Opleidingsschool en modellenburo Jeugdbende gepakt Foto-expositie Bram van Rij EO'jongerendag Vakvrouwen starten met Top Models Koninklijke onderscheiding Brandweer heeft nieuw alarmnummer SVS wil nieuwe leden werven HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 39 WOENSDAG 20 AUGUSTUS 1980 Met „Ter Zake" brengen wij een rubriek, die zakelijke en/of com merciële informatie geeft als daar aktuele aanleidingen voor zijn. Algemene voorlichting, die in bre dere zin tot dit terrein gerekend kan worden, zorgt daarbij voor af wisseling. „Ter Zake" verschijnt als regel in meer dan éèn Randstad-Editie in een daartoe geëigend deel van ons verspreidingsgebied. SCHIEDAM In juli en augustus heeft de Schiedamse politie een zestal jongelui aangehouden, die bekend hebben 17 inbraken en diefstallen te hebben gepleegd in de achterliggende maanden. De zes Schiedamse jongeren varieer den in leeftijd van veertien tot achttien jaar. Tijdens hun strooptochten maak ten zij voor vele duizenden guldens buit, terwijl zij bovendien een flinke schade aanrichtten. Vooral schoolgebouwen genoten hun voorkeur. Zo werden de St. Augusti- nusschool, de Wegwijzer, de St. Ber- nardusschool en de Oranje Nassau- school bezocht, waar in alle gevallen voor meerdere honderden guldens werd gestolen. Bovendien werd bij een aantal bedrij ven ingebroken en moesten ook enkele woningen eraan geloven. Ook een in braak in de kantine van de voetbal- en honkbalvereniging Schiedam kon op het konto van de jongelui worden ge schreven. Een andere specialiteit van deze jeugd bende was het stelen van brommers en fietsen. Deze voertuigen werden overi gens niet doorverkocht, maar van bruikbare onderdelen ontdaan en ver volgens in het water gegooid. Na verhoor heeft de politie het zestal huiswaarts gezonden. Zij zullen zich te zijner tijd voor de rechtbank voor hun daden moeten verantwoorden. Een ge deelte van de gestolen goederen is door de politie achterhaald en aan de recht matige eigenaars teruggegeven. SCHIEDAM In het komende sei zoen gaat de Studentenvereniging Schiedam proberen nieuwe ieden te werven. Op vrijdagavond 22 au gustus geeft de SVS voor dit doel een kennismakingsavond in de so ciëteit, gehuisvest in gebouw De Teerstoof aan de Nieuwstraat. De kennismakingsavond wordt op geluisterd door een optreden van The Bouncin' Jewels, een Delftse rock en roll formatie die muziek uit de jaren vijftig speelt (werk van El- vis Presley, Buddy Holly en Chuck Berry). Deze avond begint om omstreeks acht uur en de toegang is voor iedereen gratis. De daarop volgende zaterdag orga niseert de SVS een fietspuzzeltocht in en om Schiedam (inschrijven vrijdagavond in de sociëteit). De tocht eindigt met een gratis brood maaltijd in de sociëteit. De vereni gingsruimte is ook 's avonds weer geopend, waar bovendien de ui- treiing van de prijzen zal plaatsvin den. Verdere informatie over deze ken nismakingsbijeenkomsten en over de vereniging zijn verkrijgbaar on der telefoonnummer 267186 (vra gen naar Arthur). SCHIEDAM De Jeugdvereniging „De Rotssteen", die al een paar keer een bustocht naar de E.O.-fa miliedag heeft georganiseerd, orga niseert dit jaar voor het eerst een bustocht naar de jongerendag van de Evangelische Omroep. Deze dag wordt op zaterdag 27 sep tember gehouden in de Jaarbeurs hal te Utrecht. Ook zal er op deze dag een Bijbel studie gehouden worden onder lei ding van Gert Doornenbal. Verder zal er veel gezongen worden, zowel door alle aanwezigen als door de speciale zangers waaronder Don Francisco uit Amerika en Harry Go vers. Wie mee wil, met de bus vanuit Schiedam naar de E O.-Jongeren- dag moet zich opgeven in de week van 24 t/m 30 augustus bij de J.V. „De Rotssteen", telefoon 262227. De vertrekplaats op 27 september is" Dr. de Visserschool, Westfranke- landsestraat 152, om half acht. De kosten van de bustocht bedragen ongeveer 13,— p.p. SCHIEDAM Een koninklijke on derscheiding is maandag te beurt gevallen aan de heer J. R. van der Velden, een medewerker van bak kersbedrijf Van der Meer en Schoep te Rotterdam die dit ereme taal kreeg voor zijn vijftigjarig dienstverband bij dit bedrijf. De uit Schiedam afkomstige heer Van der Velden kreeg de zilveren edemedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De onder scheiding werd hem maandagmor gen opgespeld door de burgemees ter van Schiedam, de heer G. J. te Loo. Deze plechtigheid vond plaats in het oude stadhuis aan de Grote Markt. De heer J. R. van der Velden woont in de IJsselmondestraat 27b. SCHIEDAM De Schiedamse brandweer heeft een nieuw alarm nummer. Het is 735544 en het komt in de plaats van het nummer 264848. Voorlopig zijn beide nummers te gebruiken voor brandalarm, maar omdat binnen niet al te lange tijd de telefooncentrale van de PTT met de zogenaamde 26-nummers wordt omgeschakeld, is nu reeds een nieuw nummer voor brandalarm aan de brandweer gegeven. Let wel: alleen voor brandalarm. Voor andere zaken, buiten het branda larm, blijft de brandweer bereik- baaK onder nummer 260128. VLAARDINGEN - Vanaf 14 au gustus t/m 1 september exposeert de Vlaardingse amateurfotograaf Bram van Rij enige van zijn foto's in de etalage van Bril Indra op de Hoogstraat te Vlaardingen. De initiatiefneemsters van Top Model, Helen Bolk (links) en Annette de Kousemaeker. Dat gebeurt dan vanaf .15 september in het Parkhotel aan de Westersin gel te Rotterdam, drie maanden lang, elke maandagavond voor jon gelui of ouderen, die in dit ogen schijnlijk glamourachtige, maar in wezen pittige vak, iets zien. Bewegingsleer, schoonheidsverzor ging (make-up, kapsel), showtech niek, zowel klassiek als ritmisch ma ken deel uit van het ambitieuze les- program. Annetta de Kousemaeker met twee kinderen in de lagere schoolleeftijd: „het lijkt vaak zo een voudig, maar eer je dit vak goed on der de knie hebt, moet je er echt wel wat voor doen. We gaan het serieus aanpakken." Helen Bolk: „Je krijgt je diploma niet zo maar maar, we zorgen voor een goede examenkommissie. Be langrijk vind ik vooral, dat we na de cursus als modellenburo de cursis ten verder kunnen begeleiden". MOGELIJKHEDEN Wie overigens al ervaren is op dit vlak of aankomend, kan zich na de oprichting 1 september al bij Top Model laten inschrijven. „Wat voor werk kun je dan doen?" „Manne quin, fotomodel, werken voor de reklame, deel uitmaken van een pro motie-team. gastvrouw zijn, repre sentatieve funkties vervullen, t.v- spotjes" zo zijn de mogelijkheden van een goed modellenburo. Het promoting-team gezellig in de weer om Top Models onder de aan dacht te brengen. „Waarbij we uitgaan van nivo", stel len beiden. Iets wat tijdens de oplei ding ook zal blijken. „Moet je er knap voor zijn?" „Wat is knap, daar kun je zo verschillend over denken. Persoonlijkheid moet je hebben, dat is het meest belangrijke", zo horen we van deze twee vakvrouwen. BEHOEFTE Om de opleiding te kunnen volgen moet je minstens zestien jaar zijn; de cursus is gemixed, dus bestemd voor mannequins in spé en dress- men. „Bestaat er behoefte aan zo n opleiding?" „Daar zijn we van over tuigd, zeker aan zo een als wij be ogen. Daarbij kun je via je modellen buro over goed werkende mensen beschikken voor hen, die de mode shows, beurspresentaties, ope- nings-festiviteiten en noem maar op brganiseren" is de andere kant van de medaille. Helen Bolk en Annetta de Kouse- maeker-Timmermans (zusje van de bekende, heel wat kampioenschap pen behalende kapper Jan Timmer mans) zorgen in ieder geval voor een ludiek begin. PROMOTIETEAM. Een in hagelwitte jumpsuits gesto ken promotieteam, achttien man/ vrouw sterk, vestigde vrijdagavond 15 augustus in vier Rotterdamse dis- kotheken en de zaterdagmiddag erop, hartje stad op Coolsingel en Lijnbaan, de aandacht op Top Mo dels. Wie geïnteresseerd is, maar dat pro motieteam niet tegen is gekomen, kan informatie inwinnen bij Mana gement Helen, Hartmanstraat 20b, Rotterdam, telefoon 010-122442. Maandag 1 september kan men ook vanaf 20.00 uur in het Parkhotel te recht, eventueel voor inschrijving, wat ook geldt voor de beginavond van de opleiding op 15 september. Zelf hebben ze als mannequin heel wat jaren op alle mogelijke plan kiers mod? gebracht „Gelopen", zoals dat heet. Ze volgden lessen, leerden het vak in theorie en prak tijk en staan nu op het punt er een andere inhoud aan te geven. Helen Bolk uit Rotterdam (diep zwart haar) en Annetta de Kouse maeker, wonend in Krimpen aan den IJssel (sprankelend blond) is het ondernemende duo, dat 1 sep tember Top Models opricht. Een opleidingsschool voor mannequin, dressman en fotomodel, waarbij is gekozen voor een all-round cursus, waar vakmensen de lessen komen geven.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 39