I Actief sport beoefenen bij SIS „De Ooievaars" GEBIT STUK? Invaliden-basketball op hoog niveau J. VERINGMEIER „Euphonia" vrolijkt patiënten op Reparatie klaar terwijl u wacht HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 25 VRIJDAG 12 SEPTEMBER 1980 Dagelijks van 9-17 uur en na telefonische afspraak Nieuwe Haven 131 telefoon 010-261417 SCHIEDAM „Een valide mens behoort te sporten en een gehandicapte moet sporten", dat is de leus van de Schiedamse Invaliden Sportvereni ging De Ooievaars, die nu al weer 14 jaar actief is voor iedere gehandi capte in Schiedam en omstreken. Bij de vereniging kan men terecht voor zowel recreatie- als wedstrijdsport. SIS De Ooievaars is de laatste jaren uitgegroeid tot één van de grootste verenigingen die is aangesloten bij de Nederlandse Invaliden Sportbond. De vereniging telt momenteel 155 leden en deze zijn verdeeld over elf af delingen. De afdeling zwemmen telt de meeste leden nl. 38, dan volgen ta feltennis 28 leden, ontspanningsaf deling 17 leden, conditie-training 16 leden, pony rijden 15 leden, rol stoelbasketbal 13 leden, foto-hobby 13 leden, jeugdafdeling 12 leden, at letiek 11 leden en de pas opge- richtte dames handwerkclub en de afd. houtbewerking respectievelijk 9 en 3 leden. NIEUW CLUBGEBOUW Sinds de vereniging vorig jaar is verhuisd van de Dr. Zamenhof- straat naar het prachtige clubge bouw aan de Korte Haven is de ver eniging, wat ledenaantal betreft, goed vooruit gegaan. Vooral de jeugd is in aantal toegenomen. De leden komen niet alleen uit Schiedam, zelfs 40 procent komt uit Vlaardingen. Verder komen de le den uit Maassluis, Rotterdam en zelfs twee basketballeden uit Sche- veningen en Ridderkerk. De vereniging kent uiteraard ook enkele gediplomeerde trainers. Zo is Emmy Bijloo trainster van de rol- stoelbasketbalploeg, Marleen Kor net instructrice bij het pony-rijden, Koos van Es trainer van de tafel tennissers, Gerard de Haan zwe- minstructeur, Irma Gast-Krom- menhoek geeft les aan de atletiek- ploeg en fysiotherapeute Neeltje Bruning en Huub Nelisse verzorgen de conditietraining. te bieden. Zij is nu al enkele jaren bij ons en doet het werk met veel enthousiasme. Als je nagaat wat voor een tijd zij kwijt is, dan kan je deze vergoeding wel als een snoepcentje beschou wen". Bij elke wedstrijd is de trainster er uiteraard bij, of de ploeg nu in Schiedam speelt of in Groningen. „Het is voor ons moeilijk om een geschikte trainer te krijgen. Neem nu het tafeltennis, daarvoor zijn wij nog steeds op zoek. Koos van Es, een lid van ons, neemt het nu voorlopig waar, maar omdat wij landelijk aangesloten zijn bij de Nederlandse Tafeltennis Bond, zouden wij toch graag een gediplo meerde trainer willen hebben", vervolgt Cees Kroone. „Het is en blijft natuurlijk altijd moeilijk om hier een geschikt trai ner voor te vinden. Iemand die in een rolstoel zit heeft een geheel an dere slag, omdat hij dichter bij de tafel zit". VEEL MATERIAAL SIS De Ooievaar heeft uiteraard veel materiaal nodig voor de di verse afdelingen. Dank zij de schenkingen van bij voorbeeld het laatst gehouden Ho- reca-toernooi, de actie zomerpostze- gels, waar de vereniging afgelopen week weer een bedrag van 4500 gul den van mocht ontvangen en welk BASKETBAL OP HOGER NIVEAU ,,De basketbalploeg willen we pro beren op een hoger niveau te bren gen", gaat Cees Kroone verder. We hebben voor deze afdeling nu in Leo van Hal Speelautomaten een prima sponsor gevonden. Hij heeft onze gehele ploeg in een nieuw te- neu gestoken, compleet met trai ningspakken en tassen. Ook steunt hij financieel het ver voer en neemt ook het onderhoud van de rolstoelen voor zijn reke ning", vervolgt de voorzitter. „Vandaar dat wij nu besloten heb ben om de trainster van deze ploeg, Emmy Bijloo, nu een contract aan Vanuit de prachtige tuin, waar het 's -zomers goed toeven is, ligt 's a- vonds het clubgebouw in een zee van licht. Voorzitter Cees Kroone, die al elf damse Invaliden Sportvereniging jaar de scepter zwaait bij de Schie- „De Ooievaars". SCHIEDAM In een ziekenhuis moeten liggen doe je niet voor je plezier. Om de patiënten van het Gemeenteziekenhuis wat op te vro lijken zullen het Gecombineerd „Euphoniakoor" en het Gemengd- koor „Euphonia" o.l.v. Dick Stam dinsdag 16 september een uitvoe ring geven in het ziekenhuis. Zij zullen verschillende vlotte lied jes zingen om zo de patiënten even hun zorgen te laten vergeten. Aan vang van deze avond is na het be zoek, dus ongeveer 20.00 uur. Bij het jeugdtafeltennis krijgt Cor- nelis Chatelan les van trainer Koos van Es. Voorzitter van de vereniging Cees Kroone (32) zegt: „We hebben altijd trainers gehad die het pro-deo ge daan hebben. Vandaag aan de dag komen we daar niet meer onderuit en zijn dit jaar overgegaan tot een vergoeding. Ook de gemeente eist dat we gedi plomeerde mensen hebben, omdat we gebruik maken van een ge meentelijk gymnastieklokaal en zwembad. Er blijven nog trainers het alleen voor een consumptie doen, maar voor het rolstoelbasketbal en het pony rijden zijn we overgegaan op vergoeding -geld". is overhandigd door de Schiedamse vrouwenraad, het comité auto-bus tochten (CAB) en diverse sportver enigingen, kon de afgelopen tijd veel nieuw materiaal worden aan geschaft. Nieuwe tafeltennistafels, sportma- terialen voor de atletiek en condi tietraining, spel en sportmateriaal voor de jeugd, zijn enkele onderde len daarvan. Ook heeft de vereniging veel steun NOG STEEDS EEN HOBBY ondervonden van de gemeente. Het huidige clubhuis is door de ge meente voor 90 procent gesubsi- deerd. „Ook de medewerking die wij van verschillende gemeentelijke instan ties krijgen daar zijn wij zeer geluk kig mee", zegt voorzitter Kroone". Ook de zelfwerkzaamheid van onze eigen leden zijn voor ons zeer kos tenbesparend". CLUBGEBOUW ALTIJD OPEN Het clubgebouw, waarvan de in gang is aan de Westmolenstraat, staat elke dag open van tien tot vier uur voor minder validen die er gebruik van willen maken. Sportmaterialen zijn ten alle tij den te gebruiken. der Leeuwlaan, vrijdag van 19.00 tot 21.00 uur. Klaverjassen: clubgebouw Westmo lenstraat, dinsdag van 19.30 tot 23.00 uur. Zwemmen: zwembad Zuid West- frankelandsedijk, woensdag van 19.30 tot 20.30 uur. Bij het klaverjassen op de dinsdag avond gaat het er gezellig aan toe. Conditietraining: clubgebouw Westmolenstraat, donderdag van 19.15 tot 20.15 uur. Competitie-tafeltennis: clubgebouw Westmolenstraat, vrijdag van 19.30 tot 24.00 uur. Jeugdafdeling: clubgebouw West- molensrtraat, één maal per twee weken op zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur. Pony-rijden: Manege Maat, zondag van 11.00 tot 13.00 uur. Atletiek: Beatrixpark (Excelsior '20), dinsdag 19.30 tot 20.30 uur, al leen 's zomers. Foto-hobby: clubgebouw Westmo lenstraat, dinsdag tot en met vrij dag van 10.00 tot 16.00 uur. Dameshandwerk: clubgebouw Westmolen, straat, woensdag van 09.00 tot 16.00 uur. Houtbewerking: clubgebouw West molenstraat, woensdag van 09.00 tot 16.00 uur. Voor inlichtingen kan men dage lijks bellen naar het secretariaat Korte Haven 27 in Schiedam, tele foon 269053. Cees Kroone is nu al weer aan zijn elfde jaar als voorzitter bezig en deze job brengt veel werk met zich mee. „Er gaan wel veel uren inzit ten, maar ik beschouw het toch nog steeds als een hobby" zegt hij. „De vergaderingen hangen mij wel eens de keel uit, maar dat hoort er nu eenmaal bij met zo'n uitgebreide vereniging. Vroeger deed ik zelf aan verschil lende sporten mee. Nu heb ik een keus moeten maken en heb ik voor het basketbal gekozen", zegt hij met enige trots. En dat kan hij ook wel, want hij is in de ploeg een ge waardeerde speler. Buiten voorzitter Cees Kroone be staat het bestuur uit: Koos Kern- pérs (secretaris), Ronald Oosthof (penningmeester), Joop Simons (2e voorzitter), Marga Nelisse (2e secre taresse), Esther Kroone (2e pen ningmeester) en de leden Rob Bouwmeester, Huub Nelisse en Fred Dekker. De afdelingssecretariaten zijn: zwemmen, Arie Bijl, tafeltennis KNTB Ton van Balveren, tafelten nis NIS Rob van der Zouwen, Bas ketbal Rob Bouwmeester, jeugdaf deling Peter Boender, ontspanning Jan Willemse, conditietraining Huub Nelisse, pony-rijden Henny Ridder, atletiek Huub Nelisse, foto hobby Karei van de Bosch en de dameshandwerkclub en houtbe werking An Bultje. „Men wordt bij ons niet direkt ge- konfronteerd met lid worden, ieder een kan het eerst eens rustig bekij ken. Ook validen die eens een kaartje willen leggen, zijn bij ons altijd hartelijk welkom", laat voor zitter Cees Kroone weten. Zaterdag van tien tot half één houdt de afdeling ontspanning weer een visconcours in de Korte Haven voor leden en donateurs. De inschrijfkosten zijn vijf gulden en daar worden dan weer mooie prij zen van gekocht. CLUBTIJDEN Tafeltennis: clubgebouw Westmo lenstraat, maandag van 19.30 tot 23.00 uur. Basketbal: gymnastieklokaal Van

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 25