hoofdpijn. 2. Hij verbeeldt z'n eigen dat hij de baas is. 3. Voor drie weken geleden heb ik hem nog gezien. 4. Hun beweren dat hun het niet ge daan hebben. Vul in: ei of ij 1. De pr...zen st..gen. 2. Dr...gende gevaren. 3. Niemand ben...dde hem. 4. Met b..tel en v..l trachtte hij de tralies te verw..deren. 5. Iemand iets verw..ten. 6. Ze had h..mwee. 7. De patiënt l..dt veel p..n. 8. Deze weg l..dt naar het dorp. 9. Hij heeft ongetw..feld gel..k. Vul in: onvoltooid tegenwoordige tijd (bijvoorbeeld: ik loop) 1. (Vinden)...je deze les moeilijk? 2. Ik (vinden).... deze les helemaal niet moeilijk. 3. Hoeveel tijd (besteden) je aan je huiswerk? 4. Hij (beste den) gemiddeld een uur aan zijn huiswerk. 5. Als er een auto langs (rijden) (schudden) en (tril len) het hele huis. Vul in: onvoltooid verleden tijd (bijvoorbeeld: ik liep) 1. De burgemeester (begroeten) de Koningin. 2. De overvallers (pak ken) het koffertje en (haasten) zich naar de uitgang. 3. De zoon van de baron (erven) het land goed. 4. De jongens (zwerven) door de bossen. 5. Zij (kerven) hun namen in de bomen. 6. Ik (kun nen) er niets aan doen, dat ik mijn les niet (kennen) Vul de juiste vorm in: T. De eigenaar van de (afbran den)...boerderij is volkomen (ruïne ren)... 2. We zouden elkaar om elf uur (ontmoeten)..., maar Jan had de tram (missen)... 3. Deze camera's worden uit Duitsland (importe ren)... 4. Al mijn kostuums worden één keer per jaar grondig chemisch (reinigen)..., (stoppen)...en (persen) 5. Ik heb haar (vragen)...nog even te (wachten)... Vul in: ken of kan, lig of leg 1. Ik...Joop al jaren. 2. Ik...goed met hem opschieten. 3. Ik...beter thuis blijven. 4. Ik zwemmen. 5. Ik de verkeersregels. 6. Het ei ...t onder de kip. Ik haal het weg en het op de schaal. 7. Ik te rusten. 8. Ik mij te rusten. De juiste oplossingen vindt u elders in dit krantje. Wist u het nog? Of: was u het ook, zoals wij eerst, vergeten? En... vindt u het ook, zoals wij vonden, verve lend? Volg dan de herhalingskur- sus Nederlands. Angst of schaamte hoeft u echt niet te hebben, u bent immers nooit te oud om iets te le ren. En als u eenmaal een les ge volgd hebt, zult u zelf zien, dat u er plezier in krijgt. Als u weieens een kastje in elkaar hebt gezet en het ding gammelde nogal, dan vergaat het u als vele an deren. Timmeren is meer dan alleen een spijker inslaan of een schroef in draaien. In deze kursus worden de basis technieken voor het timmeren aan geleerd en wordt enige praktiese aandacht besteed aan kennis van gereedschappen en materialen. Kennis die in de praktijk van on schatbare waarde blijkt. in overleg met de docent kunt u met de groep bepalen aan wat voor werkstukken gewerkt zal worden. De kursusprijs is inklusief het ba sismateriaal. Als u grotere werk stukken wil maken moet u zelf het daarvoor nodige materiaal betalen. S\te V. wvu uuu tu.4. llttU IkU O

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 9