Het Nieuwe Jeugd mag het zelf zeggen! Medicijngroep in de maak Nieuwe commissie gaat praten in Oost j,Veel PvdA-ers zijn uit op eigen gewin" ERTAN john kroes Inwoneraantal blijft dalen „Mustang" c m u 010-268220 AUTOBEDRIJF deze dans mag u niet meer ontspringen/ zie pag. 27 Zaal Irene Schiedam T.V. DEFEKT? Wij helpen direktü! RADIO ABA zsy&Lmi 33e JAARGANG-OPLAGE 37.625 VRIJDAG 22 AUGUSTUS JS 1980 Stadsblad OP WOENSDAG EN VRIJDAG HUIS-AAN-HUIS IN SCHIEDAM KETHEL EN ROTTERDAM (WIJK OUD MATHENESSE) Kantoor: Broersvest 125 - Postbus 257 - 3100 AG Schiedam - Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad. Groot Vlaardingen. De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland - Oplage 179.025 SCHIEDAM De jeugd in Schiedam- Oost mag het zelf zeggen. Zijn er vol doende speelmogelijkheden? Is er iets te doen, of kun je nergens heen en ben je gedwongen maar wat op straat rond te hangen? En hoe is het met fietsen in de wijk. Is dat gevaarlijk? Op donderdagmiddag en -avond 28 augustus krijgt de jeugd in Oost de ge legenheid zijn hart te luchten over deze an andere zaken. In Clubhuis Oost in de Galliieistraat zijn op die dag alle le den van de kersverse Welzijn Jeugd en Jongeren aanwezig om in een volstrekt ongedwongen sfeer met de kinderen van gedachten te wisselen. Randstad-Edities verschijnen in het grootste deel van Zuid Holland. 33 Edities. Wekelijkse totaal oplage 980.000 Wie van de jeugd tot 16 jaar meent dat hij dit of dit nu eens heel direct onder de aandacht van de gemeente wil bren gen kan dat zonder meer doen, alleen of met zijn/haar vriendjes of vriendin netjes. Dit is de eerste aanzet die de nieuwe commissie geeft om de Schiedamse jeugd eens wat meer bij het stadsbeleid te betrekken. Natuurlijk komt dit idee niet zo maar uit de lucht vallen en zijn er voldoende aanleidingen voor de gemeente om eens rechtstreeks met de jongeren te gaan praten en hen de kans te geven, nu eens zelf te zeggen wat zij willen. VERNIELINGEN Het gemeentebestuur blijkt goed te be seffen dat kinderen in een stad ook recht hebben op eigen speelgelegenhe- den en ruimten om elkaar te ontmoe ten. Dit feit is zij zich onder meer be wust geworden door de vele vernie lingen die vooral in de vakantietijd door de jongeren worden aangericht. „Dat is natuurlijk een verdrietige zaak," zei één van de commissieleden woensdag, „en het wordt tijd dat wij eens gaan uitvinden waarom ze dat nou doen. Schort er iets aan die kinde ren, of schort er iets aan ons?" Met dit nieuwe inspraak-initiatief wil de gemeente, zoals de commissie het uitdrukte „de jongeren wat meer bij de zaken betrekken en een gezonde ver houding tussen de gemeente en de jeugd kweken". Schiedam Oost komt voor een derge lijk initiatief als eerste in aanmerking omdat juist aan die wijk de komende jaren veel gesleuteld zal worden. Oost is één van de wijken waar de stadsver nieuwing binnenkort krachtig ter hand zal worden genomen. Daardoor ontstaat de mogelijkheid, ook de jeugd zijn zegje te laten doen. JONGE GEBRUIKTE AUTO'S met Bovag-garantiebewijs vindt u in de showroom van Bettoweg 27, achter station Schiedam Telefoon 621161-152222 LET OP ADRES STEDELIJK MUSEUM SCHIEDAM Hoogstraat 112 zaterdag 23 augustus om 14.00 uur opening tentoonstelling EMANCIPATIE-ASPEKTEN met een optreden van de VROUWENPOPGROEPGERANIA U bent van harte welkom Toegang gratis. Groenvemielingen in Oost, hier door de jeugd getoond. het stichten van een jongerenopvang. De commissie die met de jeugd van ge dachten gaat wisselen bestaat uit een groot aantal deskundigen. Zitting in de commissie hebben de wethouder voor vorming en recreatie Herman Post hoorn, jeugdconsulent Joop van Broek hoven (van Jeugdland), de jandèrwijs- consulent Van Giezen, mevrouw Lijt- sman van cultuur, sport en jeugdzaken, enkele ambtenaren en een drietal gem eenteraadsleden. ONGEDWONGEN Deze commissie zegt zich degelijk te hebben voorbereid op de ontmoeting met de jeugd en wil ook persé voorko- DESKUNDIGEN Schiedam Oost heeft bovendien een hoge bebouwingsdichtheid, waardoor speelgelegenheden voor de jeugd nog al eens in het gedrang kwamen. Een andere reden voor de commissie om het oog als eerste op Oost te laten vallen is het feit dat er in de schoolsfeer ook al wat zaken op het programma staan, zoals het opknappen van een aantal schoolgebouwen, de bouw van een gymnastieklokaal en van een sportzaal (eventueel uit te breiden met een buurt- of jeugdvoorziening), de aanleg van schooltuinen en tenslotte V ChT SCHIEDAM Begin oktober wil men in Schiedam een Medicijn-groep gaan oprichten. Deze groep, een initiatief van de Stichting Maatschappelijk Werk, houdt dan haar eerste bijeenk omst. Wat is een Medicijn-groep? Anne-Ma- rie de Lange en Bas Overbeeke van de Stichting geven daarop de volgende toelichting. Medicijnen en met name de rustgeven de- en kalmerende medicijnen zijn de laatste tijd nogaj eens in de publiciteit. Het is daarbij opvallend dat de berich- ten over dit soort pillen, poeders en druppels over het algemeen nogal ne gatief zijn. „Opvallend is daarentegen ook dat on danks de negatieve berichtgeving der gelijke medicijnen in grotere hoeveel heden worden omgezet, voorgeschre ven, verkocht en... gebruikt. In veel gevallen is het gebruik van een rustgevend-of kalmerend medicijn no dig, b.v. gedurende een periode van spanning of onrust. Is de spanning ver dwenen of de onrust opgeheven dan blijft het potje of de doordrukstrip ver der ongemoeid in het medicijnkastje". In een aantal gevallen echter is een dergelijk medicijn onontbeerlijk om de dag goed door te komen; de gebruiker is dan in meer of mindere mate afhan kelijk (geworden) van een rustgevend- of kalmerend medicijn. Oorzaken die leiden of hebben geleid tot het gebruik van zo'n middel worden dan wegge stopt achter of toegedekt door pillen. Ja en dan; zonder pilletjes geen leven, met een pilletje een versuft leven. VERANDEREN De aanduiding groep houdt in dat het een aantal mensen betreft. Mensen die rustgevende- of kalmerende middelen gebruiken of gebruikt hebben. Mensen ook die weten, voelen, zich bewust zijn dat het gebruik van dergelijke medicij nen op zich geen oplossing is. Mensen ook die daaraan iets willen doen, willen weten waarom zij zo'n middel nodig hebben, willen leren om zo'n middel met meer nodig te hebben. Willen le ren door te praten over zichzelf en te luisteren naar anderen. Mensen die willen veranderen; zodanig veranderen dat zij geen rustigmaker meer nodig hebben. Wie belangstelling heeft voor deze groep, of aan de gesprekken wil deel nemen, kan bellen met de Stichting Maatschappelijk Werk, Broersveid 142, Schiedam, telefoon 731033. men dat er een formeel gesprek uit de ontmoeting rolt. Men wil integendeel zo ongedwongen mogelijk met de kin deren praten. „We gaan beslist niet achter een tafel zitten. We willen gewoon apart of in groepjes met de kinderen praten. We houden het sfeertje lekker gewoon," al dus wethouder Posthoorn. De commissie zal zich overigens niet alleen tot de Nederlandse kinderen wenden. Ook de buitenlandse (in Oost voornamelijk Turkse) kinderen zijn op 28 augustus van harte welkom. Om dat nog eens extra te onderstrepen en ook om het idee een zo groot moge lijke bekendheid te geven, worden deze week op de scholen in Oost in het Ne- Vervolg op pagina 3 Hülsta slaapkamers Hülsta woonwanden Broervest 64-66 Schiedam. SCHIEDAM Het inwoneraantal van Schiedam blijft achteruit lo pen. Telde men in juni nog 74.726 personen in de registers op de afde ling bevolking, dat aantal is in de vorige maand geslonken tot 74.670. Dat betekent een afname van de bevolking met weer eens 56 perso nen. Sinds januari van dit jaar heeft Schiedam nu al 225 inwoners min der. Op 31 december van het vorig jaar telde de stad nog 74.895 inwo ners. Nog steeds verlaten meer mensen de stad dan er nieuwe bewoners worden ingeschreven. Het „nega tieve vestigingsoverschot" bedraagt over juli niet minder dan 60 perso nen. Alleen in de maanden januari en juni lag dit getal nog hoger, namelijk op respectievelijk 95 en 75. Iedere maand verlaten tussen de twee en driehonderd mensen de stad, terwijl een aanzienlijk kleiner aantal zich in Schiedam vestigt. De afdeling bevolking levert over de maand juli ook de volgende ge gevens: 28 huwelijken tegenover 19 echtscheidingen en 76 geboorten tegenover 72 sterfgevallen. SCHIEDAM Een aantal leden die vertegenwoordigende posi ties innemen in de Partij van de Arbeid zijn niet meer als socialist te herkennen. Dat vindt de Kethelse huisarts Ruurt van der Veer, die onlangs ontslag nam als lid van de gemeenteraad voor de PvdA en die te gelijkertijd ook zijn lidmaatschap van de partij cpzegde. Van der Veer, die zes jaar voor de PvdA in de gemeenteraad heeft gezeten, zegt dat hij „teleurgesteld en gefrustreerd" is geraakt tij dens zijn verbintenis met deze partij. In een brief aan partijvoorzitter Wim Oomen, afgedrukt in het nieuwe nummer van „Voorwaarts", het Partijblad van de PvdA zegt Van der Veer dat hij heel goed beseft „dat het zich inzetten voor een marxistische maatschappij een moeizaam werk is en dat het doel alleen op de langere duur bereikt kan worden". De ware reden voor zijn ontslag uit de raad en het opzeggen van zijn lidmaatschap is de konstatering van Van der Veer dat er bin nen de PvdA nog maar zelden gesproken wordt over het socia lisme en dat een aantal leden niet meer als socialist zijn te herken nen. Volgens Van der Veer is het „meer een gewoonte geworden de ei gen posities te versterken teneinde een rooskleurige toekomst te verkrijgen" en om de emolumenten van een raadslidmaatschap op te strijken, zijnde altijd nog 18.000 gulden per jaar. „In deze strijd om persoonlijk gewin en invloed blijken telkens weer persoonlijke verschillen van mening aanleiding tot onder linge ruzie-achtige haatgevoelens en hetze te geven," schrijft Van der Veer in zijn brief aan de Partijvoorzitter van de Schiedamse afdeling. Van der Veer zegt ook dat een normaal gesprek binnen de fraktie en in de kring van invloedrijke partijleden niet meer mogelijk is. Van der Veer spreekt over „een minderheid die een ondermij nende invloed vertoont" en verwijt deze (niet met name ge noemde) PvdA-ers „een demagogische manier van doem met reaktionaire methoden". vanaf 31 augustus zondagsavonds 20.00 uur treedt voor u op het All- Round dans- en showorkest met plezierige (stijl) dansmuziek Toegang 5,— vooraf plaats reserveren is mogelijk Zaal Irene. Telefoon 010-267425. Specialisten op CAI-gebied Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 GROENELAAN 95 Verkoop - Inruil - Reparatie ook voor uw verlichting la carte restaurant gespecialiseerd in vis- vlees-en grill-gerechten geopend: di. t/mvr. v a. 17.00 uur za. en zo. v.a. 16.00 uur appelmarkt 2a schiedam

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 1