Vlaardingse gezinnen Tuindieren nemen toe in Hangoor-dwergkonijn is een geliefd huisgenoot hgarimport Geloven Orgelconcert Kookcursus voor ouderen Fietsendief gegrepen Hot Brush nu 26.55 HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 19 WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1980 VLAARDINGEN Het houden van zgji. tuindieren, waarvoor zelfs op balkon of in de huiskamer een plaatsje wordt ingeruimd, neemt toe. Dit valt óp te maken uit de groei van het aantal leden, waaronder veel jongeren, van de regionaal gerichte Vlaardingse Konij nenen Pluimvee Vereniging. Deze VKPT organiseerde zaterdag in de Opelhal van Van der Kooij B.V. de tra ditionele Jongedierendag". Voor de leden betekende zulks het voorbrengen aan de keurmeesters van hun dit jaar geboren dieren. Raskonij nen in tal van soorten en tevens sier- hoenders, groot en klein. Dit alles bij een streven bestaande rassen in stand te houden en te veredelen. Opmerkelijk is, dat klein konijntjes en krielhoenders op deze keuringsdag de boventoon voerden. Ze vragen weinig woonruimte want hierover beschikken de Vlaardingse stadmensen over het algemeen genomen niet. De pelsdieren, waaronder ook de cavia's waren sterk in de meerderheid. Ze waren aanwezig in diverse grootte en kleurslagen. Vooral het Hollandse hangoor-dwerg konijntje met een vriendelijk „baby face" is in veel gezinnen een huisge- Daar belandde weer heel wat „jongdieren" op de tafels van de keurmeesters tijdens de traditionele „longdierendag" van de VKPT. nootje geworden. Niet alleen met als doel hiermee te fokken zij het zijn ook leuke troeteldieren voor kinderen, handtam en vriendelijk van aard. Het nut van aangesloten te zijn bij de VKPV waar dierenhouders alle gewen ste voorlichting krijgen over fok en het houden bleek weer eens tijdens de keu ring. De konijnen werden beoordeeld ioor de erkende keurmeesters, W.E. /an Gelderen uit Meeteren NB en J. Noordzij, Heinenoord. De heren kende /eel hooge predikaten toe aantal van lieren, waaronder 18 „Fraai". De bui tenfokkers kregen te kampen met het koude en natte voorjaar. In veel geval len kwam er van de worpen niets ot weinig terecht en lieten soms ook de moeders het leven. Als de mooiste ko nijnen kwamen uit de keurine tevoor schijn: als nummer 1 de blauwe Wener uit de Fokkerij van Jan van Gilst uit Kethel. Op de tweede plaats kwam de Nederlandse hangoordwerg van me vrouw L. Roelfsem a-Brouwer uit Schiedam. De zwart-wit getekend Lotharinger van de A. de Weger uit Vlaardingen ein digde als vierde, gevolgd door het klein zilverkonijn van J. Ham uit Kethel. Bij de cavia's hadden de langhaar-ca via's van mevrouw Nikkels uit Vlaar dingen geen concurrentie. Ook bij de sierhoenders, beoordeeld door keurmeester J. Hartlant uit Alk maar, vielen fraai bevederde dieren te bewonderen. Als de fraaiste hiervan werd uitgeroepen het zwart geloverde Zo gaat het altijd: keurmeesters wor den nauwkeurig op de vingers gekeken. En zo te zien wordt hier een krielhoen- der op z*n kwaliteiten bekeken en be tast. Hollandse hoender van P. v.d. Meer uit Kethel. De pittige Engelse vechthoen. koekkoek-patrijs van J. D. Scheffer uit Rotterdam was de beste by de krielen. De pry zen bestonden uit eremetaal. De belangstelling voor diet dierenevene- mentje was dit keer bijzonder groot. of warmteborstel borstelkruller waar iedereen mee over weg kan. U draait de Hot Brush in het haar, 30 secon-j den wachten en klaar, de krul ziti erin. Ideaal om volumen en slagen te maken. De beste uitvinding sinds de wa- tergolfrollers. t/m 24 september. Schwóarr Lang# Kerkstraat 17-19 T«l 010-268289 VlMrdingen Hoogst rut 159 Tsi 010-343181 SCHIEDAM In samenwerking met de Stichting Huishoudelyke Voorlich ting start de Raad voor het Bejaarden- werk op dinsdag 16 september weer met de kookcursus voor oudere heren. De cursus wordt gegeven in huishoud school „De Hoeksteen" aan de Burge meester Van Haarenlaan 1155. De kosten bedragen dertig gulden per cursus (8 lessen) plus drie it vier gulden materiaalkosten per keer. De cursus wordt 's morgens gegeven. Bij voldoende deelname wil men met een soortgelijke cursus starten in huis houdschool „De Hargahof' aan de Va- larius straat. Belangstellenden kunnen zich opgeven in dienstencentrum De Vier Molens aan de Nieuwe Damlaan, telefoon 705500. Te koop: jongensfiets f 55,—. Tel. 709756. Uitlaten schokbrekers Eddy's Autoshop, Raam 26, tel. 265555, Schiedam. Te koop: geheel ver bouwde vrije bovenwoning met cv, indeling woonkamer met open keuken, 3 slaap kamers, badkamer, vr.pr. 125.000,—. Tel. 010- 621727. Stofzuigers afgeprijsd. Excelsior 9600, 800 watt, prijspakker 195,Elec- trolux S 345, 800 watt auto matic 378,Nilfisk GA 80,800 watt en vele anderen. Inhaakprijzen, v. Woerkom, Oranjestraat 13. Schiedam, tel. 010-265673. Woningruil: aangebo den grote 5-kamerbovenwo- ning Oost 100,per maand. Gevraagd: kleinere woning, Nieuwland in de buurt Wiboutplein. Br. o. nr. 1221 v.d. blad. Gasgeysers afgeprijsd, keuken geysers o.a. Fasto E 2500 LA 279,—, badgey- sers o.a. Fasto E 2500 439,Tijdelijke afhaal- prijzen, v. Woerkom, erkend installateur, Oranjestraat 13, Schiedam, tel. 010265673. Donderdag Koopavond. Jonge vrouw wil over dag op uw kinderen passen, tijden overeen te komen. Tel. 736194. Te koop: Opel Kadett bw.jr. '73 750,—. Tel. 010- 701889. Gevraagd: nette hulp voor 1 ochtend per week. Tel. 703773. Mevr. Alijk. Te koop wegens ver trek naar bejaardentehuis: mooi wit gasfornuis, merk Dordrecht, VI. Dijk 398. Tel. 269967. Te koop: 4 eiken eet- stoelen uit grootmoeders tijd, hoog model, vr.pr. f 75,Musschenbr.str. 22a. Tel. 262814. Te koop: Opel Ascona 16, bw.jr.- '77, geel, nieuwe banden met sportvelgen, ga sinstallatie en stereoinstal. goed onderhouden, vr.pr. 7500,—. Tel. 262814. Wegens omstandighe den te koop: Mitsubishi Colt, bw.jr. '78, 15,000 km Pr.n.o.t.k. Tel. 152900, na 7 uur. Te koop gevraagd tuingereedschap met gras maaier. Tel. 734661. Te koop: 2-3 zitsbank met vierkante salontafel. Tel. 734398, na 18.00 uur. Om eens gezellig en lekker te chinezen, moet u in ons geheel verbouwd restau rant op de Parkweg 373 we zen. King-Long. Tel. 736600. Te koop gevraagd: spoed, 2-persoons slaap- meubel zonder matras. Tel. 736356. Wasmachines zo van de fabriek! Snelwassers 125,langzaamwassers 339,centrifuges 89, combinaties 395,koel kasten 219,Indesit 438,AEG Turnamat S 938,droogtrommels 299,Howaco, Edison- straat 47b, Schiedam. Tel. 152984. Te koop aangeboden: eifcen wandkast met tv- ruimte, eiken eethoek, pr.no.t.k. Tel. 735554, na 5 uur. Te koop aangeboden: oud schilderij stilleven 475,mijnwerkerslamp 175,oud Perzisch kleed 850,antiek vaasje 200,—. Tel. 157617. Te koop: bromfiets Honda S50 met helm en ver zekering tot mrt. '81, vaste prijs f 500,Aleidastraat 109a," tel. 260184, na 19.00 uur. Cocktail van de maand „Carets Nachtdroom". Lo kaliteit de Mallemolen. Cocktail van de week. HERMES DWS SUCCES! Lokaliteit de Mallemolen. En in deze emballage waren al die huisdieren van diverse pluimage aangevoerd. Wat het jonge en wat oudere volkje al niet aan huisdieren houdt, daar heb je pas weet van op zhi jongedierendag. SCHIEDAM Een twintigjarige Rotterdammer genaamd R. J. de D is woensdag op heterdaad betrapt toen hij een fiets probeerde te ste len. Op de Broersvest liep hij tegen de lamp. De politie die momenteel een ver scherpt beleid voert waar het rij wieldiefstallen betreft, kwam ter plaatse om de eigenaar en de dief van elkaar te scheiden. Zij betwist ten elkaar het recht op het rijwiel. De D. probeerde zich bij de komst van de politie uit de voeten te ma ken maar kwam snelheid te kort. Hij werd in de kraag gegrepen en naar het bureau afgevoerd. Men schrijft ons: schrijvende lezers er 't hunne van De plaatsen kosten vijf gulden voor niet-leden, voor leden, 65-plussers, CJP-houders en kinderen t/m 12 jaar wordt drie gulden gerekend. Kaarten zijn vanaf heden verkrijg baar aan de kassa van het theater of bij P. Foncke, Van Ruysdaellaan 35a, en zondagmorgen bij de kassa van het theater. „Onder de titel „Geloven, wat is dat nou eigenlijk" heeft de vereniging „De Rotssteen" een boekje vervaardigd dat op de volgende vragen het antwoord geeft: waar moet je in geloven; is geloof te bewijzen; hoe moet je nu geloven; kun je eigenlijk wel geloven; hoe moet je het geloof overbrengen; maar wat is nu de ware kerk; geloven en verkering/verloving en huwelijk; wat is de Drieëenheid van God; geloof en beproeving. De bedoeling van dit boekje is, mensen te helpen die het niet meer zien zitten en die wel geloven willen, maar niet weten hoe. Ook is het geschikt voor hen die aan Bijbelstudie willen doen. Het boekwerkje telt 25 uitwerkingspagina's en daarnaast nog 9 pagina's met een bijbeltekst die de grote lijn, die door de gehele Bijbel heenloopt aangeeft. De prijs van dit boekwerkje, dat ges tencild is en gebonden d.m.v. nietjes, bestaat slechts uit de kosten die ervoor gemaakt zijn nl. 1,25. Het is te be stellen bij „De Rotssteen", Aleidastraat 62c, 3117 DK Schiedam, telefoon 262227." Engelse organist Stanley Whitting- ton. De baten van het concert zijn van groot belang voor de orgellief hebbers, omdat de Nederlandse Or gelfederatie kosten nog moeite spaart de zeldzame orgels bespeel baar te houden of opnieuw tot klin ken te brengen. Het concert in het Passage Theater begint om half elf. Zaal open tien uur- ,1, SCHIEDAM De Nederlandse Or gelfederatie organiseert op zondag morgen 14 september haar eerste theater orgelconcert van dit seizoen in het Passage Theater. Dit concert wordt verzorgd door de

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 19