Brand in Mastenbroekschool door jeugdbende gesticht Wat zeggen uw sterren? Wat zeggen ***uw sterren? Braderie Dam ondanks regen toch geslaagd 59 misdrijven opgelost HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 23 WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1980 Muziek bij de opening van Hajee's dansschool Studio Swing SCHIEDAM De brandstichters die er voor verantwoordeiyk waren dat vo rig jaar Kerstmis de Mastenbroek- school aan de De Meesterstraat in de as werd gelegd, zijn deze maand door de politie in de kreeg gegrepen. Twee jongens, behorend tot een jeugd bende van 26 leden, blijken de aan stichters te zijn van deze immense vuurzee, die een schade van 250.000 gulden tot gevolgd had. De daders, P. M. B. en E.de H. zijn respectievelijk 16 en 15 jaar oud. Behalve deze enorme schadepost had het tweetal nog een indrukwekkende reeks diefstallen, inbraken en pogingen tot brandstichting op hun kerfstok. Sa men met de overige 24 bendeleden, al lemaal Schiedammers in de leeftijd tussen 14 en 20 jaar, pleegden zij niet minder dan 59 misdrijven. In het afgelopen jaar stalen zij onge veer twintig bromfietsen en pleegden zij tientallen inbraken en diefstallen in Schiedam en omgeving. Zij maakten daarbij voor vele duizenden guldens aan geld en goederen buit en richtten bovendien voor een minstens even hoog bedrag aan schade aan. Meerdere Schiedamse scholen moesten het, dikwijls meer dan één keer, ontgel den. Zo brachten de jongelui, in groep jes die telkens anders waren samenge steld, een desastreuse bezoek aan de Augustinusjchool (burg. Honnerlage Gretelaan), waar zij probeerden brand te stichten. De LTS aan de Nolenslaan was een an-' der geliefkoosd object van de bende, die verder inbraken pleegde in de Magnusschool, de Dominicus Savius- school, Liedwyde, een gymlokaal van de BLO aan de Burg. Honnerlage Gre telaan en de Scholengemeenschap Nieuwelant. Verder kraakten de jongelui diverse bedrijfspanden, clubgebouwen, kel ders, garages, en kantines van sport verenigingen. P. M. B. en E. de H. zouden het in de bende voor T zeggen hebben gehad. Als enigen van de 26 aangehouden jongelui zijn ztf voor de officier van justitie ge leid. De politie heeft slechts een klein ge deelte van de gestolen goederen kun nen terugvinden. Gezellige drukte op de Dam. SCHIEDAM Ondanks het slechte weer van afgelopen zaterdag is de bra derie aan de Dam een redelijk succes geworden. De attrakties die de winke liers voor hun klanten hadden bereid vielen bijzonder in de smaak. Zo trok een dixieland band, spelend ter gelegenheid van de opening van dans school Studio Swing, flink wat publiek. De opening van Tapijthuis De Dam deelde trouwens ook in de belangstell ing. Door de regen die omstreeks half twee begon neer te dalen ging de echte bra deriesfeer een beetje de mist in, want bij zo'n vrolijk gebeuren hoort een op gewekt zonnetje. Toch toonden de deelnemende winke liers zich na afloop in hun sas. Sommi gen noemden de middag „géwoon hardstikke geslaagd". „Even een kijkje nemen in het nieuwe tapijthuis..." RAM (21 maart20 april) Dit wordt geen week voor onbesuisde maatregelen. Bekijk alles goed van alle kanten en neem de raadgevingen van vrienden ter harte. U heeft een neiging tot doordouwen die verkeerd kan uitpakken. Dat geldt ook voor uw intermense lijke verhoudingen. Denk eraan dat iedere medaille twee kanten heeft! STIER (21 april20 mei) Dit is een gunstige week om eens grote schoonmaak te hou den. Zowel op materieel als op geestelijk gebied. U zult zien dat u zich dan een stuk opgeruimder zult voelen. U onder vindt medewerking van goede vrienden die uw besluiten toe juichen. Ga eens wat aan sport doen; er kunnen gerust wat pondjes af! TWEELINGEN (21 mei—20 juni) Kans op een paar onverwachte wendingen in uw schema, waardoor u enkele plannen even moet laten liggen. U leert er echter wel een hoop bij, in de gegeven omstandigheden. Vooral omtrent dingen, die u niet wilde geloven, toen ze zich voor het eerst aandienden. Op gevoelsgebied kans op toena dering. KREEFT (21 juni—20 juli) Mogelijk wordt u deze periode benaderd door iemand die niet uitblinkt door zorgvuldige plannen. Laat u dus niet zo maar uit de koers brengen, ook al ziet u er wel iets in! De da gelijkse omgang is prettig. Grote kans op een paar goede ge sprekken en gezellige avonden. Geen goede week echter om een gokje te wagen. LEEUW (21 juli—20 augustus) U zult deze week een paar van uw principes met overtuiging weten te verdedigen en dat geeft uw zelfvertrouwen weer een nodige oppepper. Juist uw volhouden en enthousiasme weten respect af te dwingen. Er zullen ook mensen uw raad vragen en die opvolgen. Op gevoelsgebied een wat kalme tijd. Een misverstand wordt snel opgelost. MAAGD (21 augustus20 september) Op een bepaald terrein neemt de spanning af. Men gaat in zien dat uw ideeën nog zo kwaad niet zijn en er kan een wen ding komen in de hele opzet. Op een bepaald punt blijkt al dat u gelijk had en dat alleen al kan maken dat uw week goed uitvalt. Oppassen voor wondjes en krabbels door roestig draad of iets dergelijks. VISSEN (21 februari20 maart) Deze week kunt u zich het beste bezighouden met uw eigen plannen en ideeën. Samenwerking zit er niet erg in. De me ningen zijn nogal verdeeld en daarom komt er geen schot in nieuwe objecten. Geeft niet, u heeft nog genoeg om af te wer ken. Intermenselijke relaties goed, maar wat koeltjes. WEEGSCHAAL (21 september20 oktober) Dit wordt een week waarin alles vlot verloopt. U laat anderen rustig hun zegje doen, en daardoor krijgt u inzicht in dingen die u eerst niet begreep. Bovendien stelt men uw oordeel op prijs en worden er besluiten genomen die in uw lijn liggen. Vergeet niet iemand bericht te zenden die u een vrienden dienst heeft bewezen. SCHORPIOEN (21 oktober20 november) Stort u deze week eens vol energie op de verplichtingen die u wat heeft laten verwateren. U heeft tegen sommige dingen wat opgezien en dat is geen wonder, maar in deze periode vindt u voor allerlei de juiste woorden of vlotte oplossing. Uw werk gaat u goed af. Vooral die dingen die routine zijn. Neem echter op tijd ontspanning, want u heeft last van een totale moeheid die anders gaat opbreken! BOOGSCHUTTER (21 november20 december) Gebruik deze week uw gezond verstand, dan kan er niets misgaan. Soms kunt u uw oren niet geloven en doe dat ook maar niet, want uw instelling is juist. Laat u dus door praat jes niet van de wijs brengen. Zie alles maar van de humoristi sche kant. Rook en eet deze week matig. Let op uw post: er kan een fijne brief bijzitten! STEENBOK (21 december20 januari) Over het algemeen een kalme week; toch krijgt u ook te ma ken met een neiging tot weemoedigheid waaraan u niet teveel moet toegeven. Denk aan het vele goede dat op uw weg is ge weest en klem u niet vast aan wat u verdrietig kan stemmen. U heeft veel prettigs te verwachten van de omgang met oude vrienden. Maak het nu en dan maar eens extra gezellig, want u heeft reden tot dankbaarheid! WATERMAN (21 januari—20 februari) Probeer uw opvliegendheid wat in toom te houden. Enkele mensen in uw omgeving werken u zo nu en dan erg op de ze nuwen, maar dat weten ze zelf niet. Neem het ze ook niet kwalijk, want het is beslist niet de bedoeling om anderen te irriteren. Binnenkort blijkt toch dat uw inzicht juister was en kunt u uw zin krijgen. Overhaast niets op juridisch gebied.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 23