TalElRlD^ DeHollandiaannamst overklastdoorSchiedam BUBERDY: ECHTE PETIT LA PIN BONT MANTEL BONT WAAR JE I) TEGEN ZEGT! pakt leegstand aan voorwerpen' Bang&Olufsen Studio 116 ROTTERDAM AMSTERDAM Geautoriseerd B&Odealer HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 37 WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1980 wordt afgeslagen. SCHIEDAM de eerste helft hebben we het duidelijk laten liggen en na de rust was het alles Schiedam wat de klok sloeg", was het commentaar van HoUandiaan-trainer Hans Ruijten- berg na afloop van de wedstrijd Schie dam tegen De Hollandiaan die in een 3-1 overwinning voor de Schiedammers is geëindigd. Deze uitspraak van de oefenmeester, die dit seizoen voor het eerst by De Hollandiaan in dienst is, was volkomen terecht. De Vlaardingse ploeg legde in de eerste 45 minuten een subliem spel op de grasmat in het sportpark Harga, waar Schiedam maar heel weinig tegen in te brengen had. De afwerking van De Hollandiaan- aanvallen liet echter veel te wensen over. De prachtige en goed voorbereide akties smoorden meestal toen het Schiedam doel in zicht kwam. Eerlijkheidshalve moet ook vermeld worden dat vrouwe Fortuna nu ook niet geheel op de hand was van de Vlaardingse ploeg. Individueel waren de Vlaardingse spe lers hun tegenstanders in de eerste helft meestal de baas en kwamen daar door dan ook veel in balbezit. De de butanten in de ploeg van trainer Ruij- tenberg, Jaco Kwant en Martin de Jong, waren een aanwinst. De Hollandiaan startte sterk en de ver dediging van Schiedam werd al snel op de proef gesteld. Na vijf minuten werd een vrije schop van aanvoerder Cees Stam tot tweemaal toe hard in de op gestelde muur geschoten. Vier minuten later bleef de verdediging van Schiedam staan voor vermeend buitenspel. Henk Boomsma ging door maar zijn schot ging via d„e vuisten van de Schiedam-doelman Jaap van der Nol over de bovenlat. De corner, daar uit ontstaan, leverde niets op. Na een kwartier kreeg de Hollandiaan de zoveelste kans om de score te op enen. Na goed doorzetten van Jaco Kwant stelde hij Martin de Jong in staat in te schieten. Het schot werd echter bij geluk voor Schiedam geblok keerd. Eén van de schaarse aanvallen van Schiedam bracht de ploeg toch op een voorsprong. Jan van de Luitgaarden zette op links haarscherp voor en Roy Meulemans kopte vallend ke rig in, 1-0. Ook na deze achterstand bleef De Hol landiaan de betere ploeg. René de Vet te kreeg een ideale kans, maar kopte de bal net naast de staander. Na een half uur spelen in de eerste helft kwamen de Vlaardingers toch aan de verdiende gelijkmaker. Zij had den daar wel een foutje van doelman Van der Nol voor nodig. Martin de Jong schoot niet te hard in en de Schie dam doelman lag al op de grond toen het schot nog niet was afgevuurd, 1-1. DB SPANNING WEER TERUG Door deze gelijkmaker kwam de span ning in de wedstrijd weer volkomen te rug en het bleef een boeiend kijkspel, met een nog steeds gevaarlijker De Hollandiaan. Roy Meulemans moest Jan Cort on heus onheus onderuit halen om erger te voorkomen en gelukkig voor hem was dit net buiten het strafschopge bied. Ook aanvoerder Bram Scholte moest aan de noodrem trekken toen Jaco Kwant hem te snel af was, maar ook dit was net bulten het beruchte ge bied. Het bleef 1-1 tot aan de rust en de ruim 300 toeschouwers in sportpark Harga verheugden zich al op een boeiende tweede helft. Bij Schiedam kwam Harry Voorwald in de plaats van Tom Verweij. De tweede helft had echter als kijkspel een geheel ander karakter. Het sportie ve gedeelte van de eerste helft ging ge heel verloren en na tien minuten zag het er zelfs naar uit dat het geheel uit de hand zou lopen. Er werden aan weerszijden handelingen verricht die met voetbal totaal niets te maken had den. Scheidsrechter F. Zwarteveld uit Moerkapelle hield het echter goed in De selectie van Schiedam. SCHIEDAM De Vorderingscommissie gaat de leegstand van woningen in Schiedam hard aanpakken. Hoewel deze commissie al geruime tijd bestaat, gaat men zich nu echt manifesteren. De Vorderingscommissie, waarin naast leden van de gemeente raad ook vertegenwoordigers zitten van de vakbeweging en de makelaars, heeft gekozen voor een preventieve werkwijze. Dat sluit echter niet uit, dat gezien de werkwijze die de commissie voor ogen staat, er zo nodig een daad (advies tot vorderen) gesteld wordt. De Vorderingscommissie heeft zich intussen gebogen over een lijst van in Schiedam langdurig leegstaande woningen. Voordat de commissie wordt ingeschakeld, zendt Bureau Huisvesting tweemaal aangetekende brieven naar de eigenaar van een leeg staande woning met het verzoek de woning te doen bewonen, en tracht met de eigenaar in overleg te komen. Laat de eigenaar binnen 30 dagen niets van zich horen of lukt het hem niet de woning binnen 30 dagen bewoond te krijgen, dan deelt Bureau Huisvesting dit, vergezeld van ólle op de zaak be trekking hebbende stukken, mede aan de voorzitter en de secreta ris van de Vorderingscommissie. Daarna zal een gesprek met de commissie en de eigenaar van de woning plaatsvinden. De eigenaar van een leegstaande woning, die werkelijk onwillig blijft of zelfs in het geheel niet verschijnt, krijgt tenslotte te horen of te lezen, dat de commissie niet anders kan doen dan burgemeester en wethouders te adviseren de nog steeds leegstaande woonruimte te vorderen. de hand. De man in het zwart beschik te over een goede conditie en had de wedstrijd volkomen in de hand. Achter de rug van de scheidsrechter om werden er spelers onjuist neerge legd en de beide verzorgers Coen Groen van Schiedam en Edwin Essed van De Hollandiaan hadden druk werk. WEER OP VOORSPRONG Na 27 minuten in de tweede helft werd Rob Beukers op links geheel vrijgela ten en kon hij beheerst zijn ploeg weer op een voorsprong brengen 2-1. Kort hierna werd Beukers naar de kant ge haald en zijn plaats werd ingenomen door Nico van Huët. Ook de Hollandiaan wisselde, lan Gort ,en Martin de Jong werden naar de kant gehaald en op hun plaatsen mochten opdraven Mar Plomp en Fred Moer man. Het moch allemaal niet meer baten en kort na de Vlaardingse wissel werd het zelfs 3-1. Roy Meulemans kon de bal tussen de benen van doelman Bert Groen doorschieten en toen was het lot van De Hollandiaan beslecht. Schiedam trainer Nico van Huët na af loop: „Dit was duidelijk een wedstrijd met twee verschillende helften. In de tweede helft hebben wjj het heft volko men in de hand genomen en toen werd er ook meer over de linkse linies ge speeld. Ik had niet zo Ti hoge verwach ting van de wedstrijd. In semy-derbies spelen de zenuwen -e stal een grote rol". De opstellingen waren: Schiedam: Jaap van der Nol, Harry Zonneveld, Bram Scholte, Jan van de Luitgaarden, Leen Koorengevel, Sjaak van Huët, Karei Bronsgeest, Tom Verwejj (Harry Voorwald), Roy Meulemans, Rob Beu kers (Nico van Huët) en Erik Kolmei- jer. De Hollandiaan: Bert Groen, Wout van der PHI, Cees Stam, René Kant, Jan Gort (Mar Plomp), Henk Boomsma, René de Vette, Puck Haddeman, Ben Floridas, Martin de Jong (Fred Moer man) en Jaco Kwant. Nü195r Hoogstraat 194 Verkoop Bont 1e etage (roltrap) Nieuwendijk 133-143 Verkoop Bont ie etage (roltrap) uoh ueze aanvai van ue nonanaiaan Gevonden voorwerpen af te halen op het hoofdbureau van gemeentepolitie Schiedam, Lange Nieuwstraat 55, Schiedam, behalve zaterdags en zon dags: blauw jongensjack, bruin tasje met ge reedschap, bruin kindersandaaltje, paars etuitje met fietssleutel, beige etui met sleutels, bruine herenhandschoen, 2 sleutels met kristallen bolletje, 3 sleutels aan hanger van pistooltje, zwart etui met sleutels, waarvan een met rode rand, brommerkontaktsleu- tel, brommerkontaktslectel, bruin la beltje met 2 brommersleutels, ver- pleegstersspeld, keldersleutel, fiets sleutel, bruin etuitje, ring met 2 sleu tels, ring met 7 sleutels, grote bruine damesportemonnee met kinderfoto's en sleutels. Wit label met grote sleutel, bruin etui met sleutel, geel label met 3 sleutels, huissleutel, kleine bruine portemon nee, groen etui met 3 sleutels, 3 auto sleutels, 2 autosleutels, zwart label met autosleutel, 2 autosleutels, zwart label met 2 sleutels, diverse huis-, kelder- en fietssleutels, goudkleurig herenhorloge, hengel. Gevonden voorwerpen af te halen by de vinders: Bruine boodschappentas met inhoud, Van Drop, Jonker Fransstraat 14, Vlaardingen; bankbiljet, Oosterstraat 11 bij Radio Modern; 2 bankbiljetten, Schoonrok, Vlaardingerdijk 241b, Schiedam; gouden oorhanger, Hekke- ma, Rozenlaan 13, Schiedam; zilveren hangertje, Van Deurzen, De La Mar- plein 2, Schiedam; gouden ring met munt, Van Vonderen, Vlaardingerdijk 175a, Schiedam. Kinderhorloge met zwart leren bandje, Donselaar, Van Heuven Goedhart straat 61, Schiedam; Quartz horloge. De Gaas, Willem Pijperstraat 10, Schiedam; zilverkleurig dameshorloge, Donks, Van Swindenstraat 61, Schie dam na 16.00 uur; bruine herenporte monnee met inhoud, Blom, Speen kruidstraat 13a, Vlaardingen. Grijze leren portemonnee met inhoud, Kramer-Freher, Havendijk 172a, Schiedam; bruine etui met 3 sleutels, Wolt, Dr. bctiaepmansingel 70, Schie dam; musketonhaak met sleutels, Jon- gerius, Jacob Catslaan 8, Schiedam; zwart etui met 5 autosleutels, 8tein- meijer, Rietkraag 9, Schiedam; bruin etui met 4 sleutels en gekleurde ringen, Landsbergen, Iepenlaan 29, Schiedam; bos autosleutels, Veldhoven, Burg. van Haarenlaan 845, Schiedam. Zwart etui met sleutels waarvan 1 met groene rand, Roozen, J. C. van Mar kenstraat 102; bruin foedraal met hen- fels, De Gids, IJsselmondestraat 60, chiedam; gouden collier met schakels, Knaap, Mgr. Nolenslaan 217, Schie dam; rode paraplu en groene honde- riem, Stelkenboom, Polderweg 194, Schiedam; 2 kantoorstoelen, Vuijk, Weteringsingel 210, Schiedam; don kerblauwe regenjas met rode bies, Post, Hargsingel 43, Schiedam. 2 Damesjurken, Joke's Kaashuis, Bei- jerlandsestraat, Schiedam; zwart jasje met witte rand, Woman, Polderweg 234, Schiedam; nieuw bruin tasje, Car- tijn, L. de Colignystraat 35, Schiedam; herenbril met double montuur en leesglazen,v.d. Hoeven, 1ste Tuinsingel 21, Schiedam; damesbril met zilverkl. montuur, v.d. Lee, Francois Haversch- midthuis, Pr. Bernhardlaan, Schiedam. 3 sleutels aan hanger met letter, Schik- hof, Loeffstraat 48, Schiedam; zwarte damesportemonnee met inhoud en foto's. Rademaker, Johan Wagenaar- straat 24, Schiedam; klein bruine kin derportemonnee met inhoud, De Reu ver Thurlede, Nieuwe Damlaan, kamer 606. De Deense vormgevers van beeld en geturf 3 jaar garantie Achter 't Veerplein 116 - Vlaardingen Tel. 010 - 34 27 75

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 37