C&A schetste het nieuwe wintermodebeeld 80-81 «fi lets voor de leukste prijsjes: links, setje bestaande uit een lang, mouwloos vest en een lange trui in felle kleuren. Kleuren rood-geel-blauw. Kwa liteit 100% acryl. Links: suéde herenparka met houtje-touwtje sluiting en ca puchon. Kleur: bruin. Midden: Actueel kort opossum-bont-jas je, in de maten 38 t/m 42. Rechts: jong, sportief geitejasje in wolfskleur, in maten 36 t/m 42. lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHllllllllllllilllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllliillillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1IIIIIIIIIII Links: acryl herentrui in bleu of grijs met rode jaquard. Midden: acryl trui met polokraag in hard-roze. Kleuren: bordeaux-oud rose-petrol, maten 36 t/m 42. Rechts: acryl schipperstrui in bor deaux-petrol, grijs-bordeaux en zwart-petrol, maten 36 t/m 44. Jaquard trui van 100% wol. Daarover een sportief, gof ge breid vest met voetbalknopen. Eronder een winterwarm flanel overhemd met een klein boord je, dat in diverse kleuren ver krijgbaar is. Bont en bontgevoerd. Vlot was de bontgevoerde regenman tel van poplin en de lange mantel van Amerikaans vossebont Het gebreide jurkje in jaquardrand en te koop o.a. in marine, bordeaux-creme, kostte nog geen honderd gulden en paste goed bij de duurdere mantel. Ook in korte bontjasjes werd betaal baar geitebont geshowd Vooral met die mooite bontmutsen erbij, het bezit waard De laarzen werden over de pantalons gedragen, ook bij C A Nederland zijn schoenen te koop. KLASSIEK GEBREIDE FANTASIE De machinaal gebreide sportkleding in lange vesten, rokken, truien, sjaals en mutsen overtrof de winter 1979 voor alle leeftijden. Men verwacht een koude winter, zo op In stoere kleren spelen in het speelkwartier. Links: sportief geruit rokje met echte rokspel, daarop een coltrui waarop een hert is geborduurd: 100% acryl. Een stoere body-warmer com pleteert het geheel. Rechts: de geruite broek van het jongetje heeft onderin de pijpen kleine splitjes. Het velours truitje is gemaakt van katoen. Ook hij draagt daarover zo'n stoere body-warmer. Met goede klassieke iaponnen opende de show, waarbij een opvallende rode zi|den jersey met links een witte plis- seebaan van schouder tot zoom Ele gant was ook de zi|den crepe-|urk in een tweekleurig noppen dessin Voor als je achttien |aren telt. was het lersey japonnetje met split, hals boordje en lange mouwen Een dag droom voor nog geen briefje van hon derd! De klassieke pumpschoenen erbij maakten de droom af LODEN MANTELS Zij blijven in de mode: de klassieke groene loden mantels bij ieder nieuwe modelijn, ook in de C A wintermode collectie zag ik een leuke mantel met capuchon, met een groen geruite bij passende rok en het snoezige bloesje met kanten kraagje. In Amsterdam werd onlangs terwijl de zonnewarmte de stad nog in haar greep had en ieder in zomerse kleding op het Damrak wandelde, in Krasna- polsky de nieuwe mode geshowd voor herfst en winter 1980-1981 De belangstelling voor deze persmo deshow. waar C&A zijn nieuwe inter nationale collectie toonde, was groot. Dit seizoen werd de show onder de naamd C&A Antarctica" gebracht en in zes delen opgevoerd met een werve lende show. Men zag kleine meisjes en jongens en groteren de meest sportieve en prakti sche kleding showen, gelijk met de mannequins en dressmen. In enkele minuten werden wel 30 modellen ge presenteerd. De middag werd met een modefilm in gezet met sportkleding op fraaie oude zeiljachten door mannequins ges howd. het eerste oog te zien. Kunstig zijn de randen en figuren ingebreid in modek leuren die voor zich spreken Zestig jaar terug breiden onze grootmoeders met de pennen deze fantasiefiguren in. Blue, grijs met bordeauxrood in ja quard is geliefd en wat was petrol met oud rose en bordeaux mooi in een trui met een polokraag. De machinaal ingebreide eikebladeren bij de schipperstrui voor meisjes in grijs-bordeaux spande de kroon. De lange, grove truien, die aan een mi- nijurk doen denken, wqrden met grof gebreide maillots gedragen, maar de felgestreepte geel-rood-blauwe trui werd met een mouwloos vest gecom pleteerd. Als je jong bent hoort daarbij nog een brede bandaux in het haar. 98% KATOEN Een doorgestikte lange, beeldige jas met aparte sluiting en een sjaalkraag om in weg te duiken van 98% katoen van tweezijdig te dragen. Deze was in navy met blue en in purper met bor deaux. MANNENMODE De combinatiemode nam op de show een grote plaats in. Blazers van uitstekende coupe, stof en kleuren (ook geruit) waren in combi natie met goed zittende pantalons in flannel strech in de nieuwe pijpwijdt. Zuiver wol waren de vesten en de grof gebreide jasjes, waarbij sportieve gemêleerde overhemden met stiksels en vlotte kraagjes werden gedragen. Maar ook bij de mannen is het hoofd stuk college erg belangrijk. Er zijn veel gestreepte polotruien en dito swez- ters, flannel pantalons, jeans, V-hal vesten, die met een monogram zoals vroeger worden verfraaid. En voor koude dagen zijn er lange regen jassen met een bulky effect. In nieuwe costuums zak in enkele tweeds. KINDERMODE De kindermode lijkt in veel opzichten op die van de volwassenen. Neem maar de college kleertjes (brave jurk jes met hagelwitte kraagjes), de jac quard truien, de truien met naïeve pa troontjes, de bulky jacks, die kinderen enig staan en de geruite overalls, broeken, bloeses en rokken (waaron der kilts). Om te knuffelen zijn de kinderen in hun eskimojasjes met een randje bont langs de capuchon en met pompoent- je. Nog een paar modellen die eruit spr.'.gak ..ckerbockars voor jo> gens en meisjes, fo k orejurkes ne een los tasje, setjes van broek met bij passende bodywarmer, een grappig jasje met de rits aan de achterkant en een dikke, handgebreide trui in vro lijke kleuren met een kinderlijk tafe reeltje erop. Links: lange, poplin mantel (re gen) met prachtige, luxueus- warme voering van echt bont (gekrulde lam). Rechts: lange jas met capuchon van Amerikaans vos. Jaquard gebreid jurkje eronder. Kleu ren: marine-bordeauxcrême/e- cru-buibruin-camel. Kwaliteit:, 70% acryl en 30% wol. Links: van deze klassieke mid dagjaponnen is het linkermodel van jersey-katoen met hals boordje, splitzakje en lange mouw. Midden: elegant zijden crêpe-japon in twee tinten nop pen op een wit fond. Rechts: rood zijden jersey-creatie in asymetrische lijn met witte plisseebanen. NIEUW MODEBEELD De belangrijke verschuivingen in de komende herfst- en wintermode be treffen wel de mode voor de twintigers en dertigers. Daar zijn de schijnwer pers nu meer op gericht. Het is niet de prille jeugd, die de mode maakt. Gelukkig zijn er niet al te gekke mode fratsen en geen extremen die slechte kwaliteiten voeren. Men kan de bin nenzijdeafwerking bij mantels weer bekijken. Er zijn weer rustige, warme kleuren en comfortabele flatteuze snit ten met klassieke tendenzen waar te nemen. De nieuwe herfst- en winter collectie van C&A brengt mode die draagbaar is. Het was zoals de heer Jos Ots namens C A zei in een welkomstwoord: „Het is een mode die veel mensen plezierig vinden". Nieuw zijn de 3/4 en 7/8 lengten bij jassen en vesten, waarbij de rokken in een grote variatie en modellen voor geraffineerd goede kleurcombinaties zorgen, en waarbij een goede blouse wordt gedragen. Ze zijn er in alle kwa liteiten en modellen. MODEDETAILS: - bij truien ingebreide Noorse motie ven en Hollandse molens: - rokken in plissee gebreid; - lamswollen twinsets in zachte tinten; - Robin Hood laarsjes; - in het najaar veel leer en suede met bont gevoerd; - lange rode Vosmantel; - kleine Schotse plooirokjes. M. E. Bot-v.d. Doel O" JSSs*- .-

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 26