Textielobjecten galerie/artoteek Ria van Schie uit Wateringen wijnambassadrice 1980 Rob Clous bij „Den Draak" Veilig per fiets naar schooi Poldervaart geschrapt Auto's gekraakt Texel een eiland voor fietsers HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 42 WOENSDAG 20 AUGUSTUS 1980 VLAARDINGEN Op zaterdag 23 augustus om 15.00 uur, wordt in de Galerie/artoteek, Oosthavenkade 8 in Vlaardingen, de eerste tentoonstelling van het seizoen 1980-1981 geopend. Onderwerp van deze tentoonstelling is de in 1933 in Apeldoorn geboren, maar tegenwoordig in Rotterdam woonachtige, textiel- kunstenares Elizabeth van den Ak VLAARDINGEN Vrijdagavond 22 augustus om 21.00 uur wordt in Boek huis Den Draak, Veerplein 33-35 een expositie geopend van kleuretsen van de Haarlemse kunstenaar Rob Clous. Rob Clous is geboren in 1940 in Haar lem en heeft sinds 1966 op diverse plaatsen in Nederland geexposeerd waaronder bv het Stedelijk Museum in Amsterdam. Hij is bekend om zijn wandversieringen van hout en olieverf voor scholen, bedrijven en openbare gebouwen, en is als graficus autodi- dakt. «38 Nadat zij in 1957 het diploma Decora tieve en Nijverheidskunst aan de Aca demie te Rotterdam behaalde, was zij van 1960-1962 lerares tekenen aan lycea in Amersfoort en Dordrecht. Sinds 1970 beweegt zij zich uitsluitend op het terrein van de vrije en toegepa ste textielkunst. Zij is thans nog d$o- cent textiel aan de Academie Artibus te Utrecht. In 1979 nam zij deel aan de tentoon stelling „Textiel in Progress" in de Rotterdamse Doelen. Sinds die tijd houdt zij zich bezig met het veranderen en vervormen van geometrische vlak ken. Vierkanten en driehoeken vormen het basispatroon waaruit en waarmee een object wordt gemaakt. Dit patroon is te vergelijken met het patroon voor een jurk. Zoals het model in een jurk ontstaat door plooien, figuurnaden, verstevi ging van kraag en revers met vlieseline, zo ontstaat ook een object van Elizabeth. Maak je een jurk van een streep of een ruit, dan is het moeilijk om deze netjes te verwerken. Bij de naden moeten de strepen op elkaar vallen. Bij de figuur naden krijg je soms vreemde verteke ningen. Elizabeth zegt dat ze daar vroeger naar zat te kijken hoe die stre pen verliepen b.v. van een gerende rok. Het leken wegen die bij elkaar kwamen en uiteen liepen. Zo kon je over je eigen rok zwerftochten maken. Ze kon er niet mee ophouden. Hing de rok in plooien, dan zag je de strepen verdwijnen en weer tevoorschijn komen. Deze intrigerende herhaling van bewe gingen van het oog vind je in de objec ten op de tentoonstelling terug. Hierbij speelt het „hangen" en „vallen" van het materiaal textiel een belangrijke rol. Eenzelfde object op 3 verschillende manieren opgehangen laat 3 verschil lende vormen zien. Door naden en stiksels ontstaan grotere reeksen zoals de reeks driehoeken die de suggestie van een vloot zeilschepen wekt. Naast de objecten is er nog een serie kleine ingelijste werken te zien waarbij iemand is begonnen het patroon uit te knippen. Het uitgeknipte stuk „valt" weg in een gat. In deze witte „mini's" ontstaat door het afdekken met vliese line een stille intieme sfeer. In de loop der jaren nam zij deel aan tal van tentoonstellingen in binnen- en buitenland, voerde zij opdrachten uit en verscheen werk van haar in openba re collecties. De tentoonstelling in de Galerie/arto teek duurt tot en met zaterdag 13 sep tember. Zij is dagelijks geopend van 12.00-17.00 umr. Op vrijdagavond kan meri er bovendien terecht van 19.00- 21.00 uur. Op zaterdag zijn de op enings uren van 10.00-17.00 uur. Op zondag is de tentoonstelling gesloten. De organisatie ervan berust bij de Cul turele Raad Vlaardingen. SCHIEDAM Wat vele Schiedam mers niet weten is het feit, dat alle paadjes en wegen rond de voorma lige Poldervaart ook een naam dra gen. Deze paadjes en wegen luisteren heel eenvoudig naar de naam Pol dervaart. Aangezien er in de afgelopen tijd een grote struktuurwijziging van het water de Poldervaart heeft plaats gevonden vindt de gemeente lijke adviescommissie voor het ge ven van straatnamen dat de naam Poldervaart ook voor de vaste ver bindingen niet langer van toepas sing is. Vandaar dat de commissie zowel de raadscommissie voor ruimtelijke ordening als de gemeenteraad voor stelt de naam Poldervaart definitief te schrappen. GEBOREN Annemarie, d.v. Schutte-Visser. Michel, z.v. Schouten-de Graaf. Hüseyin, z.v. Mazlum-Kibar. Ibrahim, z.v. Yerlikaya-Topuz. Rudy, z.v. de Groot-van Driel. Rutger, z.v. van der Woude-den Bree- jen. Maria, z.v. Calvono Dominguez-Garcia Fernéndez. Daniëlle, d.v. van Deurzen-van der Hoeven. Arjan, z.v. Lansbergen-Donks. Christiaan H„ z.v. Starrenburg- Schauer. Adriana M„ d.v. Blom-Verhagen. Suzanne, d.v. Nesse-van Mosselaar. Patrick, z.v. Klein-Groen. Arnold G. J„ z.v. Nieuwboer-Wassink. Robert J„ z.v. Nieuwboer-Wassink. Pieternella A„ d.v. Boone-Maljaars. Matiska, d.v. Verdam-Pols. Adriana, d.v. Jeup-van Hees. Catharina, d.v. Borst-van Dijk. Martijn W„ z.v. van der Struijs- Schoenmakers. Emma W„ d.v. van der Struijs-Schoen- makers. Annemieke C„ d.v. Kropff-Rutz. Dorothea M. T. C. C. F. G„ d.v. van Oosterhout-Massing. Emine, d.v. Ucal-Gülten. Linda A„ d.v. Rebel-Heeneman. ONDERTROUWD P. H. Frederik, 22 jr. en M. E.-M. Pie- ters, 22 jr.; J. van Gerven, 27 jr. en E. van Leeuwen, 17 jr.; E. Kretz, 41 jr. en D. F. Gordon, 38 jr.; R. F. van der Lin den, 25 jr. en C. Uijtdewilligen, 24 jr.; E. Olijslager, 23 jr. en M. C. Hansen, 23 jr.; J. G. Stikkelman, 25 jr. en M. L. Reisig, 24 jr.; L. H. R. v.d. Water, 24 jr. en B. Brinkmann, 19 jr. GETROUWD J. W. de Blom, 21 jr. en J. Y. vai Agteren, 21 jr. J. E. Gagesteijn, 26 jr. en D Schaap, 19 jr. W. N. M. Bender, 26 jr. en L. A. M Leenen, 23 jr. A. P. M. v.d. Geest, 22 jr. en C. Hen- kens, 19 jr. A. Molenaar, 33 jaar en M. M. E. Warmerdam, 32 jaar. P. J. Maasdam, 19 jaar en M. W. van Kralingen, 18 jaar. R. A. J. Parrin, 22 jaar en M. A. A. Timmers, 21 jaar. R. Honig. 25 jaar en D. L. M. Hom pus, 28 jaar. N. 't Hart, 29 jaar en Y. Boonstop pel, 24 jaar. A. P. W. de Lange, 24 jr. en B. A. M. Toet, 19 jr.; M. R. van Leeuwen, 26 jr. en S. M. A. I. van Dooren, 26 jr.; M. Zonneveld. 28 jr. en C. van Nouhuys, 29 jr.; B. J. Molendijk, 27 jr. en W. van Strijen, 22 jr.; P. Gouw, 20 jr. en A. M. E. Storm, 19 jr.; A. Levering, 25 jr. en H. P. W. van Nerum, 20 jr.; S. Algoe, 21 jr. en M. C. Dorsman, 22 jr.; W. K. van Leeuwen, 25 jr. en J. W. Hoefnagel, 24 jr.; P. A. van Eijk, 25 jr. en A. G. Gou- ka, 21 jr. OVERLEDEN K. Witteveen, man, 65 jr.; M. Alders, vr„ geh. gew. met H. Draad, 72 jr.; C. K. Zwanenburg, man, 65 jr.; A. H. Strep- pel, man, 77 jr.; A. C. Schoo, man, 70 jr.; H. Oostendorp, 80 jr.; A. Leentvaar, man, 58 jr.; A. de Vries, vr„ geh. gew. met J. C. van Gendt, 88-jr.; F. D. de Bruin, man, 40 jr.; B. Broek, man, 86 jr.; G. J. van't Zelfde, vr„ geh. met C. J. J. Harmsen, 69 jr.; N. J. van der Horst, man, 70 jr.; W. Reijnhout, man, 90 jr.; P. L. Steijger, man, 87 jr.; B. Klawuhn, vr„ geh. gew. met A. Jansen, 70 jr.; C. Groenewegen, vr„ geh. gew. met P. M. Nelemans, 82 jr.; J. van den Oosten, man, 66 jr. SCHIEDAM In auto's gemonteerde radio's, cassetterecorders, zendappara tuur en andere technische snufjes vin den nog steeds gretig aftrek bij een be paald slag lieden dat er niet tegen op ziet zich deze spullen wederrechtelijk toe te eigenen. In het voorbije weekeinde kreeg de Schiedamse politie weer enkele mel dingen binnen van diefstallen uit ge parkeerde auto's. De 40-jarige Schiedammer L.H.S. wiens auto in de nacht van 14 op 15 augustus geparkeerd stond aan het Roosbeek moest tot zijn verontwaardi ging vaststellen dat men zijn autoradio plus luidspreker had geroofd. De spul len vertegenwoordigden een waarde van driehonderd gulden. De 35-jarige A.V. raakte op soortge lijke wijze op 15 augustus een vlieg tuigscanner (waarde 1100 gulden) en twee luidsprekerboxen kwijt (waarde 300 gulden). V's auto stond geparkeerd aan de Lange Haven. Men bediende zich van een valse sleutel. Een flinke schade liep de auto van de 59-jarig I.S. op toen daaruit zondag avond een zendbak werd geroofd. Van de in de Calandstraat geparkeerde auto werd een ruitje in het rechtervoor- portier vernield. Daarna sloopte men met ruw geweld de zender uit de auto. Er ontstond een schade van duizend gulden. Voor de achtste keer alweer is een Wij nambassadrice gekozen. Het is Ria van Schie uit Wateringeoi. Tot oktober 1981 zal zij bij tal van gelegenheden de Slijters-Wijnhandelaren representeren. Zij zal daar weinig problemen hebben, want zij zit al 15 jaar in het vak. Samen met echtgenoot Gerrit, die zich sinds 1978 vinoloog mag noemen. Ria mag dat sinds kort ook, al zal zij nog moeten wachten tot 1 september als haar het diploma en het lint zullen worden uitgereikt door onze nog fun gerende Wijnambassadrice Johanne Poutsma. Ria vindt het een enig idee, want dan kan zij ook nog even „entre nous" met Johanne babbelen over het geen haar in de komende twaalf maan den te wachten staat. In een gesprek met haar op het zonnige terras achter de boven de slijterij gele gen woning (aan de Herenstraat in het centrum van Wateringen) blijkt dat zij sinds zij haar aanmeldingsformulier inzond in stilte sterk naar dit mo ment heeft toegeleefd. ,Je weet dat je niet de enige bent, maar je weet wel wat je kunt. En dan vlei je je toch met de hoop, dat de keuze op jou zal vallen. En vanaf dat moment volg je met nog meer interesse wat zo'n wijnambassa drice allemaal doet". Aan de spanning is nu een einde gekomen. Ria en Gerrit van Schie hebben twee zonen, Eddie (9) en Martin (7), twee pittige, uitermate zelfstandige knapen.' Hun opvang zal dat jaar geen proble men geven. Trouwens, Gerrit van Schie is altijd aanwezig. Toen Ria van Schie bij een kennisma kingsgesprek werd gevraagd of zij de nodige tijd wel kon vrijmaken, ant woordde ze merkwaardigerwijs: .^eigenlijk kom ik een leven tekort". Maar dat sloeg meer op haar hobbies: boetseren, schilderen, weven en dat soort zaken, alsmede het onderwerp wijn. Wat het kunstzinnige deel van haar liefhebberijen aangaat, bergt Huize Van Schie tal van indrukwek kende werkstukken. En wat de wijn betreft, is er een voorkeur voor droge, witte Franse wijn. En als 't rood is, pre fereert Ria vooral een stevig type: een DAO of een Rioja bijvoorbeeld, terwijl bij Franse wijnen een Bordeaux de voorkeur krijgt boven een Bourgogne. Wat de kontakten met buitenlanders betreft, voorziet Ria geen problemen. Bij de Alliance Francaise deed ze een cursus Frans, Engels geeft ook geen moeilijkheden, ze werkte een jaar in Engeland en het Duits gaat prima. Normaliter werkt zij samen met echt genoot Gerrit in de zaak, die een uitge breid assortiment wijnen voert. Een reden, dat vele klanten dan ook van verre komen om bij Van Schie hun keuze te maken. Het grote vertrouwen in het echtpaar Van Schie is mede ver kregen doordat het regelmatig bijeen komsten met consumenten organiseert, waarop aan wijnvoorlichting wordt gedaan. Voor een deel van de wijnkol- lektie is men aangesloten bij de inkoo porganisatie Deleave. Vrjjdag 19 september wordt een grote dag in het leven van Ria van Schie. Dan zal haar in het (hopelijk) zonnige Joegoslavië, het lint, behorende bij de "funktle van wijnambassadrice door haar voorgangster worden omgehan gen en dat in aanwezigheid van tiental len Nederlandse journalisten. Een kleurrijke inhuldiging, die mogeiyk is gemaakt door een zeer genereuze me dewerking van Joegoslavische zijde: het Verkeersbureau, de Luchtvaartmaat schappijen, de hotellerie en zeker niet in de laatste plaats de wijnhandel. Ria van Schie uit Wateringen, WJj- nambassadrice 1980. Deze maand beginnend de scholen weer aan hun nieuwe cursusjaar. Veel kinderen gaan voor het eerst naar school of naar een verderweg gelegen school. Een zeer groot aan tal kinderen gaat per fiets naar school. Voor velen van hen is dat. gaan per fiets ook nagenoeg de enige mogelijkheid om de school betaalbaar te bereiken. Vooral op het platteland zijn scholieren op de fiets aangewezen, omdat het open baar vervoer ontbreekt of onvol doende frequent is. Ouders maken zich vaak zorgen over het feit dat hun kinderen dagelijks op de fiets aan het verkeer moeten deelnemen. Dat is begrijpelijk, maar fietsen hoeft niet onveilig te zijn als je het maar attent en niet spelend doet. Daar ontbreekt het nogwel eens aan. Stuur uw kind vooral niet met een slecht onderhouden fiets de straat op; besteed zorg, tijd en geld vooral aan kinderfietsen. Leer de kinderen hoe zij zich in het verkeer moeten- gedragen en kies samen met hen een veilige route uit. Begeleid hen per fiets als zij een nieuwe route moeten rijden. Fiets van tijd tot tijd eens een keertje mee om te zien hoe het gaat en om te zien waar u hen vooral op moet wijzen. Er is hierover een "boekje versche nen dat alle ouders met klem kan worden aanbevolen. Het in de serie Fietsotheek verschenen boekje „Goed en veilig fietsen". Hierin al les over verkeersregels, goed ver keersgedrag, de juiste maat fiets etc. Met speciale hoofdstukken over kinderen op de fiets. Door overma king van 7.90 op postgirorekening nr. 234567 kan dit boekje worden Aangevraagd bij de stichting: fiets! in Amsterdam. U wordt er wijzer door, uw kinderen beveiligder. fonlangs werd op Texel een nieuw stuk fietspad in gebruik genomen, waarmee het totale aantal kilome ters fietspad op het Waddeneiland op honderd is gekomen. De verhou ding tussen fietspaden en gewone wegen is op Texel ^hans één op drie, tegenover één op negen als landelijk gemiddelde. Texel mag dus met recht een eiland voor fiet sers worden genoemd. Voor vakan tiegangers zijn er meer dan 4.000 huurfietsen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 42