Brandbeveiligingsverordening Ter inzage Afgegeven bouwvergunningen Meldingsplicht brandgevaarlijke gebouwen Openbare commissie vergaderingen De Drie Koornbloemen morgen in bedrijf Aanvragen bouwvergunning I HET NIEUWE STADSBLAD ^PAGINA 34 WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1980 gemeente informatie Publicatie van de Gemeente Schiedam. Twee maal per maand verschijnend in Het Nieuwe Stadsblad. Verzorging: Gemeentelijke Voorlichtingsambtenaar Emmastraat 1 - tel. 26 05 00 De gemeenteraad van Schiedam heeft in februari van dit jaar nieuwe „Brandbevei- lingingsverordening" vastgesteld, die op 1 september in werking is getreden. Deze verordening vervangt de „Verordening houdende bepalingen ter voorkoming van brandgevaar en ter regeling van het blus sen van brand" uit 1911, die sterk verou derde voorschriften bevatte. Met de nieuwe verordening beschikt de ge meente Schiedam nu weer over de nieuw ste brandveiligheidsbepalingen, die ook el ders in Nederland gelden. Landelijk im mers zijn in de meeste gemeenten verorde ningen van kracht, die overeenkomen met de model-verordeningen van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Ook in Schiedam is dit het geval nu naast de mo del-bouwverordening en de Verordening op de Verblijfsgebouwen de model-brand beveiligingsverordening is aangenomen. Ten opzichte van de oude brandbeveili gingsverordening heeft de nieuwe het voor deel dat deze beter aansluit bij de Bouwve rordening, waarin de voorschriften zijn op genomen voor het brandveilig bouwen. De Brandbeveiligingsverordening bevat der halve uitsluitend bepalingen, die betrekking hebben op het gebruik en de inrichting van gebouwen. Voor particulieren en kleine bedrijven die niet over een hinderwetvergunning behoe ven te beschikken, zijn dit in hoofdzaak re gels voor het veilig gebruik van verwar- mings- en verlichtingsinstallaties en het werken met kook-, bak- en braadappara- tuur. Daarnaast is het gebruik van brand bare vloeistoffen (benzine e.d.) en -gassen voor huishoudelijke doeleinden aan voor schriften gebonden. Dit geldt ook voor het in de buitenlucht sto ken van vuur en de voorzieningen die nodig zijn voor de brandbestrijding. Voor de bedrijven waarin met grote hoe veelheden brandgevaarlijke stoffen wordt gewerkt en voor gebouwen waarin grote aantallen personen kunnen verblijven, zijn in de brandbeveiligingsverordening geen algemene gebruiksvoorschriften opgeno men. Naast de verplichtingen volgens an dere wetten en verordeningen (o.a. de Hin derwet) geldt voor deze inrichtingen nu een meldingsplicht, waaraan een vergunning- stelstel met zogenaamde „gebruikstoestem- mingen" is gekoppeld. Zowel bestaande als nieuwe inrichtingen zijn aan de meldings plicht onderworpen. Bij nieuwe inrichtingen geldt daarvoor een termijn van twee maanden voor de inge bruikneming. Reeds bestaande inrichtingen moeten zich direkt melden voor een ge- bruikstoestemming, doch voor deze catego rie bevat de verordening overgangsbepalin gen om aan de nieuwe brandveiligheids voorschriften te voldoen. De inrichtingen die over een gebruikstoe- stemming moeten beschikken, staan in de verordening omschreven. Dit zijn: - loodsen, vemen, opslagplaatsen e.d.; - bedrijfsgarages; - theaters, schouwburgen, congresgebou wen, vergaderzalen e.d., wanneer daar bijeenkomsten kunnen plaatsvinden met meer dan 50 personen; - winkels, warenhuizen, overdekte markt terreinen, tentoonstellingsruimten, mu sea, e.d., eveneens voor meer dan 50 per sonen; - kantoren, scholen, dagverblijven, café's, kantines, restaurants, sociëteiten, jeugd honken e.d., waarin ruimte is voor meer dan 25 personen; - kampeerplaatsen en jachthavens. Wanneer men voor één van bovengenoemde doeleinden tijdelijk gebruik maakt van een niet voor dat doel bestemde inrichting is eveneens een gebruikstoestemming, zij het een tijdelijk, vereist. Dit geldt ook wanneer men van een tent of ander tijdelijk bouwsel gebruik maakt. Aan een gebruikstoestemming kunnen B. en W. voorwaardén verbinden. Dit gebeurt aan de hand van de bij de verordening be- horende tabellen, die zijn gebaseerd op brandveiligheidsnormen van het Neder lands Normalisatie Instituut en op andere richtlijnen en keuringseisen. De tabellen ge ven aan op welke onderdelen de eisen van toepassing zijn. Voor de beoordeling is het overigens nood zakelijk dat indelingstekeningen van de in richting en de tekeningen van de technische installaties in 4-voud bij de aanvraag voor een gebruikstoestemming worden inge diend. Voor het verkrijgen van de gebruikstoe stemming moet een zogenaamd kennisge vingsformulier worden ingevuld, dat ver krijgbaar is bij de Preventieve Dienst van de Gemeentebrandweer, Breedstraat 1, te lefoon 260128. Op dit adres moet het kennis gevingsformulier met de overige beschei den worden ingediend. Wanneer blijkt dat het gebouw niet aan de eisen van de brandbeveiligingsverordening voldoet, wordt in overleg met de aanvrager vastgesteld door middel van welke maatre gelen én op welke termijnen wel aan de voorschriften kan worden voldaan. Pas wanneer aan alle voorwaarden is voldaan, wordt de gebruikstoestemming door het College van Burgemeester en Wethouders aan de gebruiker afgegeven. De bestemmingsplannen „Mathenesse- Zuid" en „Hargalaan", die door de ge meenteraad zijn vastgesteld op 18 augustus 1980, liggen, met de respectievelijke raads besluiten, tot 1 oktober 1980 voor belang stellenden ter inzage op de secretarie-afde- Door de gemeente Schiedam zijn in de maand augustus 1980 de volgende bouw vergunningen afgegeven. De gegevens zijn beknopt gehouden; belanghebbenden die nadere informatie willen hebben over een bouwplan, kunnen hiervoor een afspraak maken met het Bouw en Woningtoezicht in het Stadskantoor en wel elke morgen van 8.30 tot 10.00 uur met de heer M. van der Loo, telefoon 260500, toestel 118 H. Bazuin: het oprichten van een bedrijfs pand voor een drukkerij aan de Ringer- straat A. v.d. Heuvel: het inwendig verbouwen van de begane grond van de woning Edi- sonplein 6b B.V. Aannemingsbedrijf Schuylens: het oprichten van bedrijfshallen aan de Abel Tasmanstraat G. B.van Vessem: het in en uitwendig ver bouwen van de woning, alsmede voor het plaatsen van een berging aan de Brugman- straat 24a Smits Schildersbedrijf B.V.: het vervangen van deuren in de voorgevel van de opsla gruimte aan de Tuinlaan 8 Jeugdhaven „Nieuwland": het gedeeltelijk inwendig verbouwen van het club- en buurthuis, alsmede voor het maken van een deur in de achtergevel aan de Albarda- straat 65/69 Sportvereniging D.H.S.: het uitbreiden van het sportcomplex D.H.S. met kleedkamers en EHBO ruimte aan de Schiedamseweg W. J. Oomen: het samenvoegen en inwendig verbouwen van 2 woningen, Oostsingel 38a en b Dir. gemeentewerken: het aanleggen van een jachthaven met aanlegsteigers tussen de Polderweg en de Algerastraat Dir. Gemeentewerken: het bouwen van een duikerbrug over de polderwatering t.b.v. de aanleg van een jachthaven H. J. Hersbach en A. G. Hersbach: het ge deeltelijk wijzigen van de voorgevel van de panden Overschiesestraat 43 en 45 H. E. M. Ongering en T. van Riel: het maken van 2 dakkapellen aan de voorzijde van de woningen Stadhouderslaan 34 en 36 H. W. Winterswijk-Liefhebber: het wijzigen van de voorgevel van de woning door het vervangen var. 2 deuren door 1 deur aan de Thomas 5 Krmpisstraat 22 G. Brendel het vernieuwen van de be staande ei icheiding aan de achterzijde van de tuint .an de Vlaardingerdijk/Burg. van Haarei <.n C. Molenaar: het in en uitwendig verbou wen en vergroten van de woning Tollen- straat 3b A. M. van Broekhoven: het maken van een aanbouw achter de woning Graaf Floris- straat 49 A. B. P. Heerlen: het maken van kantoor ruimten in de 3é bouwfase van het indus trieel centrum aan de 's -Gravelandseweg 260 t/m 282 en 296 t/m 374 Stichting Europoort/Botlek Belangen: het indelen van de kantoorruimten op de 2e verdieping van het Industrieel Centrum „Torendijk" aan de 's -Gravelandseweg 370 t/m 374 R. Ouwerkerk: het wijzigen van de voorge vel van de drukkerij alsmede voor het ge- deeldelijk wijzigen van de indeling aan de Westvest 4 A. B. P. Heerlen: het maken van kantoor ruimten in de 2e bouwfase van het industr ieel centrum aan de 's -Gravelandseweg 260 t/m 282 296 t/m 374 Th. J. L. v.d. Berg Beveka Combinatie B.V.: het bouwen van een kantoor met magazijn op een bedrijfsterrein Van Heekstraat Coöperatieve Rabobank Schiedam-Vlaar- dingen: het verbouwen van de v.m. winkel tot bankgebouw, Broersvest 16 J. Blom; het wijzigen van de raamkozijnen in de voorgevel van de woning Marconi straat 83b Dr. T. S. Ong: het inwendig verbouwen van het kantoorpand tot praktijkruimte aan de Nassaulaan 57 Dir. Gemeentewerken: het oprichten van een verplaatsbaar schoollokaal aan Fah- renheitstraat P. Noordzij: het vergroten van de dakkapel aan de voorzijde van de woning Zwarte- waalsestraat 21 Sint Liduinastichting: het wijzigen van de badkamers van de le t/m 7e verdieping van Huize Frankeland aan de St. Liduinastraat 10 Van de Berg en v.d. Klis B.V.: het verbou wen en vergroten van de v.m. noodschool tot dagverblijf aan de Joppelaan la H. C. v.d. Nat: het wijzigen van de voorge vel van de praktijkruimte Parkweg 71 G.A. de Leede: het wijzigen van de achter gevel alsmede het vergroten van de woning Pr. Bernhardlaan 86 Gem. Woningbeheer: het verkleinen en het inwendig verbouwen van 2 woningen aan het Oude Kerkhof 14a-14b Vink Co: het overdekken van de binnen plaats achter het pand i.v.m. uitbreiding showroom aan de Westerkade 14. ling Openbare Werken in het Stadskantoor op de 5e etage en in de leeszaal van de Openbare Bibliotheek, Lange Haven 131. Het bestemmingsplan „Mathenesse-Zuid" heeft betrekking op een gebied, dat globaal begrensd wordt door de Maasdijk, de Voor haven, de Nieuwe Maas en de grens van de gemeente Rotterdam. (Bij de vaststelling van dit plan is afgeweken van het ontwerp, zoals dit ter inzage heeft gelegen). Het bestemmingsplan „Hargalaan" heeft betrekking op een gebied, dat globaal be grensd wordt door de Hargalaan, de Nieuwe Damlaan, Rijksweg 20 en de oprit van de Hargalaan naar die rijksweg. Wie zich tijdig met bezwaren tot de ge meenteraad heeft gewend kan voor 1 okto ber a.s. bezwaren indienen tegen deze be stemmingsplannen bij het Dagelijks Be stuur van het Openbaar Lichaam Rijn mond, Vasteland 94, postbus 23073, 3001 KB Rotterdam. Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder, die bezwaren heeft tegen de wijzigingen, welke bij de vaststelling van het bestemmingsplan „Mathenesse-Zuid" in het ontwerp zijn aangebracht. De gemeentelijke „woonruimteverorde ning 1980" en de „Verordening op de Huis vestingscommissie", die beide door de ge meenteraad zijn vastgesteld op 17 maart 1980 en die per 1 september in werking zijn getreden, liggen voor een ieder tot 25 no vember 1980 ter inzage op de secretarie-af deling Algemene en Bestuurlijke Zaken in het Stadskantoor op de 2e etage. De „Verordening Openbaarheid van be stuur gemeente Schiedam", die door de ge meenteraad op 18 augustus 1980 is vastge steld, ligt tot 19 november 1980 voor een ie der ter inzage op de secretarie-afdeling Al gemene en Burger Zaken in het Stadskan toor op de 2e etage. De verordening is op 23 augustus j.l. in werking getreden. De gemeentelijke „Brandbeveiligingsver ordening", de „Verordening op de verblijfs gebouwen" en de „Verordening tot wijzi ging van de Algemene Politié-verordening" (art. 30 en 31), zoals die door de gemeente raad zijn vastgesteld op 18 februari 1980, liggen tot 1 december 1980 voor een ieder ter inzage op de secretarie-afdeling Alge mene en Burger Zaken in het Stadskantoor op de 2e etage. Het besluit van Burgemeester en Wethou ders van 14 augustus 1980, waarbij op grond van artikel 32 lid 1 van de Wet Auto vervoer Personen aan EVAG B.V. te Vlaar- dingen voor het schooljaar 1980-1981 ver gunning is verleend voor het vervoer van leerlingen van en naar de W.A. van Lief- landschool en van en naar de Schiedamse zwembaden, ligt tot 10 oktober 1980 ter visie' op de secretarie-afdeling Openbare Werken in het Stadskantoor op de 5e etage. Van dit besluit staat involge artikel 55 van de Wet Autovervoer Personen voor iedere belangstellende beroep open tot 10 oktober a.s. Het adres van beroep moet worden ge richt aan het College van Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland te 's - Gravenhage. Van de openbare commissievergaderingen liggen de agenda's en de bijbehorende stukken voor belangstellenden ter inzage bij het bureau Voorlichting in het Stad huis. De Commissie voor de Ruimtelijke Orde ning komt in het openbaar bijeen op woens dag 17 september om 10.00 uur in het Stad huis aan de Grote Markt. Aan de orde ko men de volgende punten: kredietaanvragen voor het op peil brengen van de bestrating winkelcentrum De Ketel, voor de voorberei ding eerste fase woningbouw in plan West IA en voor het op peil brengen van de om geving van het Schuttersveld; de woning bouw in Schiedam-Noord 2A en de voort gang van het bouwrijp maken van Woud- hoek-Noord. Aan het begin en het einde van de vergadering is er een vragenkwartier voor de toehoorders. Van de Streekmuziekschool Nieuwe Water weg-Noord houdt het algemeen bestuur een openbare vergadering op vrijdagmiddag 19 september om 16.00 uur in het schoolge bouw aan de Da Costasraat 26 te Vlaardin- gen. De Schoolraad van de gemeente Schiedam, houdt een openbare vergadering op woens dag 24 september, aanvang 19.30 uur in het Stadhuis aan de Grote Markt. Morgen, donderdag 18 september, zal wet houder Chr. Zijdeveld de molen „De Drie Koornbloemen" aan de Westvest officieel in gebruik stellen. Met de restauratie van „De Drie Koornbloe men" zijn nu alle vier de molens waarover Schiedam beschikt gerestaureerd. Om 15.00 uur zal de wethouder het startsein geven waardoor de molen in bedrijf zal worden gesteld. Bij de dienst Gemeentewerken zijn de on derstaande aanvragen voor een bouwver gunning binnengekomen. De aanvragen zijn nog in behandeling: er zijn nog geen beslissingen over genomen. Belanghebben den kunnen nadere informatie krijgen bij het Bouw- en Woningtoezicht in het Stads kantoor, elke morgen van 8.30 tot 10.00 uur bij de heer M. van der Loo, telefoon 260500 toestel 188 - Direkteur Gemeentewerken voor Volks tuinencomplex Thurlede: voetbrug bou wen; - C. J. v.d. Nagel voor Kerkweg 14: be drijfswoning bouwen; - D. van Heijst voor Woudweg 1: woning in en uitwendig verbouwen; - T. Leeuwenstijn voor Jan van Zutphen- straat 8: woning in- en uitwendig verbou wen en vergroten; - H. L. J. Harmsen voor Stationsplein 13b: woning verbouwen en vergroten en dakop- bouw plaatsen; - M. van Gorp voor Daltonstraat 47: wo ning gedeeltelijk inwendig verbouwen; - W. J. Hollander voor Koekoekslaan 34-36 aanbouw maken en voorgevel garage wijzi gen; - C. Bel, direkteur Chr. Scholengemeen schap Schieland, voor Nieuwe Damlaan 762: leslokaal maken; - G. Reemnet voor Swammerdamsingel 33a: woning inwendig verbouwen; - J. v.d. Tempel voor Rotterdamsedijk 445447: wijzigen voorgevel; - J. E. Zijdenbos en Zn. B.V. voor Van Heekstraat: vleesverwerkend bedrijf c.a. oprichten; - Streif Nederland B.V. voor Algerastraat: bouwen van een dienstwoning Lawntennisver. Los Bigotes voor Pr. Bernhardlaan 102: kantine met kleedruim ten verbouwen en vergroten - J. C. v.d. Kraan voor Brielsestraat 20: wo ning in- en uitwendig verbouwen en vergro ten; - Stok Belegging en Beheer B.V. voor 't Nieuw Werck aan Westvest: hellingbaan t.b.v. invaliden maken en parkeergarage en' noodtrap afsluiten d.m.v. hekwerken. - J. de Wit en Zn. Beheersmij B.V. voor Bakkerstraat 19: opslagloods verplaatsen; - Chr. Korfbalver. O.D.I. voor Sportpark^ Thurlede: club- en kleedgebouw bouwen; - R. Bekker voor St. Liduinastraat 70 a en' b raamkozijnen in voorgevel wijzigen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1980 | | pagina 34