New Pop wordt een traditie MEDE Ruim 120.000bezoekers in het Zuiderpark Van podium naar podium lopen in de zon fi ii ill i Itfililliil'llillli i'ffillll 'Hir Van al dat organiseren word je natuurlijk wel moe! De politie was wel aanwezig maar hoefde nauwelijks op te treden. Het vierde New Pop Festival in het Zuiderpark was weer drukker en met meer dan 100.000 bezoekers opnieuw een succes. Meer bezoekers, meer groe pen, meer attracties en vooral meer sfeer kenmerk ten de vierde uitvoering van Rotterdam New Pop af gelopen zondag. Volgens de politie trok bet popfestival naar schatting zo'n 120.000 bezoekers en dat was dan weer een verbetering van het record van vorig jaar, toen bet festival voor het eerst de 100.000 bezoekers passeerde. De kwaliteit van de optredende groepen lag dit jaar volgens velen be duidend hoger, wat merk baar was in deinende men senmassa's die de hele dag door voor de verschillende podia stonden te dansen. Marktkramen Klapper van de dag Er was veel aandacht voor de motoren van diverse motorclubs, zoals de Black Harley's uit Gouda. iiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiii Menigeen zocht verkoeling in de vijvers want het was zondag ongewoon warm De punkers trokken vooral veel aandacht doordat ze zich groepsgewijs over het terrein begaven. New Pop 1980, wat een mensenmassa! ÏS&ST'. In alle vroegte waren de eerste be zoekers zondag 7 september al in het Zuiderpark gesignaleerd, maar zij moesten tot elf uur wachten tot het popgebeuren zou beginnen. De folkgroepen beten weer het spits af, daar voor één uur 's middags geen versterkte muziek gespeeld mag worden. De grote stroom pu bliek kwam echter pas na het mid daguur aanzetten. i Op podium Zuid waren het The Photo's die als eerste optraden en ook nu weer was een invallende groep (voor James White een ware openbaring. De sfeer zat er meteen goed in en die werd nog veel beter toen de opvallende ska- formatie Bad Manners begon te spelen. Oude bekende nummers uit de jaren zestig werden omgezet in razensdsnelle ska en het veel koppige publiek kon niet stil blij ven staan. Deze groep oogstte veel applaus, vooral toen er een vecht partij voor het podium ontstond en zij weigerden door te spelen. In plat Engels werd de vechtenden te kennen gegeven dat iedereen er voor z'n plezier kwam en niet om te vechten. Bad Maners speelde pas weer verder toen de vechtpar tij stopte...! Omdat Rotterdam New Pop vooral een festival is waarbij men van po dium naar podium dient te lopen waren de aanwezigen constant in beweging. De keus was vaak moei lijk, omdat het aanbod op podium Noord of Zuid, Nationaal I of II, evenveel kwaliteit bood. Alle groepen waren interessant en voor velen was het de eerste kennisma king met buitenlandse groepen als The Passions, The Q-Tips of de al eerder genoemde The Photo's en met Nederlandse bands als Turf of Braak. De pure folk-liefhebber had het wat gemakkelijker met één podi um, waar toch maar liefst negen groepen optraden. Rustiger was het natuurlijk bij de twee theater tenten en ouders met kinderen zochten de voorstellingen in de speeltuin op. Rust vond men ook bij het dichterspodium met vele bekende en minder bekende dich ters die uit eigen werk voorlazen. Moeilijk om bij te komen door de drukte was het Federation of Mu sic Rhythm Stage, het podium voor de Surinaamse artiesten. Tro pische klanken trokken het pu bliek aan en in de kleine open plek waar het podium stond was het echt dringen geblazen. Bijzonder veel publiek liep zondag langs de vele kramen op de uitge breide markt. Een voorbijganger merkte terecht op dat heel „alter natief Nederland" daar vertegen woordigd was! Allerlei groeperin gen stonden hun standpunten te verkondigen. Wie de Waddenzee schoon wil houden kon een sticker krijgen en de aanhangers van een Jezus-beweging strooiden rijkelijk met folders. Een markt zonder verkopers kan natuurlijk niet, en er was dan ook van alles te koop. Met favoriete popsterren bedrukte t-shirts but tons (De groep Braak: „Ik draag een button, ik ben oké!") of stic kers, het was er allerhaal. De uit- gehongerden kon men in lange rijen voor de vele kramen zien staan. Hamburgers, pizza's, een ha ring-met-uitjes of een patat-met, alle deze kramen deden goede za ken. Minder goed ging het bij de kra men waar bier en frisdranken ver krijgbaar waren. Omdat men eerst bonnen moest kopen onstonden er lange rijen die veel dorstigen maar deed besluiten door te lopen. Voor al het feit dat men de bonnen een meter verder aan de tap al weer moest inleveren was aanleiding tot menige kritische en zeer rake op merking. Wie desondanks toch wat te drin ken kon bemachtigen spoedde zich met dat rijke bezit terug naar een podium, om languit in het gras ge legen van te muziek te gaan genie ten. De dag vorderde en het bleek dat de beste groepen nog moesten optreden. Op het podium Noord bewees de formatie New Music bijzonder in telligente muziek te maken die menigeen aansprak. Het optreden van Dexy's Midnight Runners kon helaas niet doorgaan en het inval lende Hazel O'Connor's Megahype viel - in tegenstelling tot The Pho to's - goed tegen. Op podium Zuid verraste UB 40 het publiek met een daverend op treden dat de klapper van de dag bleek te zijn. De combinatie van verschillende stijlen, onder andere reggae en soul, zorgde voor een prima sfeer en een dansende me nigte. De twee grote namen die hierna optraden, The Ramones op Noord en Ian Gomm op Zuid, toonden wel hun klasse maar kon den niet aan de populariteit tippen die UB 40 opdeed. Tegen acht uur 's avonds stierven de laatste klanken over het Zui derpark weg en begon het uit ge heel Nederland afkomstige pu bliek aan de terugreis. De grasvel den lagen er bezaait met papier en allerhande rommel bij. Toen over al de papiertonnen in brand wer den gestoken om al de rommel te vernietigen en de schemering viel, kwam er een vreemde rust over het park. Alleen de lege podia en de verlaten kramen wezen er op dat kort tevoren nog zo'n 120.000 jonge en oudere mensen hier een uitstekende dag beleefden. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 26