Jubileum dagboottocht Rode Kruis zeer geslaagd !erst even het ochtendblad lezen I <s,i m m De Scheldevallei aan de kade van de Buitenhavenweg Rustig aan maar, dan breekt het lijntje niet Er is hulp voldoende om de rolstoelen aan boord te brengen Deze mevrouw is ook ingeschreven en kan dus aan boord worden gebracht Bekwaam wordt ook deze mevrouw aan boord gebracht HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 15 WOENSDAG 20 AUGUSTUS 1980 al bij de inventaris gaan behoren en ze kennen haar dan ook allemaal. „Ha die Truus, ja jij zal er niet bij zijn", is de volgende opmerking. Maar me vrouw Van Heijningen laat dit alle maal nuchter over haar heengaan. „Elk jaar leef ik er weer helemaal naar toe", zegt ze met een glinstering in haar ogen", en ik zou het niet graag meer missen". Met een petje op van een bekend bier merk laat ze weten: „Ik doe overal aan mee en ze kunnen me dan ook overal voor krijgen, als ik er möar plezier aan beleef'. Met enige trots laat ze ook haar onder scheiding zien, die ze kort geleden heeft ontvangen als oudste en langste lid van de Schiedamse invaliden sport- ver. „De Ooievaars". EERST BOOTTOCHT Voor de eerste keer maakt mevrouw Cor van Nugteren-van Marijt deze boottocht mee, evenals het echtpaar Ouwens. De heer en mevrouw Ouwens zijn bei den 81 jaar en de volgende maand ho pen zij het heuglijke feit te herdenken dat zij 60 jaar getrouwd zijn. „Andere jaren hebben we al dikwijls het plan gehad om mee te gaan. Door verschillende oorzaken is het er nooit van gekomen, maar dit jaar lukte het gelukkig wel", zegt mevrouw Ouwens, zich goed amuserend. De heer Ouwens is vorige week pas weer uit het ziekenhuis gekomen en vermaakt zich ook kostelijk. „Ik heb mijn hele leven al met schepen te ma ken gehad, want ik heb altijd in de scheepsbouw gewerkt", zegt de heer Ouwens. „Maar dit is natuurlek heel iets anders en het bevalt mij opperbest hier op de ze prachtige boot". Mevrouw Ouwens maakt de opmer king: „Het valt mij zo op, dat de men sen van het Rode Kruis zo goed met el kaar omgaan en niets is te veel voor hun. Ja van teamwerk weten die lui ook wel wat". MEDISCHE LEIDING De medische leiding aan boord van de Scheldevallei beruste bij dr. Schelberg en dr. Engelsma en de verpleegkundi gen zr. Keizer en zr. Grootveld-Ale- man. Gelukkig hebben deze geen werk te doen gehad. Alles was zo perfect voorbereid dat alle gasten een naamkaartje opgespeld hadden gekregen met naam en adres en in kleur vermeld een eventueel dieet, zoals zoutloos, diabetisch of vetvrij. Voor de helpers en helpsters vereen voudigde dit het werk aanzienlijk. Van te voren hadden alle colonneleden een draaiboek ontvangen waar o.a. aan het slot in stond vermeld: „Het bestuur van het Rode Kruis, afd. Schiedam verzoekt u de aan u opgedragen taak te houden, zodat een ieder zijn toegewe zen rustpauze kan houden en eventueel met de gasten een praatje kan gaan maken; het is zo belangrijk dat er aan dacht aan hen wordt besteedt". Over deze aandacht hebben de gasten dan ook niet te klagen gehad. Zelfs was één van de helpers aan gewezen tot mi- crofonist en zo wisten de gasten langs welke plaatsen er werd gevaren. Helaas bij Vreeswijk moest stuurman Fred Kleinstra het schip stil leggen, draaien en de route terug weer aan vaarden. Ieders mening was dan ook, dat deze dag veel te snel was omgegaan, maar de algemene tendens was: „En nu maar weer hopen op het volgend jaar". Als het Nederlandse Rode Kruis, afd. Schiedam dan ook weer kan rekenen op al hun medewerkers en medewerk sters zal ook de 21-ste dagboottocht ze ker weer doorgang vinden. ADRI BOER JUBILEUMTOCHT „Dit wordt een feestelijke tocht, want het is immers een klein jubileum, om dat we voor de 20ste maal deze boot tocht organiseren", begon de heer Valk. „We hebb?n 19 jaar gevaren met de Spido en dit keer voor het eerst met een boot van rederij Stiphout. Dit hebben wij gedaan omdat deze boot is aange past voor het vervoer van mindervali- den. Niettegenstaande wil ik vanaf deze plaats toch onze vrienden van de Spido niet vergeten, waar wij toch alle jaren veel medewerking van hebben gehad", liet de voorzitter nog eens extra weten. „Als de vrijwillige medewerking van de colonneleden er niet was, konden wij als bestuur deze tochten wel organise ren, maar niet uitvoeren" aldus de heer Valk. „Nu deze 20ste dagboottocht een feit is, wil ik de hele colonne huldigen via één man, namelijk de colonnecom mandant voor bijzondere diensten: Cees Aleman. Ik weet wel dat het tegen zijn zin is, want hij zegt altijd: „het is de hele colonne die het doet". „Toch wil ik hem nu even voor het voetlicht halen om hem een klein aan denken te overhandigen voor het vele werk dat hij verzet om deze tochten steeds mogelijk te maken". Onder luid applaus mocht Cees Ale man een boekwerk over de rivieren in ontvangst nemen. Als slot bracht de heer Valk de harte lijke groeten over van burgemeester John te Loo, die was uitgenodigd, maar helaas verhinderd was aan deze jubi leumboottocht deel te nemen. Tussen alle bedrijvigheid door was de Lek bereikt en werden de gasten weer in de grote salon teruggebracht voor het nuttigen van de lunch. 16 TOCHTEN MEEGEMAAKT Een oude bekende van de dagboot tochten is mevrouw Truus van Heij ningen. Het is voor de 16e maal dat zij aan deze tocht deelneemt. „Het is altijd prima georganiseerd", zegt deze aan de rolstoel gekluisterde mevrouw Van Heijningen", „alleen die gasten van het Rode Kruis plagen me altijd, zegt ze lachend. „Toen ik van morgen aankwam zeiden ze al: „oh laat Truus maar op de wal staan". Na al die jaren is Truus van Heijningen SCHIEDAM Zaterdagmorgen zeven uur. Het is nog erg rustig in de binnen stad, maar op de Buitenhavenweg is het al een en al bedrijvigheid, want daar is het tussen zeven en acht uur inschepen op de boot Scheldevallei van de rederij Stiphout uit Maastricht, voor de dagboottocht die het Rode Kruis, afdeling Schie dam, organiseert voor bejaarden en minder validen. Dit keer is het een jubileumtocht, want het is voor het 20e jaar dat deze tocht wordt gehouden. Taxi's rijden af en aan en ook de busjes voor invaliden- vervoer doen hun werk, alsmede de ambulance van de GG en GD die en kele bedpatiënten aan boord brengen. Ook veel familieleden van de gasten moesten vroeg uit de veren om vader of moeder, opa of oma op tijd af te le veren. OOK ZUSTERAFDELINGEN Buiten de organiserende afdeling Schiedam van het Nederlandse Rode Kruis waren er ook gasten van de zus- terafdelingen; afdeling Maassluis- Hoek van Holland-Maasland, afdeling De Lier, afdeling Wateringen-Quints- heul, afdeling Monster-Poeldijk en de afdeling Berkel-Rodenrijs. Na ingescheept te zijn werden de 175 gasten door de helpers en helpsters van het Rode Kruis vakbekwaam aan boord geholpen en van een plaatsje in de ruime salon voorzien. Om goed acht uur kon de colonne commandant Cees Aleman het sein ge ven voor vertrek. Toen de loopplank nog maar net was binnengehaald moest hij toch weer even teruggelegd worden, om nog een verlate passagier de kans te geven zich bij het selecte gezelschap te voegen. Voor de tweede maal gaf de colonne commandant het sein voor vertrek en toen kon kapitein Harry Cox het schip tussen de sluizen loodsen en om precies half negen de Maas opstomen. Eenmaal buiten de haven, richting Rotterdam, ging de staf van medewer kers, 50 in totaal, op volle toeren draaien. De koffie met gebak vond dan ook gretig aftrek bij de passagiers. Toen de Brienenoordbrug was bereikt, waren al vele gasten op het bovendek te vinden, want ook het weer gaf zijn volle medewerking aan deze dag, al liet het zonnetje nog even op zich wachten. Ook voor de rolstoelgasten was het geen enkel probleem, want via de tra- plift werden zij naar het bovendek ge bracht. Als voorzitter van de afdeling Schie dam van het Nederlandse Rode Kruis, heette W. G. E. Valk, alle aanwezigen hartelijk welkom namens het bestuur, dat voltallig deze tocht meemaakte.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 15