ZAKEN VIZIER Pieter Ouborg in Stedelijk Discussie over Patiëntenrecht I Opsporing verzocht! ZAKEN- VIZIER Kadoshop „Snotneus" ORANJE (Modehuis Onze krant mikt vandaag op: Indonesisch vangelisatieteam Onze krant mikt vandaag op: SLIJTERIJ WIJNHANDEL UBELT, WIJ BEZORGEN HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 22 WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1980 Sinds enige tijd is Schiedam een ka doshop rijker. Aan de Groenelaan 89 is gevestigd „De Snotneus". Voor de naamgeving van zijn winkel met kado- artikelen, gaat de eigenaar, de heer G. van der Vlies, bijna 100 jaar terug. Zijn grootvader begon in 1882 een handel in olielampjes en lampeglazen waarmee hy de schepen afging die toen nog volop aan de kaden lagen, zoals bijvoorbeeld aan de Westerkade. Ook zyn vader vond een bestaan in de zelfde branche en zo is de heer van der Vlies de derde generatie die hiermee zyn brood verdient. Want in de kadoshop is een grote plaats ingeruimd voor het aloude olie lampje, vroeger snotneus genoemd. Maar ook verder is er keus te over on der andere in serviezen, glaswerk, kri stal, porcelein, en rietwaren. De heer van der Vlies heeft door de opening Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 265997-264140 yjiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii nische atmosfeer de boventoon voert. Ouborg's belangstelling voor de kunst en het leven in Indië klinkt evenzeer door als zijn kennis van ontwikkelingen in de Europese schilderkunst. Gaandeweg neemt men ook de eerste experimenten waar in de richting van een ab stracte vormentaal. Dit laatste, en hier is een tweede ac cent in de tentoonstelling gelegd, breekt definitief door in de jaren na de oorlog. Ouborg geeft nu gestalte aan een bevrijdende wereld waarin kleur en structuur centraal staan. Het (onder)zoekende bij de kunste naar heeft plaats gemaakt voor een beeldtaal die in de eerste plaats vi taal en uitbundig is. Een aantal van deze werken behoren tot de hoogte punten van de Nederlandse schil derkunst uit de na-oorlogse jaren. De tentoonstelling is tot stand geko men in samenwerking met Galerie Nouvelles Images te Den Haag, van wie tevens de begeleidende catalo gus is overgenomen. Een aanvul ling vond plaats met enkele belang rijke bruiklenen uit museale en partikuliere verzamelingen. De tentoonstelling duurt van 12 september t/m 12 oktober 1980. Ook de stijlen zijn uiteenlopend, hoe wel de klassieke invloeden wel over heersen. Zo zyn er kostschoolensem bles, plooirokken, vilthoeden en, terug van weggeweest, Chanel pakken! Voor het vervaardigen van de kleding is veelal scheerwol gebruikt, en ook vaak 50% scheerwol met 50% synthe tisch zodat een goed wasbaar kleding stuk ontstaat. Voorts is er keus in korte jasjes, vestjes, enkele imitatie bontjasjes. Sterk in op komst is Alcantara (niet te verwarren met suèdezet), duurder dan suède, maar ook praktischer want wasbaar, is sterk in opkomst. Waar we toch onvermijdelijk weer af stevenen óp winter en winterse kleding is er dus alle reden om eens een kykje te nemen. SCHIEDAM - De Werkgroep Ge zondheidszorg van de PvdA organi seert op donderdag 18 september een breed opgezette discussie over het thema „Patiëntenrecht". Deze discussie vindt plaats in dien stencentrum „De Vier Molens" aan de Nieuwe Damlaan, aanvang acht uur. Een aantal specialisten, be staande uit een tweede Kamerlid, een lid van de Patiëntenbond, een medicus en een verpleegkundige, vormt onder voorzitterschap van burgemeester Te Loo een forum dat vragen uit de zaal zal beant woorden. Volgens de Werkgroep Gezond- SCHIEDAM Een bekend evangeli satieteam uit Bandung, Indonesië MOI Ï0 genaamd, bestaande uit ds. Damaris, een bekend prediker in Indo nesië en Zuster Johanna, RJC. religieu ze, in Indonesië wèlbekend door haar werk in de Charismatische Beweging en het fantastisch zangduo Frans Da romes en Sandra Sanger, bezoekt Hol land. Frans Daromes is een bekeerde pop zanger en Sandra Sanger een bekeerde T.V. ster. In Indonesië treden zij régel- matig op voor radio en T.V. Tijdens een speciale dienst zal MOI '80 op zondag 14 september om 15 uur in Schiedam .zijn in de Havenkerk, Lange Haven 70. De toegang is vrij en een ieder is harte lijk welkom. Voor nadere inlichtingen bellen nr. 070-635929. heidszorg kan er in deze sector van de samenleving nog veel verande ren. „Dat het een zorg is weten we allemaal, maar voor wie en van wie is vaak niet helemaal duidelijk", vindt de Werkgroep. De avond is bedoeld „voor iedereen die een li chaam en geest bezit". REANIMATIECURSU SSEN SCHIEDAM Onder auspiciën van de Nederlandse Hartpatiënten Vereni ging worden in tal van Nederlandse steden zogenaamde reanimatiecursus- sen georganiseerd. Reanimatie is, in het kort gezegd, het verrichten van handelingen om iemand in leven te houden, iemand bij Wie ademhalings- en hartstilstand is ge constateerd. Deze handelingen zijn dan ook hartmassage en mond- op mond beademing. Het doel van deze cursussen is om zo veel mogelijk leken hiertoe op te leiden, want gebleken is dat de eerste minuten bij een circulatie- of ademhalingsstil stand van het allergrootste belang zijn. Wie een cursus volgt is dus in staat een mensenleven te redden. De duur van de cursus is twee drie avonden onder leiding van een deskun dig instrukteur. Voorafgaand aan de cursus wordt een informatieavond ge geven die gratis toegankelijk is, ook voor organisaties uit de dienstverle nende sector. De aanvang van de cursusavonden is acht uur en het programma omvat een demonstratie hartmassage en mond- op mondbeademing met een medisch deskundige toelichting. In Schiedam wordt een informatie avond over deze cursussen gegeven op dinsdag 7 oktober in het Passage Theater. Aanvang acht uur, toegang gratis. SCHIEDAM Het Stedelijk Mu- E seum e ft van de in 1956 overleden E schilder Pieter Ouborg een ten- EE toonstelling samengesteld, be- staande uit ongeveer 50 schilde- rijen, gouaches en tekeningen. Ouborg, die in 1893 te Dordrecht werd geboren, kreeg een opleiding voor onderwijzer. In 1916 vertrok hij naar het toenmalig Nederlands- Indië waar hij meer dan 20 jaar E heeft gewoond en in het onderwijs E werkzaam was. E In 1939 vestigde hij zich als tekenle- E raar in Den Haag. Hij zocht naar een bestaansvorm die hem als kun- stenaar de gewenste vrijheid liet. Dit betekende wel dat hij een gedi- ciplineerd en hardwerkend bestaan E heeft geleid; zijn toch vrij omvang- r rijke oeuvre is hier getuige van. In de tentoonstelling ligt het accent enerzijds op werken uit de periode E 1930 - 1945, de tijd waarin Ouborg E afstapte van de naturalistische ver- beelding en een eigen, maar toch herkenbare wereld schilderde: landschappen, waarin concrete E voorwerpen zijn gecombineerd met gefantaseerde vormen en waarin een bovenwerkelijke of bijna demo- iiiiiimiiiimiiiiiiiiiiiliiiHjiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^^/iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiii In onze rubriek ditmaal opnieuw een oude schoolfoto. De opname is afkomstig van mevrouw E. Scholte- Bleiksloot, Van Hallstraat 54, tele foon 707177. De foto toont een groep kinderen van de Prinses Juliana-kleuter- school aan de Oostsingel en dateert volgens de inzendster uit 1929. Niet alle kinderen uit de klas gin gen by die gelegenheid op de kiek, misschien omdat de klassen zo groot waren dat lang niet alle kin deren er duideiyk op konden. Mevrouw Scholte was 6 jaar oud toen de foto gemaakt werd. Zy is het meisje vooraan, met het donkere kraagje en de knietjes tegen elkaar. Een aantal namen kan mevrouw Scholte zich nog herinneren, al weet ze niet zeker of haar geheugen haar hier en daar niet in de steek Iaat. Volgens mevrouw Scholte staan de ze vroegere leerlingen van de Prin ses Julianaschool op de foto: Gerardje van Hourik, Sjaantje Schouten, juffrouw Bezemer, Ca- trientje Bijloo, juffrouw Marie van Meurs, Neeltje van Diggelen, juf frouw De Hoog, Marietje Lans bergen, juffrouw De Bruin (lief maar streng, volgens mevrouw Scholte), Jannie de Vogel, Annie Ris en Truusje Eikelenboom. „Verder was er nog een jongetje dat Robbie heette en dat altijd myn stoeltje achterover trok. Ik vond hem een vervelend knulletje, maar wie weet is hij nu heel aardig", aldus mevrouw Scholte. Misschien is Robbie, net als me vrouw Scholte, ook een trouw lezer van deze rubriek en voelt hij er iets voor om zijn oude klasgenote op te zoeken? Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliliiiiiiïi Gedurende vyf dagen ontvangt elke bezoeker van het modehuls een symbool van de feestvreugde: een flesje wijn. Aan de fles hangt een kaartje met een onzichtbare verrassing. Door met een metalen voorwerp over het ogenschijniyk blanco kaartje te strijken komt er een bedrag of een per centage te voorschijn. De op dit kaartje aangegeven korting ontvangt de klant bij aankoop van een kledingstuk. De nieuwe hertst- en winterkollektie van modehuis Slot, ons getoond door bedrijfsleidster mevrouw Perquin, is zeker de moeite waard. Zoveel kleuren zijn modieus op het ogenblik dat er voor iedereen wel een favoriete tint is. van de kadoshop ruimte gewonnen in zyn naastgelegen winkel met schoon maak- en huishoudeiyke artikelen. Tot mei van dit jaar hadden de luxe goederen hier een plaats maar nu de heer van der Vlies tot uitbreiding is overgegaan is er een duldeiyke schei ding gemaakt. In de huishoudeiyke tak van het be- dryf wil men zich nog meer gaan toe leggen op de grootverbruiker van bor stelwaren en schoonmaakartikelen.- Anderzyds legt de heer van der Vlies de nadruk op het feit dat hy van hein de en verre klanten krygt voor ^ouderwetse" produkten als soda, groene zeep, kachelzwart en katoenpit jes. Als winkelier die vroeger met een ven- twagen zyn produkten aan de man bracht in Schiedam stelt hy er een eer in de gegadigden voor dergeiyke pro dukten tot klant te houden. E Het 25-jarig bestaan van modehuis Slot E aan de Broersvest is het aanknoping- E spunt voor alweer een feestelijke stunt. Evenals hj het voorjaar wil modehuis Slot het optreden van mannequins achterwege laten en de daarvoor ver- kregen bessparing ten goede laten ko- men aan de klant.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 22