Prijsuitreiking ABC; grote belangstelling 3.95 Abortus Brandweerdag trok velen Indrukwekkende reeks inbraken NCVB Mathenesse Lezing over rellen Young Voices zondag in Nolet Vanaf donderdag: VOLWASSEN PURPERKOPPEN RECHTE VALLISNERIA VISJE VAN DE WEEK!! Vertegenwoordigers van de ploegen van Simplex Boys, FC's Gra veland, RSV Gusto en Schmeink als winnaars van de sportivi teitsprijzen met in hun midden de voorzitter van de SSV Leen Schotting. HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 19 WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1980 (import) Prachtige vissen normaal 7.50 nu per stel normaal 1.50 4 nu 3 voorI WWWW Nieuw in de diepvries voor hond en kat: eendagskuikens, lappen pens, lamsvlees en lams hartjes. Cap.ll. a/d IJssel: Koperwiek 99 Tal.foon 010-503583. Schwlam: Bro.rav.st 19 T.l.foon 010-732933 Ook in Zoolamwr. SCHIEDAM De afdeling Oud- Mathenesse van de NCVB nodigt alle belangstellenden en leden uit voor het bijwonen van de vergade ring op woensdag 24 september 1982, in de benedenzaal van de Mat- henesser Bogert, ingang Pasteur singel. Aanvang 8 uur. Ds. J. de Waard komt spreken over zijn werk als gevangenispredikant. SCHIEDAM De Wetenschappe lijke Kring voor Vlaardingen en Schiedam organiseert op maandag 22 september een bijeenkomst in de aula van het Stedelijk Museum in Schiedam. Professor Dr. G. P. Hoefnagel, hoogleraar criminologie, zal daar spreken over het thema „De rechts staat tussen jeugd en politie". In deze lezing gaat de professor dieper in op het verschil tussen de rellen thans en vroeger. De professor geeft een analyse van de rellen van 30 april dit jaar in Amsterdam, een conflict dat werd uitgevochten tussen eenheden van de ME en jeugdige stenengooiers. De lezing begint om acht uur. Men schrijft ons: „Geachte redaktie, Niemand zal ons horen beweren dat een abortus niks voorstelt. Het is ook geenszins onze doelstelling om iemand ervan te overtuigen dat een abortus een fluitje van een cent is. Ook als je de geschiedenis doorspit, büjkt dat vrouwen vaak door een hel gaan om geen kind op de wereld te hoeven zetten; dit ondanks de vaak zeer hoge straffen en veelal met gevaar voor het eigen leven. In Latijns-Amerika in 1979 stierf 20% van alle vrouwen die, vaak door moeilijke economische en sociale omstandigheden ged wongen uiteindelijk beslisten tot een abortus over te gaan. De ervaring in deze en andere lan den en ook in Nederland moet ons ervan overtuigen dat een strengere wetgeving niet de vraag naar abor tus doet afnemen. Het helpt slechts de vrouwen weer naar de achterka mertjes van de zgn. „engeltjesma kers" te drijven. In Nederland weten we allemaal dat een abortus voor een vrouw ge lukkig geen levensgevaar meer be tekent. De huidige mogelijkheden in Ne derland zijn echter geenszins vast gelegd in de wet. Nog steeds zou van de mogelijkheid gebruik kun nen worden gemaakt, medewerkers aan een abortus gevangen te nemen of zwaar te beboeten, volgens een nog immer geldende wet uit de vo rige eeuw. Daarom is men nu al jaren bezig een meer aan deze tijd aangepaste wet te produceren, omdat er, on danks alle voorbehoedmiddelen, nog steeds ongelukjes kunnen ge beuren. Het wetsvoorstel Ginjaar/de Ruiter echter, dat ons nu al enige maan den in spanning houdt, sluit niet aan bij de door velen inmiddels geaccepteerde praktijk, maar wil deze terugdraaien naar een situatie uit vroeger tijden en de vrouw b.v. verplichten tot 5 dagen bedenktijd, waarna ook de arts nog eens 8 da gen nadien „nee" tegen de vrouw kan zeggen. Als dit wetsontwerp Ginjaar/de Ruiter geen meerderheid in de tweede kamer krijgt, zal het initia tief-wetsontwerp van de PvdA en D'66 aan de orde komen, dat een stuk dichter bij onze eisen staat. Zaterdag 27 september is er een landelijke demonstratie en manife statie om onze wensen nog eens duidelijk te maken: Abortus uit het wetboek van strafrecht - Abortus in het ziekenfonds en de Vrouw be slist! 27 september. Op deze dag vertrek ken we gezamenlijk vanuit Schie dam naar Amsterdam: verzamelen 9.30 uur in de hal van het station Schiedam/Rotterdam West (over een volledige of gedeeltelijke bij drage in de kosten kan worden ge- 1 praat...). In Amsterdam gaan we om 11.30 uur vanaf het Beursplein in demon stratieve optocht naar het Vondel park, alwaar vanaf 13.00 uur een manifestatie zal zijn: in de zgn. „binnenlandtent" zullen verschil lende organisaties hun standpunt betr. abortus naar voren brengen; in de „buitenlandtent" lichten ver schillende vertegenwoordigsters uit diverse landen de situaties in die landen toe. Tevens is er een zgn. „consumptie tent", kinderopvang, informatie, muziek... Gezien het feit dat een organisatie als deze dag enkele tienduizenden guldens kost, wordt een ieder ver zocht één (of meerdere...) steun- kaarten 2,50 af te nemen. 20 september, de zaterdag vóór de landelijke dag zullen we om onge veer 10.00 uur bij de weekmarkt staan; en om 10.45 uur op het Lies veld in Vlaardingen, om 12.00 uur op het Hof v. Spaland en 12.45 uur op de Koemarkt in Schiedam met deze steunkaarten, dokumentatie- materiaal, buttons en tasjes. Daarna wordt vanaf 14.00 uur een demonstratie gehouden in Rotter dam, van de „Maagd van Holland' tot aan het Doelenplein, om de aan dacht op de landelijke manifestatie van 27 september te vestigen. Steunkaarten kunnen tevens ver kregen worden d.m.v. gironummer 4410371 t.n.v. Wij Vrouwen Eisen, Postbus 2040 te Schiedam. Telefo nische inlichtingen bij Sylvia 267534, Wil 621078 of Lenie 749390." Schiedam - Het Hervormd Jeugd koor „the young voices" uit Schie dam is zondag 21 september te be luisteren in het Noletziekenhuis. Het koor werkt dan namelijk mee aan de dienst in de kapel, welke dienst uiteraard ook via de huisom- roep gevolgd kan worden. De thema van de dienst is zondag „alles liever dan lauw". Voorganger is pastoor J. Molenkamp. De kapel- dienst begint zondag om half elf en als venzelfsprekend is iedereen van harte welkom via de ingang aan de Juliana van Stolbergstraat. SCHIEDAM De Schiedamse po litie heeft dit weekeinde weer een groot aantal inbraken moeten regis treren. De nacht voor het weekeinde brak men in bij de Anker Ketting Fa briek BV aan de Buitenhavenweg, waar een aantal gereedschappen en rookartikelen werden gestolen. De inbrekers forceerden verschil lende deuren en braken diverse kasten open. Een poging om de brandkast open te snijden mislukte. Het schadebedrag is nog niet be kend. In de Streekschool Rotterdam Noord aan de Schoolstraat kraak ten onbekenden de koffieautomaat, namen daaruit honderd gulden aan kwartjes weg en doorzochten alle klaslokalen. Hapex BV uit Rotterdam meldde dat er een inbraak was gepleegd in een benzinestation aan de Horvath- weg. Hier verdween voor vijftien honderd gulden aan shag en siga retten. Er ontstond een schade van zeshonderd gulden. Namens de firma van Heelsbergen aan de Koemarkt werd aangifte ge daan van een diefstal waarbij voor 5300 gulden kontant geld en voor 1500 gulden aan cheques werd ge stolen. Om de kledingzaak binnen te komen forceerde men een deur. Uit een winkel aan de Hoogstraat werd een cassetterecorder, waarde honderdzestig gulden, gestolen. Een stereocassetterecorder ver dween uit de auto die geparkeerd stond aan de Klaas Katerstraat. De recorder had een waarde van onge veer honderdvijftig gulden. Door het vernielen van een slot ontstond een schade van nog eens vierhon derd gulden. Uit de keuken achter een winkel aan de Hoogstraat werd uit een pol stas een portemonnee gestolen met een inhoud van tweehonderd gul den. Verder verdwenen een rijbe wijs en nog eens 550 gulden. De jaarlijkse brandweerdag, die afgelopen zaterdag plaats vond. heeft dit jaar vooral veel jeugd naar de brandweer kazerne getrokken. Jeugd en ouderen konden kennis ne men van de taltijke aktiviteiten die de brandweer 48 uur van het etmaal pleegt te verrichten. Daarbij behoort in de eerste plaats uiteraard de brand en rampenbestrij ding. Hiernaast is de belangrijkste taak uiteraard de brandpreventie oftewel hoe voorkomt men de rode haan. Niet alleen beroeps en vrijwillige brandweer waren aanwezig met het ve le materiaal. Ook waren er demonstra ties met blusvoertuigen, ladderauto; en hulpverleningsauto's. SCHIEDAM „Ik vind het een goed beleid van het bestuur om met het ui treiken van de sportiviteitsprijzen te beginnen", zei de voorzitter van de Schiedamse Scheidsrechters Vereni ging, Leen Schotting zaterdagavond op de sluitingsavond van de Algemene Bedrijfsvoetbal Competitie, welke werd gehouden in de grote kantine van de kartonnage divisie Kappa aan de Hon- nerlage Gretelaan in Schiedam. Nadat ABC-voorzitter Arie Verlinde de scheidsrechters, bestuursleden van de voetbalverenigingen WK, Olympus, SVDPW en Schiedamse Boys, leden van de sportraad, bestuur SSV en ver der de afgevaardigden van de 40 elftal len die aan de bedrijfsvoetbalcompeti tie 1980 hebben deelgenomen, welkom had geheten, verzocht hij Leen Schot ting de sportiviteitsprijzen uit te rei ken. KAMPIOEN SPRUZEN HULDE Voordat de SSV-voorzitter hiertoe overging, memoreerde hij hoeveel werk, vrije tijd en organisatievermogen ervoor de bestuursleden, van de ABC te weten: Arie Verlinde Nico Mout, Bas Sabel, Jaap van der Have, Cor Valk, Jan Mastenbroek, Wim Santstra, Henk van der Veer en Bep Weeda inzit om een dergelijke competitie elk jaar weer te laten draaien. Hij vroeg de aanwezi gen dan ook om een applaus voor het vele werk door deze mensen ook dit jaar weer verricht. Vervolgens reikte Leen Schotting de sportiviteitsprijzen uit aan: RSV Gusto in afdeling D, FC 's -Graveland in af deling C, Schmeink in afdeling B en Simplex Boys in afdeling A. De algemene sportiviteitsprijs, de „Kappa wisselbokaal", is eveneens ge wonnen door het elftal van Simplex Boys van het aannemingsbedrijf J. van den Tempel Zn. BV. Deze bokaal werd uitgereikt door het directielid van Kappa Schiekarton, de heer Craane. Halverwege de avond, toen de stem ming er al goed inzat, verzocht de ABC-voorzitter aan burgemeester John te Loo, die inmiddels was gearriveerd, om de kampioensprijzen uit te reiken. „Ik ben diep onder de indruk van de massa mensen die hier bijeen zijn op deze avond om de prijsuitreiking mee te maken", begon Schiedams eerste burger. „De Algemene Bedrijfsvoetbal Compe titie vind ik ontzaglijk belangrijk van wege de ontspanning in het werk en ik heb dan ook gaarne aan het verzoek van het ABC-bestuur voldaan om de kampioensprijzen uit te reiken". Vervolgens reikte de burgemeester de prijzen uit aan Meat Boys in afdeling D, Post Stalen Stijgers in afdeling C, Vegla'70, in afdeling B en Renish in af deling A. Burgemeester John te Loo reikt de algemene kampioensprijs uit De Reparatie Nieuwbouw Shop van aan de aanvoerder van Renish, Cees Verdam. Wilton Fijenoord kreeg tevens de wis selbokaal als algemeen kampioen 1980. Deze fraaie bokaal werd in ontvangst genomen door de aanvoer der van Renish, Cees Verdam. Vervolgens moest er geloot worden welke van de vier kampioenen de uit nodiging zal krijgen om de huldiging van de sportkampioenen, welke wordt georganiseerd door de gemeente Schie dam op vrijdag 10 oktober, bij te wo nen. RENISH Ook nu weer was Renish de gelukkige en zal dus als ABC-kampioen verte genwoordigd zijn in de recreatiezaal van het stadskantoor. Arie Verlinde bedankte de burgemees ter voor de moeite die hij in zijn toch al drukke loopbaan genomen had om aan het verzoek om de prijzen uit te reiken gehoor te geven. Tevens maakte de ABC-voorzitter bekend dat er nu al hard gewerkt wordt aan de plannen om in 1983 het 25-jarig bestaan van de Al gemene Bedrijfsvoetbal Competitie op grootse wijze te vieren. „De bedoeling is om dan de sporthal Margriet voor dit feest vast te leggen, om elke voetballer van deze competitie in staat te stellen om dit feest mee te maken. En dan zitten we al gauw op een dikke duizend personen", liet de ABC-voorzitter weten. Na de prijsuitreiking bleef het selecte gezelschap nog geruime tjjd bijeen om de 22e slotbijeenkomst van de ABC ge zellig mee te vieren en het was al dik in de vroege uurtjes, toen iedereen vol daan huiswaarts keerde.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 19