Grote reparatie-opdracht voor Veroime-Botiek werf Teerstoof-programma Van Ulsen, Shaffy en poppenkabouters jaar getrouwd Zestig tand CONSUMENTENBOND CONSTATEERT: VERSCHIL VOORDELIGSTE EN DUURSTE WINKELS TOEGENOMEN kennissen, vrienden en fa milie hun zestigjarig huwe lijksfeest. De bruid werd op 13 novem ber 1901 geboren en haar bruidegom op 17 april 1892. Beiden zijn zij rasechte Schiedammers, de stad waar zij ook in het huwelijk traden. Burgemeester Te Loo, kwam vergezeld van zijn echtgenote, om half tien 's - morgens de gelukwensen namens het gemeentebe stuur aanbieden. Schiedam - In kamer 412 van bejaardentehuis Thur- lede aan de Nieuwe Dam- laan werd dinsdagmorgen een diamanten bruiloft ge vierd. Cornelia Hoogenboom en Christiaan Nijs vierden daar, in aanwezigheid van HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 14 WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1980 Geboren Lysette d.v. Van Roemburg - Laus- berg Michiel C z.v. van Oostrom - Ormel Hendrika M d.v. ter Ellen - Rood- been Jurgo z.v. Pikramenos - Droog Rutger z.v. van der Velden - Bol Jessica d.v. de Vries - Kruijs Claudia d.v. van der Hoeven - Veen Niek z.v. Witsenboer - Galama Ayse d.v. Yilmaz - Göktas Memet z.v. Gelik - Geritli Evaline H d.v. van Ingen - KLaas- sen Ondertrouwd P.J. Ipenburg 38 en G.M.F. Dahmen 35 B.M. van Dam 20 en A. Garcia Bello 19 R. van Doorn en 26 en J. Witte 25 B.C. Goedegebuure 21 en M. Ver vers 20 P. Ladan 22 en M.E. Schep 24 P. Nesse 25 en Y. v.d. Goorbergh 16 P.M. van Potten 23 en C.E. Voor burg 20 P.A. Roozen 32 en J.R. van Ooijen 27 A.P.M. Schoumans 27 en O. van Marion 19 T.H. Schuitman 28 en R.A. Win- drich 17 Getrouwd E.P. Dijkshoorn 25 en H.M.F. Pie- ters 28 A.R. van Dop 20 en C.M. Posno 17 H. Nobel 23 en M. Kaas 20 J. Brouwer 40 en E. Ellen 44 H.C. Bol 31 en E.M. Roodbol 27 P.C. Dettmeijer 30 en M.P.J. de Bruijn 29 ADVERTENTIE 30 van de goedkoopst aanwezige merken (100 goedkoopste bedrijf) DIRK van den BROEK/ I BAS van der HEIJDEN >100 DIGROS DIRKSON I Edah 100 Jac. Hermans104 Miro111 Vendet 113 Profi (in Utr., Geld. en Ov.) 114 De Boer115 Simon115 Centra117 Albert Heijn 118 Fred van der Werff 118 V D119 4 6 120 A&O122 Spar123 Kroon124 Co-op 125 Végé 125 Vivo126 TOT LIEFST 26% VERSCHIL F.M. Keizer 31 en J.M.E. Verbeek 29 H.C. Mandemaker 32 en R.M. Leen 33 J.C.M. v.d. Huls 34 en H.L. v.d. Kraats 28 C. v.d.Velden 24 en A.H. Doejaaren Geboren Lysette d.v. Van Roemburg - Laus- berg Michiel C z.v. van Oostrom - Ormel Hendrika M d.v. ter Ellen - Rood- been Jurgo z.v. Pikramenos - Droog Rutger z.v. van der Velden - Bol Jessica d.v. de Vries - Kruijs Claudia d.v. van der Hoeven - Veen I Niek z.v. Witsenboer - Galama Ayse d.v. Yilmaz - Göktas Memet z.v. Gelik - Geritli Evaline H d.v. van Ingen - KLaas- sen Ondertrouwd P.J. Ipenburg 38 en G.M.F. Dahmen 35 B.M. van Dam 20 en A. Garcia Bello 19 R. van Doorn en 26 en J. Witte 25 B.C. Goedegebuure 21 en M. Ver vers 20 P. Ladan 22 en M.E. Schep 24 P. Nesse 25 en Y. v.d. Goorbergh 16 P.M. van Potten 23 en C.E. Voor burg 20 P.A. Roozen 32 en J.R. van Ooijer 27 A.P.M. Schoumans 27 en O. van Marion 19 T.H. Schuitman 28 en R.A. Win- drich 17 Getrouwd E.P. Dijkshoorn 25 en H.M.F. Pie- ters 28 A.R. van Dop 20 en C.M. Posno 17 H. Nobel 23 en M. Kaas 20 J. Brouwer 40 en E. Ellen 44 H.C. Bol 31 en E.M. Roodbol 27 P.C. Dettmeijer 30 en M.P.J. de Bruijn 29 F.M. Keizer 31 en J.M.E. Verbeek 29 H.C. Mandemaker 32 en R.M. Leen 33 J.C.M. v.d. Huls 34 en H.L. v.d. Kraats 28 C. v.d.Velden 24 en A.H. Doejaaren 21 C.H. Harteveld 23 en P. Molendijk 21 Overleden M. Timmermans vr geh gew met H.B. Beerenbroek 85 A.M. Douw man 88 M.W. Martens man 83 J. Wiegersma man 70 C.J. Noortlandt man 59 J.P.A. van der Stap vr 51 T.C. Lems vr geh gew met M. der Hoedt 66 J. Spaans vr geh met L.P. van dei Wilde 67 F. Stinissen man 86 A. Stolk man 70 G.W. Jagt vr geh met N.T. Heijster 75 C. Osephius man 68 M. Kok vr geh gew met R. Wohler 79 C.H. Roosloot man 6.4 Hoe omvangrijk de schade is aan de Calandrini toont deze in het Verol- medok gemaakte foto. BOTLEK Verolme Dok- en Scheepsbouw Mij. B.V. (Verolme - Botlek) heeft een belangrijke op dracht geboekt namelijk het her stellen van de aanvaringsschade van het Poolse schip „Kopalnia My- slowice" dat op 17 augustus op de Noordzee in aanvaring kwam met het Braziliaanse schip Calandrini. Het schip was geladen met cement en werd de Europoort binnenge sleept om aan een boei in het Ca- landkanaal een deel van de lading te lossen. Hierna werd het schip op maandag 1 september naar Ver- olme-Botlek versleept om het over ige deel van de lading, dat niet door het binnengelopen zeewater was aangetast, te lossen. Inmiddels werd er een reparatie specificatie voor het herstellen van de schade opgesteld waarna door de Polish Steamship Comp. en As suradeuren een aantal Nederlandse en buitenlandse werven werden uit genodigd een offerte in te dienen. In concurrentie met deze werven is Verolme - Botlek er in geslaagd de opdracht te verwerven. Het schip zal binnen enkele dagen gedokt worden om de noodzake lijke voorbereidingen te treffen voor de definitieve reparaties. De totale reparatietijd zal ruim 2 maanden zijn. N Schiedam - Theater De Teerstoof opent het negende seizoen met twee oude rotten in het vak: Henk van Ulsen dit weekeinde en Ramses Shaffy volgende week. in een meuwe bewerking van eigen hand speelt Henk van Ulsen zijn derde versie van Gogol's aangrij pende en toch humoristische mono loog: „Dagboek van een gek." Zijn eerste versie was een zeer na turalistische, bij wijze van spreken een Russische Heijermans, de tweede versie, begin zeventiger ja ren, een sterk geabstraheerde. Beide bewerkingen, geregisseerd door Kees van Iersel, vonden hun voor- en tegenstanders, en behaal den tezamen een kleine 400 voor stellingen naast enige tientallen vertoningen in de Engelse taal, zo wel in Nederland als daar buiten. Deze derde versie vertoont elemen ten uit beide voorgaande dagboe ken. De dia's van Frits Muller zul len wederom als decor geprojec teerd worden. De door Niels le Large gecomponeerde slagwerk-ef fecten worden door hemzelf uitge voerd samen met het slagwerk-en semble van het Concertgebouwor kest. Henk van Ulsen zal, op basis van een vijftienjarige ervaring met Go gol's meesterwerk, opnieuw een (oud en nieuwjpubliek raken, mid dels de hoofdpersoon, het ambte naartje Popristijn. De dwalende mensen tussen licht en donker tracht in zijn schemering leven, zijn waan een zin te geven, waardoor hij tot waardoor hij tot waanzin vervalt. Voor het eerst in de Teerstoof als try-out. Op 14 oktober is de pre mière in het Nieuwe de la Mar thea ter in Amsterdam. Vrijdag 19. en zaterdag 20 septem ber in Schiedam Theater de Teer stoof, aanvang 21.00 uur. Prijzen: ƒ14,- en C.J.P./Pas/li- Nieuw in de Teerstoof is Ramses Shaffy. Het bestuur is er trots op dat eindelijk Ramses naar Schie dam komt en nog wel met een heel bijzonder programma. Slechts twee-en-een-halve maand presenteert Ramses Shaffy zijn nieuwste programma Ramses" op Een andere kant van Ramses Shaffy is ontdekt; die van compo nist/pianist. Naast hem zal Vincent Walter (be kend van zijn toneelversie van „De kleine prins") enkele toneelfrag menten doen. Vrijdag 26. en zaterdag 27 septem ber in Schiedam. Theater De Teer stoof, aanvang 21.00 uur. Prijzen: 14,- en C.J.P./Pas 65 11,—. Poppentheater Hildebrand komt met een spannend spel het nieuwe kinderseizoen openen. Voor kinde ren van ongeveer zes tot tien jaar wordt ,,'t Is de wind, m'n lieve kind" gespeeld. Zolang de noorderwind over de aarde blaast, blijft alles lelijk en koud. Alle vogels zijn vertrokken bomen worden omver geblazen, ka bouters zijn er haast niet meer Reus Rambam, de grote vriend van de dieren en kabouters, is sterker dan de noorderwind, die in op dracht werkt van de boze fee. Die krijgt haar straf en de noorder wind vertrekt, zodat de aarde tot rust komt. De zuiderwind krijgt nu een kans om de aarde tot leven te blazen. Zaterdag 20 september in Schie dam. Theater de Teerstoof, aanvang 14.30 uur. De prijs: 3,50 voor kin deren van ongeveer 5 tot 12 jaar. De foyer is om 14.00 uur al open. Het sprookje „Doornroosje va- n'Olga de Boer hoeft eigenlijk geen uitgebreide uitleg. De kinderen die vorig jaar oktober ook naar pop pentheater Oliebol kwamen kijken, weten vast nog wel dat het een de planken. Volgend jaar zal hij weer als acteur op het toneel staan. Begin '79 maakte Shaffy een reis door Amerika. Dit land beviel hem zo goed dat hij er, naast bezoeken aan voorstellingen en concerten, zelf enkele avonden optreedt. Al leen achter de vleugel. Door het overweldigende succes er van, met name in het Metropolitan Opera House in New York, begint hij aan een „vervolg" te denken. Eenmaal terug in Nederland wordt dit spoedig realiteit. In het Amster damse theater „De Kleine Kome die" draaide het programma vier weken. De reacties waren lovend. leuke middag kan worden in Olga's kast. Slapende prinsessen, schone prinsen, het zal allemaal niet ont breken. Zaterdag 27 september in Schie dam. Theater De Teerstoof, aan vang 14.30 uur. De prijs: 3,50 voor kinderen vanaf I jaar. De foyer is ook dan om 14.00 uur open. De li monade staat dan koud.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 14