Stichting De Schiedamse Gemeenschap "medea" 1, Tel. 26.80.43 of 26.60.00 yukio mishima DRUMBANDFESTIVAL m utile dulci groeton 13 september een ware festival dag EENAKTERFESTIVAL een noh spel van v 1 *9 I 3 \9 guido jonckers jaap aeckerlin pit ter van traa schreven door jean anouilh regie: ad hoeymans DE VOEDSTER DE JONGEN SOLDATEN zaterdag 13 september 1980: Fanfare Schiedam. Passage theater vol goede moed het nieuwe seizoen in. Kooruitvoeringen concerten: en Deze maand Passage Theater HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 47 WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1980 Wanneer rond het Plantage podium Fanfare 80 ten einde loopt wordt in het Passage Theater het doek gehaald voor het derde eenakterfestival. Twee Schiedamse amateurtoneelverenigingen treden in dit festival op en openen daarmee het Schiedamse amateurtoneel-seizoen 1980/1981. Toneelgroep Groeton speelt Medea door Jan Anouilh. De regie is in handen van Ad Hoeymans. Het oorspronkelijk door Euripides geschreven Medea is vooral ook in de bewerking van Anouilh een boeiend stuk. Nog meer dan Euripi des maakt Anouilh Medea tot de voorvechtster voor gelijke rechten van de vrouw ten aanzien van de man. Een voorvechtster, die al te star door mensen gehanteerde wet ten doorbreekt. Dat Medea daarin te ver gaat is enerzijds trouw aan het klassieke gegeven, dat de heldin in de trage die tenslotte ondergaat, anderzijds een waarschuwing, dat al te zeer vasthouden aan een eens ingeno men standpunt leidt tot onverzoen lijkheid en bijgevolg ook tot de on dergang... Toneelgroep Utile Dulci speelt ver volgens een eenakter van de ja- panse schrijver Ykio Mishima. Het valt te betreuren dat Mishima bij ons zo weinig bekend is, Jammer, als U bedenkt dat deze nu 55 jarige schrijver vanwege zijn toneelsch rijfkunst geschaard kan worden in de rij van grote toneelschrijvers als Beckett, Ionesco, Pinter en Albee. Naast zijn toneelstukken schreef Mishima 12 romans, 60 verhalen en vele essays. Mishima schrijft natuurlijk vanuit een andere cultuur, vanuit een an dere beschaving. speelt: ••i>c nmtitts Mtrs 00 - z regie: SPELERS: HANAKO ronel den dubbelden J ITSOEKÓ Christine arcarï YOSHIO piet waals SOUFFLEUR reina kleïpool z 5 z O TECHNIEK speelt: tssmoy 'SsmsK' ro 1 verdeling MEDEA martha segaar JASON CREON frank van vlerken Chris dessing esther v/d assem machiel mallee nico v/d berg paul segaar KOSTUUM S henny westerveld DEKORtSOLDATEN Paul segaar REGIE ASS. n h ebl ij GROETON Natuurlijk hoeven we voor de meeste mensen eigenlijk niet meer uit te leggen wat er allemaal gaat gebeuren op ae 2e zaterdag in september, immers deze traditionele muziekwedstrijden vinden dit jaar al voor de 22e maal plaats! Tja en waar vind je in deze tijd nog organisaties met aktiviteiten die elk jaar weer op hetzelfde tijdstip plaatsvin den en die met steeds groeiende belangstelling bezocht worden en met een steeds grotere enthousiaste groep wor- De verruilde waaiers heef het stuk. dat U.D. van Mishima speelt. En ook al schrijft Mishima dan van uit een andere cultuur. U zult ervaren dat de emoties in Japan dezelfde zijn als in Nederland. Lachen, hui len, houden van, haten, angst en plezier. Welke uitingsvorm je ook gebruikt, de gevoelens van mensen zijn eigenlijk dezelfde. Daarom speelt Utile Dulci deze een akter van Ykio Mishima. Toneelgroep Groeton en Utile Dulci hebben het zich met de keuze van hun stukken zeker niet gemakkelijk gemaakt. Met de keuze van hun stukken tonen zij bovendien aan dat de Schiedamse amateurto neelverenigingen best wat aandur ven. Heeft Ad Hoeymans de regie van Groeton, zijn collega Guido Jonc kers tekende voor Utile Dulci. Bei den zijn zeker geen onbekenden in Schiedam. Wij weten dat waar hun naam in het programma staat vak werk geleverd is. Kaarten voor deze boeiende toneelavond zijn te krij gen bij de V.V.V. en aan de kassa van het Passage Theater. De toe gang bedraagt 5,— p.p. Program maboekjes zijn gratis aan de zaal verkrijgbaar. U treft daarin ook informatie aan over de voorstellingen die dit sei zoen gegeven gaan worden door Al- berdingk Thijm, Toneelgroep '71, Othello en Intermezzo. den georganiseerd? Juist: op het drumbandfestival, in Schiedam. Dit jaar op f3 september! Voor alle duidelijkheid en degenen die niet precies weten waar het nu allemaal om gaat nog even wat achtergrond informatie: De naam zegt het al: een festival voor drum bands, maar dat niet alleen. Er ko men muziekmakende groepen in de meest uiteenlopende samenstellin gen, zo heb je showkorpsen, drum fanfares, drumbands, tamboer korpsen en vooral niet te vergeten de majorettes. Al deze muziekkorpsen zijn inge deeld -al naar gelang de samenstel ling, dus de soort instrumenten die er worden gebruikt - in verschil lende kategoriën. Daarnaast kunnen zij zich inschrij ven in bepaalde klassen. De kategorie geeft dus aan om wat voor soort band het gaat, de klasse of ze nog niet zo lang bezig zijn (of misschien te weinig geoefend heb ben!) of dat ze al heel lang en met succes bezig zijn en aan de top staan. Zo zijn er de volgende klassen: jeugd, normaal, midden en top. Een zeer deskundige jury maakt verslagen en geeft aan wat ze van een band al dan niet goed vindt, kan dus een hoop lof geven, maar ook met bergen kritiek komen! Verder worden er punten gegeven op verschillende onderdelen. En dit alles bij elkaar kan tot het fel begeerde resultaat leiden dat er met een wisselbeker naar huis ge gaan wordt. Er vallen verschillende prijzen te winnen, maar de wisselbeker in de klasse waarvoor je hebt ingeschre ven is natuurlijk het hoogste dat op deze dag te bereiken valt! Een band die zo'n wisselbeker drie jaar achter elkaar wint, mag deze ook houden. Ook mag een wisselbe ker meegenomen worden wanneer deze in totaal 5 maal gewonnen is, wanneer er niet drie opeenvolgende jaren zijn geweest. Kortom: er valt toch wel wat meer te beleven dan alleen maar langs trekkende muziekkorpsen op zo'n dag. Want juist vlak voor en tijdens de prijsuitreiking valt de spanning te snijden en zijn de hoeraatjes niet van de lucht en soms zijn er ook wat trieste gezichten. Maar sportiviteit is ook in de nu- ziekwereld niet vreemd, want men gaat gewoon weer een jaar hard oe fenen en probeert het jaar daarop opnieuw om als hoogste uit de bus te komen. Drumbandfestival: een muzikale wedstrijd waar veel plezier wordt gemaakt. Het aantal verenigingen dat dit jaar wilde inschrijven was zelf zo groot dat er enkele helaas een brief moes ten ontvangen dat men te laat was met inschrijven: we zitten propvol! De wedstrijden beginnen al om 11.00 uur en berekend is dat deze tot 20.00 uur zullen duren! De wedstrijden voor de muziek korpsen zullen plaatsvinden op het terrein van Plein Eendragt; die voor de majorettes op het eerste terrein voor het Plantage podium. Deze groepen zullen afwisselend hun bijdrage brengen. Défilé in de Lange Nieuwstraat! Hoewel de laatste jaren het défilé door het Stadscentrum plaatsvond, langs het stadhuis; hetgeen voor de deelnemende korpsen - alsmede ook voor het publiek - een gezellige gebeurtenis was, is toch besloten om het défilé weer te laten plaats vinden zoals vroeger gebeurde: in de Lange Nieuwstraat. Het gaf toch te veel problemen om het centrum door te trekken, in ver band met het verkeer en de toene mende hoeveelheid uitstallingen op de Hoogstraat. In de Lange Nieuwstraat is boven dien veel ruimte en kunnen de mu ziekkorpsen breed uit over de straat lopen, zodat ze zich zo opti maal aan de genodigden en aan de jury en het publiek kunnen presen teren. Het défilé zal plaatsvinden om 15.00 uur en tot ongeveer 16.00 uur du ren. Hierna gaan de wedstrijden weer door. Er zijn ook dit jaar weer veel Schie damse korpsen die zullen deelne men: de tamboers van Harpe Da vids, en de majorettegroep; het jeugd showkorps en de jeugdmajo- rettes, alsmede de beide senior - af delingen van OBK, het tamboer trompetterkorps Gusto, de tam boers van harmonie WF, drumband en majorettes Ambrosius, de jeugd- rijnmondband, drumband en beide majorettegroepen Juliana, en na tuurlijk de Rijnmondband. Men krijgt geduchtige concurrentie uit andere steden, want voor alle klassen hebben zich verschillende korpsen ingeschreven, die ook in Schiedam geen onbekenden zijn. Evenals alle voorgaande jaren zal er ook dit jaar weer een uitgebreid programmaboekje zijn waarin veel informatie over de wedstrijden, het reglement, de deelnemende korp sen. Voor een ieder die het drumband festival goed wil volgen is dit pro grammaboekje feitelijk onmisbaar. Wanneer ook het weer meewerkt en het zonnetje zich niet verschuilt achter een fikse regenbui, kan men zich verheugen up een goed en ge zellig festival en een plezierige, mu zikale dag Nog vlak voor sluitingstijd zaterdag j.l. kwamen de laatste klanten het Passage Theater binnen om een abonnement te kopen voor het nieuwe theaterseizoen. Om vijf uur 's -middags werden de deuren gesloten nadat ze de hele week van tien uur 's -morgens tot tien uur 's -avonds open waren ge weest voor de abonnementenver koop. Koplopers bij de keuze van het pu bliek werden André van Duin en John Lantings Theater van de Lach, direct gevolgd door de Hoofdstadoperette, Sam Sam en Mimicri. In vergelijk met het vorig jaar wer den ruim dubbel zoveel abonne menten verkocht. De meeste mensen die een abonne ment kochten voelden zich aange sproken door het leuke program ma. Veel werd ook gehoord: „Vorig jaar kreeg ik' er pas erg in toen de abonnementenverkoop al voorbij was". En waar vrijwel iedereen bijzonder over te spreken was: het abonne menten systeem zoals het Passage Theater dat heeft ontwikkeld. Vanaf heden zijn voor de voorstel lingen alleen nog kaarten verkrijg baar in de normale verkoop die een week voor iedere voorstelling be gint. Via dag- en weekbladen wordt het Schiedamse publiek het gehele seizoen op de hoogte gehouden van de voorstellingen die gaan komen. Het is te hopen dat de positieve ont wikkeling zich gaat doorzetten en er volgend jaar nóg meer abonne menten verkocht worden. Nieuws van korengemeenschap Euphonia: Gecombineerd koor: zondag 7 september in het Noletzie- kenhuis, om 10.30 uur. woensdag 24 december idem, om 21.30 uur Jeugd- en gemengd koor: dinsdag 16 september, Gemeente ziekenhuis, 20.00 uur. donderdag 6 november, de Harg, 19.30 uur. donderdag 11 december, Fr. Haver- schmidt, 19.30 uur. Gemengd koor: zondag 12 oktober in Noletzieken- huis, 10.30 uur. er komen weer verschillende con certen aan, waarvan we U hierbij graag vast de datum willen geven, zodat U er reeds rekening mee kunt houden! 24 oktober, concert Kon.Schiedams Mannenkoor Orpheus, in de Haven- kerk 7 november, concert van het Schie dams Chr. Mannenkoor, in de Mag- nilia Deikerk 21 november, concert van het Schiedams Vrouwenkoor, in de aula van het Museum. U ziet, er wordt heel wat gezongen in Schiedam! wilt U ook gaan zingen? U bent bij alle koren van harte welkom. Adressen van sekretariaten kunt U opvragen op het sekretariaat, bij de Schiedamse Gemeenschap. 13/9 Toneelgroep Groeton met Medea Toneelgroep Utile Dulci met De verruilde waaiers. Toegang ƒ5,- aanvang 20.15 uur. 14/9 Concert op het theaterorgel door Stanley Wittington aanvang 10.30 uur. 16/9 Seth Gaaikema in „Seth Nu" aanvang 20.15 uur. Toegang: 20,- 17,50 15,— 23/9 Shalom 80 door de dans groep HAGEFEN uit Haifa, aanvang 20.15 uur. Toegang: zie 16/9 30/9 Das land des lachelns door de Hoofdstadoperette, aanvang 20.15 uur. Toegang: zie 16/9 In september verwachten wij in het Passage Theater en de Passage Bio de volgende films: THE FOG, DRACULA, CHINA TOWN, LA LUNA. De kassa van het Passage Theater is dagelijks geopend van 12.30 uur tot 16.00 uur en van 18.00 uur tot 22.00 uur. Telefonisch kan gereserveerd wor den onder nummer 26 95 63. Voor inlichtingen omtrent verhuur of andere gebruiksmogelijkheden gelieve U te bellen 26 29 87.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 47