Dames, breek er eens uit! Braderie Wibautplein trekpleister Dmai-maar-om Jack van Uffelen is anders... 3.95 Nog plaatsen vrij voor boottocht „Lentefeest" Kleuter in verkeer gewond hgarimport Babe van Faberaé 129,- ^IVON-programma Consumentenbond vergadert HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 12 WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1980 Shampoo van Wella 200 ml SCHIEDAM De Winkeliersver eniging van het Dr. Wibautplein hield zaterdag voor de tweede keer een bradeen trof hierbij mooi weertje. Het was dan ook bijzonder levendig op het plein en bovendien gezellig, nu hier van alles te beleven viel. Muziek was er van drumband Ju liana met het peleton majorettes. Op het grasveld van het plein gaven jeugdturners van de vereniging Ex celsior een spectaculaire demon stratie van hun kunnen. De kinde ren werden getracteerd op een serie poppekastvoorstellingen. Bet aangekondige paalzitten ging evenwel niet door wegens gebrek aan belangstelling van de zijde van stoere knapen, twee deelnemers die zich hiervoor aanmelden waren bo vendien te jong voor deze zitterij op een plankje. Het bestuur van de winkeliersver eniging wilde niet het risico lopen dat het evenementje overging in „paalvallerij". Het tweetal kreeg als compensatie een leuk geschenk en was hiermee dik tevreden. De winkeliers van het plein deden goede zaken. Opval lend is dat het publiek het kopen aan een kraam veel gezelliger blijkt te vinden dan in een winkel. Het centrum „De Kreek" manifes teerde zich tijdens deze braderie met het inrichten van een propa- gandastand. Hierin werd het nodige keramiek te koop aangeboden, waaronder naambordjes die tegen woordig aan diverse woningen zijn aan te treffen. Ook werden de nodige van deze naambordjes door bezoekers van de braderie besteld. Chintz met borg, of Borg met chintz. Kan allebei! Eigenlijk twee voor de prijs van één! Alphen a/d Rijn, Pieter Doelmanstraat 20 Delft, Jacob Gerritpromenade/Burgwal Gouda, Wijdstraat 35-37, Hoogstraat 16-18 Leiden, Breestraat 103-105 Rijswijk,koopcentrum 'In de Bogaard' Vlaardingen,Veerplein 12 SCHIEDAM Het winterpro- gramma 1980/1981 van het Nivon afdeling Schiedam, ziet er als volgt uit. Het sekretariaat Damlaan 242, tel. 708486 verschaft verdere inlich tingen. 15 Oktober: Poppentheater door de Wieman Brothers. 6 November: „Rehabilitatie van leeuwen in het Kora national re serve in Kenya van George Adam- son". Een filmprogramma door de Schiedamse dierenarts Dr. Visee. 27 November: Toepassing van zonne-energie. Een lezing met dia vertoning door de wethouder van ruimtelijke ordening dhr. Chr. Zij develd. 19 December: Reünie - zomertoch- ten. 15 Januari: mevrouw Th. Gerlings houdt een lezing over: „euthanasie" vloek of verlossend woord. 18 Februari: een diaprogramma over het behoud van „de Wadden zee". 19 Maart: „de Hebriden". Film en dia programma door dhr. en mevr. Mulder. Pon /-In Eau de toilette tasspray Nu ^Geldig l/m 24 september. Schiedarr Ljnge Kerkstraat 17-19 Tel 010-268209 Vlaardingen Hoogstraat 150 Tel 010-343101 SCHIEDAM - Op donderdag 11 september vergadert de Werkgroep Schiedam van de Consumenten bond. Op de agenda staat opnieuw de toegankelijkheid van openbare gebouwen voor gehandicapten, een onderwerp waarover de Werkgroep binnenkort een rapport wil laten verschijnen. Een ander belangrijk punt is het onderzoek naar de winkelsluitings tijden, waarvan de conclusies ook in een rapport hun weerslag moe ten vinden. De consumentenbond vergadert in zaal Irene aan de Nieuwe Haven. Mogen wij. even met u praten? Wij veronderstellen dat u misschien wel eens zin hebt om er af en toe een avond uit te breken. Hef zou best kunnen zijn dat u al lid bent van een club of vereniging. De één zal het zoeken op creatief gebied, de ander in sport of zang en weer een ander in discussie of vor mingswerk. Voor deze laatste mo gelijkheid biedt de N.C.V.B. een fijne gelegenheid. Onze vrouwenor ganisatie houdt zich bezig met si tuaties op maatschappelijk, politiek of geestelijk gebied vanuit een godsdienstige achtergrond. Daarnaast zoekt men wegen om te ontplooien zoals u bent. Eens in de maand komen wij bij el kaar en praten over een onderwerp. Hierbij worden we geinformeerd door mensen die over dat punt veel weten. Er is gelegenheid tot vragen stellen of discussie. Ook culturele en ontspanningsavonden staan op ons programma. De N.C.V.B. is landelijk georgani seerd. Er zijn ongeveer 79000 leden van allerlei kerkelijke richtingen. In verschillende organisaties is men landelijk vertegenwoordigd. Komt u eens naar onze maandelijkse ver gadering die gehouden wordt in de „Rank" Schiedamseweg 122. Op 15 oktober is onze eerstvolgende ver gadering. Ons jaarprogramma ziet er als volgt uit: Oktober: Causerie over „Vrouwen in de bijbel en de rol die ze gespeeld hebben in de geschiedenis van kerk". November; Voorlichting over Am nesty International. Na de pauze kerstkaarten maken voor de poli tieke gevangenen. December: Kerstviering voor en met elkaar Januari; Causerie over „De plant als geneeskruid" Februari; Voorlichtingsavond over Schiedam. Hierbij komt o.a. het openbaar vervoer en de sneltram ter sprake. Maart: Scandinavische avond. Dia's over Zweden en volksverha len April: Politiek forum (tezamen met de afdelingen Centrum en Nieuw- land) Mei: Jaarfeest Verdere inlichtingen worden ver strekt door mevrouw Taat-Kreft, Sibeliusplein 77, telefoon 714058. Nederlandse Crhisten-Vrouwen bond, J. MunnikKoren, Smetana- laan 24, Schiedam SCHIEDAM Voor de door de Stichting „Lentefeest" georgani seerde Rijn- en Moezel boottocht van 11 tot en met 17 oktober kun nen nog enkele boekingen worden gedaan. Deze vakantietocht biedt niet alleen rolstoelpatiënten en minder validen met hun begeleiders een fijne va kantie. Ook bejaarde echtparen en alleenstaanden kunnen hiervan ge bruik maken. De bootreis wordt gemaakt aan boord van het hotelschip Regina Rhemi van de Rederij Rijnvakantie B.V. dat 120 passagiers kan plaat sen. De aangepaste accomodatie bestaat uit eigen toilet, douche en centrale verwarming. Bovendien beschikt het schip over een lift voor het be reiken van het promenadedek. De keuken aan boord is ingesteld op het samenstellen van dieetmaaltij- den. Een vijftal gediplomeerde verpleeg sters met de nodige andere vrijwil ligsters staan garant dat de reizi gers een verzorging krijgen zoals dat nodig is. In het donker wordt niet gevaren. Op de plaatsen van overnachting kunnen zij die dat wensen van boord gaan voor een verkenning. Het inschepen voor de reis ge schiedt op zaterdag 11 oktober, 18.00 uur, aan het Schiedamse Hoofd. Hier vindt bij terugkeer, vrijdagavond 17 oktober, ook de de- barcatie plaats. Voor ontspanning zorgt eigen le vende muziek. Aangekomen op de eerste pleisterplaats is er een spe ciaal welkomstfeest aan boord met een diner. Alle vakantiegangers dienen in het bezit te zijn van een geldig paspoort of toeristenkaart. De reis staat ook open voor bewo ners uit Vlaardingen, Rotterdam en verdere regio. Alle mensen die heb ben geboekt, of dit alsnog doen, krijgen hiervan een schriftelijke be vestiging thuis gestuurd. Voor boekingen, nader contact en verdere informatie over deze va kantiereis kan men zich wenden tot de sociëteit van Stichting Lente feest aan de Broers vest 101 te Schiedam, tel. 730831. SCHIEDAM Het drie jaar oude meisje N.S. stak deze week vanaf een vluchtheuvel op de Vlaardin- gerdijk onverwachts de rijweg De op dat moment naderende auto mobilist, W. van G. werd hierdoor verrast, zodat een aanrijding onver mijdelijk was. Met een hersen schudding is de kleuter in het zie kenhuis opgenomen. Het niet verlenen van voorrang was de oorzaak van een aanrijding op de hoek B.K.-laan en Nieuwe Ha ven tussen een auto en een brom fietser. De eerste werd bestuurd door W. H. T. terwijl de brommer werd bereden door de 14-jarige A. P. J. uit Vlaardingen. Deze moest met een gebroken been in het Gemeenteziekenhuis worden opgenomen. De schade aan beide voertuigen bleek gering. SCHIEDAMSE NOTITIE De werkgroep Katholieke Jongeren organiseert op zaterdag 13 septem ber een landelijke ontmoetings bijeenkomst in zalencentrum „Ma- resca" aan de Sartreweg in Utrecht. Rond het thema „Christus liefde voor jou" praten die dag katholieke jongeren me-t elkaar, na een eucha ristie viering en een toespraak van Mgr. Simonis, bisschop van Rotter dam. Schiedamse gegadigden kunnen zich opgeven bij Martin van der Goes, Van Swindensingel 4, tele foon 262657.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 12